Şimdi Ara

Oğlum için oyun bilgisayarı arıyorum yardımcı olur musunuz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
112
Cevap
0
Favori
6.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de ilk başta Monster baktım doğrusu ama sonra yonlendirmelerle mevzu MSI, Asus noktasına geldi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CJ11 C kullanıcısına yanıt
    Soğutma, ekran, kasa hepsi ayri bir component

• Egzz kullanıcısına yanıt
    tamamdır

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Reis ben 11 yaşımdayken pcye kaç kere virüs bulaştırdım bilinmez. İlk bilgisayarıysa bu kadar büyük girme derim gamegarajdan kasa pc al en iyisi olur muhtemelen. Ama gelirin 20-30k falansa sen bilirsin zaten pc çöp olsada çok üzülmezsin.

• Reis ben 11 yaşımdayken pcye kaç kere virüs bulaştırdım bilinmez. İlk bilgisayarıysa bu kadar büyük girme derim gamegarajdan kasa pc al en iyisi olur muhtemelen. Ama gelirin 20-30k falansa sen bilirsin zaten pc çöp olsada çok üzülmezsin.

• Şu makineyi +8GB RAM ve SSD upgrade’i ile 9.500 civarına mal edebilirsiniz.https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-e0008nt-amd-ryzen-5-5600h-8gb-256gb-ssd-rtx-3050-freedos-16-1-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4h0s0ea-p-HBCV00000CI19L?magaza=Teknorya

İşlemci iyi, ekran fiyatına göre iyi sayılır. 18.000 civarına çıkıyor olsaydım yeni Legion (Lenovo) ya da ASUS Rog Zephyrus G15 dışında bilgisayar almazdım. Ayrıca yukarıda arkadaşların değindiği gibi fazla taşınmayacak ise büyük ekranlı bir masaüstünün keyfini (serinliğini ve sessizliğini) 18 binlik notebooktan alamayacaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tavsiyen için teşekkür ederim hocam. Acemiliğini ilk bilgisayarda attı. O yüzden level atladım. Konu gelir değil. Az ya da çok israf olan her miktar üzer. 13-14'e orta karar bir şey alıp, iki sene sonra yeni bilgisayar bakmak istemiyorum. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin diyorum. Masa üstü düşünmüyorum. Ev içinde de, uzun yaz tatillerinde de mobil olmak iyi olur.

• weatherman kullanıcısına yanıt
    Taşınabilirlik daha ön planda olduğu için laptop tercih ediyorum. Legion 5 Pro satışı yok meelesef. Asus Rog araştırmadım doğrusu çok fazla. Ona da bakayım.

• 18k bütçeye notebook bakmak....

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Her görüşe saygım var. Varsa farklı düşünceniz paylaşın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: immortal75

Her görüşe saygım var. Varsa farklı düşünceniz paylaşın lütfen.
    Mini-ITX sistem toplanabilir. Monitörün yanına ekstra olarak taşınabilir ekranda alınabilir. Bu bütçelerde laptop almak, bilemiyorum açıkçası... Yine size kalmış tabi, öncelikler herkesin farklıdır. Laptop her zaman lazım... Bende de masaüstü bir bilgisayar var yanında da macbook air 11 inc var.. Lazım oluyor çünkü.. 14k'ya sistem toplanıp, acil işler için 4k'ya da güzel, idare edebilecek APU'lu bir laptop alınabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun bilgisayarı olarak masaüstü tavsiye ederim, eğer aşırı hareketlilik yoksa. Masaüstünde daha ucuza daha performanslı gelir.

• immortal75 İ kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediği gibi o kadar bütçeye sağlam bi mini itx sistem toplamanız daha mantıklı bence de. Hiç bi zaman natebookta masaüstü performansı alamazsınız aynı bileşenler olsa dahi zamanında sırf taşınabilir diye aynı hatayı bende yaptım en saçma oyunlarda bile fps düşüşleri sürekli başıma gelince masaüstüne döndüm..

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Öncelikle herkese teşekkür ederim. Ben de farkındayım masa üstü ile laptop aynı konfigürasyon olsa bile aynı performansı vermeyecek. Ancak mobilite performans kadar olmasa da önemli benim için. O nedenle laptop üzerinde duruyorum ısrarla.
    Bu fiyata laptop almak... diyenler için söylüyorum ki bir diğer secenek daha düşük bütçeli bir laptop almak da olabilir ama 10 bin liraya alınan bir laptop kaç sene götürebilir sorunsuz? 3 sene sonra yeni bilgisayar arayışına girecek isem toplamda aynı maliyete daha düşük verim almayacak mıyım? Yine tekrar ediyorum eğer düşünce olarak yanlış ise lütfen beni düzeltin. Bunun için yardım istiyorum zaten sizden.

• Oyun bilgisayarı denilince kasa önerilmesi normal. Laptop mobilite için elbette kullanışlı fakat olay oyun olduktan sonra mobilite için kasa yanına konsol bile alınır o bütçe ile. 13 - 14bin civarı güzel ve uzun seneler götürecek bi kasa toplanabilir. Yanına da Xbox series S alınır. Gamepass çekildikten sonra her iki cihazda da rahatça oyun oynanır. Uzun yaz tatilinde xbox'u yanınızda götürürsünüz.

• Kasa da şu avantajda var ilerde upgrade de edebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egzz kullanıcısına yanıt

ben soyle anlatayım sıze bılındık markalar kendılerıne ozel anakart üretir cpu ve gpu bu anakartın uzerıne son teknoloji ile cakılır. piyasadan pazar kapmaya calısan fırmalar ıse anakartı baska bır yerde yaptırır cpu vs gpu baska yerden alır belkide el işciligi ile bunu montajını yapar bunun sonucunda uzun sure kullanımlarda mavi ekran hatası oldukca yaygındır

• immortal75 İ kullanıcısına yanıt

3070 ekran kartılı msi iyi idi fazla aramanıza gerek yok fiyatıda uygun..yurtdısından daha ucuza alma imkanınız var ise yurtdısından alın

• Önde göbek gözler desen miyop görmüyo.sen bu nesile savaş desen savaşamaz.yapilmak istenenleri hala görmüyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için teşekkür ederim. Yurtdışı için araştıracağım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.