Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

office 2003 excellde veri süz

5
Cevap
0
Favori
261
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      893 Mesaj
      19 Aralık 2006 04:58:17 Konu Sahibi
      bir sütunda yeralan 900küsür tane sayıyı (1-8 arasında ve ondalıklı olarak) o.1 aralıklarla ayırmak istiyorum.Mesela 1ile 1,19---2 ile 2,19---2,20 ile 2,29..............ama şu lanet olasıca veri süz komutu yok projemi 3 hafta içinde bitirmem gerekiyo.bana yardım edin lütfen.Yardım ederseniz size çalıştığım bölge için 25,50,75 ve 100 yıl içinde kaç büyüklüğünde depremlerin hangi oranlarda olma olasaılığını söylerim ayrıca 2kredilik bi derstende kurtulmuş olurum

|
      |

• Yüzbaşı
      621 Mesaj
      20 Aralık 2006 14:24:10
      Sizin istediğiniz ayrımı Tools-Data Analysis-Histogram ile yapabilirsiniz. Tools altında Data Analysis yoksa, Add-In manager'dan Data Analysis toolpack'i yükleyebilirsiniz. Bu toolpack istatistiksel analiz aracıdır.

Bir deneyin, takıldığınız yerde yardımcı olayım.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      621 Mesaj
      20 Aralık 2006 14:26:24
      Sizin istediğiniz ayrımı Tools-Data Analysis-Histogram ile yapabilirsiniz. Tools altında Data Analysis yoksa, Add-In manager'dan Data Analysis toolpack'i yükleyebilirsiniz. Bu toolpack istatistiksel analiz aracıdır.

Bir deneyin, takıldığınız yerde yardımcı olayım.
      |
      |
    • Yarbay
      2440 Mesaj
      20 Aralık 2006 20:05:23
      Veri süz neden kullanamıyorsun, projenin bir kısıtlaması mı?
      Verileri sıralarken bir hata mı veriyor.

Normalde ilk satıra başlıkları yazarsın. Sonra bu satırı seçip Autofilter ile süzme komutunu seçersin.
      Daha sonra istediğin sütunun ilk satırında sıralama yaparsın.

Eğer tablo içinde boş satırlar ya da birleştirilmiş hücreler varsa veri süzme ve sıralama düzgün çalışmayacaktır.
      istediğin tablonun bir örneğini ve neden süzme yapamadığını yazarsan daha kolay yardımcı olabilirim.
      |
      |
      26 Aralık 2006 15:29:46
      Arkadaşın istediği şey AutoFilter ile yapılamaz. O veri gruplama istiyor...

quote:

Orjinalden alıntı: suphion

Veri süz neden kullanamıyorsun, projenin bir kısıtlaması mı?
      Verileri sıralarken bir hata mı veriyor.

Normalde ilk satıra başlıkları yazarsın. Sonra bu satırı seçip Autofilter ile süzme komutunu seçersin.
      Daha sonra istediğin sütunun ilk satırında sıralama yaparsın.

Eğer tablo içinde boş satırlar ya da birleştirilmiş hücreler varsa veri süzme ve sıralama düzgün çalışmayacaktır.
      istediğin tablonun bir örneğini ve neden süzme yapamadığını yazarsan daha kolay yardımcı olabilirim.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      381 Mesaj
      28 Aralık 2006 14:58:14
      Biraz daha basit bir yorum olacak ama o sütuna göre artan azalan sıralama yaparsan zaten hepsi sıralanmış olur böylece süzme yapmana da gerek kalmaz diye düşünüyorum...
      |
      |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,134
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.