Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
503.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende şuan için bi tane termostat var o da oturuduğum odaya baglı olarak çalışıyor diğer odalarla o oda arasında 1-2 derece fark oluşabiliyor
  • ncm78 N kullanıcısına yanıt
    yarın resimlerini atarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sururiii

bende şuan için bi tane termostat var o da oturuduğum odaya baglı olarak çalışıyor diğer odalarla o oda arasında 1-2 derece fark oluşabiliyor

Hiç reglaj denedin mi? Sıcak odanın vanasını biraz kısmak gibi.akşam atmaya çalışırım.
    denedim ama çok başarılı olmadı
  • Bosch zwa 24-2A 23 S6400 kombimiz var, 2007 yapımı tesisat, plastik borularimiz var, bizim zamanımızda oda termostati yoktu, dijital değil kombimiz, çevirmeli, 1.5 da yanıyor. Oda termostatı taktırmak istiyorum, sizce faydalı olur mu, uygun termostat hangisi olur, kablolu mu yoksa kablosuz mu secsem daha iyi olur, annem evde duruyor hep.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
  • Kablosuz olsun.Biraz pahalıdır ama istediğin odaya koyarsın.
    Tek kontrolle iki termostat mi takili
  • Resim atacam ama ysorun oluştu yükleyemedim.Alt katla üst kat ayrı. 2 ayrı oda termostatı var.Termostat kollektör vanasına bağlı. Alt ve üst katta ayrı kollektör var. Her kollektörde 1 vana ve 1 termostat var. Alt katı programların. saat 9 da 23 dereceden 22 .5ye otomatik düşürüyor. Üst kat 22.5 e ayarlı. Alt kat fuzuli ısınmamış oluyor.
    Anladım hocam mantıklı olmuş bana gerek yok çünkü zaten tek ev
  • Resim atacam ama ysorun oluştu yükleyemedim.Alt katla üst kat ayrı. 2 ayrı oda termostatı var.Termostat kollektör vanasına bağlı. Alt ve üst katta ayrı kollektör var. Her kollektörde 1 vana ve 1 termostat var. Alt katı programların. saat 9 da 23 dereceden 22 .5ye otomatik düşürüyor. Üst kat 22.5 e ayarlı. Alt kat fuzuli ısınmamış oluyor.Termostatın resmini yükleyemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Merhaba arkadaşlar;

Yer Ankara Batıkent
    Toplam 165m2 alan 3 katlı mustakil ev
    Dış cephe yalıtımlı (5cm siyah eps malzeme)
    Çatı arası poliüretan 5cm köpük
    10.5 mt 11 adet radyatör + 1 havlupan yarım kısık
    Her radyatörde danfos RA2000 gaz sensörlü termostatik vana var (21,5 C ye ayarlı hepsi)
    Kombi ferroli econcept 35C 30Kw tam yoğuşmalı( Sirkülasyon pompası 1. hızda) kombi 33C de ayarlı. (Radyatör su sıcaklığı min.33C max 60C ye çıkıyor)
    Dış sıcaklık gündüz 3 yada 4C , gece -8 -10 C
    Kombi hiç kapanmaz 24 saat çalışır, evin her yeri 22C
    Günlük tüketim 5m3 (5TL yani aylık 150TL)

Not1:Seneye bütçem el verirse camları ısıcam konfor+3 yapıcam.

Not2 : Kombi min. ısı değerini 32C ye düşürünce yani 1C düşünce 7m3 e çıkıyor tüketim. Yani ev soğuduğunda daha fazla tüketiyor. O yüzden sistemi kapatıp açanlar ve sıcaklık ayarını çok düşürenler daha fazla yakıt yakacaklardır.

Hocam benim sormak istediğim 5 cm poliüretan köpüğün faydasını görüp görmediğiniz.Ben yeni döşettim poliüreten köpük 26 aralıkta faydasını pek anlayamadımda o yüzden soruyorum.

Çatı arasına poliüretan köpük sıktırttıktan hemen sonra ev ısınmaya başladı ve o günden beri çok memnunum şiddetli yağmur yağdığında çatı arasına çıkıp baktım 2 yerden akıntı olmuş aşağıya suyu geçirmediği için sorun yaşamadım. İmkanım olsaydı 10 cm yaptırırdım yazında daha serin olur en üst kat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 6 Ocak 2017; 17:14:1 >
  • Arkadaşlar benim bir sorum var ; termostat sıcaklığını 22 dereceye ayarladım ve kombi su sıcaklığıda 40 derecede ortam ise 18 derece olsun. Sorum şu: termostat kombiyi çalıştırmaya başlayacağı malum peki su sıcaklığı 40 dereceye ulaştı diye kombi kendini kapatır mı?
  • Merhaba

Eca confeo plus kombimim genlesme tankina hava basmak istiyorum.

Cunki 60 derecede calisirken su bari 2.6 kadar yukselmeye basladi.

Simdi bildiklerim dogrumu onu sormak istiyorum.

Once kombinin altindaki soguk su girisi vanasini kapatiyorum( sagdan ikinci olan ve vanasi kucuk olan bende renk ayrimi yok cunk kirmizi yada mavi)

Sonra kombi su tahliye borusunu aciyorum ( en sol basta mavi olan)

Ve sicak suyu aciyorum

Sonrada pompayi alip tanka once iyice su cikana kadar hava basicam

Su bittikten sonrada biraz basip birakicam.

Dogrumudur.

Bu islemi yaparken kombiti kapatip salteri indirmelimiyim acaba.

Tesekkurler.
  • İyi günler dostlar benimde görüşlerinize ihtiyacım var.

Tekirdağ çerkezköy de oturuyorum. Alt katım boş üstüm direk çatı. Evin dış kaplaması mevcut.

Kombim ariston class evo.

Termostad yok. Peteklerde düz vana var. 3petek bir havlupan açık. Ev 18dereceye çıkmıyor. 60ta yakarsam 18oluyor günlük 20 metre küp gaz gidiyor.

7aylık kızım var yatak odasında beşiği ona ağırlık veriyorum kendi otutduğumuz odaya normal soba kurdum da ancak ısındım.

Kombi balkonda boyunca dolap aldım muhafazalı fakat balkon tam rüzgar alan yerde.

Ben şimdi Termostad alsam etkisi olurmu. Kiracı olduğum için pek karışamadım ev sahibine. Yer altından döşeli idi borular tek petek ve kombi geldi bağlandı. Daha ilk kışımız kombi ile. Önerilerinizi bekliyorım. Saygılar.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Sizin evinizde termostad tuketimi azaltip evinizi isitmaz.benim evimde alt katim garaj ustum tek oda isitiyor 4 tarafim acik ev 20 derece gunluk tuketim 12 -13 m3 yalitima agirlik verin altkat ve catiya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Sizin evinizde termostad tuketimi azaltip evinizi isitmaz.benim evimde alt katim garaj ustum tek oda isitiyor 4 tarafim acik ev 20 derece gunluk tuketim 12 -13 m3 yalitima agirlik verin altkat ve catiya

Alt kat evsahibinin ama o başka ilçedeki kızında kalıyor. Çatıdaaçık değil saç çatı var içerde de yerler beyaz kköpük serili.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Beyaz kopuk kac cm. Parke altimi kopuk.Sac cati yalitim saglamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Beyaz kopuk kac cm. Parke altimi kopuk.Sac cati yalitim saglamaz.

izoczm çatı şiltesi serin en ucuzu bu. Hemde faydasını görürsün.
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.