Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (318. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
154
Favori
359.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombilerde modulasyon 3 şekilde olur, 1. kullanım suyu sıcaklığına göre,2. ısıtma devresi dönüş suyu sıcaklığına göre, 3. oda sıcaklığına göre. Yani sonuçta kombi her şekilde modulasyon yapar. On/off termostat takıldı diye kendi algoritmaları devre dışı kalmaz. Oda sıcaklığına göre modulasyon yapabilmesi için modulasyonlu termostat takılması gerekir. Modulasyonlu termostatlar çoğunlukla markaya özeldir, kablosuzları pahalıdır. Sonuç olarak on/off bir termostat takılsa bile bir kombi dönüş suyu sıcaklığına göre modulasyon yapmaya devam edecektir.

Kablolu denilen termostatlar kombiye direk kablo çekilerek bağlanır, doğal olarak yerini değiştiremezsiniz termostat tek üniteden oluşur. Kablosuz termostatlar ise 2 üniteden oluşur, alıcı ünite kombiye kablo ile bağlıdır, ayrıca beslemesi 220 V ile yapılır, verici ünite ise pillidir (Santek te verici ünite adaptörlüdür). Bu nedenle verici üniteyi nereye koyarsanız oranın ısısını kontrol edersiniz.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Anladım size de teşekkür ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk fotoğraf kablolu OTM-P, şu an bağlantısı yok tabi, ikinci fotoğraf T3R nin alıcı ünitesi, kombi yanında, uçuncu fotoğraf T3R nin verici ünitesi şu an salonda duruyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• fz18 F kullanıcısına yanıt

Siz paneli komple mi söktünüz, buderuslarda genelde panelin arkasında kırmızı ile işaretleniş yerde küçük bir kapak olur ve o kapak çıkarıldığında köprülenmiş bir klemens vardır, termostat oraya takılır.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim arkadaşlar sayenizde bayağı bilgi sahibi oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 4 Nisan 2021; 11:0:40 >
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt

Termostatik vana evet. Fazla ısınan yada ısınması sınırlanmak istenen odalara takılır

• osman_goksel kullanıcısına yanıt

https://www.koctas.com.tr/eca-termostatik-radyator-valfi-pex-al-602120549-v/p/1000201865

Bu işte, tavsiye eder misiniz? Yararı olur mu,, O. T. varken gerekir mi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Siz paneli komple mi söktünüz, buderuslarda genelde panelin arkasında kırmızı ile işaretleniş yerde küçük bir kapak olur ve o kapak çıkarıldığında köprülenmiş bir klemens vardır, termostat oraya takılır.

evet komple söktüm,

muhtemelen sizin söylediğiniz türkiye üretimi olan modeller gb062 gibi,

fotoğraflarda ki gibi bir durum gb072 de söz konusu değil, maalesef, her halükarda ön paneli komple sökmeniz gerekiyor.

Bahsettiğiniz köprüleme işlemi şu şekilde mevcut;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fz18 -- 4 Nisan 2021; 11:30:9 >

Oda Termostatı ile beraber kullanılabilir. Ancak ikisi aynı odada olmaz.ot olan odada termostatik vana olmamalı yada kademesi 5e getirilerek sonuna kadar açılmalıdır. Termostatik vana sadece kontrolsüz ısınan odalara takarsanız iyi olur. Güneş alan ve fazla ısınan odalar gibi.

• merhaba yeni bosch condense 2500 yogusmalı kombi aldık daha önceden honeywell cmt 707 oda termostatı var bu kombi ile kullanabilirmiyim gelen bosch servisi bu termostatı baglarmı illa bosch marka olmasımı lazım

• Bugün itibariyle Honeywell T3R Y3H710RF0072 Programlanabilir Kablosuz termostat almış bulunmaktayım (466TL). Demirdöküm NEPTO kombiyle eşleştirebiliriz umarım.

• Babam Termostatik vana ile kafayı bozmuş. 6 tane sipariş vermiş. Bu vanalar enerji tasarrufu sağlar mı kullanımı pratik midir ? Oda Termostatı almak daha iyi değil miydi ?

Merhaba. Evet eğer bazı odaların ısınması sınırlandırılırsa tasarruf olur. Sonuçta kombi daha az suyu ısıtacak.

Oda termostatının görevi bulunduğu odanın sıcaklığına göre kombiyi açıp kapamaktır nu nedenle bu işi Termostatik vana yapamaz, ancak odaların sıcaklığı sınırlandırılıcağı için yine tasarruf yapar. Doğal olarak fazla ısınan oda olmayacağı için kombi de daha az çalışacaktır. Zaten Oda termostatı kullanan bir kişi mutlaka TRV de kullanmalıdır. OT sadece bulunduğu odaya göre çalışır, diğer odaların sınırlandırılması TRV sayesinde olur. OT olan odaya, ya TRV takılmaz, veya takıldı ise en son ayarda tutulur.

• Özellikle belli saatlerde güneş alan odalara trv takılması şart. Zaten güneşin altında 27 dereceye çıkmış oda bir de kuzey cephe soğuk odaların ısınması için kombi açarsa gereksiz bir sarfiyat oluyor. Böylece odanın sıcaklık durumuna göre peteği ısıtıyor yada soğuk kalmasını sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 18 Nisan 2021; 11:42:35 >
  • Arkadaşlar merhaba
    Bugün evime doğalgaz bağlandı servis geldiğinde babam vardı evde kombiyle alakalıda bilgi vermemişler bağlayıp gitmişler şimdi eve geldim cr 100 termostat takılı ama ekranda A6 1 Arıza yazıyor sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba doğalgaz bağlantısı yeni termostat taktırmadım akıllı termostat olmasını istiyorum telefondan kumanda olması lazım ne tür termostat almalıyım
    Kombi=bosch condense 2200i

• Herkese selamlar. Eve yeni kombi aldık. Daikin ndj 24 binlik tam yoğuşmalı kombi. Buna uygun oda termostatı almak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: gumus2929

Herkese selamlar. Eve yeni kombi aldık. Daikin ndj 24 binlik tam yoğuşmalı kombi. Buna uygun oda termostatı almak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum Saygılarımla

Bende takipteyim. Kablosuz modeli var mı araştırıyorum.

• 
Sayfa: önceki 316317318319320
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.