Şimdi Ara

ODTÜ Makine ve ODTÜ hakkında soru alabilirim

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9
Cevap
0
Favori
120
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite ve Bölüm Tavsiyeleri >> Üniversite >> ODTÜ Makine ve ODTÜ hakkında soru alabilirim
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    833 Mesaj
    Selam gençler, ODTÜ Makine'de 3. sınıfım. Senelerdir eşe dosta vs. tercih konusunda elimden geldiğimce yardım edip bilgilerimi paylaşıyorum, bu sene bir de burda yapayım dedim. Her türlü sorunuzu gönderin elimden geldiğince cevaplayayım.

|
    |
    Odtü'de ders görürken ingilizce konuşmanız gerekiyo mu yani yani lisans döneminde ders görürken ingilizce olayı nasıl oluyor hoca mı anlatıyor sadece yoksa arada soru soruyor siz mi cevaplıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    833 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 11111numara

Odtü'de ders görürken ingilizce konuşmanız gerekiyo mu yani yani lisans döneminde ders görürken ingilizce olayı nasıl oluyor hoca mı anlatıyor sadece yoksa arada soru soruyor siz mi cevaplıyorsunuz?
    Hocalar tamamen İngilizce anlatıyor tabii ki.Derslerde sınıflarda yabancı öğrenciler de olduğu için senin soru sorarken de İngilizce sorman bekleniyor. Sınavlar kitaplar notlar defterler vs de İngilizce. Derslerle alakalı her şey İngilizce yani :)

|
    |

Orijinalden alıntı: Derebey44

TOBB da ee okuyorum. ODTÜ'ye yatay geçiş yapabilirim tavsiye eder misin
    EE'ci değilim ama EEde okuyup da mutsuz olan birini tanımıyorum. Bence mutlu olursun geçsen.

|
    |

Orijinalden alıntı: sirnova

Havacılık ve uzay mı makine mühendisliği daha mantıklı sizce bir hocam alanını kısıtlama makine daha mantıklı dedi aklıma takıldı?
    Bana kalırsa hocan haklı. Makine okurken veya okuduktan sonra da havacılık alanına kolaylıkla yönelebilirsin. Lisans okurken öyle özelleşmiş şeyler okumamak lazım bence. Havacılık ve Uzay mühendisliği zaten makine mühendisliğinin bir alan üzerine özelleşmiş hali denebilir.

• hocam selamlar yeniyim, sıralamam 7k civarı gelir diye tahmin ediyorum ve tıp yazmak istemiyorum ve bilgisayarlarla aram gerçekten çok kötü hangi mühendisliğe yönelmeliyim yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Koios kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    833 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cigarettssaftersex

hocam selamlar yeniyim, sıralamam 7k civarı gelir diye tahmin ediyorum ve tıp yazmak istemiyorum ve bilgisayarlarla aram gerçekten çok kötü hangi mühendisliğe yönelmeliyim yardımcı olur musunuz?
    Açıkcası işin biraz zor. Hangi mühendisliğe gidersen git programlama dersleri göreceksin, bir aşamada analiz programları kullanacaksın bazı soruları bilgisayara çözdüreceksin. Bu yüzyılda mühendislik ve bilgisayar birbirinden ayrılabilecek şeyler değil kesinlikle. Sana bölüm tavsiye etmek yerine bilgisayarla aranı düzeltmeni tavsiye edebilirim ancak. İstediğin gibi bir mühendislik bölümü yok çünkü.

|
    |
Reklamlar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,209
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.