Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu vanaların kombiye yakın olan peteklere takılması şart mıdır?Oda termostatını yatak odasına alıp, salona vana taktırsak nasıl olur sizce?Termostatı salona alırsam, vanaları ara odalara almak zorunda kalıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karademirfatih

Teşekkür ediyorum Hasan hocam. Ben gayet memnunum. Cosa konusuna gelince, nedir bilmiyorum o yüzden yorum yapamayacağım ama keşke herkes sizin gibi yardımsever ve girişimci olabilse diyorum. Saygılar.

Rica ederim Fatih bey.
    Cosa bir termostat markası. Uzaktan telefon ile termostatı kontrol edebiliyorsunuz. Verici modülü adaptörlü. Alıcı 220V ile besleniyor. Memnun olan var sıkıntı yaşayan var. İyi günler dilerim.
  • erhanmat E kullanıcısına yanıt
    Aslında en doğrusu evinizi inceleyerek bir yorumda bulunmak. Yatak odanız kaç m2 salonunuz kaç m2 en azından bunu paylaşabişir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkuwaz kullanıcısına yanıt
    Sitede "Kompakt Radyatör Çekirdeği / Radyatör markalarına göre değişir, sipariş esnasında lütfen danışınız." diye uyarı var, almadan önce belirtmeniz gerekiyor.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 1 Kasım 2015; 15:36:35 >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Kötü oldu, inşallah hakkınızda hayırlısı olur.
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Kombi balkonda.Balkon yanında mutfak bitişiğinde salon var.Sonra koridor ve koridorda 2 oda en son banyo ve yatak odası var.En uçta yatak odası ve banyo.Salon yaklaşık 21 metrekare, yatak odası 13 metrekare.Kombiden çıkan su salon ve mutfağa uğrayıp koridordaki petekten ara odalarla, en son banyo ve yatak odasına ulaşıyor.
  • erhanmat E kullanıcısına yanıt
    Salon ve yatak odası arasında 8m2 fark var hocam. Dolayısı ile salonu ısıttığınızda, eğer bir tesisat hatası yoksa, yatak odanız da ısınmış olacaktır. Burada nacizane şunu tavsiye ederim; az kullandığınız veya kullanmadığınız odaların sıcaklığını TRV üzerinden 18-19C olacak şekilde ayarlayın, böylece bu odalar çok kısa bir sürede talep sıcaklığa ulaşacak ve kombiniz asıl ısıtmak istediğiniz odaların talebini karşılamak üzere çalışacaktır. Böylece daha önce ısınamayan odalarınız çok daha kısa sürede ısınır hale gelecektir. Bu durumda aradaki 8m2 lik alan farkını düşünecek olursak uygun olan termostatın salona, TRV nin yatak odasına konulması olacaktır. Sadece şuna dikkat edin; salondaki termostatınız üzerinden ayarladığınız sıcaklık ilk aşamada yatak odası sıcaklığınızdan 1-2C yüksek olsun. Sistem rejime oturduktan sonra bunu düzeltebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Yatak odası suyun ulaştığı en soda.Aradaki odalar sıcak odalar.Vanaların aradaki odalara takılması gerekmiyor mu?Yatak odası zaten ısıtmamız gereken oda.
  • Eca confeo plus yogusmali kombimiz var. Ev yerden ısıtmalı ve en uzaktaki odaları ısıtmak istiyorum. Orta odaya inşaat firması kablo uzatmis. Ben oraya termostat alıcısı bağlasam ve kablosuz termostat kullansam uygun bir düşünce mi olur? Ayrıca General marka kablosuz termostat kombimle uygun gözüküyor? önerir misiniz? Son olarak geceleri bebek odasına koysam kablosuzun sinyalleri bebeğe zarar verir mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: KraL64

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Orijinalden alıntı: yesilciha53

Merhaba Siteye yeni üye oldum.
    Demirdöküm atron kombimize demir döküm rf 6001 oda termostatı taktırdık.Demirdöküm servisi eğer başka marka taktırırsanız kombi garanti kapsamından çıkar dedi.Yanlız yanlız pek memnun değiliz çünkü;ısı hassasiyetinin +-1 C olması toplamda 2 C fark bizim üşümemize neden oluyor ki en soğuk odamızda oturuyoruz.Oturduğumuz oda kombiye en uzak oda olması nedeniyle bütün petekleri kıstık kombi 60 C de ayarlı.Kombi devreye girdiğinde diğer odalar çok sıcak olmasına karşın bu oda zor ısınıyor kombinin ayarını kısmak benim gaz sarfiyatımı düşürür mü?
    Termostatı DD SD7000 ile değiştirmelimiyiz. Yada kombinin servis garantisinden çıkmasına göz yumup başka bir termostat mı taktırmalıyız.Bilgi verirseniz çok sevinirim.

DD 5005 modelini alabilirsiniz. Çok ucuz ve 2 kat daha hassastır. Aşağıda daha önce yazdım.
    Kombinizin derecesini en fazla 50 derece yapın. Bu size yetecektir. Az kullandığınız yada gereksiz sıcak olan odaların peteklerini tam kapatıp 1-2 tur açın. Sıcak su oturduğunuz odaya ve diğer istediğiniz yerlere gelecektir. Sarfiyat düşecektir. Yalıtım ile ilgili aşağıdaki linki de okuyabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_46887868/mpage_21/tm.htm

""Hızlıal'dan Demirdöküm PR5005 için gerçekten 73 TL çok iyi fiyat. Piyasada 120-150 TL arası satılıyor. Forum Donanım Haber kullanıcılarının da haberi olsun istedim. Üstelik kartlara 6 TL x 12 taksit.
    Kullanım kılavuzu aşağıda, sorularınıza yanıt olabilir.
    http://www.demirdokum.com.tr/upload/Kutuphane/281/PR%205005%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

- 0,5 derece hassasiyet
    - Pil ile çalışması sayesinde tüm kombi modelleri ile uyumlu
    - Kablolu bağlantı
    - Haftalık programlanabilir
    - Ekonomi – Konfor modu
    - Geniş LCD ekran

http://www.hizlial.com/u04.012.1902.0045/demirdokum-pr-5005-oda-termostati?utm_source=Daily_Mailing&utm_medium=isitma&utm_term=20121129&utm_content=isitma_demirdokum-pr-5005-oda-termostati_3right&utm_campaign=isitma-sogutma_20121129&adw=1

Kolay gelsin. ""

sserin abi ben bu oda termostatını almak istiyorum,kndim bağlayabilirmiyim yada servis bağlarmı?bir de garantisini bozarmı?

Garantilik işiniz olduğunda çıkarır öyle servis çağırırsınız. Kombi nedir? Kaç yıl garanti var?
    Kendiniz yetenekliyseniz bağlarsınız. Kombi ve OT Kullanım kılavuzunda bağlantı yerleri vardır. Ona bakarak bağlarsınız. Kablo bağlantısı 2 x 0, 75 mm ² kablo Ile YAPILIR. Kolay gelsin.

merhaba hocam

demirdöküm nitromix kombim var. rf 6001 takılı. fakat memnun değilim. kombinin garantisi devam ediyor. ne önerirsiniz?

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    General ve türevi oda termostatlarını tavsiye etmiyorum toplam 1°C hassasiyetle çalışıyorlar.
  • asimbozdag A kullanıcısına yanıt
    Exacontrol 7R garantiyi bozmaz.
  • Değerli ustalarım, değerli dostlar,

Oda termostatı konusunu hala netleştiremedim. Birkaç kez daha yazdım ama Bosch oda termostatları konusunda kararsızlık yaşıyorum. Bosch'un modülasyonlu oda kumandalarının hepsi kablolu. Kablosuz oda termostatı TR 21 RF ise on-off çalışıyor ve 500 TL civarında. Siemens REV24 aynı olmasına rağmen cihaz garanti dahilinde olduğu için servis başka marka takmıyor. Bosch FR10 modülasyonlu ama kablo çekme sıkıntımız var. Kablolamayı bir şekilde yapsak bile sirkülasyon pompasının sürekli çalışması canımı sıkıyor. Bir süre çalışıp dursa dert değil ama ayarladığımız sıcaklığı geçtiği halde bile -mesela gün boyu- çalışıyorsa istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Herkese iyi forumlar....
  • demmurat D kullanıcısına yanıt
    demmurat
    bence bosch merkezini arayın. Onlarla konuşun. Neden bir kaç modele mahkum olduğunuzu sorun. Ben sizin yerinizde olsam düzgün bir on/off alır kendim takarım. Belki de servise benim gibi hiç ihtiyaç duymayacaksınız.
    Siemens rev24 ü 350-400TL arası alanlar oldu diye hatırlıyorum. Al rahat et. Takması sökmesi çok zor değil. 10dk alır.
  • Hocam on-off almaya karar verebilsem sizinkini alırım. Ama garanti olayı yüzünden sorun yaşarım diye korkuyorum. Önceki evde garantisi biten kombimize kendim takmıştım. Kombide bir sıkıntı çıksa servis problem çıkaracak. Sökmek gerekecek belki de. Bir de şöyle bir durum var Bosch Classic Condense kombide. Kombinin kalorifer devresini kapattığınız zaman açtığınızda bir işaret çıkıyor ve 15 dakika civarı düşük kazan sıcaklığında çalışıyor. Sifon doldurma fonksiyonu diyor kullanım kılavuzunda. Şimdi on-off termostat her kapatıp açtığında bunu yaparsa o da ayrı bir sıkıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demmurat -- 2 Kasım 2015; 16:26:18 >
    Kullanma kılavuzunda

Servis Fonksiyonu 4.F

ile bu fonksiyonun iptal edilebildiği yazıyor.
    Bosch Condense 2000W kombi kullanma kılavuzu sayfa 22'de aşağıdaki farklı marka opentherm termostatlara yer verilmekte. Bunlarla ilgili firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

Hima

OpenTerm (OT) termostat kullanılması halinde, aşağıda izin verilen termostatlar kullanılmalıdır :

Honeywell :
    - CR 12002 - Kablolu, programlı
    - T87M1029 - Kablolu, programlama imkanı yok
    - CRF12102 - Kablosuz, programlı
    - Y87RF - Kablosuz, programlama imkanı yok

Siemens :
    - QAA73.110 - Kablolu, programlı
    Theben :

- Ramses 816 Top - Kablolu, programlı
    demmurat bosch c.c kombide on of veya orjinal termostatta kullansanız sifon doldurma fonksiyonu on of termostatın devre girip çıkmasında sorun oluşturmaz. bu sadece kalorifer devresini kapatıp uzun süreli çalıştırmadığınızda tatil gibi veya yaz aylarından sonra kombinin kalorifer devresini açtığınızda karşılacağınız bir durumdur.
  • Merhaba arkadaşlar uzunca bir süre sayfaları okudum. İşin piri kişiler olduğunuz çok açık. Gerçekten yok yararlı bilgiler vermişsiniz. Bir kaç sorum olacak.
    EV = 3+1 122 Brüt Metre Kare Yalıtımlı sıfır bina. 3 Cehpe YALITIM LOWE özellikli camlarına kadar harika ( 6 Aydır oturmaktayım )
    KOMBİ = DD Nitromix P24 Yoğuşmalı
    PETEK = Petek markalarımı ve boylarını hesap etmedim ancak 11 Adet peteğim mevcut ( Havlupanlar Dahil )
    ŞEHİR = Eskişehir
    2 Haftadır kombimi yakıyorum küçük 9 aylık çocuğum var üşütmemek lazım. Kombinin alt kısmında dolabın içinde ki kolektördeki 11 adet vanayı tek tek deneyerek hangi vananın hangi peteğe gittiğini test ettim ve kısma işlemini oradan yapıyorum. Evimin büyük kısmı güney cepheye bakmakta. Güney ve Güney-doğu,güney kuzey odalarının kolektörlerinden kıstım. Kuzeye bakan tek oda olan Yatak odası ve koridor full açık.
    Eskişehirde havalar 2 haftadır -1 ve 15 derece arasında değişiyor gece gündüze göre. Ortalama 10 derece diyelim. Kombim 35 derece su sıcaklığı ile Termostatsız sürekli şekilde çalışmakta.
    ÖLÇÜMLER HASSAS BEBEK ODA TERMOMETRESİ İLE ÖLÇÜLMÜŞTÜR.
    Güney cephe odalarım Salon 23.6 Mutfak 23.8 Derece
    Güney-Doğu cepheli köşe odam 23.8 Derece
    Doğu-Kuzey Cepheli köşe odam 23.5 derece
    Kuzey odam yani yatak odası 23.0 derece civarında. ( Yatak odasının Petek boyu gerçekten çok kısa tutulmuş yeterli olmuyor. Odada ebeveyn banyosunda ki havlupanıda hesap ederek kısa takılmış galiba ancak yeterli değil. )
    Bu dereceleri tutturmak için 2 haftadır kolektör ile içli dışlı oldum kıs-aç derken ancak bu kadar tutturabildim.
    Peteklerime TRV takmak istiyorum ancak peteklerimin girişleri alttan giriş alttan çıkış olduğu için yere çok yakın olduğu için TRV pek sağlıklı çalışmayacaktır anladığım kadarı ile.
    Bildiğim kadarı ile Kombim modülasyonlu bir kombi. 35 e ayarlıyorum yakıyor kendini alev çubukları 2 çizgi oluyor. Ekrandaki su sıcaklığı bi 45 oluyo ilk yandığında sonra 35 e sabitlenir gidi olup söndürüyor kendini 29 a falan düştüğünde yine aynı işlemi yapıp yakıyor kendini. Modülasyon bu mu oluyor?
    Modülasyonsuz bir OT aldığımda kazanı 35 ayarladığımda 35 derece su ile odayı hangi dereceyi ayarladıysam o dereceye ısıtır değil mi?
    Modilasyonl bir OT aldığımda kazan suyuna dokunmayacağım odayı 23 e ayarlayacağım o kafasına göre 35-40-45 yapıcak kazan suyunu ona göremi çalışacak?
    OT alayım mı? Modülasyonlu mu olsun? Kararsızım.

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.