Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
155
Favori
359.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buhttps://urun.n11.com/termostat/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016-P207022012
    adresteki ilanda CMT727 yerine T3R isimli Honeywell marka ürünü sundukları yazıyor.ve;
    ilanın altında:0,1 derece hassasiyetli farklı termostatların aksine kombi gereksiz yere sık sık ateşlenmiyor. yazmış

burda ise kendi sitesinde:https://ev.honeywellhome.com.tr/product-detail.php?id=55
    0,5°C sıcaklık ayar adımları demiş.

oda termostat işinin teknik kısmından anlamadığım için size sormak istedim yeni ürün cmt 727 ye muadil yada alternatif olarak mı çıktı. birde şu yazan set değerleri cmt 727 den farklı mı çalışıyor.
    sonuç olarak cmt ile kıyaslanırsa sizce nasıldır.

• Merhaba,

Ortalama 100metrekare brüt 3+1 giriş kat yalıtımlı evim için termostat bakıyorum önerilerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Kombim bosch classic silver model.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maviplanet kullanıcısına yanıt
    Aynı ürün cmt 727 ile.fiyatıda çok uygun geçmişe nazaran

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Eviniz yalıtımlı kolay ısınıyorsa forumdaki hasanemmii hocamın kendi üretimi santek veya bütçeniz imkan veriyorsa evde sürekli internet varsa netatmo yu tek geçerim
    Hocam ev yalıtımlı sıfır bina. Uzaktan kontrol edilebilirse iyi olur. Eve gelmeden önce ayarlamak vs iyi olur. Yorumunuz için teşekkürler. Başka alternatif tavsiyeniz var mı?

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Santek programlanabilir kendini kanıtlamış bir cihaz, netatmo işinin uzmanı zaten takar ve unutursunuz ama pahalı ve garanti sağlayıcısı yok Türkiyede. Başkaca kaliteli cihazlar mutlaka vardır ama emin olmadığım için tavsiyede bulunmam yanlış olur, tecrübesi olanlar tavsiye ederse çok daha sağlıklı olur

• honeywell t3r termostatını kurdum, 23 dereceye ayarlı ve kazan suyu 55 C . Ama ev bir türlü 23 derece olmuyor, öğrenme modunda mı kaynaklanıyor ilk günlerde bu sıkıntı
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    Kurulalı ne kadar oldu bu önemli. Eğer birkaç günü geçmiş ise evi 23 dereceye getirecek kadar ısı transferi yapamıyorsunuz demektir. Bu da ya ısı kaybı (izolasyon sorunu) ya da petek metrajı eksikliğinden olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Kurulalı ne kadar oldu bu önemli. Eğer birkaç günü geçmiş ise evi 23 dereceye getirecek kadar ısı transferi yapamıyorsunuz demektir. Bu da ya ısı kaybı (izolasyon sorunu) ya da petek metrajı eksikliğinden olur.
    Dün akşam kurdum, normalde 45 kazan suyu yetiyordu evi ısıtmaya, anlamadığım termostat 23 dereceye getiremeden neden arada kombiyi kapatıyor, eve ara kat güney cephe ısı izolasyonu güzel

• chemsul kullanıcısına yanıt
    Modulasyonlu termostatların çalışma mantığı biraz farklı ac kapa termostatlar gibi davranmıyorlar, biraz daha bekleyin evin ısısı otursun.
  • Herkese selam, arkadaşlar bendeki buderus Gb072 kombiye oda termostatı takmayı denedim olmadı, hem kablolu, hem kablosuz (kablolu General HT 250, kablosuz general ht 500)yeşil yerdeki köprüyü söktüm oda termostatını bağladım olmadı, turuncuya taktım yine olmadı, termostatlar kombiye komut veremedi ne yapmam lazım acil olarak cevaplarsanız sevinirim

• takıntım kullanıcısına yanıt
    0,5°C sıcaklık ayar adımları
    ne demek oluyor.

Honeywell T3R;bu ürün 0,1 hassasiyette mi değil mi çözemedim
  • maviplanet kullanıcısına yanıt
    Biraz zaman ayırıp okumanız gerekiyor
    0.1 hassasiyetle ölçüm yapar. siz istediğiniz dereceyi ayarlarken 0.5 ve katları olarak ayarlayabilirsiniz demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviplanet

0,5°C sıcaklık ayar adımları
    ne demek oluyor.

Honeywell T3R;bu ürün 0,1 hassasiyette mi değil mi çözemedim
    0.1 ölçüm hassasiyeti ile çalışır. TPİ algoritma kullanır. Öğrenme Modu diyebiliriz. Time-Proportionally-İntegral (Zaman-oransal-integral)

Ayar adimlari 0.5C'dir Honeywell'in butun termostatlari bir iki tanesi hariç hepsi 0.1C hassasiyetlidir. TPİ algoritmalidir. Standart on/off termostatlara göre çalışma mantığı üst seviyedir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

honeywell t3r termostatını kurdum, 23 dereceye ayarlı ve kazan suyu 55 C . Ama ev bir türlü 23 derece olmuyor, öğrenme modunda mı kaynaklanıyor ilk günlerde bu sıkıntı
    Öğrenme gerçekleşene kadar ısı dalgalanmasi, sete ulasamama yada sete yavaş ulaşma olması normal. 3-5 gun sabredin sonra kombiyi ve termostati unutun. Sete ulaştıktan sonra mıh gibi çakılir kalır set degerinde.

3 yıldır CMT727RF kullanıyorum. Sıkıntı yok merak etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 8 Ocak 2020; 23:56:30 >
  • Ayarladan optimizasyonu açın. 8:OP isimli menüden ayarın 1 olması lazım. CMT727'de program sağ-sol ve İ tuşuna aynı anda basınca kurulum moduna giriliyor sizdeki nasıl bilemiyorum. Kurulum ve kullanma kılavuzuna bı bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ayarladan optimizasyonu açın. 8:OP isimli menüden ayarın 1 olması lazım. CMT727'de program sağ-sol ve İ tuşuna aynı anda basınca kurulum moduna giriliyor sizdeki nasıl bilemiyorum. Kurulum ve kullanma kılavuzuna bı bakın.
    Aynı şekilde dediğiniz gibi yaptım. Daha önce termostat kullanmadım. Bu konuda tecrübe eksiğim var. En son kombi ayarını 60 dereceye getirdim. Dışarısı tabi soğuk 3-5 C. Daha önce kombiyi takip etmiyordum. 23 set değeri var, içerisi 22 civarı kombiyi ısıt komutunu veriyor. Kombiye gidiyorum ne yapıyor diye. Bazen bir hareket yok. Bazen 60 dereceye kadar ısıtma yapıyor. Sonra ısıtmayı kapatıp devir dayim yapıyor, oda 23 derece olmuyor, kazan 40 dereceye gelene kadar ısıtma yapmıyor sonrasında tekrar ısıtmaya başlıyor. Bu reaksiyonu termostat mı yaptırıyor, yoksa termostat olmasa da bu şekilde mi çalışacaktı karar veremiyorum. Bir kaç gün geçsin alışayım. Tpi ne öğrenecekse öğrensin adam akıllı odayı 23-23.5 sabit tutsun. Hanımla papaz olmayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ayarladan optimizasyonu açın. 8:OP isimli menüden ayarın 1 olması lazım. CMT727'de program sağ-sol ve İ tuşuna aynı anda basınca kurulum moduna giriliyor sizdeki nasıl bilemiyorum. Kurulum ve kullanma kılavuzuna bı bakın.
    Bu arada T3R de bu 17OP olarak değişmiş. Buradan 1 yapıp save yaptım. Ekranda bir simge beliriyor mu

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de bosch tr36rf var.
    Bu cihazda yapmam gerekn optimizasyon ve bana tasarruf sağlayacak ayar ne önerebilirsiniz?
    Ayarlardan optimizasyon açmak ne işe yarıyor gibi bilgiler verebilirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviplanet

buhttps://urun.n11.com/termostat/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016-P207022012
    adresteki ilanda CMT727 yerine T3R isimli Honeywell marka ürünü sundukları yazıyor.ve;
    ilanın altında:0,1 derece hassasiyetli farklı termostatların aksine kombi gereksiz yere sık sık ateşlenmiyor. yazmış

burda ise kendi sitesinde:https://ev.honeywellhome.com.tr/product-detail.php?id=55
    0,5°C sıcaklık ayar adımları demiş.

oda termostat işinin teknik kısmından anlamadığım için size sormak istedim yeni ürün cmt 727 ye muadil yada alternatif olarak mı çıktı. birde şu yazan set değerleri cmt 727 den farklı mı çalışıyor.
    sonuç olarak cmt ile kıyaslanırsa sizce nasıldır.
    Bu ürünü aynı satıcının kendi sitesinden daha ucuza temin edebilirsiniz , bilginize :
    https://tesuba.com/urun/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016

0.1C hassasiyet olduğunu ben teknik spesifikasyonlarda da malesef göremedim ancak yorumlarda hep 0.1C hassasiyetli diye bahsediliyor. CMT727 ve Bosch/Buderus modellerinde öğrenme ve TPI var deniliyor bu yönden aynı , fakat bu modelde sanırım farklı olarak "Optimizasyon" denilen bir durum da var. CMT727'nin kitapçığında Optimizasyon konusu geçmiyor. Bir diğer farklılık ise sanırım CM727'de tatil ayarı (x gün termostatı y derecede bırak) gibi bir seçenek var fakat bu modelin özelliklerinde bunu göremedim.

Bu arada servis ağı biraz zayıf, ben halen ürünün servis kurulumu için bekliyorum :( Çok zor değil fakat garantisi bozulur mu emin olamadığım için ürünü kendim kurmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Bu ürünü aynı satıcının kendi sitesinden daha ucuza temin edebilirsiniz , bilginize :
    https://tesuba.com/urun/honeywell-t3r-kablosuz-oda-termostati-y3h710rf0072-cmt727d1016

0.1C hassasiyet olduğunu ben teknik spesifikasyonlarda da malesef göremedim ancak yorumlarda hep 0.1C hassasiyetli diye bahsediliyor. CMT727 ve Bosch/Buderus modellerinde öğrenme ve TPI var deniliyor bu yönden aynı , fakat bu modelde sanırım farklı olarak "Optimizasyon" denilen bir durum da var. CMT727'nin kitapçığında Optimizasyon konusu geçmiyor. Bir diğer farklılık ise sanırım CM727'de tatil ayarı (x gün termostatı y derecede bırak) gibi bir seçenek var fakat bu modelin özelliklerinde bunu göremedim.

Bu arada servis ağı biraz zayıf, ben halen ürünün servis kurulumu için bekliyorum :( Çok zor değil fakat garantisi bozulur mu emin olamadığım için ürünü kendim kurmadım.

Alıntıları Göster
    Garanti bozulmuyor , hem satın aldığım yer ile hemde honeywell desteği arayarak teyit aldım. Kurulumu çok basit, 5 dk sürdü sürmedi. İlk gün öğrenme dolayısıyla sıcaklık sıkıntısı yaşamıştım. Bugün herşey normal sıcaklığı 23 derece set ettim. Farklı bir TFA termometre de var evde tam 23 derecelerde odayı ayarlıyor. 0.1 hassasiyetin doğru çalıştığını buradan anlıyorum.

CMT727 de olan optimizasyonun aynısı T3R de var. Bu konuda bir farklılık yok. İki kitapcığı incelemek lazım farkları anlamak için. Belki T3R de bir kaç yeni program özelliği gelmiştir diye düşünüyorum.

CMT727 almanya da üretilmiş gözüküyor, T3R ise ingiltere de üretilmiş.

Program ayarlarında ,saattaki 6 döngüyü değiştirme, kazanın ne kadar süre açık kalacağını falan değiştirebiliyorsun. Ben pek kurcalamadım.

Sadece optimizasyonu 1 yaparak açtım. Muhmelen diğer ayarları buna göre kendi yapacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 9 Ocak 2020; 14:27:28 >

• 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.