Şimdi Ara

ODTÜ MAKİNA VS HACETTEPE DİŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -Maaş olarak ve çalışma koşulları olarak bilgisi olan varsa

ODTÜ-İTÜ MAKİNE VS TIP-DİŞ

FİZİĞE AŞIRI İLGİM VAR VE çok başarılıyım fizikte Biyodan nefret ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• +1
  • biyodan nefret ediyorsan diş ne alaka ? direkt odtü makina hedefle pişman olmazsın, 3+ ortalamayla mezun ol savunma sanayisinde işin hazır.
  • Fiziği sevip biyolojiden nefret ediyorsan ODTÜ makinaya gitmelisin. İş konusunda da okulu çok boşlamadığın sürece sıkıntın olmaz. İyi bir ortalama yaparsan savunma sanayinde rahatlıkla girip piyasanın üzerinde bir para alırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar mesela hocam

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Fiziğe aşırı ilgim var 3+ mezun olacağıma inanıyorum.Sizce maaş nasıldır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: drmaths

Fiziğe aşırı ilgim var 3+ mezun olacağıma inanıyorum.Sizce maaş nasıldır ?
    tsk vakfına bağlı şirketler 16 maaş verir, 12 aya bölünce yeni mezun mühendis maaşı 6000-7000 arasıdır. özel savunma sanayi şirketleri 12 maaş verir ama aylık olarak yine yakındır 5000-7000 arasıdır daha düşük almazsın.
    maaşlar yüksek ama girmek de zor. iyi bir okuldan iyi bir ortalamayla mezun olman ve mülakatların hepsini geçmen lazım. ayrıca ingilizce seviyene de bakarlar. odtü-bilkent en kötü ihtimalle hacettepeye girmen lazım.
    Hocam herşeyi yaparım ben o konuda kendime güveniyorum.Ama öte yandan bizim burda Ortodontiste gidiyorum bizim şehirde 3 tane var zaten adam çok para kırıyor keyfi yerinde onada baya özendim.

Daha yaşı 30 larında yazlığı evi arabası herşeyi aşırı lüks 3 arabası var.

• Hocam o adam belli ki işini severek yapıyor. Bölümünü severek okumuş. Ama sen biyoloji sevmiyorsan okuduğun bölümden de nefret edersin hayatından da. Sevdiğin mesleği yapmak senin için hep avantajdır. ODTÜ makine mezunları da var zengin. Her şey para değil hocam birazda mutluluk lazım.

• Bak 3 tane diyorsun o adamın dişte ortodontist olmak için çalıştığı kadar makine çalışsan rahat yurt dışına gider abd den falan kabul alırsın

• Asıl hedefiniz paraysa maaşlı çalışarak zengin olamazsınız. Kendi yerini açan bir diş hekimi her koşulda daha iyi kazanır.
  • Diş mesleğini yaparım çok hoş bence ama okuması sıkıntı geliyor

• LinkedIn'den ODTÜ Makina mezunlarının nerelerde çalıştığına bakabilirsin. Bir kere sevdiğin işi seçmen gerekiyor. Geçen sene ben bu yüzden tıp diş hiç düşünmedim. Ve ODTÜ Makina'yı tercih ettim. İyi ki buradayım diyorum şu an belki de hazırlık olduğum için henüz. 2.sınıf 2.dönemi sonrası oldukça zorlaşıyormuş çünkü bölüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kaç bindeydiniz.

• Bir işin getirisinden çok sana kattığı yarar ve insalığa kattığı yarar daha önemlidir bence o yüzden ne işle uğraşırsam en büyük faydayı sağlarım ve en iyisi olabilirim diye düşün

• RazzleDazzle R kullanıcısına yanıt
    Hocam maaş da önemli benim 17 bine giren kuzenim eşiyle beraber 30 k maaş aliyorlar doktor ikiside Ben gidim ilk 3 binlerde istediğim maaşları elde edemezsem beni geçtim aileme karşı mahçup olurum gibi bir his var.

• Koymamın sebebi gelecekteki mesleki hayat türkiyenin durumunu sende biliyorsundur Tıp-Diş harici diğer bölümler sıkıntıda şuan.

• Almanya daki gibi bir mühendislik olsaydı Kendimi bildim bileli mühendis olmak isterdim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.