Şimdi Ara

ÖĞRENCİ AFFI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2000 yılından bu yana üniversitelerle ilişiği kesilen öğrencilere yeni bir hak verilmesini içeren teklif üzerinde çalışma yapıldığını bildiren Altıkulaç, metne son şeklinin verilmesinin ardından TBMM Başkanlığı'na sunulacağını kaydetti.

Herkes yararlanabilecek

Hangi sebeple olursa olsun üniversitelerle ilişiği kesilenlerin aftan yararlanacağına işaret eden Altıkulaç, teklifin önümüzdeki hafta Komisyon'da, daha sonraki hafta ise Genel Kurul'da ele alınabileceğini de ifade etti.

YANİ BU HAFTA KOMİSYONDAN GEÇTİMİ, AFFEDİLDİM Mİ?? ARAŞTIRDIM DA BİŞİ BULAMADIM.

• Çalışmalar devam ediyor sanırım. Bu konuda bir heyet kurulacak. Belli rektör ve öğretim görevlileri ile ortak bir çalışma olacak.
    Böyle bir konuda hükümet kanunu çıkarmaktan öteye gidemeceği için daha çok üniversite kesimine fikri hakim olması bekleniyor.
  • burdan sesimizi duyura bilirmiyiz dersin :D yada af için yalvarsakmı ne? Allah rızası için bizi affedin, biz suçsuzuz...

Öğrenciyiz ! Haklıyız! Kazanacaaağız !

affederler dimi
  • bu af kadar saçma 1 şey görmedim Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle 1 şey yok yahu... Adam bitirememiş atılmış bunu tekrar okula almayı hangi mantığğa sığdırıyorlar çok merak ediyorum .Tipik popülizm politikalarından 1 tanesi daha. Şimdiye kadar yapılan aflardan okula dönenlerin sadecee %3 ü okulu bitirebilmiş. Yine 1 ton ipsiz sapsız adamı geri alacaklar. Sınıflar zaten dolu.... böle 1 saçmalık olmaz yahu..
  • evet aslında doğru, ama benim gibi galeyana gelenlerde olmuştur arada. 1nci sınıfta (açıköğretim/işletme) askere gittim, harçları yatırmayınca kayıt gitti, okulda bitti, af çıkarsa bu sene sınava girme olayını iptal edip kaldığım yerden devam ederim.
  • 1. si af ne demek bu insanalr suclumu yoksa suclu gosterilip birazda acındımakmıdır amac

2. si nie af yapılıyor cok mu universitemiz war yanı uniwersite warda millt gitmiyormu nedendir bu af

3. su devlet tersine işlemeyen bir kurum değilmidir bu nasıl olur

4. su insanalar atıldıysa atıldı bir şey oldu atıldı şimdi sen nie af ediyorsun bunuki al bir af çıktı her taraf kapkaççı oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

1. si af ne demek bu insanalr suclumu yoksa suclu gosterilip birazda acındımakmıdır amac

2. si nie af yapılıyor cok mu universitemiz war yanı uniwersite warda millt gitmiyormu nedendir bu af

3. su devlet tersine işlemeyen bir kurum değilmidir bu nasıl olur

4. su insanalar atıldıysa atıldı bir şey oldu atıldı şimdi sen nie af ediyorsun bunuki al bir af çıktı her taraf kapkaççı oldu

+1million
  • quote:

Orjinalden alıntı: header

bu af kadar saçma 1 şey görmedim Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle 1 şey yok yahu... Adam bitirememiş atılmış bunu tekrar okula almayı hangi mantığğa sığdırıyorlar çok merak ediyorum .Tipik popülizm politikalarından 1 tanesi daha. Şimdiye kadar yapılan aflardan okula dönenlerin sadecee %3 ü okulu bitirebilmiş. Yine 1 ton ipsiz sapsız adamı geri alacaklar. Sınıflar zaten dolu.... böle 1 saçmalık olmaz yahu..

Aynen katılıyorum yai nedmek ya zaten ekmek aslanın ağzında işleri bzie zorlaştırıyorlar bir suru adam gelecek şidi unilere

Birde başortusu war sonra cuma gunleri izlicez istanbul uninversitesindeki kavgaları

Ben ıstemıyorum kardesim tmm harcı yatıramıyan telefonunu satan genede yatıramayan adamalr war bunlar gelsinde

Amac frklı burada aradaşım zaten boyle kalanlar devede kulak aslın ama farklı burada

• yok yok bende kaydı silinen eski bir öğrenci olarak affı içten desteklemiyorum. kaydım istem dışı silindi ve bende bu sene yine sınava giriyorum. diğerleride öğle yapsın.
  • O değil de bi türlü geçemediğimiz dersleri affetseler mezun etseler güzel olurdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Preston

O değil de bi türlü geçemediğimiz dersleri affetseler mezun etseler güzel olurdu

bak bu iyi bir fikre benziyo

• devletimie duacıyız bakalım o %3 e girebilecemmi

• son derece karşıyım ve bu hükümetin alacağı her kararada ön yargılı birşekilde dahi olsa karşıyım adamlar direk suca teşvik ediyorlar zaten olası af disiplin suçlarını kapsıyor kimbilir hangisinin akrabası için koca kanun çıkaracaklar ?
  • af kabul edildi!

29 haziran 2000 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun kaydı silinen öğrencilere af çıktı. üni sınavına girmiyorum, direk kayıt
  • quote:

Orjinalden alıntı: generation next

af kabul edildi!

29 haziran 2000 tarihinden itibaren her ne sebeple olursa olsun kaydı silinen öğrencilere af çıktı. üni sınavına girmiyorum, direk kayıt

hayırlı olsun
  • kendisi okuyamayanların yada okuyupda burnundan gelenlerin kıskançlığı
    çok iğrenç bir davranış...
    hem eğitimsizlik-eğitimsizlik diye herkes bağırıyor hemde okumak isteyene köstek oluyorlar...

bırakın ne kadar çok insan okursa o kadar iyi olur...

sanırım sadece yasa teklifi kabul edildi henüz daha meclisten çıkmış bir kanun yokk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Preston

O değil de bi türlü geçemediğimiz dersleri affetseler mezun etseler güzel olurdu

+1
    ooooooooooof offffff
    fosil hocalardan biktim artik,adamin kafasi durmus,sadece siyasi nedenlerden okulda kaliyo,hic bi faydasi yok,ama emekli de olmuyo,ogrenci gecirmiyo,cildirtiyo bu tipler
    af bugun meclisten de gecti,ama uzatmalara bisey yok

• bu af işi son olarak nooldu cumhurbaşkanı onayladımı...?
    aftan yararlanmak isteyenler ne yapacak şimdi..
    üniversiteye falan başvuru yapmakmı gerekiyor...?
  • 2 ay içinde başvuru yapacan sanırım bu arada af resmi gazetede yayınlandı yani süre başladı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.