Şimdi Ara

Oğlumu köprüde linç edenlerden davacı olacağım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
2.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Trident682

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDelight

quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack1

quote:

quote:

quote:

quote:

oglunu öldürenlere 3200 lira maaş ve sgk destegi geldi sen konuş dur.

Hadi be ordan , orda millet kolunu bacağını kaybetmiş , sen ise o uniformalı teristleri savunuyorsun

fetoculara hoca efendi diyen güruh artık kendinden olmayanlara fetocu yakıştırması yapıyor hade lan doğmatik tarikatcı fetocular sizi

Bu teröristleri kim savunuyorsa fetöcü odur

Oğlumu köprüde linç edenlerden davacı olacağım

yORUMLARINI alalım video da istermisin yoksa montaj diyerek yaptıgınız en iyi şeyi kandırılmak ve kıvırma işlemini mi gerçekleştiriceksiniz.

Resimler arasında Chp'li birini gördüm Chp fetö hakkında en son konuşacak partilerden biridir , çünkü genel başkanınızı kasetle indirip Kılıçtaroğlunu getirdi, Kılıçtaroğlu pensilvanyaya borcunu fazlasıyla ödüyor Diğer resimlere gelince o zamanlar cemaat usluydu, halkına silah çeken bir cemaat yoktu,ne zaman meşru iktidarı kumpaslarla devirmeye kalktılar o zaman kendi meşruyetlerini yitirdi, bugün orduyu bile kandırıp kök salan cemaat akpyi mi kandırmayacak, dikkatinizi çekerim, ordudaki bütün atamalar şu ohale kadar hep kendi seçiyordu , hadi akp yanlış yaptı peki siz ne yapıyorsunuz bugün, bu silahlı teröristleri sırf iktidara muhalefet olsun diye savunuyorsunuz, iktidara yaptıkları tüm kumpasları şeksiz şüphesiz inanıyorsunuz

he usluydu güzel güzel kpss sorularını veriyolardı yurtlarda yetiştirdikleri askerlerine ki bu sadece yaptıkları haltlardan 1 tanesi Sizin Allah'tan korkan(!) partiniz de bunlara izin veriyodu ses çıkarmıyodu

Arkadaşım sınav sorularının çalınması ortaya çıkar çıkmaz , gerekli hukuki işlemler yapılmış, izin veriyordu diye bir şey yok, ilk suc duyurusunda konu savcılığa intikal ediyor ama savcı onlardan ortbas ettigi sonradan ortaya çıktı. aynı şeyler genel kurmay askeri hakimlerin verdiği kararlara bakın, şimdi sizin mantıkla genel kurmayı mı suclayalım, gkurmaydaki hakim atamalarını da akpmi yapıyordu yada bu darbecileri askeriyeye alan , bunlara rutbe veren akpmidi, şu ohale kadar bütün atamalar genel kurmay bağımsız yapıyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu konuya yazanlarin %90 i odun karsisindakini dinlemeyen insanlar. (Iki taraf icinde soyluyorum). Herkes kendi kafasindakini karsi tarafa empoze etme pesinde. Edemeyincede hemen yobaz, paralelci, darbeci, comar gibi laflari yapistiriveriyor tamamdir. Ulkenin zeka seviyesi cidden yerlerde. Son zamanlarda konulari takip edince net anlasiliyor. Biri kafa kesildi diye 2006 fotografi paylasir, digeri baskasini sokaga cikmadi diye darbeci ilan eder. Facebook siyasetcileri sonra milletvekillerini elestirir kendine bakmakdan.
  • Bazı kesimler neden özellikle erler üzerinde duruyor. Elbette erler masumdur. Ama burada bir tuzak var.

Şimdi bu tuzağı konuşalım biraz. Bir darbede en önemli yerel unsur er ve erbaşlardır. Yani rütbesiz erlerdir. Darbe olduğunda sokağa çıkma yasağı uygulanır ve çıkana ateş emri verilir. Vatandaş sokağa çıktığında onları öldürecek olan erlerdir. Eğer erler buna yanaşmazsa darbe başarısız olur. Şimdi, er ben emir kuluyum emri dinledim ateş ettim halkı kattlettim anlamına gelen şeylerle cezadan kurtulursa, gelecekte herhangi bir darbe girişiminde aynı şeyi uygular.

Ama eğer er, ben ateş edersem en ağır cezayı alırım, hem de katil olurum, hain olurum deyip, ya ona emir vereni öldürmeyi veya kendisinin ölümüne razı olmayı seçecektir.

Yani burada büyük bi tuzak var. RTEnin öldürülememesine ve darbenin başarılı olmamasına içten üzülenler en çok erleri düşünüyor, neden acaba. Hiç düşündünüz mü? Neden öldürülen onlarca insanı düşünmüyorlar da, erleri düşünüyolar?

Bir er hiç kimseyi öldürmese bile, kanunsuz bir emri dinleyip o emre uyarsa suç işlemiş olur. Yani erler kanunsuz emre itaat etmemekle yükümlüdür. Çünkü kanunsuz emir uygulanamaz. Asker korkak değil cesur olur. Canını düşünen asker varsa askerlik yapmasın. Askerlik vatan için yapılır, kişisel güvenlik için değil. Vatan için ölmeyeceksen ne işin var askerde.

İlerde bir gün darbe olduğunda, erler, ulan geçmişte bir darbe girişimi oldu ve erler ceza aldı demezse o erler korkmayıp darbeye iştirak eder.

Erler ölümüne direnirse darbe olmaz. İşte darbeciler bundan korkuyorlar. Erleri güya koruyorlar. Sakın inanmayın, bu bir tuzakkkkkkk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 30 Temmuz 2016; 9:10:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış26

quote:

Orijinalden alıntı: wmsnickers

peki kardeşim o anda orda olsan yanında da ailenden biri olsa ve bi asker kılıklı terörist tarafından vurulsa ne hissederdin merak ediyorum.

Terörist olanlar FETO'cu subaylar. Hiçbir şeyden haberi olmayan erlerin ne suçu var? Öldürülen erin ateş edip etmediğini nereden biliyorsun?

Bilmiyorum ve yorum da yapmıyorum farkındaysan bir taraf hakkında hemen üstteki yorumuma bakarsan anlarsın ne demek istediğimi ama sen tek bir tarafı kötülemek için yorum yapıyorsun ve milleti kışkırtmaya çalışıyorsun, yorumlarımı ve yorumlarını dikkatle okumanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutbulmus

quote:

quote:

Hadi be ordan , orda millet kolunu bacağını kaybetmiş , sen ise o uniformalı teristleri savunuyorsun

Dostum burada darbe olsa zil takıp oynayacak insanlar var, darbenin başarısız olmasını bir türlü kabullenemiyorlar, onun için darbenin karşısında duran halkı neredeyse terörist yapacaklar. Ülke parçalanacakmış, ekononik kriz çıkacakmış umurlarında mı hiç.

Uçmayın isterseniz suçsuz erleri linç eden işidlilere ceza istememiz neden zorunuza gidiyor ?

http://www.mynet.com/haber/guncel/758-er-tahliye-edildi-2564698-1

• quote:

Orijinalden alıntı: wmsnickers

orda oldunuz mu ? Hayır.. Boş yapmayın kardeşim ne olup bittiğini bilmeden saçma sapan şeyler yazmayın. Belki gerçekten halka ateş etti nereden biliyorsunuz ? Şahsen ben ordayken yanımda en yakınım olan arkadaşımı veyahut ailemden birini vursa benim gözüm dönerdi cinnet geçirirdim... ama diğer türlüsüde olabilir hiç birşey yapmamışken linç edilmişte olabilir. Ak parti düşmanlığı ya da sevdalılığı sizi yanlış düşünmeye teşvik etmesin, sadece bir açıdan bakmamaya çalışın.

Halka ateş etmeyip linç edilenleri linç edenler yargılansın ne var bunda yukarıdaki arkadaşlar neden deliriyor ?Ordunun onuruna dokunulması gerek.Kimse ayrıcalıklı değil bu ülkede.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

fetoculara hoca efendi diyen güruh artık kendinden olmayanlara fetocu yakıştırması yapıyor hade lan doğmatik tarikatcı fetocular sizi

yORUMLARINI alalım video da istermisin yoksa montaj diyerek yaptıgınız en iyi şeyi kandırılmak ve kıvırma işlemini mi gerçekleştiriceksiniz.

Resimler arasında Chp'li birini gördüm Chp fetö hakkında en son konuşacak partilerden biridir , çünkü genel başkanınızı kasetle indirip Kılıçtaroğlunu getirdi, Kılıçtaroğlu pensilvanyaya borcunu fazlasıyla ödüyor Diğer resimlere gelince o zamanlar cemaat usluydu, halkına silah çeken bir cemaat yoktu,ne zaman meşru iktidarı kumpaslarla devirmeye kalktılar o zaman kendi meşruyetlerini yitirdi, bugün orduyu bile kandırıp kök salan cemaat akpyi mi kandırmayacak, dikkatinizi çekerim, ordudaki bütün atamalar şu ohale kadar hep kendi seçiyordu , hadi akp yanlış yaptı peki siz ne yapıyorsunuz bugün, bu silahlı teröristleri sırf iktidara muhalefet olsun diye savunuyorsunuz, iktidara yaptıkları tüm kumpasları şeksiz şüphesiz inanıyorsunuz

Fetocular hiç bir zaman uslu değildi.
    Kendinden olmayanlara ettiği zulümler ne kadar vahşi olduğunu gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahi Olalım -- 30 Temmuz 2016; 11:01:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Allah rahmet eylesin linç edenlerin de allah belasını versin

Anlamadan, dinlemeden vahşice saldırıyorlar, linç ediyorlar . Muhakkak arada masum erler de vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dahi Olalım -- 30 Temmuz 2016; 11:07:54 >
  • 14 Senedir besleyip büyüten "hoca efendi" diyen devletin her yerine sokan siz değil misiniz ne istedilerse verdik diyen siz değil misiniz sınavlarda çoluğun çocuğun hakkını yiyip soruları el altından veren şifre yapan ben açıklamayla tatmin oldum diyen siz değil misiniz sonra çıkarlar çatışınca yaa bunlar kötüü biz en başta dedik bunlar kötü diye dinlediniz mi diye soruyor insan ama hala gelmiş burada savunuyorlar senin hakkını yediler diyorum hakkını bu kadar körü körüne savunma onlar yüzünden belki sen yada çocuğun memur olamadın yada güzel bir üniversite kazanamadın her konuşmasında müslümanlık vurgusu yapıp mitinglere elinde kuranla çıkan insanlar en büyük günah olan kul hakkını işliyorlar unutmayın göz yumanlar da onlar kadar suçludur burada değilse de ölünce hesap vericeksiniz hala daha bunu anlamayanlar var yazık günah be kardeşim allah vermiş o beyni kullan diye

• OOOO bütün fetöcüler ve darbeci severler toplaşmış, ağlaşıyorlar yine "omo biz mosomuz"...
  • şimdi bir temizlik operasyonu yapılıyor,en alt kademe memurlardan tut dekanlar yargıçlar generaller görevden alınıyor. yahu iktidar makamının kandırıldık demesi geçerli bir bahane ise ,her kandırıldık diyenin aklanması ve görevine geri dönmesi gerekir.. yok kandırıldık bahanesi geçersiz ise tüm kandırılanların en tepeden itibaren görevden alınması gerekiyor...
    ah pardon ben bu ülkede adalet var sandım bir an, özür dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infectedvoice -- 30 Temmuz 2016; 13:07:46 >
  • köprüde halk ile 5-6 saat asker çatıştı. Neden 5-6 saat orada direndi oğlun , neden teslim olmadı ?
    Nerden bilelim silah sıkmadı , nerden bilelim orada ölen 30-40 kişiden birisini oğlun öldürmedi ?

• yok olmaz, o er emir altındaydı.
    zaten ateş edilen adamların da * siz emir altindaki er siniz, hadi cekilin* demesi gerekiyordu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bi adam düşünelim senin en yakın dostun , dindar biri.

iyi ve dindar biri olduğu için onu savunuyorsun , büyüğün olarak görüyorsun.

birgün senin devlet planların açığa çıkıyor , kimin açığa çıkardığını araştırıyorsun ama bulamıyorsun.

birgün bir bilgi buluyorsun açığa çıkaranın çok öncelerden beri seni ve senden olanları takip ettiğini , gözetim altında tuttuğunu farkediyorsun.

ve seni takip edeni , gözetim altında tutanın en yakın dostun olduğunu farkediyorsun.

şimdi sorumuza gelelim ;

sen en yakın dostunun hain planlarını bulduktan sonra hala onu dostun olarakmı görürsün , hain olarak mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yarra Bandı

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

birgün senin devlet planların açığa çıkıyor , kimin açığa çıkardığını araştırıyorsun ama bulamıyorsun.

birgün bir bilgi buluyorsun açığa çıkaranın çok öncelerden beri seni ve senden olanları takip ettiğini , gözetim altında tuttuğunu farkediyorsun.

ve seni takip edeni , gözetim altında tutanın en yakın dostun olduğunu farkediyorsun.

şimdi sorumuza gelelim ;

sen en yakın dostunun hain planlarını bulduktan sonra hala onu dostun olarakmı görürsün , hain olarak mı ?

Senelerdir o dostum hakkında bu adam hain dini amaçları için araç olarak kullanıyor buna dikkat et deniyor ve ben sorgulamiyorsam bana geri zekalı diyebilirsin.Ya siz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yarra Bandı

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şimdi sorumuza gelelim ;

Senelerdir o dostum hakkında bu adam hain dini amaçları için araç olarak kullanıyor buna dikkat et deniyor ve ben sorgulamiyorsam bana geri zekalı diyebilirsin.Ya siz?

Deme oyle ama magdur onlar kandirilmislar

• quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

14 Senedir besleyip büyüten "hoca efendi" diyen devletin her yerine sokan siz değil misiniz ne istedilerse verdik diyen siz değil misiniz sınavlarda çoluğun çocuğun hakkını yiyip soruları el altından veren şifre yapan ben açıklamayla tatmin oldum diyen siz değil misiniz sonra çıkarlar çatışınca yaa bunlar kötüü biz en başta dedik bunlar kötü diye dinlediniz mi diye soruyor insan ama hala gelmiş burada savunuyorlar senin hakkını yediler diyorum hakkını bu kadar körü körüne savunma onlar yüzünden belki sen yada çocuğun memur olamadın yada güzel bir üniversite kazanamadın her konuşmasında müslümanlık vurgusu yapıp mitinglere elinde kuranla çıkan insanlar en büyük günah olan kul hakkını işliyorlar unutmayın göz yumanlar da onlar kadar suçludur burada değilse de ölünce hesap vericeksiniz hala daha bunu anlamayanlar var yazık günah be kardeşim allah vermiş o beyni kullan diye

Ah bide bu yazdıklarınızı anlasalar yada anlamaya çalışsalar herşey ortaya çıkacak ama

• Türkyedeki hukuktan birşey çıkmaz OHAL var zaten. Direk avrupa insan hakları mahkemesine gitsin 100.000 euro cepte

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Leaderjack1 kullanıcısına yanıt
    Bak ne yediği belirsiz kişi, "oglunu öldürenlere 3200 lira maaş ve sgk destegi geldi sen konuş dur." yazmışsın.
    Bu dediğinin,
    "Ulan ne lan biz zati fetoculara herzaman feto diyoruz sizin gibi dünü bügünü yarını farklı değil anadın ulan.Ayrıca suçsuz olan erlere yapılana kızıyoruz onuda anadın ulan.Şimdi ne istedinizde vermedik parsel parsel verdik okyanus ötesi dindir bu özlemi ne ifade ediyor otur düşün varsa tabiki ulan."

Bu dediğinle hiçbir alakası yok. Çamur at izi kalsın mantığıyla kafa karışıklığına neden olan mesajlar yazmak tamda size göre olan bir iş.Boşuna beyni bulanık demiyorum size.Şimdi git biraz Türkçe'ye çalış,mesaj yazmayı öğren sonra gel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 30 Temmuz 2016; 19:18:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neyinkafasi

Bak ne yediği belirsiz kişi, "oglunu öldürenlere 3200 lira maaş ve sgk destegi geldi sen konuş dur." yazmışsın.
    Bu dediğinin,
    "Ulan ne lan biz zati fetoculara herzaman feto diyoruz sizin gibi dünü bügünü yarını farklı değil anadın ulan.Ayrıca suçsuz olan erlere yapılana kızıyoruz onuda anadın ulan.Şimdi ne istedinizde vermedik parsel parsel verdik okyanus ötesi dindir bu özlemi ne ifade ediyor otur düşün varsa tabiki ulan."

Bu dediğinle hiçbir alakası yok. Çamur at izi kalsın mantığıyla kafa karışıklığına neden olan mesajlar yazmak tamda size göre olan bir iş.Boşuna beyni bulanık demiyorum size.Şimdi git biraz Türkçe'ye çalış,mesaj yazmayı öğren sonra gel.

ilk mesaj da 2. mesajda tam yerinde ve isabetli 1. mesaj için baba konuşma yapmış masum erlerden. 2 . mesajda sizin ne halt oldugunuzu belirten bir mesaj .3 mesajda yani oda bu oluyor biloya anlatır gibi sizi anlatmaya kalksak aylar sürer.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.