Şimdi Ara

Odtü eem mi,Boğaziçi Endüstri mühendisliği mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhabalar.Odtü eem yazmayı düşünürken birkaç tanıdıktan boğaziçi endüstriyi de düşünebilirsin tavsiyesi aldım

İnternette ve boğaziçinin kendi sitesinde biraz araştırma yaptım ama fazla bilgi bulamadım.
    Anladığım kadarıyla boun endüstri mezunları şirketlerde üst kademelerde yöneticilik ve danışmanlık yapıyor.Ders programını incelediğimde de finansal muhasebe,istatistik,mühendislik ekonomisi,tesis tasarımı ve planlama vb bölümler olduğunu gördüm.

Bu kısımda aklıma bir soru takıldı.Boun endüstri mühendisleri, işletme mühendisliği veya işletme okuyanlara göre fark yaratıyor mu?
    Yani ben odtü eem seçtiğimde mesleğimde sadece eecilerle iş konusunda rekabet ederken
    Endüstri mühendisliğinde hem kendi meslektaşlarım hem de işletme vb.bölümlerd okuyanlarla da mı iş bulma rekabetine gireceğim?

ÖZET İSTEYENLERE = Siz olsanız hangi bölümü seçerdiniz ,nedenleriyle yazarsanız çok sevinirim forumdaşlarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• odtu ee tabi. sakin endsutri muhendisligi yazmak gibi bi aptallik yapma. bir elektrik elektronik muhendisiyim demek var bir de endustri muhendisiyim demek var

• quote:

Orijinalden alıntı: prosherex

odtu ee tabi. sakin endsutri muhendisligi yazmak gibi bi aptallik yapma. bir elektrik elektronik muhendisiyim demek var bir de endustri muhendisiyim demek var

Çok saçma bir kıyas biliyorsun değil mi ?
  • quote:

odtu ee tabi. sakin endsutri muhendisligi yazmak gibi bi aptallik yapma. bir elektrik elektronik muhendisiyim demek var bir de endustri muhendisiyim demek var

Hocam orası öyle ama boğaziçi mezunu üst düzey şirketlerde çalışan yöneticiler varmış.O kısım endüstriyi de araştırıp düşünmeme neden oldu

• boun eede çok üst düzeydir sıkıntın olmasın sıralaman kaç
  • quote:

Hocam orası öyle ama boğaziçi mezunu üst düzey şirketlerde çalışan yöneticiler varmış.O kısım endüstriyi de araştırıp düşünmeme neden oldu

• prosherex kullanıcısına yanıt
    Bu kadar saçma bir yorum görmedim kusura bakma. Endüstri mühendisliği de gayet iyi bir meslektir. Sonuçta insan ne olmak istiyorsa o yoldan gitmelidir. Arkadaşın sıralaması da çok iyi sanırım, şöyle düşün bu mesleği 30-40 yıl boyunca yapacaksın. Bence meslekleri iyice araştır ama başkalarından fikir alma, bilgi al. Kendin değerlendir ve kararını ver. Bir işi sevip hakkını verdikten sonra başta huzur olmak üzere her şey tıkır tıkır gelir. Her şey gönlünce olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: utku-1

quote:

endustri muhendisligi ogrencisisin galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: İnci6

boun eede çok üst düzeydir sıkıntın olmasın sıralaman kaç

Mf4 644 hocam
    Açıkcası kafam karıştı tercih konusunda
    İki bölüm de kalitesini ispatlamış,iki üniversite de köklü,geleneği olan üniversiteler

• Endustri muhendisligi ne oldugu hic bilinemeyen ve gercekten ne olduğu belli olmayan bir bolum. Yoneticilik bir ihtimaldir ama yuzde bir belki ancak vardir olasilik. Yonetici olcam diye gelir ciddi bir kesim ama alakasi yok. Bence iyice dusunmende fayda var.
    Endüstri muhendisliginin isletmeden bir farki yok gibi tanidiklarimdan duyduguma gore, dedigin gibi rekabet edecegin isletmeci kitlesi var.
    Arkadasim odtu endustrideydi, sinava tekrar hazırlandi bogazici isletmeye girecek bu sene. Gerisini sen dusun.

• prosherex kullanıcısına yanıt
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utku-1

quote:

endustri muhendisligi ogrencisisin galiba

Hayır ama endüstri yazmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utku-1 -- 4 Temmuz 2015; 15:21:23 >
  • Elektronik ozelinde konusursak, cogu insan puani tutan en yuksek muhendisligi en yukari yazar. Sakin bu hataya dusme. Bolumu cok iyi arastir. EE gercekten gereginden fazla zor ve sonuc olarak cok da mantikli gorunmeyen bir bolum. Eksisozlukten odtu elektronik hakkinda yazilanlari bir oku, oradakilerin buyuk cogunlugu gercek diyebilirim. Bolum asiri derecede zor bunu unutma. Bolumu gercekten istiyorsan gel ama "puanim ziyan olmasin" düşüncesi ile gelirsen basin sikintiya girebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDroid -- 4 Temmuz 2015; 15:33:30 >
  • birçok şirketin ceo su endüstriden çok elektronikçidir:) aklınızda bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Decade5

birçok şirketin ceo su endüstriden çok elektronikçidir:) aklınızda bulunsun.

Hocam siz bilkent eem mezunuydunuz değil mi?
    Dediklerinizi kesinlikle dikkate alacağım

• Hocam yorumlar için teşekkürler.Evet ekşiyi okumuştum daha önceleri.Bölüm gerçekten zormuş ancak üstesinden geleceğime inanıyorum.Mühendislikler içinde bana en uygunu eem gözüküyor.Endüstriyi de merak ettim bilgi edinmek için bu konuyu açtım

• Up

• JohnnyCash kullanıcısına yanıt
    en fazla 10 tane yöneticiye rast gelmişsindir bu bölüm 30 senedir var ve 30x70=2100 mezun vermiş sen 10 tane örnekten bahsediyorsun. Kalan 2090 kişi napıyor acaba hiç düşündün mü?
  • kesinlikle odtü. teknik üniversiteler öndedir.
  • endustride boun en iyisidir ama isletmeciler rakip olabilir. once meslegi sec

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JohnnyCash kullanıcısına yanıt
    Endüstri mühendisliği işletme gibidir tüm mühendisliklerde bir şey bilirsin ama ayrıntıya inmezsin ve aynı zamanda mühendisleri yönetmek için oluşturulmuştur yani birçok mühendis dalından bilgin olduğu için onların yönetiminde rol oynarsın.bence boun endüstri kaçırma derim.öte yanda odtü de çok güzel ama orada sadece elektrik-elektronik göreceksin makine mühendisliği hakkında bilgin pek fazla oluşmaz yani elektrik okuyunca.İkisininde mezun ağı çokgüçlü ama boğaziçinin daha kapalı ve boğaziçinden daha rahat yurtdışına gidebilirsinç
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.