Şimdi Ara

ODTÜ'de Makina Mühendisliği okuyorum, sorularınızı cevaplıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet gençler, ODTÜ'de makina mühendisliği okuyorum. Kafanızdaki soruları sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım.

• Hocalar soruları değiştiriyorlarmı yoksa geçen yıllardaki sorularımı soruyorlar ? Finallerle bütlerdeki sorular aynımı oluyor ?
  • latif.07 L kullanıcısına yanıt
    ODTÜ'de bütünleme yok hocam. Dersi verdiniz verdiniz, veremezseniz tekrar alıyorsunuz. Özellikle mat ve fizik gibi havuz derslerinde her sene aynı tip sorular çıkıyor diyebilirim.
  • Koios kullanıcısına yanıt
    Hardcore bölüm mü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet. Hatta insan insana bunu yapmaz :)
  • Son sınıflarda bazı seçmeli dersler açılmıyor gibisinden bazı şeyler duydum acaba bu doğru mudur?
    Örneğin ben otomotiv teknolojilerine yönelmek istiyorum son sınıfta bu derslere alamama gibi bir durumum olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılmıyor değil, açılıyor ama almak için bazı koşullar var. Hocalar almak istediğin dersle alakalı olan, önceden aldığın derslerinin notuna bakıyor. Eğer dersi veren hocayı bu konuda tatmin edemezsen, dersi de alamıyorsun.
  • 2019 mezunuyum hayalim hep ODTÜ makine mühendisliğiydi ama sınava 2 girişimde de başaramadım. Çok iyi bir puanla çok yüksek puanlı düşük öğretmen profilli bir lisede okudum. Elimde olmayan nedenlerle sınava 3. hazırlanışım da dahil hiç bir zaman istediğim gibi çalışmaya başlayamadım. Merak ettiğim soru şu siz nasıl kazandınız ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.