Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Siemens REV24 oda termostatının hassasiyeti,
    0,1
    0,2
    0,5

derece olarak ayarlanabilir.

AYRICA Siemens REV 17 oda termostatının hassasiyeti de;

0,1
    0,2
    0,5

RV24 DEMİŞSİNİZ YA acaba RVRF Mİ DEMEK istediniz?Ben kablosuz olanı merak ediyorum.Yardımlarınız için çok tşk ederim.
  • Eyvallah Üstad ,

Gerçekten çok iyi fiyat. Arkadaşa hemen iletiyorum bu linki.

Papirus
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilciha53

quote:

quote:

0,1
    0,2
    0,5

0,1
    0,2
    0,5

RV24 DEMİŞSİNİZ YA acaba RVRF Mİ DEMEK istediniz?Ben kablosuz olanı merak ediyorum.Yardımlarınız için çok tşk ederim.

REV24 ile REV24 RF arasındaki tek fark, birinin kablosuz diğerinin kablolu olmasıdır.

• Mesajım görülmedi sanırım.

Sevgili Dostlar, Siemens REV24 RF /SET oda termostatını nihayet aldım. Bunun alıcısını nasıl kuracağım konusunda bilgiye ihtiyacım var. Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blk_55 -- 3 Aralık 2012; 15:07:01 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

0,1
    0,2
    0,5

0,1
    0,2
    0,5

REV24 ile REV24 RF arasındaki tek fark, birinin kablosuz diğerinin kablolu olmasıdır.

Hakkınızı nasıl öderim bilemem yardımlarınız için...

DD RF6001 benim kendi 2 farklı termometremden 1 C az gösteriyor sıcaklığı; bu bütün oda termostatlarında olan bir şey midir? normal midir böyle olması.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

0,1
    0,2
    0,5

0,1
    0,2
    0,5

DD RF6001 benim kendi 2 farklı termometremden 1 C az gösteriyor sıcaklığı; bu bütün oda termostatlarında olan bir şey midir? normal midir böyle olması.

o zman 6001 i de diger oda termostatlarının gösterdiği degere kalibre edin.yani sıcaklık okumasını düzeltin.2 butona birden basılı tutun.ekranda ev işareti yanıp sönecek.sağ altta.daha sonra o tuşlara basarak dogru olarak gösterdigine inandıgınız termostatların degerine ayarlayın ve 2 tuşa birden aynı anda basın ana ekrana dönün

• -+ 1 derece (toplam 2 derece) hassasiyete sahip 6001, bence başarısız bir model. Ancak ucuz fiyatlı kablosuz ısrarı olduğunda tercih olarak görünüyor.
  • quote:

-+ 1 derece (toplam 2 derece) hassasiyete sahip 6001, bence başarısız bir model. Ancak ucuz fiyatlı kablosuz ısrarı olduğunda tercih olarak görünüyor.

demirdöküm rf6001 Bencede kesinlikle başarısız bir model.Peki Kar-el şirketine ne kadar güvenilir ürün piyasada 400 TLye satılırken Kar-el şirketinde 300 TL civarında satılmasını almak isteyenler için nasıl açıklayabilirsiniz?Ürün kaçak mı?Fturalı mı gönderiyolar ürürün garantisi var mıdır? Ürün ödemesi nasıl gerçekleşiyor?Ürünü stokta var mı ne kadar sürede alıcıya ulaşır?
  • quote:

quote:

-+ 1 derece (toplam 2 derece) hassasiyete sahip 6001, bence başarısız bir model. Ancak ucuz fiyatlı kablosuz ısrarı olduğunda tercih olarak görünüyor.

demirdöküm rf6001 Bencede kesinlikle başarısız bir model.Peki Kar-el şirketine ne kadar güvenilir ürün piyasada 400 TLye satılırken Kar-el şirketinde 300 TL civarında satılmasını almak isteyenler için nasıl açıklayabilirsiniz?Ürün kaçak mı?Fturalı mı gönderiyolar ürürün garantisi var mıdır? Ürün ödemesi nasıl gerçekleşiyor?Ürünü stokta var mı ne kadar sürede alıcıya ulaşır?

Çok açık yazdığımı düşünüyorum. Kesinlikle kaçak değil. Ben bu Foruma özel fiyat alıyorum. Amaç yüksek adet satılacağı için sürümden kazanmak. Fiş-fatura fark etmez. İstediğiniz şekli telefonda Kamuran Beye iletiniz. Ben Siemens'in bu ürünlerinde 1 tane arıza çıkaranına rastlamadım. Birçok arkadaşımız aldı. Parayı hesaba yatırıyorsunuz, 1-2 günde kargo ile geliyor. Stokta olup olmadığını tlf da sorunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

0,1
    0,2
    0,5

0,1
    0,2
    0,5

Benimki de 2-3 derece eksik gösteriyor diğerlerine oranla

• quote:

quote:

quote:

Çok açık yazdığımı düşünüyorum. Kesinlikle kaçak değil. Ben bu Foruma özel fiyat alıyorum. Amaç yüksek adet satılacağı için sürümden kazanmak. Fiş-fatura fark etmez. İstediğiniz şekli telefonda Kamuran Beye iletiniz. Ben Siemens'in bu ürünlerinde 1 tane arıza çıkaranına rastlamadım. Birçok arkadaşımız aldı. Parayı hesaba yatırıyorsunuz, 1-2 günde kargo ile geliyor. Stokta olup olmadığını tlf da sorunuz.

stokta olduğu sürece çok hızlı gönderiyorlar..ayrıca faturada yolluyorlar..benimde çekincelerim vadı ama sonra sorun olmadığını gördüm..

tavsiye ederim.

emeği geçenlere teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

quote:

quote:

stokta olduğu sürece çok hızlı gönderiyorlar..ayrıca faturada yolluyorlar..benimde çekincelerim vadı ama sonra sorun olmadığını gördüm..

tavsiye ederim.

Siemens REV 24 RF/SET yada Bosch TR 21 RF (ikiside aynı birinde siemens diğerinde Bosch yazıyor) . Ben Bosch kombi ürünleri satan bir firmadan tanıdık aracılığı ile gayet uygun fiyata 10 taksit aldım. Sizde bölgenizdeki Bosch kombi satan mühendislik firmalarından sorabilirsiniz. Ürüne gelince...Kutulu, üzerinde sıfır jelatini var. Made in China üretimi. Henüz kurduracak kimse bulamadım. Elektrikçilere de güvenemiyorum. Kullanmaya başlayınca yorumları yazarım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

quote:

quote:

tavsiye ederim.

Cevabınız için tşk ederim kısa sürede iletişime geçicem firmayla.

• Sserin Üstad ,

Soğuklar başlayınca haliyle gelişmelerde farklı oluyor.Hemen konuya girelim.

1-2 gündür kar soğuğu etkisini göstermeye başladı Bursa'da. Haliyle bu ısınma kon****daki ayarlara da olumsuz yansıdı.

Örneğin dün akşam eve gittiğimde saat yaklaşık 19:30 falandı ve kombi saat 17:00'den beri Konfor ısısı olan 22,5 °C'ye getirememişti oda içindeki ısıyı ve hâlâ çalışıyordu. Dolayısıyla mevcut ayarlarla kombinin konfor ısısına ulaşması için 1 saatlik zaman dilimi ( özellikle de soğuk havalarda ) yeterli gelmiyordu. Yani kombi yaklaşık 2,5 saatlik çalışma diliminde 21,5 °C'lık Ekonomi Modu ısısını , 22,5 °C'lık Konfor ısısına getirememişti bir türlü.

Bu aşamada yapabileceğim 3 şey vardı.

1- Ya kombinin üzerindeki ısı değerini 2,5'tan 3'e çekecektim.
    2- Ya Ekonomi Modu Isı değerini 21,5'tan 22'ye çekerek iki ısı modu arasındaki farkı 0,5 dereceye getirecektim.
    3- Ya da saat 17:00'de ve sabah 06:00'da ayarlı olan Konfor ısısı başlangıç saatini 1'er saat geriye alarak ısınmayı gözlemleyecektim.

Ben öncelikle ilk tercihi denedim ve kombi ısı değerini düğmeden 2,5 'tan 3'e getirdim.Bunun faydasını da sabahleyin gördüm. Çünkü sabah kalktığımda oda içindeki ısı 22 °'ye gelmiş durumdaydı ve ideali de buydu aslında.Ama sarfiyat artmıştı.

Şimdi önemli olan bu 3 seçenekten hangisinin tasarruflu olacağına karar vermek.

Çünkü 1.tercihi seçmem ısınma anlamında faydalı gibi gözüküyordu sabah kalktığımda ama bu seçenek akşam 19:00 / sabah 07:00 arasındaki 12 saatlik zaman diliminde 6 m3'lük bir sarfiyat olarak çıktı karşıma. Yani tüketimin arttığı bariz olarak belliydi.

Hani siz önceki bir mesajınızda ;

quote:

...Eğer kombi 3. kademede hızlı bir şekilde istenilen ısıya getiriyorsa bu bazı sorunlara yol açabilir. İlki daha fazla gaz sarfiyatıdır. İkincisi ve daha önemlisi; oda sıcaklığını 22,5 a ayarladınız, 23 e getirdi kapattı, 22 dereceye kadar yakmaz. Eğer bu hızla olursa uzun süre oda soğuk gelebilir.
    Bu durumu 2 yöntemle iyileştirebilirsiniz:
    1- termostat ısısını 0,5 derece daha arttırmak yada
    2- kombi azami ısı ayarını 3 yerine 2,5 yapmak.
    2. yöntem daha tasarrufludur.

demiştiniz ya. Bu yaşananlar yazdıklarınızı net olarak doğruluyor Üstad.

Kombi ısı değerini 3'e çekmem ısınma anlamındaki süreyi kısaltmış gözüküyor ama yazdığınız gibi gaz sarfiyatını arttırıyor.

Gerçi siz tavsiyenizde Konfor ısı değerini 0,5 derece arttırmaktan da bahsetmişsiniz ama önceliğimiz kombinin 2-2,5 saatlik çalışma zamanına rağmen ekonomi modundan konfor moduna geçişi sağlayamama problemini çözmek.

Biz gaz sarfiyatını azaltma anlamında ilk seçeneği eleyip 2.seçeneği deneyelim mi ? Yani Ekonomi modu ısı değerini 21,5 'tan 22'ye çekelim mi ? Daha ekonomik olur mu ?

Eğer ki bu iki değer arasındaki geçişi zamanında sağlayabilirsek ısınma ile ilgili değerlere sonra bakarız.Ve üşüme ile ilgili bir sıkıntımız olursa da her iki değeri 0,5 derece arttırırız.

Son olarak tasarruf anlamında bayağı uğraştırıyorum sizleri ve sık sık sorular soruyorum ama yalıtımsız bir evde ısınma işini rayına oturtmak ( hele ki soğuklar kendini gösterince ) inanın kolay olmuyor.

Evet , bu yazılanlar doğrultusunda ne yapmamı tavsiye edersiniz Üstad ?

Selamlar...

Papirus

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

0,1
    0,2
    0,5

0,1
    0,2
    0,5

Benimki de 2-3 derece eksik gösteriyor diğerlerine oranla

termostatınız o zman kalibre edin

• sayıın sserin ekdeki resimdeki kombıyı kullanıyoruz sizin tavsıye ettiğiniz rev17 alana kadar kombideki ayarlarım nasıl olmalıdır suan resımdekı gıbı duruyor birde ustanın taktıgı gnrl ht-100 ki siz işyerlerinde ıdare eder demiştınız ayarı 20 de duruyor yalnız 19 a cevırdıgımde klık sesı gelıp kombıyı kapatıyor bu durumda 19 drceyemı ayarlanmıstır yoksa ben klık sesindn snramı ayarı yapmam lazım 20-21 gıbı trmstat korıdorda oldugu için djtal termomtreyle bakınca 21.5 falan olyr koridrdkı ısı

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ
  • sserin Üstad ,

Gelişmeler şöyle :

Kombinin üzerindeki sıcak su ısı değeri 2,5'ta.

Termostat'taki Konfor modu ısı değeri 22,5 °C'a ,

Termostat'taki Ekonomi modu ısı değeri ise 21,5 °C'a ayarlı.

Yaklaşık 3-4 gündür bu haliyle deniyorum termostatı. Şu andaki hava koşullarında üşüme sıkıntımız yok ama ekonomi modu ısı değerinden konfor modu ısı değerine geçişte zaman sorunumuz hâlâ var. Görünen o ki ; kombi çoğu zaman ayarlanan 1 saatlik sürede konfor moduna alamıyor istenen ısıyı. Yani sabah 06:00'da çalışmaya başladığında 1 saatte 22,5 °C'a getiremiyor ısıyı.

Yine aynı şekilde akşam 17:00'de konfor modunda çalışmaya başlamasına rağmen bazen saat 19:00 ya da 19:30'u buluyor konfor ısısına ulaşma süresi.

Aşağıda da göreceğiniz gibi ; daha önceki mesajlarınızın birinde en akılcı çözüm olarak , termostat ısısını 0,5 derece daha arttırmayı tavsiye etmiştiniz.

quote:

...Eğer kombi 3. kademede hızlı bir şekilde istenilen ısıya getiriyorsa bu bazı sorunlara yol açabilir. İlki daha fazla gaz sarfiyatıdır. İkincisi ve daha önemlisi; oda sıcaklığını 22,5 a ayarladınız, 23 e getirdi kapattı, 22 dereceye kadar yakmaz. Eğer bu hızla olursa uzun süre oda soğuk gelebilir.

Bu tavsiyenize göre en mantıklı çözüm ; 1 saatlik zaman diliminde istenen ısıya ulaşmak için ekonomi modu ısı değerini 21,5 °C'tan 22 °C'a çekmek ve sürekli böyle kullanmak.

Peki bunun haricinde ; istenen saatte istediğimiz konfor ısısına ulaşmak için 1 saat değilde 2 saatlik bir tolerans versek ?

Yani kombi sabah kalkmamıza ya da akşam gelmemize 2 saat kala konfor moduna geçip çalışmaya başlasa ve bizde istediğimiz gibi bulsak evi ?

Gaz sarfiyatını ekonomik kullanma anlamında hangisi mantıklı bu çözümlerden ?

Ekonomi modu ısısını 0,5 °C arttırmak mı yoksa eskisi gibi 21,5 °C'ta bırakmak ama başlangıcı 1'er saat daha öne almak mı ?

Selamlar...

Papirus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 7 Aralık 2012; 9:56:14 >

• arkadaşlar merhaba, lojmanda kalıyorum (Malatya) kombi nitron, son kat, üç cephe mantolama ve çatıya izocam serildi(geçen yıl) ısıtılan alan 85m2 civarı ve 8m petek açık olarak kullanmaktayım 39-40 derecede 24 saat sabit kullanmama rağmen günlük ortalamam 9-10m3 civarı.
    Yazın nasip olursa kendi evime taşınacağım orda da demirdöküm neva var giriş üstü güney cephe, termostat almak istiyorum burada yer alan değerli bilgiler ışında siemens rev 17'de karar kıldım yalnız karel stokta yer almadığını belirtti. Bu ürün her iki kombi için uygunmudur uygunsa nereden temin edebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harputt

arkadaşlar merhaba, lojmanda kalıyorum (Malatya) kombi nitron, son kat, üç cephe mantolama ve çatıya izocam serildi(geçen yıl) ısıtılan alan 85m2 civarı ve 8m petek açık olarak kullanmaktayım 39-40 derecede 24 saat sabit kullanmama rağmen günlük ortalamam 9-10m3 civarı.
    Yazın nasip olursa kendi evime taşınacağım orda da demirdöküm neva var giriş üstü güney cephe, termostat almak istiyorum burada yer alan değerli bilgiler ışında siemens rev 17'de karar kıldım yalnız karel stokta yer almadığını belirtti. Bu ürün her iki kombi için uygunmudur uygunsa nereden temin edebilirim?

Evet, Siemens REV17 her 2 kombi için de uygundur. 2-3 hafta sonra stoklara girecekmiş. Yalnız aşağıdaki linkte olanı da her 2 kombi için uygundur. Aralarındaki fark; DD 5005 modeli -+ 0,5 hassasiyette, REV17 2 kat daha hassas -+0,2 derece hassasiyettedir. Bence beklemeden aşağıdaki linktekini alabilirsiniz. Hiç olmazsa DD kombilerin orjinal oda termostatıdır. REV17 nin yarı fiyatına 73 TL ve haftalık programlıdır.
    http://www.hizlial.com/u04.012.1902.0045/demirdokum-pr-5005-oda-termostati

Kullanma kılavuzu size fikir verebilir...
    http://www.demirdokum.com.tr/upload/Kutuphane/281/PR%205005%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

sserin Üstad ,

Gelişmeler şöyle :

Kombinin üzerindeki sıcak su ısı değeri 2,5'ta.

Termostat'taki Konfor modu ısı değeri 22,5 °C'a ,

Termostat'taki Ekonomi modu ısı değeri ise 21,5 °C'a ayarlı.

Yaklaşık 3-4 gündür bu haliyle deniyorum termostatı. Şu andaki hava koşullarında üşüme sıkıntımız yok ama ekonomi modu ısı değerinden konfor modu ısı değerine geçişte zaman sorunumuz hâlâ var. Görünen o ki ; kombi çoğu zaman ayarlanan 1 saatlik sürede konfor moduna alamıyor istenen ısıyı. Yani sabah 06:00'da çalışmaya başladığında 1 saatte 22,5 °C'a getiremiyor ısıyı.

Yine aynı şekilde akşam 17:00'de konfor modunda çalışmaya başlamasına rağmen bazen saat 19:00 ya da 19:30'u buluyor konfor ısısına ulaşma süresi.

Aşağıda da göreceğiniz gibi ; daha önceki mesajlarınızın birinde en akılcı çözüm olarak , termostat ısısını 0,5 derece daha arttırmayı tavsiye etmiştiniz.

quote:

Bu tavsiyenize göre en mantıklı çözüm ; 1 saatlik zaman diliminde istenen ısıya ulaşmak için ekonomi modu ısı değerini 21,5 °C'tan 22 °C'a çekmek ve sürekli böyle kullanmak.

Peki bunun haricinde ; istenen saatte istediğimiz konfor ısısına ulaşmak için 1 saat değilde 2 saatlik bir tolerans versek ?

Yani kombi sabah kalkmamıza ya da akşam gelmemize 2 saat kala konfor moduna geçip çalışmaya başlasa ve bizde istediğimiz gibi bulsak evi ?

Gaz sarfiyatını ekonomik kullanma anlamında hangisi mantıklı bu çözümlerden ?

Ekonomi modu ısısını 0,5 °C arttırmak mı yoksa eskisi gibi 21,5 °C'ta bırakmak ama başlangıcı 1'er saat daha öne almak mı ?

Selamlar...

Papirus

"HER KAZANÇ BİR KAYBIN KARŞILIĞIDIR"

Bu bakımdan düşündüğümüzde; ekonomi modundaki ısı bize yetiyor mu ona bakmak lazım. Eğer ekonomi modunda ısı bize yetiyor ve sabah konfor modundaki ısıya hızlı gelmesini istiyorsak, 3 yöntem var;

1- konfor modunu dediğiniz gibi 1 saat önce başlatmak yada
    2- kombi azami ısısını yükseltmek veya
    3- ekonomi modu ısısını 0,5 derece arttırmak.

Bir başka açıdan düşünelim; ekonomi modunda ısı 21 dereceye indi ve sabah konfor moduna geçti. 21 dereceden 23 dereceye çıkarmak için düşündüğünüz gibi 1 değil tam 2 derece var. O zaman bu ısıyı kısa sürede sağlaması biraz güç olacaktır.

Konfor+tasarruf bakımından daha mantıklısı ekonomi modunu 22 ye çekmek olduğunu düşünüyorum. Doğrusunu size göre bulabilmek için sarfiyatı ölçerek bulmak gerekir. 3 şekilde 3 ayrı gün deneyin ve sarfiyatı ölçün. Ona göre karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 10 Aralık 2012; 12:05:41 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.