Şimdi Ara

SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi don quijote de la mancha -- 24 Mart 2018; 0:21:50 >

• Epson L382 tavsiye ederim.
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/epson-l382-tankli-multifunction-yazici-287817977

Yazıcı öğrenci için pahalı olabilir farkındayım, fakat yazıcıyı aldıktan sonra uzun süre kağıt dışında masrafın olmayacak ve yapacağın tasarrufla yazıcıya verdiğin parayı fazlasıyla çıkaracaksın. Çünkü bu yazıcının yanında gelen mürekkeplerle 13000 sayfa siyah-beyaz, 6500 sayfa renkli çıktı alabiliyorsun.

Daha fazla açıklama için bu konuya bakabilirsin.
    https://forum.donanimhaber.com/epson-orijinal-tankli-yazici-kullananlar-kulubu--126686416

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 23 Haziran 2017; 11:57:9 >

• benzer özelliklere sahip daha makul önerilere ben de açığım. Su an 500₺ civarlarına çıkmam ne yazık ki mümkün değil
  • don quijote de la mancha kullanıcısına yanıt
    Biraz geç cevap olacak ama yazayım. Hani genede bilgisi olmayan buraya bakan edenin merağını giderir.

Orjinalinde tanklı değilse cihaz sonradan kartuşa hortum çekilip yapılmış sistemse o sistemler evet 250 liralara yazıcı tarayıcı tanklı fişmekan bolca var. O cihazlarda devamlı çıktı alacaksınız, mürekkep kurumaması lazım. Hortumda veya iç sistemde hava asla olmayacak bu zaten pek mümkün değil yani illa hava oluyor yüzde 99 böyle.

Bu cihazların kullanım ömrü kartuş ölene kadar, e kartuşun zaten ömrü fabrikası 200-300 sayfa diyor, e birde şimdi böyle hortum çekilmişse o kartuş nasıl dayansın ? dayanamaz çok nadir dayanan vardır. Ama ortalama 6 ay falan gidiyor. Sonrası işte siyahta bozukluk önce renkliler basmamaya başlar falan böyle gider. En sonunda ise ya kartuş alınır ki ucuz değil çift alsan 100 lü rakamları geçer, e birde bu sistem tank işi hop çöpe gitti demektir.

Yanında o tankın içinde verilen mürekkep zaten en dandik kalitede birşey. Kartuşunu normal elde kendinde doldursan illa ki tıkar, orjinal mürekkeple pek ilgileri yok.

Ama orjinalinden bitmeyen tanklı sistemli yazıcılarda evet bu sorunların hiçbirisi yok. Çünkü üreticisi cihazı öyle çalışmaya uygun şekilde yapmış. Mürekkebi alırsın ki orjinali almak uygun doldur doldur kullan. 250 lira ucuzmuş gibi görünsede o canon'un yazıcıları için aslında ucuz değil. Aldın bela sorun çile e ne oldu ? başından atıyorum 500 lira vermeyip 250 liraya işini çözmeye kalktın ama e kartuş masrafı çıktı ? öyle durduk yere bozuldu yarı yolda bıraktı ? açık ne net diyorum değmez paranıza yazıktır o tür sonradan bitmeyenli sistemleri iyice araştırmadan '' aaa ne güzel tanklı bitmez mürekkebi yandan eklerim kullanırım yıllarca '' hayalini pek kurmayın.

• Çok doğru şeyler yazmışsın.
    "Ucuz etin yahnisi..." misali ucuz bir yazıcı almaya kalkanlar sonradan daha fazlasını ödeyecek zaten.
    Benim önerdiğim yazıcının yanında gelen mürekkeplerle alınan çıktılar zaten aradaki maliyet farkını kapatır.
    Yazıcının asıl masrafı aldıktan sonradır bunu unutmayalım.
    Epson tavsiye etmemin nedeni ise yazıcıyı aldıktan sonraki masrafınızın neredeyse kağıt maliyetinden ibaret olmasıdır.
    Daha önce okumayan arkadaşlar için açtığım konuya bakmalarını öneriyorum. Burada maliyet hesabına kadar ayrıntılı paylaşımlar bulabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/epson-orijinal-tankli-yazici-kullananlar-kulubu--126686416

Eğer siyah beyaz yazıcı işinizi görüyorsa, önerebileceğim en uygun fiyatlı kaliteli yazıcı:

https://www.teknosa.com/urunler/125090895/epson-wf-m105-tankli-mono-yazici-wifi

Bulunduğunuz şehirde mağazadan teslim imkanı varsa %10 daha indirimle 360 TL.

• murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Ben 5 tane printer eskittim çöpe attım yani. En son epson sx235w kullanıyordum 3 sene gitti, kolay dolum kartuş aldım tıpalı baya işimi gördü ama en son kafası bir tıkandı bir masraf çıktı ki parçaladım attım. Kafası malum cihazdaydı kartuşta değildi o baya sorun yaşattı. Keza hp öyle 2 tane 1 tanede canon çöpe gitti. Yani öyle alıp kartuşu doldurayım olayı da pek olmuyor aslında. Mantıklı gibi geliyor ama kazın ayağı öyle değil. İlk fırsatta epson'un böyle kendinden tanklı yazıcısını alıp yoluma bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Python

Ben 5 tane printer eskittim çöpe attım yani. En son epson sx235w kullanıyordum 3 sene gitti, kolay dolum kartuş aldım tıpalı baya işimi gördü ama en son kafası bir tıkandı bir masraf çıktı ki parçaladım attım. Kafası malum cihazdaydı kartuşta değildi o baya sorun yaşattı. Keza hp öyle 2 tane 1 tanede canon çöpe gitti. Yani öyle alıp kartuşu doldurayım olayı da pek olmuyor aslında. Mantıklı gibi geliyor ama kazın ayağı öyle değil. İlk fırsatta epson'un böyle kendinden tanklı yazıcısını alıp yoluma bakacağım.

Bende 3 farklı model Epson yazıcı var ve toplamda 120000 çıktıya yaklaştım ve hala servislik işim olmadı. Üstelik gün boyu 10 saatten fazla çalıştırdığım zamanlar oldu. Tavsiye ederim.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Ben daha çok fotoğraf basıyordum ama o kadar baskı sayısına ulaşamadım. Toplasanız belki 20 bin falandır. Epson da ama memnundum, onda da işte kafası tıkanmasaydı daha baya baya giderdi, elimde toplamda 1 litreye yakın cescesor claria mürekkepleri hala duruyor. 150 civarı hp premium fotoğraf kağıtlarıda vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 17 Temmuz 2017; 17:39:24 >
  • Kafkaslı57 isimli arkadaş Epson L386 ile sürekli fotoğraf yazdırıyor. Fotoğraf konusunda o da hayli tecrübeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 17 Temmuz 2017; 17:49:4 >
  • 7 sene önce ilk epson sx130 model yazıcı almıştım 70 lira gibi bir rakama. 4 kartuşluydu, dolan kartuş takımı almıştım 5 sene sıkıntısız kullandım. En son artık çıktı vermez oldu, baktım olmuyor çöpe gitti. Ortalama 15000 e yakın çıktı almışımdır.

Sonra canon mg6450 aldım, o hala aktif kullanılıyor, onuda dolan kartuşlarla kullanıyorum 2 set 100 ml mürekkep bitirdim. fiyat olarak 180 e almıştım 2 sene kadar önce.

Yılbaşından sonra bir tanede adfli yazıcı ihtiyacım nedeniyle hp 6830 officejet serisi aldım, yazıcının normal fiyatı 550 civarıydı, n11 den bir teşhir ürünü denk getirdim, çeklerle vs 275 liraya aldım. Adıma faturalı vs geldi, 40 sayfa çıktı alınmıştı kartuşlar bitmeye yakındı tabi(çok kafa temizleme yapılmış sanırım) Dolan kartuş aldım onada sıkıntı yok yine. Kartuşlar burada çok pahalı yurtdışından aldım, gelene kadar kendi kartuşlarını doldurup kullandım. Özellikle fotokop tarama ihtiyacı varsa adf şart diyorum.

• Merhaba...Yazıcı için ayırdığınız bütçe ne kadar? Eğer fotokopiye ihtiyacım yok sadece çıktı işimi görür diyorsanız.EPSON M 105 işinizi görür.Ama hem fotokopi hem adf li olsun diyorsanız EPSON M 200 tavsiye edebilirim.EPSON M 105 teknosada 399 TL civarındaydı son olarak. Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sever bilgisayar akhisar

Merhaba...Yazıcı için ayırdığınız bütçe ne kadar? Eğer fotokopiye ihtiyacım yok sadece çıktı işimi görür diyorsanız.EPSON M 105 işinizi görür.Ama hem fotokopi hem adf li olsun diyorsanız EPSON M 200 tavsiye edebilirim.EPSON M 105 teknosada 399 TL civarındaydı son olarak. Saygılarımla...

En fazla 500-600 ve mürekkepli istemiyorum hocam ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starixa

quote:

Orijinalden alıntı: sever bilgisayar akhisar

Merhaba...Yazıcı için ayırdığınız bütçe ne kadar? Eğer fotokopiye ihtiyacım yok sadece çıktı işimi görür diyorsanız.EPSON M 105 işinizi görür.Ama hem fotokopi hem adf li olsun diyorsanız EPSON M 200 tavsiye edebilirim.EPSON M 105 teknosada 399 TL civarındaydı son olarak. Saygılarımla...

En fazla 500-600 ve mürekkepli istemiyorum hocam ne tavsiye edersiniz

RICOH un lazerli modellerine bakabilirsiniz.
  • canon e414 aldım bakalım ne kadar gidecek yedek siyah-renkli kartuşlar ve kargo dahil 264tl tuttu...(içinden çıkan ilk kartuşları doldurup kullanacağım bi 10kere doldursam kafi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overclockmanyagı -- 9 Ağustos 2017; 13:24:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.