Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladım hocam zaten bu tarz değerlendirmeler hep kabataslak olur .Ben birde bu enerji kimlik belgesi neye göre nasıl hesaplanır veriliyor anlamadım yani tamamen para tuzağı gibi gereksiz birşey geldi bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama dış hava sıcaklığıda olmalı hesapta sanırım. 10 derecede 6 harcıyorum 1-2 derecede 10m3 harcıyorum. Sağlıklı hesap yapılırmı ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam ılık petek modülasyonluya has bi özellik değil netatmo harika işler çıkarıyor
    Kablo ve programsızlık sorun değilse arkadaşa bir sor bilgisinden faydalan

• tek...

nickli arkadaşta natetmo da mı var hocam?

Netatmo bende var hocam :))
    Netatmo bambaşka bir dünya harika bir yazılımı var imkanı olan herkese tavsiye ederim
    Menziline girerse eğer o iş bende hocam merak etme sen

Gazın 1 m3 ü kabaca 10 KW ısı veriyor bunu birebir alıyormuş gibi hesap yapıyoruz. Aslında verim %90 desek ki gerçekte maksimum o civarlarda olur. Saatlik ısı kaybınız aslında biraz daha az çıkar, ama sonuç olarak biz o gazı yakıyoruz ve parasını veriyoruz, o nedenle bu şekilde bir hesap kabaca doğrudur. Sizin saatlik ısı kaybınız da hesabını yaptığınız gibi 2,91. Benim 8 KW dediğim hesap ise en soğuk günlerde olan kayıp şu ara daha az çıkıyor, en son 12 gün önce sayacın fotoğrafını çekmişim, şimdi baktığımda 121 m3 kullanım olmuş, buna göre son 12 günde benim ortalama saatlik ısı kaybım 4.1 KW olmuş demektir. tabi ki ortalama, gündüz sıfır olduğu zaman da vardır gece 10 olduğu zamanda vardır muhtemelen.
  • alperkurucu A kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten bu nedenle ortalama diyorum, yoksa manyakça saatlik fotograf çekmek lazım.
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    on off ama değil mi hocam?
    forumda dinsingirion yanlış yazmış olabilirim🤭😔

kombilere hakim maşallah sağolsun ve modülasyon lu kombilere on off termostat ları ayıp olarak görüyor.

Hocam bu işlerde uzman bakış açısına saygı duyarım
    Ben sana bi ara özelden biraz yazayım hocam:))
    Tekrar diyorum modülasyona çok takılma
    Bir senelik migo maceramız var evlere şenlik, doğru cihazı bulamazsan canından bezersin
    Tamam hiç sönmeyen modülasyonlu bşr cihaz benimde hayalim varsa bilen duyan nitromix için yazsın
    Yada bosch için :))

sağolun hocam yazarsanız merakla okurum.🥰

yani santek ten önce bende 2 tane termostat değiştirdim.

ev güney cephe olmasa hiç uğraşmam ancak malum termostat yokken kombi içerisinin sıcak olduğunu anlamamıyor kombi mutfakta ama hergün aç kapa uğraşmak sıkıcı oluyor.

• Merhaba oda termostat ini kendimiz takarsak kombinin garantisi bozulurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

sağolun hocam yazarsanız merakla okurum.🥰

yani santek ten önce bende 2 tane termostat değiştirdim.

ev güney cephe olmasa hiç uğraşmam ancak malum termostat yokken kombi içerisinin sıcak olduğunu anlamamıyor kombi mutfakta ama hergün aç kapa uğraşmak sıkıcı oluyor.
    sonunda gittigidiyor indirimi +75 tl bonus puan ile bosch 2300i kombiyi 3800 tl mal etmiş oldum.Umarım memnun kalırım .

Warmhause enerwa 24 veya ewa 24 almadığım için pişman olmam.Çok sağlam ürünleri var ancak kurumsal değiller güvenemedim :(
    Hayırlı olsun

sağolun özellikle bütçeyi biraz daha yükseltip enerwa 24 almak istedim.1/10 modülasyon gelişmiş lcd ekranı vs çok hoşuma gitti.

Ama talepte bulundum ek garanti verin , ücretli ücretsiz farketmez dedim alayım dedim ama dönüş bile yapmadılar.

Edirne de birkaç doğalgazcı ile görüştüm hepsi iyi marka ama bireysel satıştan çok mütahitlerle toplu satışa yönelmişler.Bunu söyleyen Edirne de büyük mütahitlere doğalgaz çeken bir dükkandı.

Hatta istanbul da şuan büyük sitelerin hepsine mütaahitler warmhaus koyuyorlarmış.
    Bosch ta çok iyi merak etme doğru seçim bence

açıkcası buderus bosch kullanıp memnun kalmayan görmedim duymadım umarım bende memnun kalırım .

petek boylarını uzattığımdan modülasyon oranı benim için önemliydi.Bu anlamda enerwa plus çok mantıklı geldi ama yine de güvenemedim.Üründen çok firma kurumsal gelmedi dediğim gibi , ayrıca sektöre gireli 5 yıl kadar olmuş hiç marka algısı yaratmamışlar , reklam yok , ek güvence yok.Yerleşik servis ağı yok.Servisleri inceledim herşeyin her markanın servisliği yapan merdiven altı yerler gibiler.
  • Hocam buderus var komşumda, kulağınıda yaslasan çalıştığını anlamazsın
    Bosch ta öyle
    Lazım olsa ikisinide gözüm kapalı alırım

büyük ihtimal gb062 ise 47 db benim aldığım 44 db :) biliyorsunuz 1 db bile duyulur anlamda büyük etken.Ses konusunda kuşkum yok ama umarım uzun ömürlü olur :)
    Hocam buderusta ses şikayetleri okudum ben aslında
    Fan sorunuydu
    Ama komşuda U072 var sıfır ses 😳

https://www.buderus.com/ocsmedia/optimized/full/o378576v287_7736900564.pdf

47 desibel dediğim gibi :)
  • 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.