Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
154
Favori
359.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yada antreye mi koysam. Nasıl olur antrede tüm özelliklerini yerine getirirmi.
  • ATA0650 kullanıcısına yanıt

Yazılanı anlamakta ne kadarda güçlük çekiyorsunuz çok yazık ya üzülüyorum halinize ama burada şunu anladım çok boş insan var bu forumda ve buna rağmen bilgi ve tecrübe konusunda ahkâm kesiyorlar artık özellikle bu forumdan cevap beklemiyorum çünkü forumdaki bazıları kendini çok tecrübeli zannediyor, çok basit sadece kombi kontrol edeceğiz uzay mekiği değil termostat dediğin istenilen ısıya ulaştığında ya açar ya kapatır bu kadar,uzaktan erişim internet üzerinden kontrol öğrenme gibi fonksiyonları herkes istemeyebilir bu çok normal diye düşünüyorum ama tutturmuş birkaçı illa uzaktan kontrol illa öğrenme modu istemiyorum kardeşim bununla ilgili bilgin varsa paylaşırsın yoksa saçma sapan cevap verip insanın canını sıkmanıza gerek yok anlatabildim mi beyefendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trbk7915 T kullanıcısına yanıt
    Boş yapma! İşine bak...
  • mehmeteminsari1 M kullanıcısına yanıt

Standart cam balkon ise özellikle soğuk havalarda balkonu ısıtamayacak yada gereksiz gaz tüketimine neden olacaktır, ancak balkon cift camlı cam balkon ise o zaman sıkıntı olmaz.

• kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Bıraktıkları kablo çok sert,elimde 2x1.5 yanmaz kablo var bu daha yumuşak buda olur sanırım.  ODA TERMOSTATI SEÇİMİ
  • hocam her kablo olur, bildiğin 2 damarlı 0,75 yassı kablo bile olur

• iyi akşamlar herkese. Yeni taşındığım yerden ısıtma evime termostat alma istiyorum. Kombim Alarko Seradans 28 dir. Daha önceki evimde general kullandım ama hiç memnun kalmadım. İstediğim hem kendi kumandasından hem de telefondan kontrol edebilmek

Hangi ürünleri önerirsiniz?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: zkssharky

iyi akşamlar herkese. Yeni taşındığım yerden ısıtma evime termostat alma istiyorum. Kombim Alarko Seradans 28 dir. Daha önceki evimde general kullandım ama hiç memnun kalmadım. İstediğim hem kendi kumandasından hem de telefondan kontrol edebilmek

Hangi ürünleri önerirsiniz?

Teşekkürler.

Cosa Akıllı Oda Termostatı Kablosuz Kombi ve Klima Kontrolü P4TR-21-AC

Kışın kombiyi,Yazın klimayı kontrol edersin...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dulger58 D kullanıcısına yanıt
    Cosa hk. hiç iyi şeyler okumadım ama bu modelde çözülmüş müdür?
  • Arkadaşlar bu optumum başlatma ve optimum durdurma tam olarak ne işe yarıyor?

• zkssharky Z kullanıcısına yanıt

V4 modeli güzel çalışıyor kullandım guzel

• Arkadaşlar merhaba.

Eca nin CMT707 Termostatı var elimde. Bunun model numarasından honeywell üretimi olduğunu düşünüyorum. Zaten görünüşü menüsü honeywell ile aynı. Sadece benim ürün günlük 6 ayrı programı var. Kablolu model gayet memnunum. TPI algoritmalı haftalık programlı.

Bazı arkadaşlara yardımı olur diye yaptığım programı vereyim.

Hafta içi

7.30...22 derece (sabah uyanış hazırlanma ve evden çıkış)

9...19 derece (işe gidiş saatimiz)

18...22 derece (işten eve geliş)

19...22,5 derece

22.30...21,5 derece

23.50...21 derece (yatış)

Hafta sonu

8.30...22 derece (uyanma)

10...21,5 derece

15...22 derece

19...22,5 derece

22.30...21,5 derece

23.50...21 derece

• Daikin NDJ kombi almayı düşünüyoruz. Aradığımız O.T. modülasyonlu, programlanabilir ve kablosuz olmalı. Bütçe ise 600 lira.
    Hangi modeli önerirsiniz, teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 3 Nisan 2021; 12:48:0 >
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz fiyatlara modulasyonlu, kablosuz programlı termostat bulmak imkansız gibi, ama daha düşük fiyata on/off programlı kablosuz bulursunuz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Peki, modülasyonsuz olması büyük kayıp olur mu? ( Yakıt tüketimi açısından)

Siz olsanız hangi modeli tercih edersiniz? Kablosuz on of mu , modülasyonlu kabloluyu mu tercih edersiniz ?

Programsız olsa da olur, zaten babamlar kullanamaz bu özelliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 3 Nisan 2021; 20:32:47 >
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt

Modulasyonlu termostatlar genelde markaya özel oluyor, markaya özel olmayanlarda var ama çok pahalı, ben şu an Honeywell T3R kablosuz programlı on/off termostat kullanıyorum. Daha önce ise Buderus GB012 ye özel OTM-P kablolu modulasyonlu programlı termostat kullanıyordum. Değiştirme sebebim termostatın yanlış yere konumlandırılmasıydı. Kablolu olduğu için yerini de değiştiremiyordum (olduğu oda çabuk ısınıp geç soğuyordu, doğal olarak diğer yerleri adapte etmek çok zor oluyordu). Kablolu termostatın yeri iyi seçilmezse sıkıntı oluyor. Kablosuzda ise evi en iyi temsil eden yeri deneme yanılma ile bulma imkanın var. Bunun dışında termostat bence programlı olmalı. bir kez programladıktan sonra zaten değiştirilmediği için kullanamazlar diye bir durum yok. Yakıt tasarrufu açısından arada çok büyük farklar olduğunu düşünmüyorum, uygun fiyatlı on/off, 0,1 derece hassasiyetli, öğrenme modlu, programlı bir termostat olan T3R yi önerebilirim. Amazonda dönem dönem çok uygun fiyatlara temin edilebiliyor. 1-1.5 ay kadar önce herşey dahil 300 TL ler civarına alınabilmişti. Fiyatları sürekli takip etmek gerekiyor, birkaç gün öncesi de yine kargo hariç 250 TL lere kadar düşmüştü.

• Merhaba,
    Honeywell T3R aldım, montaj için youtubedan videolar izleyip kombi panelini söktüm, manzara fotoğraftaki gibi,
    Oysa videolarda bağlantı için genelde iki yer vardı.
    Kombim Buderus GB 072, montaj konusunda bilgi verebilecek olan var mı?
    Elektroniğe yabancı değilim, fakat yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Malum hayat artık eskisinden de pahalı

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Kombi ve O. T.'ında bilgili olmadığım için çok soru soruyorum kusura bakmayın ve teşekkürler.

Termostatta, modülasyon, kombideki modülasyon gibi işlevsel ve gerekli değil anladığım. Düşündüm ki, termostat modülasyonlu olmazsa, kombiye yararı olmaz ama öyle bişe yok heralde.

Termostatı değiştirince, yakıtta önemli fark olmadı heralde.

Tavsiye ettiğiniz termostatı fark ettim herkes olumlu görüş bildiriyor.

Kablodan kasıt, kombiye kabloyla bağlanması mı yoksa, Termostatın pilli değil de prizden elektrik alması mı ?

• Hocam kablosuz termostat demek kombi ile oda Termostatı arasındaki bağlantının kablo ile yada kablosuz olmasıdır. Kablosuz termostatların bir de alıcı kısmı vardır. O kısım elektrik beslemesini direk 220v prizinden alır çoğunlukla. Yada adaptörü olur. Bu alıcı modülünün bir de kombiyi aç kapa yaptıran bağlantısı vardır.

Programlı ve programsız ot kullanan biri olarak kesinlikle programlı öneririm. Çünkü devamlı dereceyle oynamak yerine otomatik belirli saatlerde dereceler yapılması daha yararlı ve tasarruflu oluyor. Örneğin sabah evden çıkıldığında dereceyi düşürmesi, akşam eve gelmeye yakın tekrar ısıtması, gece gene sıcaklığı düşürmesi, sabah uyanınca tekrar ısıtması. Yada devamlı evde olunduğu zamanlarda haftasonu gibi gene ihtiyaca göre derece ayarlanması isabetli oluyor.
    Ayrıca standart on off termostat yerine tpi algoritmalı bir Termostat öneriyorum. Bu şekilde sıcaklık dalgalanması minimum oluyor. İki türlü de oda Termostatı kullandım, konfor olarak çok fark var.
    Son olarak kablosuz yada kablolu termostat konusu. Eğer fiyat farkı size çok gelmiyorsa kablosuz alın. Ancak pahalı geliyorsa Termostatı koyacağınız yerin doğruluğundan emin iseniz kablolu alın ve oraya montajını yapın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 3 Nisan 2021; 23:3:13 >

• osman_goksel kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim size de, aklımda olan modülasyonlu O. T. idi ama o öyle ucuz kolay bişe değilmiş.

Yukarda arkadaşın önerdiği Honelwey aklıma yattı onu alırım. Özellikleri güzel.

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.