Şimdi Ara

Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.104
Cevap
14
Favori
69.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler birde benim soket 775 pin
    Xeon E5450 işlemci 771 pin herhalde. pin dönüştürücü ile mi takılabiliyor acaba. Direk al tak yapamıyoruz sanırım
  • Arkadaşlar bende aldım bugün geldi kargodan. İstanbul'da oturuyorum ürün Ankara'dan sipariş verdikten tam 24 saat içinde geldi. Gerçekten çok hızı kargoluyorlar. Isınma işi bende hiç mi hiç olmuyor. Çünkü monitörüm 60 hz olduğu için fps'i "AMD setings"'den 59 fps olarak sabitledim fan ayarlarınıda min. %55 e çektim. 39 dereceyi geçmiyor. Hayran hayran bakıyorum şuanda karta.. Kart kilitsiz ve Shaders/TMUs : 1024/64 normal modellerinde bu oran 896/56 diye biliyorum. Yani RX460'ların en alt performansını diyenlere kesinlikle inanmayın. İstediğiniz her şeyi etiketleyip bana da sorabilirsiniz. İyi forumlar.
  • fantastica55 F kullanıcısına yanıt
    Nereden aldınız? Bende 2 saat önce epttavm diye bi siteden 350 TL'ye aldım ve satıcı dfsbilgisayar'dı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HWS kullanıcısına yanıt
    Evet Win10 kurulu pc de denendi. x16 slotuna takılı eksi kartımı çıkarıp taktım. iGPU aktif mi değil mi bilmiyorum. Atiwinflash kullandım bende. Cmd penceresi açıyor, devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum hiç tepki yok. Yönetici olarak çalıştırıyorum Atiwinflash'ı, yine devam etmek için tuşa basın diye cmd açılıyor, basıyorum bu sefer cmd kapanıyor.

Hiç bir değişiklik olmuyor. Firewall'dan süpheleniyorum gerçi onu kapatıpta denedim.

Sizin kart gelmedi mi?
  • dubbah kullanıcısına yanıt
    Ekran kartından bahsediyorsanız alıp takabilirsiniz,benimde kullandığım sistem aynı sorunsuz kullanabilirsiniz.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Başka bir siteden AtiWinFlash programını indirip denediniz mi? Belkide inerken bozuk inmiş olabilir.

• Bios güncelleyemeyen arkadaşlar şu şeklide rom flashlayabilirsiniz.

Öncelikle son sürüm AtiFlash (2.84) Zip indirin ve açın. Dosyaların yanına yüklemek istediğiniz bios dosyasını da yapıştırın. Bendeki dosyanın ismi bios.rom, sizde farklıysa ona göre kodları yazın. Cmd kod satırını bu klasör içerinde açın (Yönetici olarak açmalısınız yoksa çalışmaz). Ve şu kodu yazım onaylayın. (" işareti olmadan)

"atiflash -p -f 0 bios.rom"

İllaki dosya.rom olarak bitmesine gerek yok, üstteki sitedeki modlu bioslar .t1 olarak bitiyor. Bu durumda "atiflash -p -f 0 bios.t1" olarak yükleyin.

Eğer son sürüm AtiFlash kullanıyorsanız ve cmd 'yi yönetici olarak çalıştırdıysanız sorunsuz olarak bios yüklenir. Ve sizden bilgisayarı yeniden başlatmanızı söyler. Yeniden başlattığınızda bilgisayar yeni ekran kartı takılmış gibi açılacaktır.

Hızlıca yazdım, sorusu olan yazabilir. Bu şekilde biosu yükledim Tüm risk size aittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB4AC4DEB -- 8 Şubat 2019; 1:34:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu şekilde 896dan 1024e yükseltebildiniz mi ikinci kartınızı?
  • thedarkride T kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki linkte verilen siteden indirdiğim MSI oc versiyonuna ait modlu bios'u yükleyebildim. Yeniden başlattığımda yeni kart takılmış gibi driverları kurup baktığımda hala 896'idi. Zaten 1024 olan kartın da biosunu yedekleyip o dosyayı da flashladım ancak bios sürümleri değişmesine rağmen(Bios yüklemesi başarılı) Shaders de bir değişme olmadı. Bende ilk geldiği haline geri getirip hiç dokunmamış gibi kullanıyorum. Sanırım uygun bios sürümü modlanana kadar beklemek zorundayız.
  • Mobil pubg de anlık düşme olur mu ve kaç fps veriyor bende alacam düzgün fps veriyorsa

• Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Normal PUBG yi bile oynarsın bu ekran kartı ile

• Linkindeki bu yöntemi uygulayan kişi bunu Crimson 16.11.5 ile test ettiğini söylemiş. En son sürücünün modlanan BIOS sürümüne izin vermemesinin olası olduğunu (ki siz de zaten yüklenmediğini hiçbir değişiklik olmadığını söylemişsiniz) bu nedenle de buradaki geçici çözüme ihtiyacınız olabilir demiş.

Ayrıca, kartı cihaz yöneticisinden silmeyi ve sisteminizi yeniden başlatmayı ve ardından sürücüyü yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz diye de eklemiş. Bu şekilde tekrar denediğinizde belkide 896 'dan 1024 'e Shader kilidi açılabilir.

Bir ihtimal de sistem eski kart bilgilerini diskte tutmaya devam ettiğinden pc'yi yeniden başlatıp GPU-Z ile baktığınızda hala eski bilgileri gösteriyor olabilir. Bu nedenle farklı bir program ile mesela AIDA64 gibi ekran kartının Shader'larını gösteren farklı bir program ile kontrol ederseniz belki kartınızın Shader kilidi açılmış bile olabilir. Yani GPU-Z bir ihtimal yanlış bilgiler gösteriyor olabilir. Bunu dün bir yerde okudum ama nerede okudum hatırlamıyorum yabancı bir forumdu sanırım bulursam buraya linkini eklerim.

Bu arada benim kart dün geldi ancak dün deneme şansım olmadı bugün akşam deneyip sonucu yazarım. Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: alonew0lfxx

Merhaba cevap verdiğiniz için teşekkürler. Fan eğrisinden kast ettiğiniz şey nedir anlayamadım?
    radeon uygulamasinda wattman dan fan hizini manuel ayarlayabilirsiniz

• sakkin kullanıcısına yanıt
    hocam bu kartla guc yetmemesi gibi bir sorun yasanacagina pek ihtimal vermiyorum.sadece is görsünun uzerinde bir kart,rahatca oyun oynayabilirdiniz.kah high kah medium kah low da olsa kesintisiz oynatiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HWS

Linkindeki bu yöntemi uygulayan kişi bunu Crimson 16.11.5 ile test ettiğini söylemiş. En son sürücünün modlanan BIOS sürümüne izin vermemesinin olası olduğunu (ki siz de zaten yüklenmediğini hiçbir değişiklik olmadığını söylemişsiniz) bu nedenle de buradaki geçici çözüme ihtiyacınız olabilir demiş.

Ayrıca, kartı cihaz yöneticisinden silmeyi ve sisteminizi yeniden başlatmayı ve ardından sürücüyü yüklemeyi tekrar deneyebilirsiniz diye de eklemiş. Bu şekilde tekrar denediğinizde belkide 896 'dan 1024 'e Shader kilidi açılabilir.

Bir ihtimal de sistem eski kart bilgilerini diskte tutmaya devam ettiğinden pc'yi yeniden başlatıp GPU-Z ile baktığınızda hala eski bilgileri gösteriyor olabilir. Bu nedenle farklı bir program ile mesela AIDA64 gibi ekran kartının Shader'larını gösteren farklı bir program ile kontrol ederseniz belki kartınızın Shader kilidi açılmış bile olabilir. Yani GPU-Z bir ihtimal yanlış bilgiler gösteriyor olabilir. Bunu dün bir yerde okudum ama nerede okudum hatırlamıyorum yabancı bir forumdu sanırım bulursam buraya linkini eklerim.

Bu arada benim kart dün geldi ancak dün deneme şansım olmadı bugün akşam deneyip sonucu yazarım. Selamlar..
    1024 shader olan ekran kartı taktığım kasaya sonrasında sürücü kaldırmadan 896 shader olan ekran kartını taktığımda gpu-z hala 1024 shader var olarak gösteriyor, hwinfo programı 896 olarak gösteriyor. Sürücüyü kaldırıp tekrar kursam muhtemelen yine 896 gösterecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahErik

Arkadaşlar iyi forumlar herkese. elimde Asus strix gtx 950 var sizce satıp bu rx 460 mı alayım yoksa gtx 950 ile devam mı etmeliyim acaba ?
    gtx 950 testlerde shader kilitli rx 460 tan % 16(userbench) daha hızlı görünüyor.ikiside dx 12 destekli.guc tuketimi de neredeyse ayni.rx 460 sadece 1 sene sonra piyasaya çıkmış(2015-2016),surucu destegi açısından ömürleri ayni olur sanirim.nvidia nin gpu omru sanki biraz daha uzun.bilemedim.ben olsam gtx 950 ile devam ederdim.sizde cok buyuk bir degisiklik olacagini sanmiyorum.

• forum donanım haberde yeniyim de yeni çıkan amd oem rx 460 benim sisteme uyumlu mu acaba amd athlon x4 740 3.20 ghz işlemci kullanıyorum ekran kartına uyumlu mu veya bi sıkıntı çıkar mı? cevaplarınızı bekliyor olacağım tesekkür ederim
  • hknkck kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajımda bahsettiğim yazıyı nerede okuduğumu buldum.
    https://overclocking.guide/amd-radeon-rx-460-unlocking-1024-stream-processors/#comment-64712 linkinde okuyabilirsiniz.

------------------

Linkteki yazının naçizane tercümesi (Google translate değil :)

Biraz araştırmadan sonra kesin olarak şunu söyleyebilirim. Öncelikle kartınızı listedeki bioslardan uyumlu bios ile güncelleyebilirsiniz ancak bellek modülleri her kartta farklı olduğundan ve karttan karta değişebildiği için kesinlikle uyumlu markanın (MSI, Sapphire, XFX vb.) geçerli biosunu yüklediğinizden emin olun.

İkincisi GPU-Z yazılımı bellek bant genişliği bilgisini ve diğer birkaç bilgiyi Shader kilidi açılmış olduğu halde Stream Processing Unit'leri ve Texture Mapping Units'leri doğru olarak göstermeyebilir. Tıpkı GPU-Z ’nin bazı nedenlerle Shader kilidi açıldığı halde kartı 892 SPU ve 56 TMU olarak gösterdiği gibi.

Fakat bios yazma işlemi başarıyla tamamlandıysa ve ekrana görüntü geliyorsa kesinlikle kartın Shader kilidini açtınız demek ancak bunu kontrol etmek için AIDA64 'ü kurmanız gerekiyor. Sizden en son AIDA64 deneme sürümünü indirmenizi ve ardından "Ekran" sekmesine sonra da "GPU" veya "MANTLE" sekmesine gitmenizi ve kartınızda kaç adet Shader ve TMU gözüktüğünü kontrol etmenizi öneririm.

Benim kartım XFX RX460 2GB tek fanlı model ve 1024 Shader ile 64 TMU vardı. Ancak GPU-Z bu değişikliği doğru göstermiyordu. Ancak bios yazma işlemi sonrası kart birkaç dakika normal masaüstü kullanımından sonra zorlayıcı bir oyun açtığımda gri ekranda donuyordu.

Win 10 'um var ve en son 18.2.3 sürümünde çalışan sürücüyü kullandım. Sürücüyü normal şekilde kurdum sorunsuz kuruldu ama kart doğru çalışmadı. Donma sorununu önlemek için bazı düzeltmeler yaptım ama başarılı olmadı. Bu yüzden XFX RX460 2GB 'ın orijinal bios'unu tekrar geri yükledim. Bundan sonra bile, kart eskisi gibi olmadı. Yine GPU-Z 'de bellek bant genişliği ve birkaç şey daha gözükmedi. Ayrıca MSI Afterburner, SAPPHIRE Trix veya benzeri overclock yazılımları da kartı algılamıyor. Overclock etmenin ve kontrol etmenin tek yolu AMD Crimson WattMan !!!

Kartıma zarar verdim ama orijinal biosa geri döndükten sonra her şey normal çalışıyor ve bu modu yapmamamız gerektiğini düşünüyorum. Kartınızı Afterburner veya Wattman ile overclock edip, GPU voltajını yükseltmek (Max. 1150mV ile sınırlı), kartın stabil saat hızları bulmak ve oyunlarda yeterince hızlı ise yaklaşık 10-13 FPS veya daha fazla bir artış elde etmek çok daha iyidir. Umarım birine yardım etmişimdir.

------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 8 Şubat 2019; 14:42:1 >

• Acanbulat kullanıcısına yanıt
    Sipariş verdim. Umarım iyi bir sistemde denk gelir.Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar, Kullanmadığım aşağıda özellikleri yazan eski kasam var yedekte duruyor lol dışında pubg ve csgo da çok kasıyor acaba rx 460 2gb modeli alsam pubg ve cs go gibi oyunlarda kasma yapar mı ?

Ayrıca sistemde söyle bir problemde var windows 10 yüklü pc açılışında bazen 3dk sürüyor açılması bazen 20sn nedendir acaba ?

AMD A8 7650k Apu işlemci
    ASUS A88XM-A Anakart
    Amd Radeon R7 250 Boost Lite 2GB 128Bit DDR3
    3x 4gb 1333mhz ddr3 ram
    Corsair 120gb ls SSD
    Dark G-Storm Kasa
    550w psu
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.