Şimdi Ara

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusü (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.222
Cevap
62
Favori
456.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MKaanErsy

Netin 5gb kotası var değil mi sanki bi yerde okudum öyle hatırlıyorum ?

Ayrıca sigara içiyorum orda sigara fiyatları aynı mı ?

Haftalık 5gb internet kotası var.

Sigara fiyatları hemen hemen aynı :) Bazı markalar biraz daha pahalı
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 1 Ağustos 2011; 0:06:06 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 1 Ağustos 2011; 0:06:23 >
  • Boş zamanlarda vakit geçirmek için neler yapıyorsunuz peki ? Spor salonu var dönemlik 30 lira gayet güzel o.Mesela balık tutmak için en yakın yer neresi ? Google haritadan baktığım kadarıyla Akdeniz Göleti var orda balık oluyor mu ?
  • herkese iyi aksamlar arkadaşlar bu konuyu uzun zamandır takip ediyorum bir cok arkadasa okul ile ilgili sorduğum soruya saolsun cevap verdiler bende kendi imkanlarım ölçüsünde araştırıp okul hakkında bir fikire sahip oldum ve kızımın tercih listesinde odtü kkk ilk sıradaki yerini aldı yalnız şunu anlamakta zorlanıyorum bu okulla ilgili olumsuz yorumlar forum yetkilileri tarafından niye silinir anliyamıyorum forum yetkilileri böyle yaparak aslında odtu kkk ya kötülük yapıyorlar bu forumda her konuda herkes hem fikir olamaz bırakın insanlar olumlu yada olumsuz görüşlerini yazsınlar bu forumdan yararlananlarda kendi araştırmalarınada ekleyip karar versinler burda tartışılan bir ürünün iyi veya kötü olduğu değil gençlerin geleceklerini ilgilendiren bir konudur yoksa Ankara odtu de okuyanların odtu kkk yı çakma otdu olarak gördüğü bilinen bir konudur her yeni oluşum gibi bununda yerine oturması zaman alcaktır kendimi Ankara odtu lülerin yerinine koyduğumda kendilerine hakta veriyorum ama onlarda bilsinlerki insanların geleceği ve bilgileri 3 saatlik sınav sonucunda oluşmaz zaten odtu derslerini kaldıramayan öğrencilerin o kampüste 1 veya 2 yıldan fazla barınabilceğini sanmıyorum bırakın herkes özgürce düşüncelerini acıklasın hakaret ve küfür olmadığı sürece umarım forum yetkilileri bu mesajıda silmez tekrar herkese iyi akşamlar diliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: isko35
    Ankara odtu de okuyanların odtu kkk yı çakma otdu olarak gördüğü bilinen bir konudur her yeni oluşum gibi bununda yerine oturması zaman alcaktır kendimi Ankara odtu lülerin yerinine koyduğumda kendilerine hakta veriyorum ama onlarda bilsinlerki insanların geleceği ve bilgileri 3 saatlik sınav sonucunda oluşmaz zaten odtu derslerini kaldıramayan öğrencilerin o kampüste 1 veya 2 yıldan fazla barınabilceğini sanmıyorum bırakın herkes özgürce düşüncelerini acıklasın hakaret ve küfür olmadığı sürece umarım forum yetkilileri bu mesajıda silmez tekrar herkese iyi akşamlar diliyorum

İşte budur. elinize sağlık isko35...
  • quote:

şunu anlamakta zorlanıyorum bu okulla ilgili olumsuz yorumlar forum yetkilileri tarafından niye silinir anliyamıyorum forum yetkilileri böyle yaparak aslında odtu kkk ya kötülük yapıyorlar bu forumda her konuda herkes hem fikir olamaz bırakın insanlar olumlu yada olumsuz görüşlerini yazsınlar bu forumdan yararlananlarda kendi araştırmalarınada ekleyip karar versinler burda tartışılan bir ürünün iyi veya kötü olduğu değil gençlerin geleceklerini ilgilendiren bir konudur yoksa Ankara odtu de okuyanların odtu kkk yı çakma otdu olarak gördüğü bilinen bir konudur

Kesinlikle katılıyorum.

Bu forumda hepsiburada.com ve odtü kıbrıs eleştirilemez çünkü donanımhaber bunlardan para alıyor. 5 tane mesaj attım hepsi farklı tarihlerde 5i de silinmiş.

Bu kadar da düşüncelere yasak getirilemez.

Siyaset yasak derler mhp'nin reklamını seçim zamanı alırlar.

Odtü kıbrıs'ın odtü ile kağıt üzerinde hiçbir bağı yok tamamen farklı bir üniversite zaten geçenki ankarada ypaılan odtü şenliklerinde kıbrıslılar da gelince dışlanmışlardı bunların ne işi var aramızda falan diye.

Odtü paralı okunmaz, odtü kıbrısta okuyanalr bir kıbrıs üniversitesi okuduğunun farkına varsın. Diplomanızda kocaman bir odtü kıbrıs yazacak. Eğitim görevlileri gerçek odtü'den değil. Zaten başarılı eğitim görevlisi kıbrısa gitmez ve başarılı öğrenci de... İş ararken cv'nize odtü kıbrıs yazınca göreceğiz iş veriyorlar mı vermiyorlar mı... İster burslu ister burssuz... Sonuçta odtü kıbrıstan burssuz da mezun olacak ve aynı kefeye konacaksnız...

Burada okuyanlar hiç odtü'de okuyorum nidalarıyla gezmesin bence...

Ve bu yorumların defalardır siliniyor, her silindiğinde yeniden yazacağım. Kimsenin yorum silmeye hakkı yok burası bir "forum". Yöneticiler forumun manasını bilmiyor olsa gerek ki yandaş kuruluşlar hakkında girilen mesjlar siliniyor. Neyse defalarca yazacağım şayet banlanırsam tüm internette üşenmeyip nasıl banlandığımı yazacağım.

Hadi kolay gelsin.

• tekrar iyi akşamlar arkadaşlar sedif nic li üye arakadaşım odtu kkk yı savunmak bana düşmez ama öncelikle şunu belirteğim benim yazımın işine gelen kısmını kopyalayıp işine gelmeyen kısımlarını atman hiç hoş değil madem odtu kkk ile odtu Ankara aynı okul değil neden odtu senatosu öğretim görevlilerini seçer şunuda belirteğim benim araştırmalarımda odtu Ankaradan öğretim görevlileri ders vermeye gidiyor Kıbrısa. diplomaya gelince her iki diplomanın aynı birinde Ankara diğerinde Kıbrıs kampüsü yazıyor iş konusuna gelince bırakta onuda ordan mezun arkadaşlarla işverenler arasında çözsün birde öncelikle iyi araştırman gerekir odtu kkk bir tc üniversitesidir kuzey kıbrıs devletiğle alakası yoktur vede anlamadığım bu okulu neden bukadar ısrarla olumsuz yönde anlatmaya calştığını anlamıyorum orda parayla okunmasınamı karşısın eğitiminemi karşısın söylede bilelim senin mantığınla paralı okulların hiçbiri yaramaz bence etrafına bakarsan dünyadaki en iyi okullar paralı eğitim verirler ha bu arada bende paralı eğitime karşığım ama madem sistem bu zenginler iyi eğitim alamaz diye birşey yok ( ben emekli bir insanım) benim acımdan odtu kkk nın eğitiminin Ankara odtu kadar iyi olması yeterli gerisi orda okuyacak olan çocuğumun kendi yeteneklerine kalmış herhalde senin mantığına göre amerikadaki intel firması aptallık yaparak gerçek odtu yerine cakma odtuden öğrencileri kabul etmiş oluyor elbetteki burda okulun olumsuz yönlerini anlata bilirsiniz bizde bu bilgilerden yararlanırız ama bodoslama ve objektiften uzak odtu kkk kötüdür orda okursanız ac kalırsınız gibi sacma sapan yorumlar hiçte gercekçi değil şu konuda size katılıyorum her ne olursa olsun mesajlarınızın silinmesi hoş değil ama sizde acıklayıcı bilgilerle bizleri aydınlatırsanız neala yoksa kimse sizi ciddiye almaz sağlıcakla kalın.

• İlkine hadi bişey demedik hala yazıyor hem de derecesini arttırarak terbiyesizlik yaparak !
    Bak sedif güzel kardeşim dellendirme insanı, provokasyon yapma burda.
    Yaptığın yorumlar gerçekten uzaktır, tamamen provokatörlüktür.
    Git gerekli yerleri oku, bu konudaki yasayı,maddelerini oku, yönetmelikleri oku, mezunlarla konuş, gerekli araştırmanı yap öyle gel benim karşıma, densizlik yapma.
  • @sedif

İlk olarak yazının tamamını okumadım çünkü gerçekleri yansıtmıyor.
    2. si iyi hoca oraya gitmezmiş en basitinden geçen sene bizim okulda olan bir hoca bu sene bilkente gitti madem iyi hocac değil bilkent nasıl aldı ?
    3. sü de evet bende öss ye girdim ve odtü tanıtımlarına gittim yanılmıyorsam işletmeyi tanıtıyordu bir hoca kendisi dedi kıbrısa gidip geliyorum oraya gidip gelen hocalarımız vardır ki var zaten
    daha bi sürü örnek var da neyse artık görmek istemeyenlere ne diyeceksin nedir bu çekememezlik tamam sana göre kötüyse kötüdür arkadaş niye ısrar ediyosun anlamıyorum ki

Ayrıca kağıt üzerinde hiç bir bağı yokmuş neden o zaman odtünün sayfasında kocaman bir şekilde KUZEY KIBRIS KAMPÜSÜ yazıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Viking -- 31 Temmuz 2011; 22:55:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedif

quote:

şunu anlamakta zorlanıyorum bu okulla ilgili olumsuz yorumlar forum yetkilileri tarafından niye silinir anliyamıyorum forum yetkilileri böyle yaparak aslında odtu kkk ya kötülük yapıyorlar bu forumda her konuda herkes hem fikir olamaz bırakın insanlar olumlu yada olumsuz görüşlerini yazsınlar bu forumdan yararlananlarda kendi araştırmalarınada ekleyip karar versinler burda tartışılan bir ürünün iyi veya kötü olduğu değil gençlerin geleceklerini ilgilendiren bir konudur yoksa Ankara odtu de okuyanların odtu kkk yı çakma otdu olarak gördüğü bilinen bir konudur

Kesinlikle katılıyorum.

Bu forumda hepsiburada.com ve odtü kıbrıs eleştirilemez çünkü donanımhaber bunlardan para alıyor. 5 tane mesaj attım hepsi farklı tarihlerde 5i de silinmiş.

Odtü kıbrıs'ın odtü ile kağıt üzerinde hiçbir bağı yok tamamen farklı bir üniversite zaten geçenki ankarada ypaılan odtü şenliklerinde kıbrıslılar da gelince dışlanmışlardı bunların ne işi var aramızda falan diye.

Odtü paralı okunmaz, odtü kıbrısta okuyanalr bir kıbrıs üniversitesi okuduğunun farkına varsın. Diplomanızda kocaman bir odtü kıbrıs yazacak. Eğitim görevlileri gerçek odtü'den değil. Zaten başarılı eğitim görevlisi kıbrısa gitmez ve başarılı öğrenci de... İş ararken cv'nize odtü kıbrıs yazınca göreceğiz iş veriyorlar mı vermiyorlar mı... İster burslu ister burssuz... Sonuçta odtü kıbrıstan burssuz da mezun olacak ve aynı kefeye konacaksnız...

Ve bu yorumların defalardır siliniyor, her silindiğinde yeniden yazacağım. Kimsenin yorum silmeye hakkı yok burası bir "forum". Yöneticiler forumun manasını bilmiyor olsa gerek ki yandaş kuruluşlar hakkında girilen mesjlar siliniyor. Neyse defalarca yazacağım şayet banlanırsam tüm internette üşenmeyip nasıl banlandığımı yazacağım.

Hadi kolay gelsin.

Bizim milletimizin genel özelliği galiba araştırmaktan yoksunuz.
    Ben bu üniversiteye gitmiyorum gitmeyi düşünüyorum çok araştırdım ama belliki sen okulun sitesine dahi girip bir göz atmamışsın.

Mezunlarla ilgili genel bilgiler

Mezun verileri : http://kkk.odtu.edu.tr/84/mezun_bilgileri.html

Mezunların hikayeleri .( ODTÜ'lü olmasalar bu kadar başarılı olabileceklerini düşünmüyorum)http://kkk.odtu.edu.tr/Mezunlar

• @sedif : akşam akşam sinirlendirme milleti, herkes biliyor ODTÜ KKK nın bir TC üniversite olduğunu bir tek senmi aksini düşünüyorsun ? KKTC ile alakası yok üniversitenin sadece bulunduğu konum KKTC sınırları içerisinde.

kaldıki üniversitelerin kampüsleri olabilir orda yada burda farketmez önemli olan hangi üniversite olduğudur kalitesi ne olduğudur tecrübesinin ne olduğudur. ODTÜ tartışılmaz TC en iyi üniversitelri arasındadır isterse 5 tane kampsuu olsun isterse 1 tane olsun ister kkctde isterse hatayda olsun farketmez kalite aynı okul aynı. ha diplomada KKTC yazar veya yazmaz inanki bunun hiç ama hiç bir önemi yok, tek önemli olan şey ODTÜ ten mezun olmak

bu arada yorumlarım silinyor diyede itiraz etmişsin bence gayet doğru yapıyorlar çünkü yukarıdaki yorumun tek kelimeyle yalan yanlış bilgi içeriyor ve bu okulda okumak isteyen başka insanlarada yanlış bilgi veriyorsun. ben hemen şikayetimi yapıyorum.

• MERHABA ARKADAŞLAR;

KABULLENEMEYENLERE DUYRULUR, ODTÜ'NÜN KKTC'de bir KAMPUSU BULUNMAKTADIR ve TAMAMIYLA ODTÜ'YE BAĞLIDIR.
    PARASINI BASAN HER ÖĞRENCİ BELKİ ÖSYM'NİN TERCİH SİSTEMİNDEN KAYNAKLANAN HATADAN DOLAYI (bknz: üniversiteler ösym'ye taban puanı bildiremezler) OKULA GİREBİLMESİ MÜMKÜN OLABİLİR (odtü ankara'da da olabileceği gibi) ANCAK ÇIKMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

HAYATINDAKİ TEK BAŞARISI GİRDİĞİ ÖSS SINAVINDAN YÜKSEK PUAN ALARAK ODTÜ'YE GİRMİŞ İNSANLAR, MADDİ YÖNDEN ODTÜ'DEN TAMAMEN BAĞIMSIZ OLAN BİR KAMPUSU ve SEVİYESİNDEN RAHATSIZ OLDUĞU KKK ÖĞRENCİLERİNDEN NEDEN ŞİKAYET EDER? MADEM SEN ÇOK İYİSİN, MADEM KENDİNE GÜVENİYORSUN, MADEM KKK ÖĞRENCİSİ SENDEN ZEKİ DEĞİL... EEE DAHA NEYİN PEŞİNDESİN? NEYİ KISKANIYORSUN e be evladım.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedif

Kesinlikle katılıyorum.

Hadi kolay gelsin.

Senin kabul edip etmemen bir şeyi değiştirmez. Zira sen fikrinin bir önemi yok. Çünkü koyu renkle işaret ettiğim sözleri eden birisinin ODTÜ KKK'nın eğitimini eleştirecek bir alt yapısı yok. Bilgisayar mühendisliği okuyorum. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını MIT'de yapmış bir hocadan ders aldım...

Yorumlarını ben şikayet ediyorum ve de silinmesini istiyorum. Her sene senin gibi bir kişi buraya gelir, boş boş konuşur gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ata -- 31 Temmuz 2011; 23:17:47 >

• sevgiili sedif,

neye dayanarak bu tur yorumlari yaziyorsun? Belirli bir kaynagin var mi?

ODTU Kuzey Kibris Kampusu hakkinda bir kac teknik bilgi vermek istiyorum, supheleri olan arkadaslar asagi tarafi okuyabilirler.

ODTU KKK Turkiye Cumhuriyeti ODTÜ kamu tuzel kisiligini temsil eder yani kisaca ozel statuye sahip bir T.C. Devlet universitesidir ve TBMM'de kabul edilen 4695 numarali yasa ile kurulmustur. Diger KKTC universiteleri KKTC'deki YOK anlamina gelen YODAK yasasina tabi iken ODTU KKK, YODAK degil, tamamen YOK mevzuatına tabidir. Okulun YOK ile butun iliskisi ODTU Rektorlugu kanalıyla yurutulur ve Universitelerar​asi Kurul'da da ayri bir universite olarak degil, ODTU'nun bir akademik birimi olarak temsil edilir.

ODTU Kuzey Kibris Kampusu'nun kadrosunda bulunan butun hocalar, ODTU senatosu tarafindan ODTU standartlarina uyacak sekilde secilir.

Okul giderlerinin cok yuksek bir kismi T.C. yardim heyeti tarafindan karsilanmaktadir ki zaten okula su ana kadar yatirilan 220 milyon dolarin 1000 kusur ogrenciden gelecegini herhalde kimse zannetmiyordur, zaten teknik olarak da bu imkansiz.

Ayrica, su anda bu okulu beyincigi disinda herhangi bir dayanaga sahip olmadan yerden yere vuran kisiler de ODTU'ye buyuk bir saygisizlik yapmaktadirlar, ODTU elini tasin altina koyan ilk okuldur, takdir edilmesi gerekmektedir. Bu kisiler, bu okulu yerden yere vurarak ODTU'ye acikca hakaret etmektedirler ve Turkiye'nin buyuk bir gurur kaynagi olan ODTU, bu hakaretleri hak etmemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 1 Ağustos 2011; 1:06:19 >

• Su anda bu okul Turkiye sinirlari icerisinde herhangi bir yerde olsaydi bu kadar cok tartisilmazdi. Ornegin Hacettepe Universitesi'nin Kastamonu Tip Fakultesine kimse bir sey demiyor. Neden? Turkiye sinirlari icinde. Eger ismi Hacettepe Universitesi Kuzey Kibris Turk Cumhuriyeti Tip Fakultesi olsaydi, orada okuyan ogrencilere 'kasap' gozuyle bakilirdi.

Umarim olayi anlatabilmisimdir.
  • Yarın tercihimi yapıyorum arkadaşlar. Bana kalsa tek tercih Kıbrıs yapıcaktım ama bizimkilerin dilinden kurtulmak için tutmayak bir iki üniversite daha yazıcam öylesine. Umarım bu sene bilgisayar mühendisliği 52 binden 59 bine düşer :). Bana şans dileyin umarım kazanırım. (kazanırsam oradaki DH lilerle tanışmak isterim xd )
  • quote:

Orijinalden alıntı: xangeldeathx2

Yarın tercihimi yapıyorum arkadaşlar. Bana kalsa tek tercih Kıbrıs yapıcaktım ama bizimkilerin dilinden kurtulmak için tutmayak bir iki üniversite daha yazıcam öylesine. Umarım bu sene bilgisayar mühendisliği 52 binden 59 bine düşer :). Bana şans dileyin umarım kazanırım. (kazanırsam oradaki DH lilerle tanışmak isterim xd )

Olabilecek başka yerleri de dene bence :) Ya da %50 bursu da mutlaka yaz eğer yazabilirsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 1 Ağustos 2011; 2:07:16 >
  • Okuldan bir kaç izlenime sahip olabileceğiniz bir site:http://goo.gl/Bp9yM

Resimler biraz eski (2007-2009 yıllarına ait) ancak bir ön izlenim oluşturabilir gelecek ya da gelmeyi düşünen arkadaşlar için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trivento -- 1 Ağustos 2011; 3:16:13 >
  • ya aslnda bnde inş muh burslu odtükkk yı dusunuorm ben ankarada anadolu lisesi mznym ama bu sene mezn olarak grdm snava ve 1 sene hç ing gormedm burda okuduklarm kadaryla çok zor dıyosunz byandan da rehber hocalarm 1 senede ing ni duzeltrsn dıolar kararsz kaldım okula baslarken ustun bi inglzce istiolarmı ?? Ayrca burda okulu kotuleyenler okulda okuyan vea mezun kşilermi eger okuyorlarsa sadece sosyalçevre anlamndamı kotuluolar yoksa diplamadki kkk yazması gerçktn fark yaratrmı ??yardmcı olrsanız smdidn tskkrler:)
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.