Şimdi Ara

Oğlum için oyun bilgisayarı arıyorum yardımcı olur musunuz? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
6.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu laptop'a bir bakın derim. Bir oyuncunun aradığı tüm özellikleri karşılıyor ve bunu düşük fiyatla yapıyor.

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-f15-fx506hm-hn060-intel-core-i7-11800h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000DVNH1

• 11_serhat_11 kullanıcısına yanıt
    Tuf serisi çok tavsiye edilmiyor ama fiyat olarak dikkate değer. İnceleyeceğim teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal75

Tuf serisi çok tavsiye edilmiyor ama fiyat olarak dikkate değer. İnceleyeceğim teşekkür ederim.

Hocam tavsiye edilmeme sebeplerini söyleyeyim ona göre değerlendirebilirsiniz:

-Ekranın 60 Hz olarak gelmesi: Sonraki serilerde Hz en az 120 oldu.

-Isınma problemi: 1 sene önce laptop almaya karar verdiğimde bunu gerçekten çok araştırmıştım. Fakat tam tersi Tufların az ısındığını öğrendim ve laptopu satın aldığımda da bunu canlı olarak görmüş bulundum. Ayrıca işlemcinin turbo boost ayarını kapattığımda çok daha serin bir kullanım elde ettim. Şimdiki yeni çıkan serilerde bu durum daha da iyidir diye tahmin etmekteyim.

Ekran renk doğruluğu: Ekranın renk skalası (color gamut) ve renk doğruluğunun düşük olması. Bunu şahsen hiç fark etmedim bile fakat düşük olduğu bir gerçek. Yeterince araştırdım ve gerçekten bu konuda eksiği var. Mimarlık, tasarım gibi bölümlerde çok kritik bir öneme sahip olmasına rağmen oyuncular için hiçbir eksiklik oluşturmuyor. Hatta bunu söylemeden size ekranı inceleyin desem fark bile edemezsiniz öyle söyleyeyim.

Şahsen ben 9 aydır kullanmaktayım ve iyi ki de Tuf serisinden almışım diyorum. Başka markalardan da alma seçeneğim vardı fakat gerek tasarımı , görünüşü gerekse fiyat performans olması sebebiyle iyice bu durumları araştırdıktan sonra satın aldım ve şu an çok memnunum. Batarya konusunda da rakiplerini geride bırakıyor. Ayrıca benim linkini attığım model 48Wh yerine 90Wh ile geliyor bu da demek oluyor ki 2 kat fazla batarya süresi. Ben olsam kaçırmam :) Şimdiden alacağınız bilgisayar için hayırlı olsun iyi akşamlar dilerim..Oğlum için oyun bilgisayarı arıyorum yardımcı olur musunuz? 

• 11_serhat_11 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle zaman ayırıp detaylı bir açıklama yazdığınız için teşekkür ederim. Şu ara üzerinde durdugum MSI GP66 ile arasında ciddi bir fiyat farkı var gerçekten. Mesajınız doğrultusunda takip listeme aldım bilgisayarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaveMartha

Tongfang' in TR' deki Intel 10th gen işlemcili kasaları yarınlar yokmuşçasına thermal throttle yiyor. Tam güçte thermal throttle yemeden çalışabilen RTX 3060 MAX-P GPU' lu bir laptop oyunlarda bahsini ettiğim RTX 3070' li Tongfang' lerden daha uygun fiyatlara neredeyse aynı performansı verecektir.(Ray tracing hariç.) Intel 11th gen işlemcilerle kasada değişikliğe gidilmediyse onlarda da durum aynıdır.

Hatta Monster bu thermal throttle' ı gösteren testleri kendi kanalından paylaşmıştı. Ortalamanın bile altında performans veriyordu laptopları.

Ben cihazı 24 saat %100 yük altında çalıştırıyorum hiçbir sorun yaşamadım. 10. nesil işlemcide zaten sıvı thermal macun var ve 2 yıl garantili. Sen tamamen ordan burdan duydukların ile kendin deneyim etmeden rtx 3060 ın 3070 den iyi olduğunu idda ediyorsun ki tamamen saçmalamışsın. hiçbir farklı olmasa birisi 6 gb iken diğeri 8 gb. İstediğin test sonucunu karşılaştır git bizzat kendin test et bu iddanı ispatlayamazsın.

Bozulma mevzusuna gelince her markayı kullandım. Lenovo laptop aldım 4 defa anakart değişti yine de düzelmedi. Asus laptop aldım bozuldu garantiye yolladım tam 28 gün tamirden gelmedi. Farklı marka ve seri bir çok HP laptop kullandım ve şuan 2 tane farklı model HP 2 tane de monster kullanıyorum.

Ben bunları bizzat kullanan biri olarak yorum yapıyorum sen kalkıp 3060 - 3070 den iyi diyorsun insanları yanlış yönlendiriyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: nofrost

Ben cihazı 24 saat %100 yük altında çalıştırıyorum hiçbir sorun yaşamadım. 10. nesil işlemcide zaten sıvı thermal macun var ve 2 yıl garantili. Sen tamamen ordan burdan duydukların ile kendin deneyim etmeden rtx 3060 ın 3070 den iyi olduğunu idda ediyorsun ki tamamen saçmalamışsın. hiçbir farklı olmasa birisi 6 gb iken diğeri 8 gb. İstediğin test sonucunu karşılaştır git bizzat kendin test et bu iddanı ispatlayamazsın.

Bozulma mevzusuna gelince her markayı kullandım. Lenovo laptop aldım 4 defa anakart değişti yine de düzelmedi. Asus laptop aldım bozuldu garantiye yolladım tam 28 gün tamirden gelmedi. Farklı marka ve seri bir çok HP laptop kullandım ve şuan 2 tane farklı model HP 2 tane de monster kullanıyorum.

Ben bunları bizzat kullanan biri olarak yorum yapıyorum sen kalkıp 3060 - 3070 den iyi diyorsun insanları yanlış yönlendiriyorsun

Alıntıları Göster

Kocam kağıt üzerinde 3070 tabiki doğal olarak 3060'dan daha güçlüdür orası doğru fakat arkadaşın demek istediği şey farklı sanırım. Estetik açısından güzel durması için ince tasarlanan bazı laptoplarda 3070 kullanılmasına rağmen 3060'dan daha düşük performans verebiliyor ki bu da ekran kartıyla değil tamamen tasarımla alakalı bir durum. Max-q gibi düşünün.

• nofrost kullanıcısına yanıt

TDP nedir, Max-P nedir, Max-Q nedir, thermal throttle nedir bilmeyerek bu yorumu yapan bilgisiz birisine ayrıntısıyla açıklamasını yaparak yazsam da boşuna.

3060 Max-Q, 3070 Max-P laptopları da deneyim etmiş birisi olarak yazdım bunları ki gündelik olarak da 3070 Max-P GPU kullanıyorum. Senin aksine kağıt üzerinde yazana bakıp altı boş yorumlarda bulunmuyorum. Yazdıklarımdaki tek bireysel deneyimime dayanmayan şey Tongfang' in Intel 10th gen işlemcili kasalarındaki thermal throttle durumu ki bu da direkt olarak Monster' ın kendi cihazı için yaptığı testlerde görünüyor. Firmanın kendi cihazını kötüleyecek hali yok. Kısacası yazdıklarımda da herhangi bir yanlışlık yok.

Ve evet, yüksek boyutlu vram = daha fazla GPU performansı. Ne diyeyim ki ben bu kafadaki birisine...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaveMartha -- 16 Temmuz 2021; 14:57:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum estetik açıdan tasarlanan laptoplarda hem işlemcinin hem de grafik kartının daha az TDP tüketen ve az ısınan versiyonları kullanılır biliyoruz. Ancak benim burada karşılaştırdığım iki model NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU ve

NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU ( linklere girip bakabilirsin)

Kullandığım monster tulpar t5 cihazında da bu kullanılıyor. Verdiğim linklere girip bakarsan 3060 max-p kalkıp da 3070 max-p nin yanına bile yanaşamaz performans olarak. ve monsterda kullanılan bu model fiyat olarak asus veya msi'da 4-5 bin lira daha pahalı.

Monster babamın oğlu değil ben sadece burada insanlara bütçelerine göre alabilecekleri uygun tavsiyeleri vermeye çalışıyorum.

İsteyen istediğini almaya elbette hakkı var.

Ancak zeka küpünün biri çıkıp da aynı paraya 3070 max-p varken sırf markası asus diye gidip 3060 max-p alın daha iyi ıvır zıvır yazarsa cevabını da alır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofrost -- 16 Temmuz 2021; 21:18:52 >

• Uygun fiyatlı Legion 5 İ7 bulabileceğim bir yer var mı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.