Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erkostu

1 derece fark çok. En fazla 0.6 veya ,0.7 yapın

O zaman günlük prg. VS neden yapılıyor termostatlarda ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilonsahiden kullanıcısına yanıt

Evinizin yalıtımı iyiyse yaparsınız evin konumuna göre değişir değerler.

• magistra86 kullanıcısına yanıt

Netatmo stokları eridi Türkiye'de maalesef. Son 10 günde 10 adet sattım. Dilerseniz size de tedarik edebilirim. erdltlli@gmail.com'dan ulaşabilirsiniz.

• Fiyat ne kadar

• Merhaba.

ECA'nın oda termostatını kullanan var mı?

Bilenler fikir beyan edebilir mi?

https://www.akakce.com/termostat/en-ucuz-e-c-a-ert-176-rf-kablosuz-dijital-fiyati,99978925.html

• esrademr E kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 2 kış sezonu boyunca Ankara gibi soğuk bir memlekette ben bu termostatı ECA proteus konvansiyonel hermetik kombi ile birlikte kullandım. Öncelikle şunu söyleyeyim, 2 kış boyunca termostat ile kombiye bağlanan alıcı arasında hiç bağlantı kopukluğu yaşamadım. Ayrıca termostat pillerini de 2 sezon boyunca kullandım, piller de çabuk bitmiyor. 0,2 derece hassasiyeti vardı. Fabrika çıkış ayarına göre mesela odayı 23 dereceye ayarladınız, oda 22,8 derece olunca kombi devreye giriyordu, 23,4 derecede de çıkıyordu. Tabi konfor açısından 0,6 derecelik fark biraz rahatsız edici. Ancak servis menüsünden bu aralık değiştirilebiliyordu. Mesela 22,8'de kombi devreye girsin, 23,2'de ya da 23,0'de çıksın gibi. Basit bir cihaz. Yani diğer komplike cihazlar gibi öğrenme modu, programlama gibi özellikler yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Akıllı öğrenme ne işe yarar bilginiz var mı? Akıllı öğrenme yok diye bu markayı söylememişlerdi ama ben pek anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: esrademr

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

Akıllı öğrenme ne işe yarar bilginiz var mı? Akıllı öğrenme yok diye bu markayı söylememişlerdi ama ben pek anlayamadım.

Öğrenme modu istenilen sicakliga odayi ne kadar surede cikartiyo. Kombiyi nekadar sure calistirsam istenilen sicakliga geliyor seklinde o.t kendi icindeki alogoritmalari kullanarak hesapliyor. Buda hem konfor sicakliginin kaybolmamasina hemde daha az tuketim yapmasina yariyor.

• logizoom L kullanıcısına yanıt

Oda termostatları zaten odanın ısısı ayarlanan sıcaklığın altına düştüğünde kombiyi otomatik olarak devreye sokmuyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: esrademr

Oda termostatları zaten odanın ısısı ayarlanan sıcaklığın altına düştüğünde kombiyi otomatik olarak devreye sokmuyor mu?

Tabiki o sekilde calisma mantigi. Ogrenme modu olan cihazlar su sekilde calisiyor. Ben kombiyi 2 dk calistirip kapatirsam istenilen sicakliga ulasiyorum. İcerisindeki alogoritma sayesinde bunu hesaplayip kombinizin daha az calismasina ve yakit tasarrufu yaptirmaniza yardimci oluyor. Tabi bunda o.t nin hassasiyet dereceside cok onemli. Tavsiye edilen 0.1 hassasiyetli o.t ler

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Evin ısınma süresini öğrenip, kombiyi kaç dakika yakacagina karar verir. Böylece kombi kapandıktan sonra petekteki sıcak suyun evi ısıtmaya devam etmesi sebebiyle evin istenen sıcaklığın üstünde ısınmasını engeller. Ev sıcaklığı sabit kalır. Çünkü kombiyi ev daha istenen sıcaklığa gelmeden kapatarak petek sıcaklığının evi ısıtmasını sağlar.

@esrademr hasan usta biraz daha aciklayi anlatmis galiba :)

• Arkadaşlar merhaba, Bendede CLAS EVO 24FF Hermetik kombi var. ECA ERT176 RF Kablosuz oda termostatı aldım. Bunu kombiye bağladıktan sonra kombi servis menüsüne girip, herhangi bir parametreyi değiştirmem gerekiyor mu ? Çünkü kombimin servis kitapçığında ama şöyle bir bölüm var resimdeki servis menüsüne girip default olan 1=BASİC THERMOREGAULATION olan parametreyi, 2=ROOM TEMPERATURE ONLY Yapmam gerekli mi acaba?

• Arkadaşlar iyi geceler, Ben bütün bağlantıları yaptım. ECA ERT176RF çalışma aralığını SET edilen değerin 0.2+-,yan

Benim evin en soğuk odasında duruyor termostat, hermetik kombi 55 derece ayarlı, oda termostatı 19.0 ayarlı 18.8 devreye girecek,19.2 de duracak şekilde, fakat 36 dakika çalışıp duruyor, 40’dkka çalışıyor bunun 15 dakikası ısıtmasız devirdaim 25 dakikası ısıtmalı devirdaim.

Ortalama Gündüz 8C, Akşamları 0C,Kombi durmuyor acaba 55 derece mi yetersiz? Oda 18.8 de uzun süre kalıyor. Ayrıca en soğuk oda 19 O.T Ayarlıyken salon 22-22.4 arasında oluyor. 18.8C de uzun süre kalıyor.

• Merhaba,

Konunun büyük bölümünü okudum ancak kafam daha da karıştı. 2+1 kuzey, doğu, batı bir evimiz var. 3 oda Doğu'ya, yatak odası da Batı tarafına bakıyor. Tüm odalarda termostatik vana var. Koridorda ise normal vana ve banyoda havlupan mevcut. Kombim ise Buderus GB022i. Antalya'da yaşıyorum. Ev kısmen izolasyonlu.

Oturma odasına kablosuz termostat almaya karar verdim ancak buradan öğrendikçe hatlar koptu bende. On/off, modülasyonlu, programlanabilir derken iş uzadı. Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız memnun olurum.

1.On/off almak mantıksız mı? Çok uygun fiyatlara mevcut.

2.Programalabilir olmasına çok ihtiyacım yok gibi. Evde sürekli birileri var.

3.Gönül modülasyonlu termostat al diyor ancak en uygun Honeywell Y87RF2008 var ki fiyatı 800 TL. aradaki farkı ne kadar zamanda çıkartabilirim?

4.Öğrenme algoritmalı da alınabilir belki. Burada da en uygun Honeywell T3r var ki 550-600 civarında fiyatı var. Modülasyonlu Honeywell ile yine 200-250 TL fark var yine.

Amacım öncelikli olarak tabiki tasarruf. Mevcut termostatik vanalarla da geçen kış sorun yaşamadık. Bu nedenle ikinci sırada ise konfor geliyor.

Hangi termostatı almalıyım sizce? Yani attığımız taş ürtküttüğümüz kuşa değsin. Modülasyonlu alıp da 10 yılda amorti etmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeroseven

Merhaba,

Konunun büyük bölümünü okudum ancak kafam daha da karıştı. 2+1 kuzey, doğu, batı bir evimiz var. 3 oda Doğu'ya, yatak odası da Batı tarafına bakıyor. Tüm odalarda termostatik vana var. Koridorda ise normal vana ve banyoda havlupan mevcut. Kombim ise Buderus GB022i. Antalya'da yaşıyorum. Ev kısmen izolasyonlu.

Oturma odasına kablosuz termostat almaya karar verdim ancak buradan öğrendikçe hatlar koptu bende. On/off, modülasyonlu, programlanabilir derken iş uzadı. Aşağıdaki sorularımı cevaplarsanız memnun olurum.

3.Gönül modülasyonlu termostat al diyor ancak en uygun Honeywell Y87RF2008 var ki fiyatı 800 TL. aradaki farkı ne kadar zamanda çıkartabilirim?

4.Öğrenme algoritmalı da alınabilir belki. Burada da en uygun Honeywell T3r var ki 550-600 civarında fiyatı var. Modülasyonlu Honeywell ile yine 200-250 TL fark var yine.

Amacım öncelikli olarak tabiki tasarruf. Mevcut termostatik vanalarla da geçen kış sorun yaşamadık. Bu nedenle ikinci sırada ise konfor geliyor.

Hangi termostatı almalıyım sizce? Yani attığımız taş ürtküttüğümüz kuşa değsin. Modülasyonlu alıp da 10 yılda amorti etmeyelim.

Bende sizinkine benzer bir evdeyim,tek fark Kuzeyde soğuk bir şehirdeyim buna rağmen t3r iyi bir performas sergiliyor,eskis termostatım da -+ 4-5 derece oluyordu şimdi 0.5 bile oynama olmuyor.Bence bunda öğrenme modu rol oynuyor

• Selamlar,bosch 2300i kombi için oda termostatı bakıyorum.Evim alttan ısıtmalı,kablosuz bir ürün bakıyorum. Ne önerirsiniz?

• Arkadaşlar yeni aldığım evde Bocsh Condance 2500 kombi var. Eski evimdenn kalma Buderus GB022 ile uyumlu rc20rf kablosuz oda termostatı var. Kablosuz oda termostatını kombiye monte ettim ama termostat ekranında A01 816 hatası alıyorum. Yardımcı olabilecek var mı? Ni yerde hata mı yaptım. Yoksa uyumlu mu değiller. Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: zeroseven

Merhaba,

Benimde merak ettiğim sorular ve f/p açısından tecrübeli kullanıcılardan cevaplara da gelirse karar verme süreci daha kolay olur

• 0.5 hassasiyetli termostat kullaniyorum.

22 ayarli. 21.5 olunca calisiyir 22.5 olunca kapaniyor.

Kullanim kilavuzunda sicaklik hassasiyet ayari acma kapama)0 - 3 yaziyor.

Bu ayarlarla oynarsam 22.3 olunca mi kapatir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefondan kontrol edilecek şekilde f/p en iyi ürün hangisidir. Netatmo’lar baya pahalı geldi bana.

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.