Şimdi Ara

ODTÜ işletme-iktisat yazmayı düşünenler kaçtan yazmayı düşünüyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
3
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1185 ile işletme yazacam da anneme benzemeye başladım risk almasam diye arkasına iktisatı da yazacağım da 1500 kişi var aramızda niye böyle saçma bir hisse kapıldım bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha sakin falan değil. İşletme, iktisat ne için yazılıyor? Yurtdışı imkanı ve özel sektor olanakları için geçen seneden bu yana ne değişti ülkede. Ne daha iyiye gitti de insanlar bu bölümleri yazmayı bıraksın. O kadar ileri çeker demiyorum ama hiç belli olmaz bu iş. Talep geçen sene neyse bu sene de odur. Her şeyin daha kötüye gittiği bir ülkede yurtdışı biletine olan talep düşmez, artar. En kotu ihtimalle 300-500 ileri çeker. Bilkent işletmeyi çok yakindan takip eder 2-3 sene içinde, orada bir süre stabil durur. Ülkenin gidişatına göre de pozisyonu değişir.

Edit: şimdi baktım Bilkent iktisat ve işletme ilk 1000 den alıyor. İşletme ve iktisat yazmak isteyenler için 1000 ve sonrasında en kıymetli seçenek ODTÜ. Bir ara 9k dan 3k lara zıpladı. O yüzden belli olmaz diyorum.

• Hiç belli olmaz arkasına iktisat yaz bence. Ama iktisat çok ağır bir program, isletme ile iktisat arasında dağlar kadar fark var. Top İİBF'lere ilgi son 15 yildir belki hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 14 Ağustos 2021; 18:4:38 >
  • zamandayolculuketmişadam Z kullanıcısına yanıt

1185'e kadar gelemez de yine de ben yükseleceğini düşünüyorum iki bölümün de.Ben sadece kafamdaki gereksiz kuşkuyu alacağım.ODTÜ 900 ve 400 artış yaşamış 2 sene arasında.900 olan da sıralamaların ilk belli olduğu yıldan sonra olduğunu için.900+400 bile artsa giriyorum.Kafam rahat olsun diye sadece

Geçen sene İİBF'ye olan ilginin eşi benzeri yoktu bu sene ortam daha sakin.

• Bu arada geçen sene ODTÜ işletme tavan 850 iktisat tavan 950 mi neydi lakin bu sene bence ODTÜ'yü önden yazacaklar da olacaktır.Geçen senelerde ilk 500 içinden yazanlar olurdu lakin geçen sene öyle bir BOUN algısı vardı ki abo yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05FCD1E67

1185'e kadar gelemez de yine de ben yükseleceğini düşünüyorum iki bölümün de.Ben sadece kafamdaki gereksiz kuşkuyu alacağım.ODTÜ 900 ve 400 artış yaşamış 2 sene arasında.900 olan da sıralamaların ilk belli olduğu yıldan sonra olduğunu için.900+400 bile artsa giriyorum.Kafam rahat olsun diye sadece

Geçen sene İİBF'ye olan ilginin eşi benzeri yoktu bu sene ortam daha sakin.

Daha sakin falan değil. İşletme, iktisat ne için yazılıyor? Yurtdışı imkanı ve özel sektor olanakları için geçen seneden bu yana ne değişti ülkede. Ne daha iyiye gitti de insanlar bu bölümleri yazmayı bıraksın. O kadar ileri çeker demiyorum ama hiç belli olmaz bu iş. Talep geçen sene neyse bu sene de odur. Her şeyin daha kötüye gittiği bir ülkede yurtdışı biletine olan talep düşmez, artar. En kotu ihtimalle 300-500 ileri çeker. Bilkent işletmeyi çok yakindan takip eder 2-3 sene içinde, orada bir süre stabil durur. Ülkenin gidişatına göre de pozisyonu değişir.

Edit: şimdi baktım Bilkent iktisat ve işletme ilk 1000 den alıyor. İşletme ve iktisat yazmak isteyenler için 1000 ve sonrasında en kıymetli seçenek ODTÜ. Bir ara 9k dan 3k lara zıpladı. O yüzden belli olmaz diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 14 Ağustos 2021; 18:20:47 >

Forum özelinde durum böyle yani kabul etsen de etmesen de böyle yoksa gerileme ihtimalini düşünen yok.

ODTÜ işletme 1.5k civarına gelebilir(tek senede değil.) Bilkent işletme benim gözümde daha doygun sıralamasına gelmedi keza iktisat bölümü de aynı şekilde.

Bir kontenjan olayı var ODTÜ işletme önündeki bölümler stabil kalıp herkes yazsa az önce hesaplarım 1194 kişilik kontenjan var ki en üstteki bölümlere okul birincisi kontenjanından benim önümdeki kişiler veya ODTÜ işletme önündeki kişiler giriyor.Ben bu senaryoda bile rahatça giriyorum yani meselem okulun gelip gelmemesi de değil.

Bu konuyu ben kendim özelinde açtım konu İİBF'nin itibarına geldi.Ben 1185'e gelecek kadar ilerleyeceğini düşünmüyorum sadece kafam rahatlasın oradayım.

İnsanların kacla yazacağınıı öğrenmek için açtım.Sen belli olmaz demişsin o zaman bu da 2600 civarindan 1185 civarına gelebilme ihtimalini görüyor olduğu çıkarımını doğurur ben de sana bunu soruyorum bu kadar ileri gelmez diyorum

Edit:Birde bu yukarıda yapılan hesap en kaba hesaptı yoksa İst Hukuk giren herkes 4k dan yazmıyor aksine 93. Çocuk bu sene İst hukuk birinci öğretim seçmiş keza Ankara Hukuk'u Melih Akkoyun 200 kusur ile yazdı ama bunları şu an görmemiz imkansız.

Bilkent işletme gerilese daha çok isterim lakin öyle bir ihtimali imkansız görüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05FCD1E67 -- 14 Ağustos 2021; 18:27:19 >
  • Bence işletme 2300-2700, iktisat 2700-3100 arası

Bu arada sana işletme gelir kesin.

Edit:2197 ile odtü işletme yazacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realistimaga -- 14 Ağustos 2021; 18:22:43 >
  • Realistimaga R kullanıcısına yanıt

Ben senin civarından kapatacağını düşünüyorum.

Öndeki sayısal sayısı o civarda var bu ilerlemeyi bir nebze tutacak üstüne kontenjan arttırımı var.Umarım gelir,o sıralamaya yazılacak ,hukuk istenmiyorsa,en iyi bölüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05FCD1E67

Forum özelinde durum böyle yani kabul etsen de etmesen de böyle yoksa gerileme ihtimalini düşünen yok.

ODTÜ işletme 1.5k civarına gelebilir(tek senede değil.) Bilkent işletme benim gözümde daha doygun sıralamasına gelmedi keza iktisat bölümü de aynı şekilde.

Bir kontenjan olayı var ODTÜ işletme önündeki bölümler stabil kalıp herkes yazsa az önce hesaplarım 1194 kişilik kontenjan var ki en üstteki bölümlere okul birincisi kontenjanından benim önümdeki kişiler veya ODTÜ işletme önündeki kişiler giriyor.Ben bu senaryoda bile rahatça giriyorum yani meselem okulun gelip gelmemesi de değil.

Bu konuyu ben kendim özelinde açtım konu İİBF'nin itibarına geldi.Ben 1185'e gelecek kadar ilerleyeceğini düşünmüyorum sadece kafam rahatlasın oradayım.

İnsanların kacla yazacağınıı öğrenmek için açtım.Sen belli olmaz demişsin o zaman bu da 2600 civarindan 1185 civarına gelebilme ihtimalini görüyor olduğu çıkarımını doğurur ben de sana bunu soruyorum bu kadar ileri gelmez diyorum

Edit:Birde bu yukarıda yapılan hesap en kaba hesaptı yoksa İst Hukuk giren herkes 4k dan yazmıyor aksine 93. Çocuk bu sene İst hukuk birinci öğretim seçmiş keza Ankara Hukuk'u Melih Akkoyun 200 kusur ile yazdı ama bunları şu an görmemiz imkansız.

Bilkent işletme gerilese daha çok isterim lakin öyle bir ihtimali imkansız görüyorum

Forumun kitlesi her yıl değişebilir. Ben sadece İİBF'ye olan talep şu yüzden arttı ve o talebin düşmesi için gereken nedenler ortadan kalkmak yerine aksine arttı ve o yüzden ne olacağı belli olmaz diyorum. Bu sene ilk 1.5k içine girmesi düşük ihtimal zaten ama şu an top İİBF bölümleri için talep yüksek, o yuzden hiç belli olmaz dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 14 Ağustos 2021; 18:35:45 >

Orası öyle,aynı şekilde düşünmüşüz de biraz eksik ifade ettik birbirimizi, teşekkürler.

• Vay be, bizim zamanimizda 15'lerden alan, kimsenin sallamadığı bölümler bile uçuşa geçmiş. Ülkenin durumu baya vahim galiba.

• bizim burada 1800le işletme yazacak biri var kanka.

• _MarioGomez33 kullanıcısına yanıt

Kanka bölüm daha doygunluğa gelmedi bence ileri alacak 2610 hak ettiği yer değil ben bu sene 2k-2.1k civarı bir şeyler bekliyorum ama ilerlemesi devam edecek bence.

Ekonomi tanıtımını dinledim geçen adam çok objektif konuştu mesela(imkanı olan kesin gitsin)ama forumda ODTÜ İİBF adına benim gördüğüm tek sen varsın halbuki bu Boun'dan olup vs çok sağlam reklam ceviriyorlar.Bolumun hatta fakültenin genel bir eksikliği bu galiba.Tanıtım günleri olduğunun reklamını bile vermemişler instaya ben bireysel çaba ile buldum(tanıtım grubunu söylemiyorum bile zaten 15-16 kişi var.)

• odtü iibf tanıtım yapamıyor youtubeda veya internette bilgi bulmaya çalışırken kırk takla atıyorsun bu sene bir işletmeyi bu konuda iyi gördüm insta,twitter olsun aktifler baya doyurucu şeyler paylaşıyor bizimkiler memur zihniyetinde maşallah yaz tatilinde hepsi çoğunun umrunda değil sitesine bi girsen orta çağdan kalma sanki. bu zihniyet öğrencisine de yansıyor bi ben varım dediğin gibi herkes halinden memnun aslında onun da etkisi var kimse tanıtma vs gereği duymuyor odtüye girdikten sonra. boun o konuda zirve ya sadece turizmden 3-4 youtubera denk geldim sen düşün bunlar küçük detaylar aslında da sıralamaya etkilerini görüyorsun yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 14 Ağustos 2021; 19:29:35 >
  • _MarioGomez33 kullanıcısına yanıt
    +1
    İnsanlar kör kurşun gibi. Neresi popülerse oraya yöneliyorlar sürü olarak. Odtünün tanıtımları (ekonomi için en azından) biraz daha hevesli yapılsa gsü ile kafa kafaya olur diye düşünüyorum bende sıralamalarının. Bazı bölümlerin hocaları çok soğuk kalıyor bu yönden.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bence 1185 ile işletme gelmez

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • GrazieRagazzi kullanıcısına yanıt

Özelden yazacağın yeri yaz da yanına geleyim bari mangal falan yapalım 

• Hocam beni biliyorsunuz zaten 1566 ile ODTÜ işletme ve İTÜ ekonomi den birini yazacağım. Cidden bu ülkede ODTÜ Boun ve İTÜ kampüsü ve canliligi olan kaç üni var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madserpent -- 14 Ağustos 2021; 21:5:29 >
  • Geçen sene tr 850.si ODTÜ işletme yazmıştı,adam tek hayalim diyordu.Yani bu uniler zaten efso sizin sıralama 3-4 k geleydi sınav biraz daha kötü geceydi ODTÜ ve İTÜ lu olmak ne demek,geceleri ucundan ODTÜ/İTÜ ekonomi olsun diye hatim indirmek ne demek ogrenirdiniz.Yani 2 k ya düz iner bence bu sene.Ama 10k ile alan bölüm değil kim yazacak bence çok takılmamak gerek.Suan az bir araştırmayla silikon vadisinde girişimci olan ODTÜ işletme mezunu görmüştüm emekle gelen biriydi

• madserpent kullanıcısına yanıt

Hocam mesele bölüm kacla kapatır değil ki ben girdikten sonra 10k ile de kapatabilir.Ben benimle beraber kaçtan yazacaklar onu arıyorum mesele ona kalsa Özyeğin İşletme zorlarim 1200 mu ne o değil sorduğum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.