Şimdi Ara

Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.104
Cevap
14
Favori
69.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ofisteki PC için almıştım n11'den kart 1024 shader çıktı. Eğer ellerinde 5000 adet gibi bir rakam yoksa bence test edip ayrı ilan açabilirler gerekirse 25-30tl fazla yazarlar 1024 olana böylelikle herkes için piyango bekleme durumu olmaz.

Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**)
  • arkadaşlar merhaba kart elime ulaştı şansa 1024 geldi ama şöle bi sorunum var kartı takınca ağ bağdaştırıcısı kayboluyor internete girmiyor nasıl çözebilirim bios pilini ramleri çıkartıp denedim bi kere çalıştı sonra tekrar aynı oldu
  • WarriorTakkar W kullanıcısına yanıt
    Güc kaynağınız yeterli mi ? Bu tür sorunlar genellikle güç kaynağınin yetersiz kalmasından olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ekran kartının demirliklerini nasıl kesebilirim, bu konuda bir fikri olan varsa yazarsa çok iyi olur. Kasa değiştiremiyorum.
  • Acanbulat kullanıcısına yanıt
    Kurardım fakat bir kaç gündür win 10 ve mac OS X Sierra ile uğraştım şişmiş durumdayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünlerin 896 yada 1024 şansına ne çıkarsa durumu pek hoş değil hatta ciddi drecede can sıkıcı, kişi iade etse haklı. Firma bakıp ona göre satsa daha iyi olur

Oyunlarda birisi test etse aslında ne kadar fps oynuyor acaba ?
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    896 lık modeli 75hz monitörde pes19 için denedim
    Monitör 75 hz de iken orta ve düşük ayarlarda 75fps veriyor. Yüksek ayarlarda iken 65 fps civarında oluyor.
    Ss aldığımda low da fps 120 med de 100 high de 85 fps görünüyordu çekilen foto da.
    Bu neden böyle oldu anlamadım.

Monitör 60hz ye alınca 60fps veriyor. Ssde de 60 fps diye gözüküyor.

Afterburner programı ile fan hızını düzenledim. 35 derece altında minimum hız ile dönüyor, 50 dereceyi geçince %50-60 civarında dönüyor.
    En fazla 56 derece gördüm.

Denememi istediğiniz bir oyun varsa 60hz ya da 75 hz de deneyebilirim. Bu şekilde 1024 model ile de kıyaslama yapabiliriz.

İşlemci ryzen 5 2600
    Ram 8 gb 3000 mhz (x 1)
    Psu 400w (12v kanalından 240w veriyor toplam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 12 Şubat 2019; 20:58:54 >
  • alonew0lfxx kullanıcısına yanıt
    psu 550 w acaba karttamı sorun var
  • Evet arkadaşlar sanırım sorun şu. Benim pcı-e çıkışım max 25w'lı gpu kabul ediyor. Sanırım bu ekran kartı bunun 2 katı istiyor. Ve bundan dolayı çalışmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim pcı-e slotunu yenileyebilir miyim?

• Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Bir tane sipariş verdim artık. Bu arada anakart pci-e 2.0 bile değil galiba. Gpu-z pci-e x16 1.1 gösteriyor emin değilim. Çalıştırmayacak gibi olursa iade ederim mecburen ya da ileriye dönük durabilir.
  • WarriorTakkar W kullanıcısına yanıt
    Benim önceki ddr2 bilgisayarımda fazla overclock yapınca dediğin sorunları yaşardım, ağ kartı gözükmüyordu sistem stabil çalışmıyordu, çeşitli tuhafliklar baş gösteriyordu, başka donanımları da test edin bence tek nedeni ekran kartı olarak hemen görmeyin derim. İyi akşamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rivaldo96 R kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal benimki de öyle olacak. Ben anakartım pci 2.0 sanıyordum ama değil galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HawrecT

Bir tane sipariş verdim artık. Bu arada anakart pci-e 2.0 bile değil galiba. Gpu-z pci-e x16 1.1 gösteriyor emin değilim. Çalıştırmayacak gibi olursa iade ederim mecburen ya da ileriye dönük durabilir.
    Yeterli güç sağlamak için bu dönüştürücü işimizi görür mü acaba bilen var mı? Malum benim de anakartım 25 watt verecek gibi duruyor.

PCI-E 1x to 16x USB 3.0

• herkese selamlar, bu ekran kartından bugün sipariş ettim. öğrenci olduğum için tüm parçaları en ucuzundan bulmaya çalışıyorum ekran kartıyla başlamış oldum. diğer parçalar için önerileriniz nedir? monitör olarak lg smart tv kullanacağım 32 inç :D
  • Benimde rx 460 kartım bugün geldi sürücüleri güncelledim gpu-z de shader malesef 896 gözüküyordu. bende dfs bilgisayar firmasına mesaj attım kimisinin 1024 kimisinin 896 çıkıyor bunu nasıl düzeltebiliriz iade imkanım varmı gibisinden bana gelen mesaj şu oldu...

merhaba bu sanırım yazılımsal bir olay. amd programı kaldırınca 1024oluyor. sadece aygıt yöneticisinden driver yüklemesi yaparak. aslındakartların hepsi aynı

---
    acaba doğrumu bu olay yazılımsal bir durummu eski bir sürümü kurunca düzeliyormu denemedim ben bu olayı henüz
  • HawrecT kullanıcısına yanıt
    internette biraz araştırdım. riser card ile çalıştığını söylüyorlar ama performansa etkisi %20 ila %50 arası oluyormuş(negatif yönde) .yani önermiyorlar.
  • Baltakurt B kullanıcısına yanıt
    Dediğinizin doğru olma ihtimali var. Önceki yorumlarda birisi 1024 ile 896 arasında performans kıyaslaması yapmıştı bir program ile. Aralarında 100 puan fark vardı.

Bios sürümü yüksetme de okuduğum kadarıyla bizim kartlarda bir etki sağlamamış.
    1024 olanlara sormak lazım hangi sürümü nerden indirerek kurdunuz diye?

• rivaldo96 R kullanıcısına yanıt
    Aslında eski agp 8x girişinin 25-40 watt desteği vardı. Pci ex16 nın ilk sürümleri bile 75 w veriyor olması lazım. 2.0 da 150 watta kadar veriyordu galiba. Emin değilim.
  • Acanbulat kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. O zaman anlamı yok tabi. Bakalım gelsin deneyeceğim kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HawrecT -- 13 Şubat 2019; 0:51:22 >
  • Merhaba arkadaşlar,

2.kart da bugün geldi ve o da ilk başta 896 Shaderli çıktı. Dedim ki şansıma tüküreyim. Sonra ilk karta uyguladığım gibi önceki mesajlarımda anlattığım yöntemle bu karta da MSI RX460 2GB Unlock biosunu yükledim ve ne göreyim kartın 1024 Shader kilidi açıldı.

İlk kart Hardlock yani donanımsal kilitli olduğu için karta laser kesim yapılmış yani hiçbir şekilde kartın 1024 Shaderi açılamıyor. İkinci kart ise Softlock yani sadece yazılımsal olarak kilitlenmiş ve uygun Unlock biosu yükleyince 1024 Shaderi gördüğünüz gibi açılabiliyor.

Aşağıda 2 kartın da GPU-Z ekran görüntüleri bulunuyor. Her ikisinde de aynı sürücü kurulu ve MSI RX460 2GB Unlock biosu yüklü.

Soldaki kart Hardlock kilitli bu yüzden 896 Shaderdan yukarı çıkamıyor. Sağdaki kart ise Softlock kilitli ama 1024 Shaderi gördüğünüz gibi açılmış durumda.

Şayet sizin de kartınıza Unlock biosunu yüklediğiniz de 1024 Shader açılıyorsa kartınız yazılımsal kilitlidir ve açılabiliyordur ama yüklediğiniz halde 896 Shader gözüküyorsa kartınız maalesef donanımsal kilitlidir ve hiçbir şekilde açılamıyor demektir.

Kesin bilgidir arkadaşlar tecrübeyle sabittir.

Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**)Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**)

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.