Şimdi Ara

ODTÜ’lü öğrenciler tutuklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
5.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) mezuniyet töreninde taşıdıkları pankart sebebiyle gözaltına alınan ve nöbetçi mahkemeye sevk edilen 4 öğrenci hakkında tutuklama kararı verildi. Edinilen bilgiye göre, pankartın hazırlandığı baskı evi çalışanının ise serbest bırakıldı.

ODTÜ'de 6 Temmuz’da gerçekleşen diploma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karikatürünü pankart olarak taşıyan 3 öğrenci, 7 Temmuz günü “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret” suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. 8 Temmuz’da da pankartı hazırlattığı belirtilen Ö.K. ile söz konusu pankartı bastığı öne sürülen Ş.D. Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakeen -- 26 Temmuz 2021; 6:8:44 >

• Şimdi aramızda buna mizah diyenler var.

Çok merak ediyorum. Biri çıksa Atatürkler alemi deyip aynısını çizip atsa buraya ona da mizah canım ne olacak diyebilir misiniz.

Bence adamı direk linç edersiniz bahaneniz de Atatürk ile Tayyip'i mi karşılaştırıyon sen gibi saçma sapan bir şey olur.

Halbuki bir şey bana yapıldığı zaman hakaretse sana yapıldığında da Atatürk'e yapıldığında da Muhammed'e yapıldığında da hakarettir. Eğer birine hakaret değilse hiç birine hakaret değildir.

Ama iki yüzlülük bunu kabullenmeye engel olur tabi.
    Yerinde bir karar. Emeği geçen herkese teşekkürler. Anlaşılmayan konu şu başbakanken yapıldığı için sıkıntı yok fakat aynı pankartı cumhurbaşkanına uygulayamazsın. Odtü’den mezun olup bu ince farkı anlayamamak salaklık gerektirir. Desteklediğim pankartlar oldu fakat mezuniyet töreninde böyle pankart açmak tamamen reklam ve provakasyondur. Keşke eğitim sistemi ile ilgili pankart açsalardı. Aslında bu pankartı açanları değil kimin açtırdığını bulup onlara işlem yapmak gerekir.
    Hakaret ayrı birşey, düşünce özgürlüğü ayrı bir şey...

Aralarında ÇOK İNCE bir çizgi var. Herkes kendisine göre yorumlamayı seçer...

"Zulüm 1453'te bitti" ne kadar hakaretse "Zulüm 1938'de bitti" de o kadar hakarettir.

BAKIN...

Yine aynı yere geliyorum. Ben RTE'nin eleştirilecek 100 tane maddesini yazarım buraya... AMA bir kesim HALA klişeleri aşamıyor.

Bu arada sizin bu SIĞ muhalefetiniz yüzünden de RTE'yi savunuyor gibi görünmeme de üzülüyorum. Zira seçimde benim oy verdiğim aday ve parti de seçimi kaybetti...

Sonradan ilave : OLAYI SAVUNMUYORUM. AMA ORTADA KİM TARAFINDAN ÇIKARILDIĞINI BİLMEDİĞİM BİR KANUN VAR VE UYGULANIYOR DİYE KIZAMAZSINIZ. KEŞKE DAHA HOŞGÖRÜLÜ OLUNSA AMA OLMUYOR...

Eskiden PLASTİP SHOW vardı. Bugün yayınlandığını düşünemiyorum.
  • Diktatörlükte şu bu yapılamaz diye bir şey yok. Bedelini ödemeyi göze alan her şeyi yapar.

Mesela kuzey korede kim yong'un karikatürü ile sokakta dolaşır isteyen, eğer işkence ve idamı göze alırsa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ODTÜ’lü öğrenciler tutuklandı

hakarete konu olan pankart bu

gerçekten şaka gibi.
  • https://www.atamer.av.tr/cumhurbaskanina-hakaret-sucu/

CHP'liler aynı karikatür Atatürk hakkında yayınlansa ona hakaret derler ama konu RTE olunca demiyorlar...

Bir kere OMURGALI olacaksınız... Ondan sonra SİTTİN sene bu millet bize neden oy vermiyor demeyeceksiniz.

Haa bana sorarsanız Kemal Kılıçdaroğlu'na bile bu karikatür hakarettir.

Şunu da ilave edeyim. Zamanında Turgut Özal, Demirel ya da İnönü bu konularda daha hoşgörülüydü. Bu da RTE'nin kusuru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 11 Temmuz 2018; 10:2:7 >
  • Yerinde bir karar. Emeği geçen herkese teşekkürler. Anlaşılmayan konu şu başbakanken yapıldığı için sıkıntı yok fakat aynı pankartı cumhurbaşkanına uygulayamazsın. Odtü’den mezun olup bu ince farkı anlayamamak salaklık gerektirir. Desteklediğim pankartlar oldu fakat mezuniyet töreninde böyle pankart açmak tamamen reklam ve provakasyondur. Keşke eğitim sistemi ile ilgili pankart açsalardı. Aslında bu pankartı açanları değil kimin açtırdığını bulup onlara işlem yapmak gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemal

https://www.atamer.av.tr/cumhurbaskanina-hakaret-sucu/

CHP'liler aynı karikatür Atatürk hakkında yayınlansa ona hakaret derler ama konu RTE olunca demiyorlar...

Bir kere OMURGALI olacaksınız... Ondan sonra SİTTİN sene bu millet bize neden oy vermiyor demeyeceksiniz.

Haa bana sorarsanız Kemal Kılıçdaroğlu'na bile bu karikatür hakarettir.

Şunu da ilave edeyim. Zamanında Turgut Özal, Demirel ya da İnönü bu konularda daha hoşgörülüydü. Bu da RTE'nin kusuru.
    10 kasımda sifon çekenler tutuklandı mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: If you my star

Yerinde bir karar. Emeği geçen herkese teşekkürler. Anlaşılmayan konu şu başbakanken yapıldığı için sıkıntı yok fakat aynı pankartı cumhurbaşkanına uygulayamazsın. Odtü’den mezun olup bu ince farkı anlayamamak salaklık gerektirir. Desteklediğim pankartlar oldu fakat mezuniyet töreninde böyle pankart açmak tamamen reklam ve provakasyondur. Keşke eğitim sistemi ile ilgili pankart açsalardı. Aslında bu pankartı açanları değil kimin açtırdığını bulup onlara işlem yapmak gerekir.
    Başbakana hakaret normal yani

Saçmalamakta sınır yok.
  • Karikatür yüzünden değilde ellerindeki paçavra yüzünden içeri alınmaları lazım
  • If you my star kullanıcısına yanıt
    Sen ne zırvalıyorsun? Başbakana hakarette kanunda suçtur CB'ye hakarette. Forum cahil dolu yemin ediyorum. O zaman sorun yokmuşmuş da bilmem ne.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 12 Temmuz 2018; 1:14:39 >
  • Kemal kullanıcısına yanıt
    Zulüm 1938de bitti diyenler tutuklandı mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jose_Gökhan

Karikatür yüzünden değilde ellerindeki paçavra yüzünden içeri alınmaları lazım
    Gökkuşağı bayrağı ne zamandan beri suç?
  • Oh olsun inş sağlam ceza alırlar .bakalim nasil iş bulacaklar odtü'lü mezunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • furandor kullanıcısına yanıt
    Her türlü bulacaklar. Sen aç karnını doyurmak için yırtınırken, onlar senin maaşının en az 2-3 katını alacaklar. Düşmanlığınızın bir nedenide bu zaten ODTÜye ve diğer iyi eğitim görmüşlere.
  • Masum ve günahsız hayvanları Tayyibe benzetmek, hayvanlara hakaret. Şu daha iyi;

Bu arada şu olay ya da küfür edenlerin tutuklanması amerikada olsaydı, insanlar her fırsatta, maçlarda, konserlerde başkanlarına ana avrat küfür ederlerdi protesto için. Çünkü topluma mal olmuş kişilere her türlü söylem, fikir vs. ifade özgürlüğüdür medeni ülkelerde. Amerikan başkanına küfür içeren onlarca standupçı ve show var.
  • Şimdi aramızda buna mizah diyenler var.

Çok merak ediyorum. Biri çıksa Atatürkler alemi deyip aynısını çizip atsa buraya ona da mizah canım ne olacak diyebilir misiniz.

Bence adamı direk linç edersiniz bahaneniz de Atatürk ile Tayyip'i mi karşılaştırıyon sen gibi saçma sapan bir şey olur.

Halbuki bir şey bana yapıldığı zaman hakaretse sana yapıldığında da Atatürk'e yapıldığında da Muhammed'e yapıldığında da hakarettir. Eğer birine hakaret değilse hiç birine hakaret değildir.

Ama iki yüzlülük bunu kabullenmeye engel olur tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 12 Temmuz 2018; 6:58:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boragungoren

Zulüm 1938de bitti diyenler tutuklandı mı?
    Hakaret ayrı birşey, düşünce özgürlüğü ayrı bir şey...

Aralarında ÇOK İNCE bir çizgi var. Herkes kendisine göre yorumlamayı seçer...

"Zulüm 1453'te bitti" ne kadar hakaretse "Zulüm 1938'de bitti" de o kadar hakarettir.

BAKIN...

Yine aynı yere geliyorum. Ben RTE'nin eleştirilecek 100 tane maddesini yazarım buraya... AMA bir kesim HALA klişeleri aşamıyor.

Bu arada sizin bu SIĞ muhalefetiniz yüzünden de RTE'yi savunuyor gibi görünmeme de üzülüyorum. Zira seçimde benim oy verdiğim aday ve parti de seçimi kaybetti...

Sonradan ilave : OLAYI SAVUNMUYORUM. AMA ORTADA KİM TARAFINDAN ÇIKARILDIĞINI BİLMEDİĞİM BİR KANUN VAR VE UYGULANIYOR DİYE KIZAMAZSINIZ. KEŞKE DAHA HOŞGÖRÜLÜ OLUNSA AMA OLMUYOR...

Eskiden PLASTİP SHOW vardı. Bugün yayınlandığını düşünemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kemal -- 12 Temmuz 2018; 8:5:51 >

• Milletin iradesine de hakarettir. Sanki ülkede bir tane akpye oy veren yok, uzaylılar seçiyor 16 yıldır. Herkesin fikri kendine ama sen alenen ülkenin başkanını hayvan olarak resmedip şov yaptıktan sonra sana he deyip geçileceğini düşünüyorsan beyinsizsindir.
  • Çok iyi olmuş. Umarım bir daha güneşi göremezler.
    Güya mizah yapıyorlar. Aynısını M.Kemal için de yapsana ??? Veya herhangi bir vatandaş için yapsana ? Hepsinin karşılığı aynı olmalı. Kendisini insan gibi ifade edemeyen bedelini en ağır şekilde ödesin.
  • DnzIrmk kullanıcısına yanıt
    Sen benim ne iş yaptiğımı ne kadar para kazandiğımı biliyor musun çocuk ? Boş konuşma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.