Şimdi Ara

Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.104
Cevap
14
Favori
69.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • thunderbolt girişi varsa oluyor egpu vs araştırın
  • Arkadaşlar youtube'da izlediğim bu videoda adamın unlock yapmak için bios attığı kart ile bizim oem kartımızla nerdeyse aynı özelliklere sahip. 2 gb ve Hynix belleğe sahip. Adamın kullandığı bios powercolor 2 gb red dragon a ait, bios linki ise burda Ekran kartına bios atmada fazla acemi olduğum için yanlış birşey yapmaya korkuyorum. Deneyimli arkadaşlar bunu yükleyip deneyebilir mi? ve yükledikten sonra aida64 ile yeniden ekran kartı özelliklerine bakarsa sevinirim çünkü gpu z bu gibi durumlarda eski veriyi gösterebiliyor. Deneyecek arkadaşa teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alonew0lfxx -- 10 Şubat 2019; 13:10:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hamand kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Dediklerinizi yaptim fakat ekran kartli olmuyor bu sefer hic kendini kapatmadan görüntü gelmiyor.Ekran kartini cikartip bios sifirlamayi denedigimde ise F1 e basinca pc normal aciliyor.Ekran kartı takıp biosu sifirlayip F1e basinca yeniden başliyor.Sorun nerede olabilir?Biosta igpu diye bir yer bulamadim bu arada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rivaldo96

Merhaba.Dediklerinizi yaptim fakat ekran kartli olmuyor bu sefer hic kendini kapatmadan görüntü gelmiyor.Ekran kartini cikartip bios sifirlamayi denedigimde ise F1 e basinca pc normal aciliyor.Ekran kartı takıp biosu sifirlayip F1e basinca yeniden başliyor.Sorun nerede olabilir?Biosta igpu diye bir yer bulamadim bu arada?
    2 adet Asrock anakarttan biir de görüntü vardı diğerinde yoktu.
    Görüntü olmayan anakartın biosunu güncellendikten sonra görüntü verdi.
    Biraz şansa kalıyor iş. Driver kurduğum gibi ekran karmakarışık renklerle doldu. Pcyi yeniden başlatınca düzeldi.

Siz ekrana kartına bios mu atacaksınız
    Onborddan pci ekspres yazıyor ise diğer seçenek olan igpu seçeceksiniz.
    Bu şekilde rx 460 takılı olacak. Sonra bios atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 10 Şubat 2019; 13:44:42 >

• Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    Bios güncel değil 2012 yazıyor versiyonunda.Fakat biosun kendi sitesinde w10 için herhangi bir bios update gözükmüyor.Pcyi tekrar w8 yada w7 yapsam ve burdan updateleri kursam biosum güncellenir mi?

Hayır.Siz yukarda bios sıfırlarken ekran kartı takın dediniz.Bende denedim ancak bios sıfırlama yerinin sesi var görüntüsü yok idi.
  • rivaldo96 R kullanıcısına yanıt
    Benim elimde 250w'lık Psu var . Herhangi bir sertifikası da yok 2.5 yıl gibi bir süre kullanıyorum tahminimce 190-200w veriyordur. Kısacası rahatlıkla yeter. Kartı test ettim en çok 48w kullandığını gördüm. 78 derecenin de üstüne çıkmıyor (istersen ekran kartının ayarlarından fanın hızını ayarlayıp daha düşük ısılarda kullanabilirsin.).
  • alonew0lfxx kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bende aynı biosa sahip olup farklı shader değerlerinin olmasını pek mantıklı karşılamadım . Elbet bir çözüm vardır ama riskli de olabileceğinden dolayı kartım 896 shader bile olsa denemezdim
  • Evet beyler bende siparisimi verdim.bakalim hangisi gelicek 896 mi 1024 olanimi.Su anda kullandigim sistem Ryzen 3 2200g islemci msi b350m pro vdh anakart g skill 2x4gb 2666mhz ram sharkon icewind 550w psu.Ekran kartim yoktu apu olarakda memnum degildim.Twitch de ve Youtube da video izlerken yesil renk ve ekran kararmasi oluyordu.oyunlarda ne kadar fps artisi olur vega 8 e gore sizce?.oynadigim oyunlar ise Apex Legends Pubg Total war Attilla Fm 2019 insurgeny Cs go Long dark ets2

• Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**)
    Pc'nin adını yazdım ve driverlara bakarken 2 tane amd driver gördüm bunlar işime yarar mı? Siz ne yüklediniz bu ekran kartının çalışması için.
    Biosu güncelledim ve adaptör aldım gene ekran gelmiyor.

ekran kartını ve vga adaptörü ayrı ayrı baska bilgisayarda deneyin . o zaman sorun nerede belli olur. Biosun en sonuncusunu kurun beta bile olsa.windows sürümünün fark oluşturmaması gerekiyor bios yüklerken(anakarta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acanbulat -- 10 Şubat 2019; 18:27:25 >
  • Acanbulat kullanıcısına yanıt
    Bios zaten en son sürüm.Vga adaptöründe sıkıntı yok.Sizin bu ekran kartını aldıktan sonra nasıl çalıştırdığınızı öğrenmek isterim.
  • HWS kullanıcısına yanıt
    Dostum halledebildin mi halledebildiysen bize de bi el atsan ben bilgisayar işlerinden pek anlamam da fırsatımız varken oyunlarda daha yüksek fps alsak da iyi olur yani
    VGA adaptörünün çalıştığından eminseniz VGA kablosunun yönünü ve adaptörün hdmi kısmını birazcık ekran kartının içine doğru zorlayın ilk başta bende görüntü alamadım ama bu ikisini uygulayinca sorun çözüldü!

Malasef sonuç aynı.Ekran kartının arka kısmı yerleşmiyor bu arada kasa low profil olduğu için küçük kalıyor
    Şimdi yanlış anlamıyorsam ekran kartının metal kısmı kasaya sığmıyor kasaniz küçük olduğu için değil mi? o uctaki Metal kısmını çıkarabilirsiniz ama dikkatli olun sadece ki karta hasar vermeyesiniz

Çıkartırsam girişleri nereye koyabilirim ki ve ayrıca uçları çıkartırsam kasaya uygun koyamam.Koyabilen birinin videosu var mı?
    O L metal çubuk çıkardığınızda girişler de yerinde durur. Kasaniz küçük olduğu için sığmıyor ve o metal büyük geliyorsa tek çare bu veya başka bi tüm donanımı başka bi kasaya takmak...

Biz şuan bu çubuk hakkında konuşuyoruz değil mi? Oem AMD Radeon 2GB RX460 910486-002 GDDR5 İNCELEME(**350 tl**)

Sığmıyor derken çalışmıyor demedim.Çalışıyor fan da dönüyor.Sadece sıkıntı tam oturmuyor kasanın kenarına.Görüntü gelmemesinin sebep gerçekten buysa çıkartmayı denerim fakat bu safar garanti kapsamından çıkar
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.