Şimdi Ara

Ödül Derisiz Bonfile Kg ---9.95TL ANKARA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
4.790
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    35-42 günde kesilen gencecik tavuğun eti elbette çok yumuşak olur ve çabuk pişer. Ayrıca kafes içerisinde pek hareket imkanı olmadığı için kaslar sertleşmez. Lezzet açısından bende köy tavuğunu tercih ederim. Köy tavuğu çiftlik tavuğun a göre yaşlı olduğu için daha sert ve daha dişe gelir hale geliyor.

Gezen tavuk yumurtası elde etmek için kahverengi yumurtacı tavuklar belirli saatlerde kümes dışına çıkarılıp otlatılıp gezdirilir. Yedikleri yem hemen hemen hemen çiftlik tavukları ile aynıdır. Renk pigment içeren otları tükettiği zaman köy tavuğu gibi yumurta sarısı daha koyu bir renk alır. Vs.

Aslında normal çiftlik yumurtası ile kayda değer bir fark yoktur. Tavuklar biraz daha rahattır o kadar.

Bu arada beslenme değeri açısından yumurta sarısının açık yada koyu sarı olması önemli değildir. Zaten çeşitli sentetik renk maddeleri ilave edilerek yumurta sarısı istenilen koyuluğu ulaştırılabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: “Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).

Ben vadeli hesaplarda paramı değerlendiriyorum. Bu durumda günah mı işliyorum ? Parayı harcamamak biriktirmek için orada tutuyorum, normal hesapta olsa para gidiyor. Araba almak istiyorum ayağımı yerden kesecek bu sebeple para biriktiriyorum. Faizle sokak hayvanlarına kedilere mama,yiyecek alıp veriyorum. Bu durumda faizi yardım amaçlı biriktirmekte haram mı oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Kanat 17TL ye ne demeli? Yaz kış fiyatı aynı meretin
    Eğer kışın fiyatı düşmediyse görürsün yazın 30 lirayı bulur. Geçenlerde migrosta 20 liraydı kilosu. Geçen yaz 22 lirayı görmüştü.
  • Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Migrosta 15'60 şuan ama dediğin gibi ramazandan sonra özellikle en az 25i görür şaka gibi gerçekten. Elalem 4te biri fiyatına kırmızı et tüketiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: “Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).

Ben vadeli hesaplarda paramı değerlendiriyorum. Bu durumda günah mı işliyorum ? Parayı harcamamak biriktirmek için orada tutuyorum, normal hesapta olsa para gidiyor. Araba almak istiyorum ayağımı yerden kesecek bu sebeple para biriktiriyorum. Faizle sokak hayvanlarına kedilere mama,yiyecek alıp veriyorum. Bu durumda faizi yardım amaçlı biriktirmekte haram mı oluyor ?
    Bu konu ile ilgili kendi görüşüm, düşüncem var, fakat konunun uzmanı olmadığım için ben cevaplamaya çalışmayayım. Bu konuda uzmanlığı olan birisine sorarsanız daha doğru cevap alırsınız.

• Özür Dileriz bonfilo kg 9.95 lira okudum ya. Kendime gülüyom ya.

• tavuk konusunu dahi siyaset ve dine getirdiniz ya helal olsun :)

bu arada organik ,köy tavuğu falan hikayelerini boş verin ,artık köylerde bile tam organik bulamazsınız
    artık zaten gezen tavuk konusu revaçta :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpenokte

Süleymancılardan alışveriş yapmıyorum, geleceğin FETÖ cüsü olarak görüyorum ve aşırı adam kollamaya başladılar.
    hocam makromarket süleymancıların mı? bilelim de ona göre alışveriş yapmayalım bir daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

yoz yobazlar bir bitmedi heryerden fışkırıyorlar,%20 enflansyon helal %10 faiz harammiş para zaten pul oldu...

• quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

tavuk konusunu dahi siyaset ve dine getirdiniz ya helal olsun :)

bu arada organik ,köy tavuğu falan hikayelerini boş verin ,artık köylerde bile tam organik bulamazsınız
    artık zaten gezen tavuk konusu revaçta :)
    geçen ay köye gittim.yumurta tavuk yoğurt yağ herşeyi bakkaldan alıyorlar .bi kaç sene önce böyle değildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaptan69 kullanıcısına yanıt
    Sen faizini ye kimse sana bişey demiyor. Abuk subuk konuşmaya lüzum yok. Faiz yersen günah kazanırsın. Faiz haram değil dersen dinden çıkarsın. Olmayan dini bilginle fetva vermeye kalkma. Sorunun cevabını merak ediyorsan için ehli bu işin ilmini almış birine sor.

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Nerden alıyorsunuz hocam 9 tl ye

• Ne alaka bilmiyorum ama başlığı özür dileriz diye okudum
  • Konuyu her gördüğümde "Ölü Derisi" olarak okuyorum. Neymiş ki la bu diyerek konuya girince farkettim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.