Şimdi Ara

Off road elektrikli rc araba tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
5.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar küçüklükten beri uzaktan kumandalı araçlara ilgim var ve artık parayı kıyıp almak istiyorum.
    İstediğim araçta şu özellikler olursa memnun olurum:
    Yol tutuşu benim için çok önemli, devrilmeyen bir araç olması ve yola iyi oturması lazım,
    Çok önemli olur mu bilmiyorum ama su geçirmesin,
    Kaza geçirdi mi yedek parça sıkıntısı olmasın,
    Birikim yapıp almayı düşündüğüm için fiyatı fazla önemli değil; 1300tlye kadar verebilirim(Kafaya koydum ilk kez alacak olsam da iyi bişi olup stres alsın istiyorum)
    Aradığım ve aklıma daha gelmeyen özellik\kriter bunlar arkadaşlar.
    Benzinli aklımdaydı ama teknik şeyleri sevsem de sürekli bakım yapması beni sinir eder kırarım diye eliyorum hemen

• KARDEŞ TRAXXAS E-REVO VEYA SAVAGE FLUX
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/traxxas-e-revo-t5603/ProductDetails.aspx?productId=oyunbot5603&categoryId=1201466
    Bu mu dediğiniz araba, boyut olarak da o minilerden istemiyorum da büyük olsun yani. Bunda da yarım metreden fazla boy var, bu şekilde olması iyi:)
    Bir de bunların hızlı gitmesi için ek pil gerekiyomuş, pilin ayınısı bulsam ya da büyük amperde pil alsam oluyor mu?
    Diyelim biri 1000mah diğeri 2000mah olsa, paralel bağlanınca toplam gücü arabaya veriyo heralde, sorun olmaz demi?
    Şarjının ve hızının iyi olması lazım da.

• MAH UZUN SÜRE KULLANIM İÇİN HIZ VE GÜÇ İSTİYORSAN LİPO PİL ARAŞTIR BİRDE ALABİLİRSEN YURTDISINDAN BAK HEPSİ BURADA PAHALI BİR SİTE KAMPANYALARI HARİÇ
  • Lipo pili de duydum ama mah güce de etki eder diye düşünmüştüm. Alacağım lipo pil o araca uyacak mı şarj etmek için ayrı şeyler gerekir mi? Biliyorum almadan bunları düşünmek abes kaçabilir ama şimdiden bilgi sahibi olmak istiyorum.
    Revo hoşuma gitti, sizin dediğiniz 1300tl olan mı linkteki?
    Hepsiburada sadece referans olarak var, alacağım yer o site olmayacak.
  • aynen o arabayı bende alcam yazın towerhobbies sitesinden SİPARİŞ VERCEM
    E-REVO bence güçlüve iddialı bir araç çünkü bayadır arastırıyorum hep öneriliyor
  • bu videoda o makineyi açıyor büyüklüğünü flan daha iyi anlarsın
    http://www.youtube.com/watch?v=B21ZTsJTNH4&feature=related
  • Diyelim arabayı başkası kullandı bi yeri kırıldı, ben o parçayı bulabilir miyim, yani yedek sıkıntısı var mı?
    Arabayı aldıktan sonra şunu mutlaka yap, bunları alman gerek diyeceğiniz şeyler var mı?
  • Bu arabada yedek parça sıkıntısı cekmezsın çünkü traxxas büyük ve bilindik bir firma rc hobi dükkanlarının çoğunda bulursun özellikle technomodel turbo model

Yaww kardeşim küülüstür carismada ben yedek parça sıkıntısı çekmiyorum ondamı çekcen
  • Yedek sıkıntısı yoksa gayet güzel:)
    Şurda adam takla attırıyo alete, takla atarken de pat pat diye sesler geliyor, sağlam mı bunlar ya:)
    http://www.youtube.com/watch?v=JLrbHRL106A
    Pil hakkında önerileriniz, şarj için kullanacağım malzeme felan neler var peki.

Ayrıca ne kadar hız yapıyor bu alet.
    Aracın suya dayanıklılığı var mı ve de amasör ayarı yapılıyo mu?
    Motor ısınma sorunu var mı bunları önlemek için yapılacak bişi var mı, ve de taşlı yerde sürecek olsam motora toz, çakıl gitme ihtimali var mı, ya da bunları önlemek için yöntem?
    Çok soru sordum kusura bakmayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 14 Nisan 2011; 15:45:02 >

• izle bakalım ama o izlediğin araba brushless onun bi düşüğü bnm gösterdim
    araba çok dayanıklı offroad arabaları öle olur izlede görrrr

http://www.youtube.com/watch?v=_765SpNjdcM
  • Güzelmiş de benim gösterdiğim model(video değil, T5603) videoda suda yüzen miydi suyun üstünden geçen miydi?:)
    Diğer sorulara da bakabilir misiniz.
  • bualet 40-50 c kmyapıyor lipo ile arttırılabilir
    amasör ayarını bilmiyorum suya camura herseye dayanıklı
    soğutucu alabilirsi diye düşünüyorum motora hiç birşey olmaz sen korkma
    videodaki arab bu olabilir olmasa bile traxxasın kalitesini anlamıssındır umarın
  • Evet kalitesi belli, lipo pili düşünüyorum standart pili zaten yetmez bana. Ama markası felan farkediyor mu neyle şarj edecem onu bilmiyorum, şarj edip otomatik şarj kesen bişi olması lazım..
    Arazide sürerken taş felan girse o zarar verir mi acaba, vermemesi için ne yapılabilir.
    İlginiz için çok teşekkür ederim..

Ekleme: Buradaki pil sanırım 2 hücreli ve bayağı yüksek mahli, bunu takınca hem hızlı hem de uzun süreli kullanım mı olur? Tabi araba destekliyorsa.
    http://www.dynamiterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=DYN5363T

Sizin kesin tavsiyenizhttp://www.hepsiburada.com/Liste/traxxas-e-revo-t5603/ProductDetails.aspx?productId=oyunbot5603&categoryId=1201466
    değil mi, üst modeli ya da daha iyisi var mı acaba yakın fiyatlarda.

Araba fırçasız motor mu kullanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 14 Nisan 2011; 16:51:00 >

• fırcalı motor cunku arazide daha iyii cekis salar
    pil konusunda ben cok bilgin deilim baska arkadaslara rica et ama
    traxxas ıyı marka
  • İnşallah başka arkadaşlar da yardımcı olur.
    Acaba slash alıp modifiye mi yapsam diyom da görünüşü e revo kadar güzel gelmiyor bana.
    Araç hızlı gitsin diye esc değişimi lazım, kullanılan lipo pillerin hücreleri buna göre seçiliyordu heralde. Bunların masrafını da öğrenmem lazım modifiye de bayağı ilgimi çekmeye başladı.
  • Modifiye profesyonel işi bence çünkü parçaları bulmak takmak o bir zevk onlar için :D

• Yeterli para olduktan sonra modifiye de yaparım Allah'ın izniyle:)
  • Kardeş modifiye dedinmi sen bu arabayı alcan mı bende alcam bunlara far falan yapmak lazım modifiye motorla olmaz arabayı bi şekillendirmek lazım

Bu arada t5603 kodlu e-revo fırçasız ve arabanın kendisnde soğutucu war no fearrrr :D
  • fırçalı motorla fırçasızın farkı ne arkadaşlar ben de araştırmak istiyorum ilgimi çekmeye başladı bu elektrikliler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.