Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
7.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
79 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Komite -- 9 Ağustos 2018; 14:33:15 >

• quote:

Anathema Lyrics
    "Lost Control"

Life.. has betrayed me once again
    I accept that some things will never change.
    I've let your tiny minds magnify my agony
    and it's left me with a chemical dependency for sanity.

Yes, I am falling... how much longer 'till I hit the ground?
    I can't tell you why I'm breaking down.
    Do you wonder why I prefer to be alone?
    Have I really lost control?

I'm coming to an end,
    I've realized what I could have been.
    I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
    I admit I've lost control
    Lost control...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em2018 -- 2 Mart 2018; 18:17:23 >
  • Dünyanın adaleti işte daha doğrusu dünyayı yönetenlerin ve 2.dünya savaşını kazanan ülkelerin adaleti dolar euro sterlin hayvan gibi değerli paralar normalde tüm paraların eşit olması gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 2 Mart 2018; 18:27:1 >
  • gold5555 G kullanıcısına yanıt
    2. Dünya savaşı ne alaka hocam 10 yıl önces dolar 1.2 euro 1.5 idi
  • Türkiyede adam akıllı insan yok ki şirket kursun ülkenin ekonomisini şahlandırsın. Bu saatten sonra mevcut hükümet değişse de dolar euro pek değişmez. Mızmızlanmak yerine çok çalışıp ülkeyi şahlandırmaya ne dersiniz?

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak! -Mustafa Kemal Atatürk.
  • Hocam dediğiniz şey okuyarak gerçekleşmez ki. Babadan yüklü bir miras kalacak, sen de zeki olacaksın iyi yatırım yapacaksın parayı katlayacaksın, idealist olacaksın ülkeyi şahlandıracaksın. Ben sağlık sektöründe okuyan bir öğrenciyim sadece. Ne yapabilirim ki
  • paran yoksa ne yapalım? ailene isyan et, bana neden bu imkanları sağlayamıyorsunuz diye.
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Bir insan bir şeye yeterince emek veriyorsa o şey olacaktır. Benim inancım bu yöndedir.
  • Alakası yok hocam ailen zengin olsun ama farklı olsun deseniz kabul etmem. Benim yakındığım nokta paramızın değersizliği. Sterlin 2 tl olsa eskisi gibi karşılayabilirler. Ama 1 sterlin 5.2 TL olunca işler zorlaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Alakası yok hocam ailen zengin olsun ama farklı olsun deseniz kabul etmem. Benim yakındığım nokta paramızın değersizliği. Sterlin 2 tl olsa eskisi gibi karşılayabilirler. Ama 1 sterlin 5.2 TL olunca işler zorlaşıyor.

yapacak bir şey yok kardeş.
  • quote:

O günlerde paranın değeri vardı herkesin elinde az para vardı asgari ücret 200 lira gibi komik rakamlardı dolayısıyla buda 180 dolar civarı eder.Asgari ücret arttıkça TL de aynı oranda değer kaybetti.Gidip internetten baksan asgari ücret bizde yıllara göre 180-400 dolar arası olduğunu görürdün.Adamlar 1500 dolar euro sterlin asgari ücret almakta ve bu ülkelerde genelde asgari ücretle çalışan çok azdır.
    Bugün ekonomiyi yöneten ülkelerin hepsi 2.dünya savaşı galibidir.Bizim ülkenin en yüksek alım gücü olan zamanı 2009-2014 arasıdır.Amerikayla aramız bozulduğu gibi dolar uçmaya başlıyor nedense.Adamlar dünyadaki ekonomiyi kontrol ediyor.İstedikleri ülkenin ekonomisini lobicileri sayesinde anında batırabilirler.Dolar euro kullanmayı yasaklayan saddam ve kaddafi katledildi.Saddamın saldırısı sadece bahaneydi asıl sebep buydu.Libya kaddafi zamanında herkesin zengin olduğu bir ülkeydi.Şuan iki ülkede Trumpın tabiriyle bo* çukuru.Kendileri yıkıyorlar sonrada hiçbirşey yapmamış gibi böyle konuşuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gold5555 -- 2 Mart 2018; 23:44:34 >

• 10 yıl önce 4 bin tl yi bu zamandaki gibi kolay veremezdin yine . Kısacası değişen bişey yok gibi bakarsan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son zamanlar da benımde cok fazla canımı sıkan bır mesele.

Ekonomıden cok anlamasamda bır sey kesın kı ulkede uretım cok az. Etrafıma bakıyorum elımı attıgım seylerın yarısı ıthal saka gıbı. Yerlı uretım lazım ben cok korkuyorum sureklı ıthal nereye Kadar paramız hep dısarı gıdıyor.Guzel bir ulkede kı sadece standart sayılan bır hayatı yasayamayacagım dıye korkuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KunSte

Türkiyede adam akıllı insan yok ki şirket kursun ülkenin ekonomisini şahlandırsın. Bu saatten sonra mevcut hükümet değişse de dolar euro pek değişmez. Mızmızlanmak yerine çok çalışıp ülkeyi şahlandırmaya ne dersiniz?

Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak! -Mustafa Kemal Atatürk.

Tek başına ülkeyi kalkındıramaz. Ayrıca çok çalışsa da emeğinin karşılığını alacağından emin olamayız. Ekonominin kötülüğünden bahsetmiş ama yine vatandaşı suçlu çıkarmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 3 Mart 2018; 1:6:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gold5555

quote:

O günlerde paranın değeri vardı herkesin elinde az para vardı asgari ücret 200 lira gibi komik rakamlardı dolayısıyla buda 180 dolar civarı eder.Asgari ücret arttıkça TL de aynı oranda değer kaybetti.Gidip internetten baksan asgari ücret bizde yıllara göre 180-400 dolar arası olduğunu görürdün.Adamlar 1500 dolar euro sterlin asgari ücret almakta ve bu ülkelerde genelde asgari ücretle çalışan çok azdır.
    Bugün ekonomiyi yöneten ülkelerin hepsi 2.dünya savaşı galibidir.Bizim ülkenin en yüksek alım gücü olan zamanı 2009-2014 arasıdır.Amerikayla aramız bozulduğu gibi dolar uçmaya başlıyor nedense.Adamlar dünyadaki ekonomiyi kontrol ediyor.İstedikleri ülkenin ekonomisini lobicileri sayesinde anında batırabilirler.Dolar euro kullanmayı yasaklayan saddam ve kaddafi katledildi.Saddamın saldırısı sadece bahaneydi asıl sebep buydu.Libya kaddafi zamanında herkesin zengin olduğu bir ülkeydi.Şuan iki ülkede Trumpın tabiriyle bo* çukuru.Kendileri yıkıyorlar sonrada hiçbirşey yapmamış gibi böyle konuşuyorlar.

Sacmalamissin. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin parasının paritede üzerindeki değeri ile alakası yoktur. Yen TL den bile değersiz ama katarın falan parası sterlinden bile değerli

• Pasaport vize sorunun yoksa 2k sterline İngiltere'de çok daha iyi bir ay geçirirsin. Cambridge'de kurs göremezsin o kadar.
    Hemen her yere trenle ulaşım var neredeyse. İstediğin yerde istediğin kadar kalabilirsin. Birilerine bağlı gezmek berbat bir şey. Rehberin olmaz belki ama internetten, interrail gruplarından gideceğin yeri önceden görüp, öğrenip gidersin. Önünde uzun yıllar var illa gidersin boşver sıkma canını.
  • Taharet musluğu yok orada Kıçını nasıl temizleyecen ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KunSte

Türkiyede adam akıllı insan yok ki şirket kursun ülkenin ekonomisini şahlandırsın. Bu saatten sonra mevcut hükümet değişse de dolar euro pek değişmez. Mızmızlanmak yerine çok çalışıp ülkeyi şahlandırmaya ne dersiniz?

Tarımda bir numarayız yea 1 numaralı fındık üretimi bizde Bizi kıskaniyolea

• 2001 yılında 1 dolar 1 liraydı.

Basitçe son yılların grafiklerine baktım, yaklaşık 20 yılda dolar yılı sürekli yükselerek kapatmış, sadece 4 farklı yıl içinde dolar yıl içinde düşerek yılı kapatmış. (15 dakika öncesine kadar, yani bu grafiklere yüzeysel bakmadan önce doların en azından 2,70 - 3,20 arasında bir yere tekrar gelebileceğini umuyordum. Gerçekler bir kez daha acı yüzünü gösterdi.

3,50'nin altında dolar yer bulmaz gibi artık. Ekonomi bilgim olmadan beklentimi yazdım. Ah yanılsam keşke. TL lirası sürekli değer kaybediyor, çünkü sıfır üretim! Sıfır katma değerli üretim!
  • Ya dışarıdan ürün almayı keseceğiz yada dışarıya üretip satacağız. Bunu baska yolu yok artık. Sömüren devlet yapımız yok. Bir zamanlar bizim topraklarımız olan petrol arazileri de yok. Güney kore gibi japonya gibi üretip satarsak para yaparız. Şuanda bu vizyonu gerçekleştirecek bizdeki tek sektör askeri alanda uretim yapan firmalar. Ne zaman ki tüketici elektroniği sektörü veya yazılım sektörü iyi iş yapar o zaman euro dolar değişimi aşağı doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 3 Mart 2018; 10:37:59 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.