Şimdi Ara

odtü ee vs odtü makine vs boun inşaat (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Galatasaray101o10

quote:

Orijinalden alıntı: Mert-TR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hastasiempre99

boun makine istiyordum sınava hazırlanırken. hedefim ilk 2 bindi. matta aksilik yasadım vs.. 2946 oldum. boun makine yuzde 5 gelir :D bi kere 2980e mi ne düşmüş ama daha düşmez. odtü makine düşündüm ama etrafımdakiler ee yi yaz olmassa yatay geçişle ee ye gec dediler kafam karıştı. tabii bi yandanda boun inşaat var ordan makinesinede gecebilirim. kafam cok karısık anlıycagınız :D

sen o hayale kapılma ordan oraya geçerim diye. helede boğaziçi gibi bi üniversitede. teyzem boğaziçinde inşaat mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi bizzat sordum ona :) inanılmaz zormuş. genelde kimse geçemiyormuş.

Levent Lisesi'nde 160 öğrenciden 150'sini bırakan öğretmeni veliler döveli 39 yıl oldu.
    twitterda görmüştüm

sen benim demek istediğimi çook yanlış anlamışsın belli ki :) burada sınıf geçmeden değil yatay geçişten söz ediyoruz

yok hocam bende onu kastetmedim zaten twitterda görmüştüm aklıma o geldi

• arkadaşlar gerçekten fikirlere ihtiyacım var. sınav döneminden cok sters yaşıyorum nerdeyse. makine ee ye göre artık gelişmesi yavaşlamış gibi geliyor sizce bu dogrumu? yani gelecek ee ve bilgisayarda mıdır?
    yarıdıım
  • quote:

quote:

quote:

boun makine istiyordum sınava hazırlanırken. hedefim ilk 2 bindi. matta aksilik yasadım vs.. 2946 oldum. boun makine yuzde 5 gelir :D bi kere 2980e mi ne düşmüş ama daha düşmez. odtü makine düşündüm ama etrafımdakiler ee yi yaz olmassa yatay geçişle ee ye gec dediler kafam karıştı. tabii bi yandanda boun inşaat var ordan makinesinede gecebilirim. kafam cok karısık anlıycagınız :D

sen o hayale kapılma ordan oraya geçerim diye. helede boğaziçi gibi bi üniversitede. teyzem boğaziçinde inşaat mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi bizzat sordum ona :) inanılmaz zormuş. genelde kimse geçemiyormuş.

bounu bilmiyorum. ancak odtüde rahatlıkla gecebilicegimi söylediler. 3ort. yeterli dediler. zaten 200 kişiyle kaçırmış olcam odtü ee yi muhtemelen secersem.

birde zor diyorsunda neye kime göre zor. bence cok yanlış bir düşünce

sonucta oraları kazanmışım niye zorlanıyım ki.

nasıl bir cümle :D mesela kontejan acılır. 10 kişi diyelimki elbet biri gecicek. kimse gecemez diye bir şey yokki. odtude 12 ee acılıyor genelde. bounda azdır 5 filandır ondandır

itü ehm deyim. ee ile ilgili sorun varsa sorabilirsin. Bence açık ara en zevklisi. Teknolojiye, programlamaya,matematiğe ilgin varsa elektronik direk. Zevk almak önemli mühendislikte. zevk almadan boş zamanında ilgilenmiyorsun, boş zamanında ilgilenmeden de kendini geliştiremiyorsun. O yüzden zevk alamayacağını düşnüüyorsan hiç yazma mühendislik, tıp yaz okursun biraz kafan rahat eder. Kime göre zor diyorsan da, itü odtü bilkent boğaziçi makine elektronik seçersen o bölüme giren yüzlerce kişi içinde 1-2 kişi dışında herkese zor bunu kabullenerek gel. Tıptan daha yoğun bi zorluk var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet//

quote:

quote:

quote:

bounu bilmiyorum. ancak odtüde rahatlıkla gecebilicegimi söylediler. 3ort. yeterli dediler. zaten 200 kişiyle kaçırmış olcam odtü ee yi muhtemelen secersem.

birde zor diyorsunda neye kime göre zor. bence cok yanlış bir düşünce

sonucta oraları kazanmışım niye zorlanıyım ki.

nasıl bir cümle :D mesela kontejan acılır. 10 kişi diyelimki elbet biri gecicek. kimse gecemez diye bir şey yokki. odtude 12 ee acılıyor genelde. bounda azdır 5 filandır ondandır

itü ehm deyim. ee ile ilgili sorun varsa sorabilirsin. Bence açık ara en zevklisi. Teknolojiye, programlamaya,matematiğe ilgin varsa elektronik direk. Zevk almak önemli mühendislikte. zevk almadan boş zamanında ilgilenmiyorsun, boş zamanında ilgilenmeden de kendini geliştiremiyorsun. O yüzden zevk alamayacağını düşnüüyorsan hiç yazma mühendislik, tıp yaz okursun biraz kafan rahat eder. Kime göre zor diyorsan da, itü odtü bilkent boğaziçi makine elektronik seçersen o bölüme giren yüzlerce kişi içinde 1-2 kişi dışında herkese zor bunu kabullenerek gel. Tıptan daha yoğun bi zorluk var.

yok mühendsilige ilgim var dedigim gibi hepsine. ama en cok kendimi geliştirebilicegimi secmek istiyorum. sacma olucak ama makine ile ee yi kıyaslarsak artı eksileri nelerdir sizce

iş ve maaş dışında. onlar 2.planda benim icin zaten odtuye gittikten sonra sıkıntı pek yaşamam sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hastasiempre99 -- 10 Temmuz 2014; 0:18:30 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MatreV

Hepsi ayrı bir tel arkadaş. Sanki okumak için degilde isimleri için gidiyorsun. Hem bize soracagına kendi ilgi alanın hangisiyse onu yazsana

sende amma şımarmışın kardo. altıustu fikirlerinizi sordum istemiyorsan yazma laflara bak.

Asıl şımaran sensin. Yok odtü mü yok bağaziçimi falan. Senin 40-45 yıl çalışacağın mesleği ben mi seçeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hepsi ayrı bir tel arkadaş. Sanki okumak için degilde isimleri için gidiyorsun. Hem bize soracagına kendi ilgi alanın hangisiyse onu yazsana

sende amma şımarmışın kardo. altıustu fikirlerinizi sordum istemiyorsan yazma laflara bak.

Asıl şımaran sensin. Yok odtü mü yok bağaziçimi falan. Senin 40-45 yıl çalışacağın mesleği ben mi seçeyim.

iyi git tutan mı var orda yazıyor fikirlerinizi bekilyorum. sec mi dedim. sen kimsinde benim bölümümü seciyorsun ki?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.