Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turusan

Kombi marka modelim : Baymak Dolcevita Fellice 310
    Yaşadığım şehir : Kars
    Kablosuz oda termostadı olmayı düşünüyorum kiracı olduğum için baymak almak istemiyorum.
    Çıktığım zaman alıp götürmek ve her kombiye uysun diye bana kurulumu kolay ve hassasiyeti yüksek program ayarlı olursa iyi olur ama olmasada olur fiyat performans odaklı bir marka model önerebilir misiniz
    hasanemmi iyi güzel cihaz üretmiş ama yayınladığı karşılaştırmalı fiyat listesinde honeywell t3r (c727) kablosuz fiyatını 435 tl olarak girmeyi unutmuş. Muhtemelen kendi ürettiği cihazının daha iyi bir yazılımı da vardır. Fakat bizim istediğimiz özellikler ikisinde de benzer.

Honeywell firamasını anlatmaya çok gerek yok.Yüksek kalitede termostat üreten bir firma. Birçok firmada bosh,buderus gibi modellerini bu firmaya yaptırıyor.

T3r modeli alalı çok kısa süre oldu. Başta kazan suyu sıcaklığı 45 derece ayarlamıştım. Sonrasında 55-60 dereceye getirince sıkıntı kalmadı. İstediğim sıcaklığa 0.1 hassasiyet ile ayarlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 10 Ocak 2020; 17:36:26 >

• chemsul kullanıcısına yanıt
    Merhaba chemsul
    Paylaştığım tabloyu her ay güncellemeye çalışıyorum.
    Tablodaki ürünlerin kullanım kılavuzlarını tek tek inceledim.
    Önceleri CMT727 nin fiyatlarına ulaşabiliyordun.
    Sanırım bu ürün kaldırıldı ve yerine T3R modeli sunuldu.
    Parantez içinde CMT727 de yazsa tam olarak aynı özelliklerde olup olmadığını bilemediğimden fiyat yazmadım.
    Eğer tam olarak aynı özellikte olduğunu teyit ederseniz tablodan CMT yi kaldırıp T3R yi eklerim.
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Merhaba chemsul
    Paylaştığım tabloyu her ay güncellemeye çalışıyorum.
    Tablodaki ürünlerin kullanım kılavuzlarını tek tek inceledim.
    Önceleri CMT727 nin fiyatlarına ulaşabiliyordun.
    Sanırım bu ürün kaldırıldı ve yerine T3R modeli sunuldu.
    Parantez içinde CMT727 de yazsa tam olarak aynı özelliklerde olup olmadığını bilemediğimden fiyat yazmadım.
    Eğer tam olarak aynı özellikte olduğunu teyit ederseniz tablodan CMT yi kaldırıp T3R yi eklerim.
    Saygılar.
    T3 kablolu, T3R Kablosuz özelliği olan, cmt727 ile aynı. Menü görselinde küçük farklılıkları var. Ekstra özelliği var mı bilmiyorum. Teknik olarak aynı cihazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye yetkili distribütör İrka'da CMT727 var.
    https://www.irka.com.tr/CMT-727D1016-Kablosuz-Programlanabilir-Oda-Termostadi,PR-2797.html
    Halen satılmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 10 Ocak 2020; 23:18:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Türkiye yetkili distribütör İrka'da CMT727 var.
    https://www.irka.com.tr/CMT-727D1016-Kablosuz-Programlanabilir-Oda-Termostadi,PR-2797.html
    Halen satılmakta.
    Burda 630 TL gibi mantıksız bir fiyat yine yetkili satıcı ekonsat 435 TL 5 taksit alınabilir,

https://tesuba.com/urun/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016

Bence bu bile pahalı, zaten doğalgaz faturaları belimizi büküyor, termostata büyük paralar vermek bana mantıklı gelmiyor, Duvar oda müsaitse kendini evinizse kablolu daha uygun bile olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 10 Ocak 2020; 22:37:29 >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Ben sordum irkaya güncellemiyorlar siteyi ellerinde yokmuş zaten eski seri 727 bundan sonra t3r olarak satılacak denildi ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 10 Ocak 2020; 23:56:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    İlk fırsatta T3R nin kılavuzun bulup inceleyeceğim.
  • honeywell T3R modeli bugün geldi kurulumunu kendim yaptım malzeme kalitesi olarak gerçekten çok iyi elinize alınca anlıyorsunuz muazzam bir işçilik var haftalık program yaptım ileriki günlerde kendini belli eder ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 12 Ocak 2020; 15:47:45 >
  • T3r bugün elime ulaştı. hazır kurulum vardı zaten(on*of termostat) onu söküp t3r yi kurdum. haftalık ayar yaptım ama evi genelde 22.5- 23 derece ile ısıtıyoruz. gündüzleri de evde çocuk olduğundan, aslında haftalık program işin teferruatı.

bu ürün manuel moda alınınca optimizasyon açıldığında kendi optımum ayarını yapabiliyormu. birde optimumu 1 yaptım, 180S olanoptimum stop u da 1 yapıp devreye aldım.

umarım doğru yapmışımdır. 170p de birde2 seçeneğini seçilirse gecikmeli başlatma çalışmış oluyor. ama sanırım 1 olan optımum başlatma daha uygun.

birde gün içinde 4 set yapılıyor. set için sizler hangi saatleri ve kaç dereceyi ayarlıyorsunuz. bilgi paylaştıkça çoğalır.
  • maviplanet kullanıcısına yanıt
    Evin yalıtımı iyiyse sıcaklığı muhafaza edebilirseniz 180S 1.ci konuma almanız fayda getirecektir aksi taktirde sorun yaşamanız olası ..

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    evin muhafazı çok iyi şükürde dairemiz zemin üstü olduğundan yatak odalarının yarısı dışarı sundurmaya denk geliyordu.geçen kış çok üşüdük, yazın alttan mantolama yaptırdım.nispeten yarım- bir dere arası fayda etti. dış sundurmalar biraz ortalama ısımızı alta çekiyor. birde tatillerde üst kat komşumuz köye gidiyor ozaman ısı kaybı en az %25-30 oluyor. onun dışında bina yeni. mantolama köpük yerine taş yünü ile yapıldı.

birde bizde ısıtma petekle değil yerden. işi bilenler 50 dereceden fazla yakma kombiyi diyorlar yoksa yerden ısıtma yüzünden kombiyi zorlarsın dediler.

bende 45 e ayarladım öyle gidiyor.

4 set yaptım
    1)06.00- 22.5
    2)08.00-22
    3)16.00-22.5
    4)22.00-22

bugün böyle ayarladım.dün hepsini yarım derece fazla ayarlamıştım, ev biraz çok ısındı gibi gelince düşürüp deneyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maviplanet

T3r bugün elime ulaştı. hazır kurulum vardı zaten(on*of termostat) onu söküp t3r yi kurdum. haftalık ayar yaptım ama evi genelde 22.5- 23 derece ile ısıtıyoruz. gündüzleri de evde çocuk olduğundan, aslında haftalık program işin teferruatı.

bu ürün manuel moda alınınca optimizasyon açıldığında kendi optımum ayarını yapabiliyormu. birde optimumu 1 yaptım, 180S olanoptimum stop u da 1 yapıp devreye aldım.

umarım doğru yapmışımdır. 170p de birde2 seçeneğini seçilirse gecikmeli başlatma çalışmış oluyor. ama sanırım 1 olan optımum başlatma daha uygun.

birde gün içinde 4 set yapılıyor. set için sizler hangi saatleri ve kaç dereceyi ayarlıyorsunuz. bilgi paylaştıkça çoğalır.
    nereden ne kadara aldınız?
  • pıtıpıs P kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/honeywell-t3r-programlanabilir-kablosuz-dijital-oda-termostati-y3h710rf0072-p-HBV00000PYEEN?magaza=ems%20M%C3%BChendislik
    bu ürünü 468 e aldım.ben biraz garanticiyim. bir sorun çıkarsa arada güven veren bir aracının olmasında fayda var derim.yoksa daha ucuzu da var.
    https://tesuba.com/urun/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016 burda 434 tl ama bi sorun olsa iade işlemi nasıl olur bilemiyorum.

siparişi verdikten 2 gün sonra geldi ürün.

• Yogusmasiz İmmergas kombi var... Garanti bitti..
    Bu işlerden hiç anlamıyorum..
    Ev Net 160 m2 3+1 Batı Doğu Kuzey cepheli

Kablosuz mu yoksa kablolu mu?
    Nasıl bir termostat almalıyım?

Santek uyar mı bu kombiye?

• Konu dışı. Buraya da sorayım. Bu evin cephesi ne? :)
    Mavi çizgi üst kuzey alt güney

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanforum -- 13 Ocak 2020; 23:38:8 >
  • 2 gündür test etmekteyim düzene girdi sayılır evde ısı dalgalanması olmuyor eski on-off vaillant vrt35f kıyasla petekler ılık kazan sıcaklığım 55 °c olmasına karşılık 42 derecelik bir ısıtma yapıyor öyle hiç tam kapasite en büyük alev boyutunu açtığını görmedim belkide havalardan kaynaklı istanbul 9-10 civarı 4-5 derecelere düştüğünde belkide odayı ideal ısıya tahminindeki sürede çıkaramayınca belki o aşamada yüksek ısı kazan sıcaklığına (55) erişecek bakalım takipdeyim şimdilik ama eski ot kıyasla yakıt sarfiyatım günlük 7.2 den 5 düştü ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 14 Ocak 2020; 11:5:14 >

• _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt
    Modülasyonlu open therm termostat mı?
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hayır değil ..

• Arkadaslar elimde bir termostat var bunu ariston kombime baglayabilirmiyim kombideki kabloyu buldum 2 kablo var ama termostadin neresine baglamaliyim bilemedim birkactane baglanti yeri var. anlayan biri varsa yardimci olursa cok sevinirim.

• Merhabalar Daikin ndj28 kW kombim için termostat almak istiyorum,pek anlamıyorum bu işlerden istedigim oda sıcaklığını 22 ye ayarladigimda sıcaklık 22 ye geldiğinde kombi kendini kişisin mesela ve telefondan iş çıkışı eve gelmeden kombimin derecesini yükseltip alçakta bileyim böyle donanımlı bir termostat öneriniz olur mu şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.