Şimdi Ara

Oğluma japon balığı hediye ettiler, akvaryumum yok.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aynı konuyu balıkçılık bolümünde de açtım ama kimse yok. Buraya da açıyorum çünkü durum acil.

Borcama koyduk, hazır yem de hediye etmişlerdi ondan da 2 kere verdim ama ikinci günde su yuzeyini köpürtmeye başladılar.

Köpürtme sebebini araştırdım, oksijen yetmiyor diye sonuç çıktı. Büyük şırınga aldım yüzeyden çekip kaba koydum ve kabın içinde 5 dakika köpürtecek şekilde su çekip bastım. Sonra havalanmış suyu borcama yavaşça geri döktüm. Sonra bu işlemi 3 kere tekrarladım, solungaçları yavaşladı ve suyun yüzeyini artık köpürtmüyorlar. Sanırım günde en az 3 5 kez tekrarlamam gerekecek.

Askı şeklinde şelale filtreden yarın sipariş vereceğim, sanırım su hızı ayarlanabileninden 100 liralık. Bu şekilde balıklar idare eder mi? Ederse ne kadar idare eder?

İdare edemeyeceklerse oğluma balık ölmüş gömdük diyeceğim ama balığı havalandırılmış suyuyla torbaya koyup bir petshopa vereceğim.

Ucuz bir yöntemi varsa onu da deneyebilirim. Mesela ikinci borcam doldurup ikisi arasında boru hattı çeksem biraz daha özgür hissederler mi?

Görüldügü gibi borcam hacmi 2 3 litre gibi ama balıklar daha küçük. Ne kadarlık akvaryum yeterlidir şimdilik? Ekonomik durumum iyi değil bu nedenle ucuza olmayacaksa balığı geri vermem gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla kimse yazmamış, ben hiç balıktan anlamam ama bir tanesine heralde 5 litre ister, toplam an az 15 litre, büyüdüklerini düşün.

Ya da ülkelerine geri gönder, yeterince sığınmacı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.