Şimdi Ara

Oğlum çok üzülüyorum be

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
2.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşsiz ve parasızım, iş bulsamda asgari ucret, Dedem ve babam zengin degildi, babamdan bana 1 daire kalır anca

Dünyanın nimetlerinden faydalanamadan ölücem, ne güzel bir araba ne güzel bir ev.

Ne yapmam gerekiyor ki ? piyangodan para çıksa hayatım anca düzelir oda imkansız gibi

Hayattan gram zevk almıyorum, işe git gel ay sonu 2000 lira para al bu yaşamak mî be ?

Arkadaşlar ömür bitip gidiyor, gençliğimizi yaşayamıyoruz.

Doğuştan şanslı akranlarımız hayatın tadını çıkarırken bizde vasat birer hayat yaşıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eskort çağır da dertleş biraz

• keşke bi karı olsa hepimizin olsa ama sanki her birimizin gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old Mac New Clip -- 9 Kasım 2019; 0:51:33 >
  • benzer durumdayım ben artık kabullendim yaşım genç olsa hayal kurardım ama yok artık dijital ortamda 3 kuruşluk hayatımıza değer katmaya calısıyoruz
  • Hayat ne kadar zormuş...

Küçükken inandırdılar,çalışırsan istediğin kişi olabileceğine inandırdılar...

Sonra bi bakıyorsun,nekadar çabalarsan çabala,istediğin her şeyi başaramayacağının farkına varıyorsun ve böylece büyüdüğünü de anlamış oluyorsun.

Hayal kırıklığı,hüsran...

Hayatın bukadar acımasız,adaletsiz,haksızlıklarla dolu olduğunu farketmek gerçekten çok acı veriyor.
  • ubi Panis ibi Patria kullanıcısına yanıt
    Hocam okumak filanda kurtarmıyor ki, sadece biraz refah hayat suruyorsun.

Soruyorum size türkiyede kaç tane 10,000 tl ve ustu maaş alan var. Belki bordrolu çalışanların %15 i, gerisi 10 bin tl altı alıyordur.

Ama kaç tane 10 bin tl ustu kazanan işletme ve esnaf var, yüzbinlerce vardır.

• Deden ve babanda senin gibi düşünseydi şimdi o sana kalabilecek daire de olmayabilirdi. Haklısın. Ama basamak basamak tırmanmak gerekiyor. Her şey bir anda olmaz. Bir yerden başla. İlk başla, ondan sonra düşün ne yapabilirim diye. Hepimizin ortak sıkıntısı bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • FK5896 kullanıcısına yanıt
    Zaten dedemden kalan 0, daireyi babam almış ondan kalıyor, dedemi hiç görmedim çiftçi fakir biriymiş 10 tane çocuk yapmış

• Adam mantıklı iş yapmış. Şimdi babanın 10 tane çocuğu olsa, her biri asgari ücret alsa aylık 20 bin. 20 ayda hepinizin altında 40 binlik araba olurdu iş birliğiyle. Bir kaç yıl içersinde evinizde olurdu. Hatta birikim yapıp şirket bile kurabilirdiniz..(IQ 300) 😂😂 şaka bir yana çabalamak lazım. Pes etme. Sende , bende. Kimse pes etmesin. Hayata tutunmalıyız bi şekilde.

Dedem çiftçi olduğu için çocuklarıda tarlada ırgat olarak çalışsınlar diye yapmış

• Dedene babana takılma. Şuan ne yapabilirsin onu düşün. Ama başlamadan olmaz. Bir yerden başlaman gerekir. İyi veya kötü.

Haklısında ne yapcağımıda bilmiyorum, hangi işe girsem asgari vericekler

• Bim den su al sat

• Yapacak bir şey yok beyler

• @KoymenKadir , Şikayet üzerine twitleri çok değerli.

Oğlum çok üzülüyorum be
  • Sen şu sürekli insanlara kötü yorumlar yazanlardan değil misin?

• adamin babasindan daire kalacak ama hala utanmadan sikayet ediyor

belli ki hayatinda hic kira derdin olmamis. dolayisiyla ciddi anlamda yoksulluk da cekmemissin. dolayisiyla senin bugun bu durumda olmana etki etmis herhangi bir ekonomik etmen yok. dershaneye de gidebilirmissin, istedigin kitabi da alabilirmissin. ama sen vasifsiz eleman olmayi secmissin.

bu ulkede cocuklugunda defalarca ac yatmak zorunda kalmis insanlar var. ona ragmen tirnaklariyla kaziyip bir yere gelebiliyoyrlar.

kalem tirasim olmadigi icin ilkokulda annemin kursun kalemimi bicakla acip beni okula gonderirken de "fazla bastirmadan yaz" demesi hala aklimda. okulda ozellikle kalem trasi olanlarin yanina oturmaya falan calisirdim. cok sukur bugun bir yerlere gelebildim.

sen de burada ezik gibi aglamaya devam et. senin gibi eziklerin hayatindaki sorun zaten ya ailesidir ya da devlettir. siz mukemmelsiniz ama aileniz ya da devlet sizin onunuze tas koymustur. umarim internet kullanma hakkiniz elinizden alinir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 9 Kasım 2019; 14:20:46 >

• Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    Haklısında, benim derslere kafamda basmıyorduki, ilkokuldan beri başarısızdım, anlama güçlugude var bende.

Birazda ailem beni asalak yetiştirdi, herşey önüme gelsin istiyorum

• bu adam çalışıp cablayacak ama dedesinden kalanlar doğuştan sahip olup oluyor.

• Bir anda 3-5 bin maaşla başlaman çok zor bundan bahsediyordum işte

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.