Şimdi Ara

ODTÜ Kimya Mühendisliği Okusam İşsiz Kalır Mıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Arkadaşlar 25k orası orasını tutturabilirim gibi.Sıkıntı çeker miyim sizce? • Hocam bu ülkede bu bölümü okuyabileceğin daha iyi bir üniversite var mı, bence yok. Gerisini sen söyle.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kasova kullanıcısına yanıt
  Boun? Koç?
 • Koç'ta kimya mühendisliği yok.
 • Bana göre odtü ikisinden de daha iyi bir üniversite, eğitim kalitesi mühendisliklerde boğaziçinin oldukça üstünde. Boğaziçi gereksiz şişiriliyor gibi geliyor bana. Bir de koç'ta kimya mühendisliği var mı hocam?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Biyoloji ve Kimya olarak geçiyor.. İşsiz kalmazsın ayrıca ama taleplerini karsılar mı bilemem

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kasova kullanıcısına yanıt
  Kimya ve Biyoloji mühendisligi var hocam,ortak dersleri mevcut baya..  İyi yönetici boundan,iyi mühendis odtüden cıkar diyorlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Aynen bu söylediğine katılıyorum. Şirketler yönetici pozisyonunda eleman alırken Boun'un etkisi bu konuda oldukça fazla. Ama yönetici olacak adamda mühendis olarak başlıyor olaya sonuçta. Arkadaşın ilgi alakasına ve kariyer planına kalmış gerisi. Ama sonuç olarak ODTÜ okuyupta işsiz kalınmaz.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Akmasanda damlarsın uzaya çıkmasanda dünayayada düşmezsin

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Kimya mühendisliği yurt dışında Amerika da Avrupa da Proses Mühendisliği diye geçer ve ihtiyacın en çok olduğu, en geçerli ve yurt dışında en yüksek mühendislik maaşlarının verildiği en prestijli bölümlerden birisidir.
  Endüstride her dalda ihtiyacın olduğu en temel mühendislik dalıdır. Rafineri, Petrol ve türevleri, , Petrokimya, gas, kimya, cam, çimento, lastik, ilaç. Arge, enerji, temizlik malzemeleri, boya, tekstil,kimyevi madde üretimi, proses kontrol ve otomasyon firmaları, çevre, otomotiv vs.
  Başta olmak üzere bir çok alanda çalışma imkanı olmakta ve bu sektörlerde çok sayıda kimya mühendisine ihtiyaç olmakta ve bu sektörlerin çoğunda çalışan kimya mühendisleri diğer mühendislik branşlarında çalışan arkadaşlarınında çok kısa sürede önüne geçerek yönetici adayı olmakta, kariyer ve ilerleme imkanlarına sahip olmakta, maaşlarıda hızla yükselmektedir.<özellikle bu sektörlerde çalışan mühendisler, makine, endüstri, elektrik-elektronik vs. mühendisliği yerine keşke ODTÜ veya BOĞAZİÇİ yi bitirip KİMYA MÜHENDİSİ olsaydık, bu şirkette, fabrikada kısa sürede yükselirdik, müdür olurduk, imkanlarımızda artardı derler.>
  Kontenjanlarının en az olması, artmaması ama talebin, ihtiyacın çok olmaSı kimya mühendisliği tercih etmenin ayrıca çok büyük avantajıdır. Özellikle ODTÜ ve BOĞAZİÇİ yi bitirenlere şirketlerden mezun olmadan bile talep gelmekte, hemen işe başlamaktadırlar. ODTÜ mezunları, kampüsü, sahip olduğu laboratuvarlar, imkanlar ve teknik eğitiminin çok yüksek olması nedeniyle BOĞAZİÇİ ne göre bir tık daha avantajlı ve daha çok tercih edilmektedirler.
  YUKARIDAKİ SEKTÖRLERİN ÇOĞUNDA EN FAZLA KİMYA MÜHENDİSİ YÜKSEK MAAŞ VE OLANAKLARLA İSTİHDAM EDİLMEKTE, ÇALIŞAN ODTÜ, BOĞAZİÇİ MEZUNU KİMYA MÜHENDİSLERİ O TESİSİN, ŞİRKETİN, FABRİKANIN ÜST DÜZEY MÜDÜRLÜK, GENEL MÜDÜRLÜK,YÖNETİCİLİK, DİREKTÖRLÜK VS.POZİSYONLARINA ÖNCELİKLE GETİRİLMEKTEDİR. DİĞER MÜHENDİSLİK BİRİMLERİ ÇOĞUNLUKLA BU SEKTÖRLERDE DESTEK BİRİMLERİNDE VE DAHA AZ SAYIDA, ÇOK DAHA SINIRLI KARİYER İMKANLARIYLA ÇALIŞMAKTADIR.
 • Odtude okuyup işsiz kalmayi mi dusunuyosun?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.