Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.977
Cevap
143
Favori
503.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    a.s.
    ben bundan kullandım. 2 tane aldım tekzenden. 15-20 santim uzunluğunda kestim, et kalınlığı üçe katlayınca tam oturdu. amaç o aralıktan hava sirkülasyonunu engelleyebilmekti. oldu şükür.

https://www.tekzen.com.tr/mastercare-100-cm-izole-boru-35-cm-ic-cap-2315498

ürünü bulmakta sıkıntı yaşarsanız, şu yeni alınan elktrikli yada elektronik cihaz kutularından çıkan beyaz köpük var. ondanda yapıştırabilir/sıkıştırabilirsiniz. ben yapıştırmadım sıkışarak girdiği için taş gibi oldu. cam/kapı açıp kapatırken sorun çıkarmıyor.

• Selam arkadaşlar, yanlış anlamayın evime yaptıklarımı yazayım belki ne yapılması nasıl yapılması gerektiğini bilmeyen fikri olmayan varsa kendimce yazayım paylaşayım dedim. eksiğim yanlışım varsa yazın lütfen.

*yer Ankara Batıkent
    *3 katlı müstakil, 5+1 oda , 60m2 zemin üzere kurulu
    *Dışçephe 6cm siyah EPS malzeme ile yalıtımlı
    *Çatı altı 6 cm poliüretan köpük sıkılı
    *Toplam 10.5 mt yani 11 adet petek var
    *Danfoss RA2000 termostatik vana her peteğe takılı ve hepsi 21 C ayarlı her yer(3,1 de yani)
    *Ferroli econcept 35C 30Kw modülasyon ve yoğuşmalı kombi
    -Sirkülasyon pompası 1. kademede
    -kombi 30C ye ayarlı,
    -suyun sıcaklığı 30C ile 60C arasında geziyor.
    -suyun sıcaklığı 29C olduğu an kombi yanıyor.
    -dış sıcaklık düştükçe kombi ısı ayarını 30C den 33C ye kadar arttırıyorum
    *Evin alt katı, orta katı, üst katı heryer 21.5 C
    *24 saat sürekli yanıyor kombi ev genel ısısı düşmeden yani soğumadan sadece kayıpları karşılıyor.

*Günlük 6-7m3 civarı tüketim yani aylık 200m3 yani 200TL. Benimki kartlı sistem. Kışın başından bu tarihe kadar toplam 1250 TL lik gaz aldım. Sayaçta hala 453 m3 gaz var.

Mustakil ev daha avantajlı bence istediğin yalıtım ıvır zıvır işlemi yapabiliyorsun. Mesela apartmanda yalıtım yoksa büyük sıkıntı tek başına yapamazsın. Birde merkezi olması yada herkesin yakması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 15 Şubat 2018; 22:11:3 >

• Merhabalar,

Demirdöküm Nitro yoğuşmalı kombi kullanıyorum, oda termostatı bedava verilenlerden kablosuz ama toleransı 2 derece. 22 ye ayarlarsanız; 21 de çalışıyor, 23 te duruyor ve durmadan ayarlama yapmak durumunda kalıyorum. Hem programlanabilen hem de toleransı düşük bir oda termostatı önerebilir misiniz? Tabii fiyatı da uygun olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • attillam kullanıcısına yanıt
    Hassasiyet ayarı 0,1 programlanabilir öğrenme modu olan SAN-TEK kesinlikle tavsiye ederim

https://forum.donanimhaber.com/san-tek-stt40rf-kablosuz-programlanabilir-oda-termostati-hakkinda-yorumlar-kullananlar--129793710
    konuyu inceleyebilirsiniz
    sanırım demirdöküm migo var o da başarılı bir ürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

sanırım demirdöküm migo var o da başarılı bir ürün

Ama fiyatı kombinin neredeyse yarı fiyatı 700 kaat. Ben İzmir'de senede 700 kaatlık doğalgaz yakamam ki zaten. Benim derdim ikide bir on/off olmasından kurtulmak...
    ne kadar para o kadar konfror özellik tasarruf :D
  • Merhaba,
    Arçelik DGK Y 20 Premix kombiyle uyumlu ama modülasyonlu termostat varmı?
    Kendi sitesinde sattıkları termostatların tamamı modülasyonsuz.Ama kombinin modülasyon uyumu varmış.
  • Merhaba, mobil sistem (kollektorlu) ve oda termostati kullaniyorum. Bazi petek vanalarını kısmam sarfiyatı azaltır mi acaba.

• Oturduğum bina taş yünü mantolama yapmış.Şu anda dışarıda 0 derece sıcaklık var.Kombiyi sabah 11 de kapattım.Hala açmadım.Gece yakmıyoruz.çünkü terliyoruz.Sabah 7 de yakıyorum.Sabah 10 gibi kapatıyorum.
  • sad clown S kullanıcısına yanıt
    Isınmayan veya az ısınan petek varsa, çok ısınanları kısmak yani reglaj ayarı yapmak faydalıdır.
    Tümü alt kısımları dahil çok ısınıyorsa petekleri kısmak yerine, ot kullanıyor olsanız dahi kombi ayarını biraz daha düşürmenizde fayda var.
    EK: Havlupan varsa kısın. Faydasız ve ısıl gücü düşük gereksiz bir icat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 8 Aralık 2018; 23:33:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzm2269

Oturduğum bina taş yünü mantolama yapmış.Şu anda dışarıda 0 derece sıcaklık var.Kombiyi sabah 11 de kapattım.Hala açmadım.Gece yakmıyoruz.çünkü terliyoruz.Sabah 7 de yakıyorum.Sabah 10 gibi kapatıyorum.
    Oda termostatı sanki sizin için icat edilmiş.
  • xyzm2269 X kullanıcısına yanıt
    Evinizin konumu nasil merak ettim.alt ve ust katiniz yakiyormu?sag ve sol cepheleriniz dolumu arakat mi yani?eviniz gunes aliyormu.sadece tas yunu ile olacak is degil cunku

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Evinizin konumu nasil merak ettim.alt ve ust katiniz yakiyormu?sag ve sol cepheleriniz dolumu arakat mi yani?eviniz gunes aliyormu.sadece tas yunu ile olacak is degil cunku
    Tabiki taş yünü tek etken değil.Evim arakat.4 kat.Doğu-batı cephe.Güney cephede karşı komşunun dairesi var.Kuzey cephe kör nokta açık.O tarafta cam yok.Evin PVC pencere ve kapıları iyi işçilikle yapılmış.Bu da çok büyük etken.Çünkü benim eski evdeki plastik doğramalar rüzgarı geçiriyordu.En büyük ısı kaybı oradan oluyordu.Batı cephe saat 12 den sonra güneş batıncaya kadar ful güneş alıyor.Mutfak bu cephede ve kombi de mutfakda.Dolasıyla mutfak çok çabuk ısındığından kombi soğuyup sık sık çalışmıyor.Evdeki petekler döküm.Kombi kapatılınca uzun süre ısıyı koruyor.Aliminyum petekler çok gereksizmiş bunu anladım.Eski evimde döküm petekleri boşu boşun değiştirdik.Kasım 100 tl fatura geldi.Edirne de ikamet ediyorum.Dün 18 saat kombi çalışmadı.Eve giren eviniz ne kadar sıcak diyor.Maşaallahı var.Kombi devamlı en düşük ısıda.35 derecede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyzm2269 -- 9 Aralık 2018; 11:19:41 >

• xyzm2269 X kullanıcısına yanıt
    O evden kiraci iseniz cikmayin.kendi eviniz ise satmayin😊

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

O evden kiraci iseniz cikmayin.kendi eviniz ise satmayin😊
    Kiracıyım
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hasan hocam, ot kullanmama rağmen 60 olan kombi sıcaklığını 55e düşürmüştüm ama hala altlar da epey ısınıyor, daha da düşürebilir miyim sıcaklığı.

Yoğuşmalı kombi olsa düşürebildiğiniz kadar düşürün derdim.
    Konvensiyonel kombi için tüketime bakarak kontrollü şekilde düşürün.
    En ekonomik yeri belirleyin.
    Tümünün altları dahil ısınıyorsa ve ot kullanıyorsanız, ya petekler kısa kalıyor, yada eviniz çok ısınıyor olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Yoğuşmalı kombi olsa düşürebildiğiniz kadar düşürün derdim.
    Konvensiyonel kombi için tüketime bakarak kontrollü şekilde düşürün.
    En ekonomik yeri belirleyin.
    Tümünün altları dahil ısınıyorsa ve ot kullanıyorsanız, ya petekler kısa kalıyor, yada eviniz çok ısınıyor olmalı.
    Bir süre de 50 dereceyi deneyeyim hocam. Hesaplamalarıma göre 55 derecedeki sıcaklıkla 1 saat araliksiz çalıştığında 2m3 gaz yakıyor hocam kombi. Çok değil mi?

Dakikada 0,034 m3 çok fazla da değil.
  • 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.