Şimdi Ara

Ofis bilgisayarımı 5K iMac ile değiştirdim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
1
Favori
4.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bu kadar Apple reklamı yapsaydım altıma Ferrari çekmişlerdi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

merhaba mesut bey

tepkiler sadece size değil neredeyse tüm teknoloji basınına yönelik.apple reklamları son bi kaç yıldır tarikatcılık seviyesine gelmiş durumda.o kadarki sokak sihirbazı şişeye telefon sokma numarasını şişeye iphone sokma numarasına çevirmiş.aynı donanımla mac bi cihaz windows bi cihazdan daha hızlı render alıyor.ama sağda solda gözümüze sokulan bu değil üründe sadece ısırılmış elma resmi olması yeter kıvamında.örneğin iş yerinde bi çok arkadaş monitörlerinin arkasına apple logosu yapıştırdı.haliyle teknolojiyi oyuncak değil teknoloji olarak gören kimselerde tepki yapıyor.örneğin bu videonuzu izlemeye hevesle başladım.ancak leptoba bağlı cihazlar için kablo karmaşası ,mac için tertemiz gibisinden söyleminiz durumu tam yansıtmıyor.bi kaç çevre birimi bağlayınca o mac de aynısı olacak.kaldıki leptoplar masaüstünde çalışmak için ergonomik değil.

Ne ilgi görüyor ve tıklanıyorsa içeriklerin o yönde çok çıkmasının nesi anormal ki? Eninde sonunda her yayının her içeriğin izleyiciye, okuyucuya ihtiyacı var ve Apple, Samsung haberleri en çok okunanlar arasında olunca doğal olarak bu firmalar üzerinde daha fazla içerik çıkartılıyor.

Sokak sanatçısı şişeden yumurta çıkartınca mı daha çok ilgi çekiyor iPhone'dan çıkartınca mı? Demek ki iPhone etkili ki o da bu yolu seçiyor.

Bu arada Apple hiç bir yayına reklam vermez :) Dilediğiniz web sitesi sahibine bunu sorabilirsiniz. Ne banner görürsünüz ne de özel içerik. Sadece inceleme için belli ürünleri temin eder. Belli diyorum zira iMac Pro henüz planda yok mesela :) Umarım onu da inceleme fırsatı buluruz. Mutlaka çok tıklanacaktır.

Apple'dan hoşlanmıyorsanız tıklamazsınız olur biter. Bu bir özgürlük kimse istemediği bir şeyi izlemek zorunda değil.

Dizüstü karmaşasını gördünüz, o dizüstüde ne varsa iMac'de de var ama karmaşa yok :) Zira ne ekstra ses sistemine ne de iyi bir monitöre ihtiyacım var. Üzerindeki mikrofon bile discord gibi yazılımlar için fazlasıyla yeterli. Kablosuz klavye ve faresi de içinden çıkıyor.

Tüm bağlantıları arakasından yapılıyor önde göze görünen bir şey yok. Videoda bunu gösteriyorum. Açıkça kamerayı da tepeye koymuşum misal onun bile neden oraya koydum anlatıyorum. Ama siz hala o öyle bu böyle diyorsunuz. Bunun nedeninin ön yargı ile videoyu izlemeniz ve arkasında bir şey aramanız olduğunu düşünüyorum.

• Mesut bey ben de 2014 5k iMac kullanıyorum. Cihazda 512 SSD 24 ram i7 4790k ve m295x 4gb ekran kartı var

Bu cihazların en büyük sıkıntısı sanırım ekran kartı raminin yetersiz olması. Çözünürlük yüksek olduğu için aletin tepkisi gecikmeli oluyor. En basitinden yüksek çözünürlükte kullanırken bazı programları köşesinden tutup kullanım alanını büyütmeye calistigim da bu işlemi FPS atlar gibi takılarak yapıyor.

Son çıkan ürünler neyse ki 8-16-32 GB ekran kartıyla sunuluyor

• Tartışmaların ötesinde ben bu "monitörü" deneyimlemek isterim ama 8700 tl hiç az değil diyeceğim, kurumsal bir iş yeri eşime ultrabook verdi ve 9000 tl . Tamam iyi hoş güçlü ama kişisel deneyim cep telefonundan hallice.
    Bunda en azında iyi renk üreten bir 5k ekran var.

• Gtx 1060 olan dizüstü bilgisayarda windows 10 ile sizde bizim gibi takılma problemi yaşıyor musunuz? Konu daha detaylı hala bir sonuç çıkmış değil :https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/mobile-gtx-1060-freeze-problem/93e7004a-62b1-4211-8e37-4c136608865e?auth=1

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

Dostlar Selam,

Bu video reklam dediğinizde bol artı alıyorsunuz anlıyorum ama ne yapalım nasıl inceleme çekelim bu alete siz söyleyin? Kullanmadan şurası böyle burası böyle mi diyelim?

Kutusundan çıkartıp sizle paylaşıyoruz durumu :) Daha ne yapalım?

Aleyküm selam.

Bu video ya bir şey demedim zaten Mesut Bey. Kaldı ki kutu açma videolarını da saçma buluyorum ama neyse kitlesi büyük seveni çok.

Ama bundan önceki lüzumsuz, yanlı, Apple dostu reklamvari haberleri es geçemeyeceğim. Önceki mesajımda kastettiklerim de onlardı.

Apple da onları görmüş olacak ki ödüllendirmiş.

Dersin ki patron aldı (almaz ya), önce kendisine aldığını ispatlayın derim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

merhaba mesut bey

tepkiler sadece size değil neredeyse tüm teknoloji basınına yönelik.apple reklamları son bi kaç yıldır tarikatcılık seviyesine gelmiş durumda.o kadarki sokak sihirbazı şişeye telefon sokma numarasını şişeye iphone sokma numarasına çevirmiş.aynı donanımla mac bi cihaz windows bi cihazdan daha hızlı render alıyor.ama sağda solda gözümüze sokulan bu değil üründe sadece ısırılmış elma resmi olması yeter kıvamında.örneğin iş yerinde bi çok arkadaş monitörlerinin arkasına apple logosu yapıştırdı.haliyle teknolojiyi oyuncak değil teknoloji olarak gören kimselerde tepki yapıyor.örneğin bu videonuzu izlemeye hevesle başladım.ancak leptoba bağlı cihazlar için kablo karmaşası ,mac için tertemiz gibisinden söyleminiz durumu tam yansıtmıyor.bi kaç çevre birimi bağlayınca o mac de aynısı olacak.kaldıki leptoplar masaüstünde çalışmak için ergonomik değil.

Kapitalist sisteme hoşgeldin hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alcest

Mesut bey ben de 2014 5k iMac kullanıyorum. Cihazda 512 SSD 24 ram i7 4790k ve m295x 4gb ekran kartı var

Bu cihazların en büyük sıkıntısı sanırım ekran kartı raminin yetersiz olması. Çözünürlük yüksek olduğu için aletin tepkisi gecikmeli oluyor. En basitinden yüksek çözünürlükte kullanırken bazı programları köşesinden tutup kullanım alanını büyütmeye calistigim da bu işlemi FPS atlar gibi takılarak yapıyor.

Son çıkan ürünler neyse ki 8-16-32 GB ekran kartıyla sunuluyor

Basit veya saçma bir soru olabilir bilmediğimden soruyorum,
    thunderbolt üzerinden harici ekran kartı bağlayamıyor musunuz?

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    bi anormallik yok mesut bey, ne demek istediğimi anladınız.sadece tüketen olmayan herkes bunu,algı yönetimi diyebiliriz, görüyor.yazılım donanım ve tasarım uyumu olan bi cihazdan neden hoşlanmayayım?kullanıcılara ve piyasadaki algıya bakınca tasarım olabilir ama donanım ve yazılımı merak eden çok az.tasarım yüzünden karmaşık görünen leptoba,sadece sizin msı leptobunuz yok dünyada, direkt olarak değinmem doğru olmaz. bağlantıları arkada olan bi model alınabilir yada mini bi kasa monitör arkasına koyulabilir.benim tepkim önceden de belirttiğim üzere appleın bir mesihvari olarak görülmesi.türkiyede ilk iphone x alan kişi haberiniz ,kusura bakmayın, bizleri destekler nitelikte
    https://www.donanimhaber.com/Ulkemizdeki-ilk-iPhone-X-sahipleri-belli-oldu-95413

bu haber ve haberdeki görsellerden görüleceği üzere anlamsız bi kutlama...diyecek bi söz bulamadım açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONY86 -- 27 Aralık 2017; 17:56:29 >

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    O destek sanırım son çıkan iMac ürünlerinde var. 2 GB alanlar satmaya çalışıyordu. Ben aldığıma pişman değilim ama keşke 8 GB olsaydı diyorum.

• attan inip eşeğe binmiş
  • Eşşekten inip katıra binmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bakalım kaç gün tahammül edeceksiniz :D

Performans şimdilik problem yaratmadı da fare yüzünden delirmek üzereyim. Dünyanın en kötü faresi olabilir :D

Hocam o fare alışana kadar insanı delirtmekten başka hiç birşeye yaramıyor. Eğer 8gb üzeri bellek isteyen editler yapıyorsanız biraz sıkıntı olabilir. Belki final cut kullanırsanız durumu kurtarırsınız adobe premiere pro için 8 gb ne kadar yeter bilmiyorum. Ofis bilgisayarı işte Bakalım ne kadar kullanışlı. Uzun kullanım videonuzuda bekliyoruz

• BMW den inip lada ya binmis

• Mesut bey sizi yıllardır takip etmekteyim. Yıllardır herkes size çamur atmakta. Fakat siz DH için elinizden gelen herşeyi yapmaktasınız. Siz enerjinizi kaybetmeyin. Ne incelerseniz inceleyin reklam derler zaten :)

• Apple harika seçim. Paranız çöpe gitmemiş. Tebrik ederim. Hayırlı olsun.

• Videonun formatı gayet ilgi çekici. İleriki zamanlarda bakalım ne karar vereceksiniz çok merak ettim doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakışır hayırlı olsun

• Mesut bey merhabalar..

Videoyu çeken arkadaşınız temizleme bezinin macbook pro'lardan da çıktığını söylemişti. Ben yanlışlıkla mı attım yoksa apple artık yenilerinde koymaktan vaz mı geçti? Nerde benim bezim!!! :)

• Mesut rahat adamdır o yüzden eski sisteme geri dönecek ve eskisinin daha iyi olduğunu anlayacaktır hatta daha çok güç için masaüstü güçlü bir PC ye geçebilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.