Şimdi Ara

Odtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
3.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Odtü toplulukları birlikteliği, çözüm odaklı ve ses çıkaran yapısı, itiraz eden sorgulayan bireyleri, muhteşem büyük kampüsü. Rus misali sağlam teorik ve yardıran müh eğitimi.
    Boğaziçinin ismi markası , hisarüstü manzarası, kaliteli hocaları ve alışılmışın dışı avrupai ekonomi odaklı mühendislik eğitimi.
    İtünün ayazağa kampüsü içindeki çimler, manzarası ve mükemmel kampüsü. İng eğitimi biraz eksik ama amerikan tarzı müh eğitimi.
    Sizce avrupa tarzı mı? Amerikan tarzı mı? Rus tarzı mı? Müh okunmalı.
    Rus tarzı sağlam makineler üretir, kar odaklı ve düşük bütçe ile imkansıza gider.
    Amerikan tarzı basar parayı rus kadar sağlam olmasa da makine yapar ayrıca rusların aksine makinenin yazılımını geliştirir.
    Avrupai ise etliye sütlüye karışmaz, yöneticik yapar ceo olur sonra müh şunu bunu yap der.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İTÜ sınavlarından müfredatına kadar Alman ekolüdür.1944'te Teknik Üniversite'ye geçişte Alman profesör ve mühendisler okulu ve sistemi kurmuştur zaten.Kampüs çok güzel ve kullanışlı fakat büyük değil.
    Soruna gelirsek elbette Amerikan tarzı en akademik ve en teorik olanı.Türkiye'de sadece Bilkent ve Boğaziçi bu sistemi iyi uygulayabiliyor.Yine de çok verim alınabildiği söylenemez çünkü o ekosistem korunamıyor bunun sebebi ise Türkiye'nin bilim üretmeye değil hizmet üretmeye yönelik mühendislik planı.Bilkent ve Boğaziçinin yurtdışı oranının İTÜ ve ODTÜ'nün çok üstünde olmasının sebebi de aynı şekilde bu.
  • ODTÜ'nün kampüsünü daha çok övüyorlar sanki. ben hiç gitmedim ama yazanlar öyle yazıyordu.
  • Mukemmel bir kampus eksik olan deniz ama eymir golu var

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF4F3E795

Mukemmel bir kampus eksik olan deniz ama eymir golu var
    gelse de gitsek
  • Bana sinav yeri orasi cikmis osym giremeyeceksin zaten bi kere gor mu demek istedi acaba

• odtü nün kampüsü tokatlar yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF4F3E795

Bana sinav yeri orasi cikmis osym giremeyeceksin zaten bi kere gor mu demek istedi acaba
    olabilir hocam
  • İTÜ sınavlarından müfredatına kadar Alman ekolüdür.1944'te Teknik Üniversite'ye geçişte Alman profesör ve mühendisler okulu ve sistemi kurmuştur zaten.Kampüs çok güzel ve kullanışlı fakat büyük değil.
    Soruna gelirsek elbette Amerikan tarzı en akademik ve en teorik olanı.Türkiye'de sadece Bilkent ve Boğaziçi bu sistemi iyi uygulayabiliyor.Yine de çok verim alınabildiği söylenemez çünkü o ekosistem korunamıyor bunun sebebi ise Türkiye'nin bilim üretmeye değil hizmet üretmeye yönelik mühendislik planı.Bilkent ve Boğaziçinin yurtdışı oranının İTÜ ve ODTÜ'nün çok üstünde olmasının sebebi de aynı şekilde bu.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Hocam orası ayrı ama itü kampüsü konum olarak daha iyi. Büyüklüğü de iyi. Ama içerik olarak odtü kampüsle kapışan çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: uchihagaeshi

İTÜ sınavlarından müfredatına kadar Alman ekolüdür.1944'te Teknik Üniversite'ye geçişte Alman profesör ve mühendisler okulu ve sistemi kurmuştur zaten.Kampüs çok güzel ve kullanışlı fakat büyük değil.
    Amerikan sistemini Türkiyede en iyi uygulayan okul Sabancı hocam. Ayrıca yurtdışında mezun oranı olarak Bilkent ve Boğaziçi ODTÜ nün çok üstünde değil ama İTÜ nün çok üstünde. Bunun da sebebi İTÜ nün yıllarda Türkçe eğitim vermesidir. Hatta büyük ihtimalle ODTÜ nün yurtdışında daha çok mezunu vardır Bilkente ve Boğaziçine göre. (mezun sayısı da daha fazla zaten)

Ek olarak bir yerden okuduğum kadarıyla Boğaziçi gibi ODTÜ yü de Amerikalıların desteğiyle kurmuşuz, Texas Üniversitesinden ODTÜ ye hocalar gelmiş ve ODTÜ nün planları vizyonu belirlenmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Amerikan sistemini Türkiyede en iyi uygulayan okul Sabancı hocam. Ayrıca yurtdışında mezun oranı olarak Bilkent ve Boğaziçi ODTÜ nün çok üstünde değil ama İTÜ nün çok üstünde. Bunun da sebebi İTÜ nün yıllarda Türkçe eğitim vermesidir. Hatta büyük ihtimalle ODTÜ nün yurtdışında daha çok mezunu vardır Bilkente ve Boğaziçine göre. (mezun sayısı da daha fazla zaten)

Ek olarak bir yerden okuduğum kadarıyla Boğaziçi gibi ODTÜ yü de Amerikalıların desteğiyle kurmuşuz, Texas Üniversitesinden ODTÜ ye hocalar gelmiş ve ODTÜ nün planları vizyonu belirlenmiş.

Alıntıları Göster
    Boğaziçi Bilkent ODTÜ arasında çok fark yok İTÜ daha alt seviye bi okul zaten.Bu sene tercih edecek arkadaşlarımı vazgeçiriyorum umarım daha iyi yapıp İTÜ'ye gelmek zorunda kalmazlar.

• YEŞİL KAMPÜSÜ İTÜ'DE uchihagaeshi hocamla LINEAR ALGEBRA AND ITS APPLICATIONS öğreniyoruz.Odtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsüOdtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavukdoner_651 -- 11 Haziran 2019; 19:23:59 >

• uchihagaeshi kullanıcısına yanıt
    Neden böyle dediniz ki şimdi biz de odtü isterdik ama çok yüksek brom :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: AttOS

ODTÜ'nün kampüsünü daha çok övüyorlar sanki. ben hiç gitmedim ama yazanlar öyle yazıyordu.
    çünkü ODTÜ'nün kampüsü İTÜ'nün kampüsünden çok çok daha güzel

ikisine de gittim. İTÜ yanına bile yaklaşamaz ODTÜ kampüsünün
  • betonlar güzelmiş kardeş doya doya bak
  • aleynatilki321 A kullanıcısına yanıt
    yazdığın şeylere baktım da çok boş adammışsın be aleynatilki321
    Odtü’nün havası, Boğaziçinin markası, İtü,nün kampüsü
    edit:biraz daha BETONNNN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tavukdoner_651 -- 12 Haziran 2019; 13:13:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleynatilki321

betonlar güzelmiş kardeş doya doya bak
    Çam ağacından iyidir. Mesire alanından devşirme geyik inen kampüste mi çalışacaksın o betonlarda mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uchihagaeshi kullanıcısına yanıt
    Geyik inen kampüste tabiki senin betonlu üniversitende mi çalışacak.UCHİHA-GAESHİ OD-TÜ-YÜ KÖ-TÜ-LE-YE-MEZ !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavukdoner_651

Geyik inen kampüste tabiki senin betonlu üniversitende mi çalışacak.UCHİHA-GAESHİ OD-TÜ-YÜ KÖ-TÜ-LE-YE-MEZ !!!!
    Ulan puanın yetse çam ağaçlarının altında sosyalist kızlarla 16 liraya 8 kilo et yiyecektin çatıda şimdi soğuk betona oturuyorsun İTÜ çöplüğünde çok konuşma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.