Şimdi Ara

Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.104
Cevap
14
Favori
69.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz önce benim de başıma karıncalanma durumu geldi. İnternette iken birden ekrana eski tüplü tvlerde olan karıncalı ekran geldi ve görüntü gitti. Sürücü değiştireceğim. Bakalım ilerleyen günlerde telrar ederse iade edeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mrb arkadaşlar bu kartin 896 shader olani bendede vardı. Buradan görüp unlock denen biosu yukledim ancak görüntü vermedi. Kartı çıkarıp onboard görüntüyü birinci seçenek olarak ayarlayıp tekrar kartı takıp sistemi calistirmak istedigimde hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Fanlar falan dönüyor ancak klavye ışıkları yanmiyor ve bilgisayar tepki vermiyor. Yani karti taktigim zaman bilgisayari bir türlü açamıyorum farkli bilgisayarlarda denedim hepsinde ayni. Daha once yanlış bios atılmış brick olan kartları kurtarmisligim var ancak bu sefer olmadı. Cozum onerisi olan varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaslar bu sorunla ilgili ben bulduğum çözümü yazayım . Yabanci forumlarda 1+8 method denen bir yöntem gördüm kartın arkasindaki bios cipinin oldugu bir yere kisa devre yapiyorsunuz. Benim işime yaradı. Başınıza böyle bir sey gelirse deneyebilirsiniz.

• IVANHOE kullanıcısına yanıt
    Yaptığınız metodu anlatır mısınız?

• alonew0lfxx kullanıcısına yanıt
    Mrb kisaca anlatayım uzay sistemde yaparsanız daha kolay olur. Ekran kartı sistemde takili haldeyken arkadaki bios cipinin oldugu yere bir ataç veya kablo vs gibi biseyle kısa devre yapmanız gerekiyor. Bios kartin arkasinda pciex slotuna yakin olan çip oluyor onun uzerinde 8 adet baglanti noktasi var onlardan sol ust ve sag alttakini bir kablo ile iki ucuna ayni anda dokundurup sistemi calistirdim o sirada ufak bir kıvılcım da çıktı sonra ekrana görüntü geldi. Youtube da "unbrick rx460 paper clip" yazarsaniz oradanda bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANHOE -- 10 Mart 2019; 23:7:27 >
  • medyanet60 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba işlemciniz nedir aceba? birde DOTA 2'yi 1920*1080 de mi oynadınız yoksa 3.görselde olduğu gibi 1280*1024'temi. Ben i3-3220 işlemcide windows10 da kullanıyorum şuan 1024 shader olan versiyon bendeki. İlk geldiğinde 80/90fps lerde tüm ayarlar açık ultrada 1920*1080p de oynuyordum. Lanet olası bir windows güncellemesi geldi ve fps 60lara kadar indi sistemde HDD var ssd takmadım daha windows açılış hızı bile neredeyse 40sn'ye fark etti.

birde ben DOTA 2 yi dx9'da oynuyorum aceba birde dx11 ve Vulkan 'mı denesem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boyle Buyurdu Zerdust -- 11 Mart 2019; 11:10:10 >
  • medyanet60 kullanıcısına yanıt
    Mouse takılma sorununu bende yaşadım. Mouse Logitech G900 Chaos Spektrum'du. Kablosuz şekilde bağlandığımda neredeyse sık sık koptu bir anda bu sırada yanlışlıkla son AMD Driveri kuruluydu. Kablolu bağlayınca sorun çıkmıyordu ama 2-3 saat sonra onda da sorun çıktı, hatta mouse bozuldu diye endişelenmiştim.

Konuda önerilen eski driveri kurunca hiç bir sorun kalmadı ama fps biraz daha az geldi bana özellikle DOTA 2'de. Gerçi optimizasyon konusunda biraz sıkıntılı bir oyun daha çok CPU önemini koruyor ama genede eski driver yükleminizi öneririm zira yenisinde çok fazla sorunla karşılaştım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boyle Buyurdu Zerdust

Hocam merhaba işlemciniz nedir aceba? birde DOTA 2'yi 1920*1080 de mi oynadınız yoksa 3.görselde olduğu gibi 1280*1024'temi. Ben i3-3220 işlemcide windows10 da kullanıyorum şuan 1024 shader olan versiyon bendeki. İlk geldiğinde 80/90fps lerde tüm ayarlar açık ultrada 1920*1080p de oynuyordum. Lanet olası bir windows güncellemesi geldi ve fps 60lara kadar indi sistemde HDD var ssd takmadım daha windows açılış hızı bile neredeyse 40sn'ye fark etti.

birde ben DOTA 2 yi dx9'da oynuyorum aceba birde dx11 ve Vulkan 'mı denesem?
    https://www.cnnturk.com/teknoloji/bu-guncelleme-ile-oyun-performansi-dusuyor bir gözatın. olmadı o güncellemyi kaldırmayı deneyin.microsoft ta kabul etmiş :)

• AsSakallıDede kullanıcısına yanıt
    Yalnız power limitini +%15/20 lere çekince maximum FPS 10 kadar arttı bende de ortalama 1 saatten uzun süredir oyun içinde de test ettim

Bundan daha iyiside şu oldu GPU kullanımı arttı ve minumim FPS çok ciddi manada arttı neredeyse FPS dalgalanması azaldı. Özellikle DOTA 2'de çok ciddi iyileştirmeler oldu.

Mutlaka kullanan arkadaşların MSİ Afterburner'den Power Limit'i arttırmalarını tavsiye ederim bende yalnız GPU fena halde ısın maya başladı :) 50Derecelerden 65lere çıkıyor ama performansa ciddi manada getirisi var.
  • Aynen dediğiniz gibi.
    Fanı sıcaklığa göre ayarlayın.
    Fiyatına göre verdiği performans bence çok iyi.

• Merhaba, PCI-e 1x çıkışında kartı e-GPU ile kullansak sıkıntı olur mu kullanan var mı?
  • Bugün tekrar karıncalı ekran geldi ve reset attı bilgisayar. Herhangi bir yük de yoktu. Masaüstündeydi yani.
    İade etmeyi düşünüyorum ne dersiniz? Fikriniz var mı? 1024 olan ve hdmi çıkışından bağlı.
    Ya da almak isteyen arkadaş var ise aldığım fiyata gönderebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anadolu -- 13 Mart 2019; 1:49:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anadolu

Bugün tekrar karıncalı ekran geldi ve reset attı bilgisayar. Herhangi bir yük de yoktu. Masaüstündeydi yani.
    İade etmeyi düşünüyorum ne dersiniz? Fikriniz var mı? 1024 olan ve hdmi çıkışından bağlı.
    Ya da almak isteyen arkadaş var ise aldığım fiyata gönderebilirim.
    20 gündür kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım gayet iyi performans veriyor oyunlarda 59 dereceyi geçmedi hiçbir oyunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni bulur zaten böyle şeyler :)
    Ne yapsam göndersem mi?

• Benimkivl display Porta bağlı belki senin hdmi girişinde problem vardır Bi vga yada dvi girişi dene

• Elimde shader kilitsiz bir adet var. Aldığım fiyata 350 tl ye vereceğim. İlgilenenler pm atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -QAism-

20 gündür kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım gayet iyi performans veriyor oyunlarda 59 dereceyi geçmedi hiçbir oyunda.

Alıntıları Göster
    fan ayarı vs. birşey yaptınız mı benim kart 75-80 de geziyor devamlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speederly

fan ayarı vs. birşey yaptınız mı benim kart 75-80 de geziyor devamlı.

Alıntıları Göster
    Evet fan ayarı yaptım wattmandan 50 derece için 50 60 derece için 65 yaptim

• sanırım cihazlar sorunlu satmak isteyenler çoğalmış
    almak üzereydim dfs bilg. sorularıma sağlıklı cevap vermeyince
    bende vazgeçtim
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.