Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Öğrenci Akbili Nasıl 40 TL oldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
22
Cevap
0
Favori
2.893
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Öğrenci Akbili Nasıl 40 TL oldu?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1365 Mesaj
      18 Mayıs 2019 03:02:39
      Vicdan sahibi bir AKP seçmeni var mıdır bilmiyorum da şu yazılanları okuduktan, olanları gördükten sonra nasıl olur da hala bu partiye oy verebilir aklım almıyor. Bu memleketteki her vatandaşa bu yük yükleniyor, buna sende dahilsin bende. Şu yapılanın benim cüzdanımı çalan, evime giren hırsızdan ne farkı var Allah aşkına? Madem yapılabiliyordu neden bunca yıldır 100 liraya yakın para alındı bu milletten?
      |
      |
      Kendinizle ilgili bilmediğiniz bir şey vardır. varlığını bile inkar edeceğiniz bir şey. ta ki bir şey yapmak için geç kalana kadar.sabahları uyanmanızın tek sebebi budur.aşağılık patronunuzdan acı çekmenizin nedeni, döktüğünüz kan, ter ve gözyaşının...çünkü bütün bunlar insanların sizi aslında ne kadar iyi, çekici, cömert, komik ve akıllı olduğunuzu bilmelerini istediğiniz içindir.”Benden ister korkun ister saygı duyun ama lütfen özel olduğumu düşünün.” bağımlılığımız aynı… hepimiz onaylanmış keşleriz.-Jake Green
    • Binbaşı
      1486 Mesaj
      18 Mayıs 2019 10:25:19

hiç düz mantık bakamıyorsunuz.asgari maaş arttı mı?hangi dönemde arttı?evet arttı ve akp döneminde arttı.,nokta.
      |
      |
      K.chaLi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen 5 2600 Gigabyte AB35M-D3V Kingstone 8 GB DDR4 HX424C15FB2/8
      Araştır-Dene-Kaydet-Sergile
      Amatör Youtube Kanalım
    • Binbaşı
      1685 Mesaj
      18 Mayıs 2019 14:19:36
      quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

hiç düz mantık bakamıyorsunuz.asgari maaş arttı mı?hangi dönemde arttı?evet arttı ve akp döneminde arttı.,nokta.
      Her dönemde arttı. Düz yan ters mantık aramaktan önce mantık aramak lazım. Reel artış denen bir şey vardır. Asgari ücretin "artışı" ise mesele her zaman arttı. Sadece AKP dönemi için değil.

Ama hanehalkının AKP öncesi 5-6 milyar TL olan bankalara borcu 507 milyar TL'yi aşmış ise (evet 3-5 ve 10 katı değil), insanların hayatını idame ettirebilmek için borçlandık borçlandığı dönem sadece AKP dönemidir. Nokta.

Şimdi o dönem, yani kredili refah dönemi arkasında büyük bir enkaz bırakarak çöküyor. Bizleri Cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik rakamlarına ulaştıran bu dönem, ilk defa bu borç krizi ile birlikte etkisi bir sonraki nesilleri vuracak kadar sosyal bir çöküşe şahitlik etmemizi sağlayacak. Sadece bir gün daha fazla iktidarda kalıp sermaye birikiminin devamlılığını sağlamak için tanınmayan İstanbul seçimleri ise sadece bu mutlu azınlığın iktidarda kalma ömrüne ilişkin.

Yoksa elbet kaçınalmaz son yok oluş ama bizim tartıştığımız çöküşe geçen bu sistemin hanehalkında, yani bağımlı medya propagandaları ile dini ve milli duygularla her türlü olumsuzluğa sebat eder sanılan halkın tahammül sınırının ne kadar olduğu. Yoksa sizin gibilerin de kendini çok paralamasına gerek olmayan bir dönemde olduğumuzdan yakın dönemde "aslında ben hiç Akp'li değildim" yarışına ilk sizler gireceğinizden düz mantık yerine mantık aramak daha uygundur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,149
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.