Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar babamın evi için 0.1 veya 0.2 hassasiyetli kablosuz oda termostatı bakıyorum. Fiyatlar resmen uçmuş. Bende siemens rev 24 rf var aşırı memnunum ama çok pahalı.

Aklımda eca ert 176 kablosuz modeli var. 0.2 hassasiyetli. Bu termostatı önerir misiniz? Baymak Lambert LPY 24 FI Premix Yoğuşmalı Kombiye takılacak.

Lütfen dönüş yapın arkadaşlar. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ealtun kullanıcısına yanıt
    Yorumların çoğunu okumaya çalıştım çoğunluk hasanemmi diye bir kullanıcının kendi yaptığı san tek ot tavsiye ediyor.bi araştır istersen.bende 10 gün önce bi arkdşın tavsiyesi ile babamın evine syntech kablosuz aldım.fena değil ama sıcaklığı geç algılıyor gibi geldi.petekler soğuyor sonra çalışmaya başlıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Tr36rf oda termostati kullanıyorum. Tek daireli 3 katlı bir binanın 3. Katında oturuyorum. Termostatik 21 dereceye kombi su sıcaklığını 35 dereceye ayarlandığında alt komşumdan günlük 1 metreküp az gaz tuketiyorum. Ancak kombi su sıcaklığını arttirdigimda alt komşumdan 1 metreküp fazla yakıyorum. Okuduğum kadarıyla da oda termostati kullananların kambiyo düşük derecede kullanılmaması gerektiği söyleniyor. Ama dereceyi arttırdıkça da yakıt sarfiyatı artıyor. Düşük derecede yaptigimda kombi neredeyse hep çalışıyor haliyle. Ne tavsiye edersiniz

• Arkadaşlar merhaba, benim wiessmann witodens100 kombim var ve 8 yıldır kullanıyorum, bugüne kadar sadece fazla güneş 3 peteğe ECA termostatik vana takılı binanın dış yalıtımı yoktur ancak pencere ve kapıların izolasyonu sıkıntısız, sürekli kullandığım oda ise deniz nedeni ile fazla ısınmıyor bu odayı konforlu ısıya getirmem için oda termostatı takmanın bir faydası olur mu ve faturayı etkiler mi?
  • Alperennnnn kullanıcısına yanıt
    Takmamalısın.

• Buderus GB012 model kombim için Buderus Rt36rf modeli (500TL) sipariş vermişken ürünüm kargolanmadığı için Honeywell T3R diye bir model (435TL) siparişi verdim. Sanırım her ikisi de Honeywell CMT727 ile benzer on/off tipi ürünler, T3R için zaten CMT727'nin yenilenmiş hali deniyor. Kombi ile termostat kullanacağım bölge arasında 1 kat olduğu için mecburen kablosuz bir model tercih ettim, şu anda 45C kazan sıcaklığı ve 125m2 teras dubleksi evde yaklaşık 8m3 gaz tüketimi söz konusu (Yer İstanbul, havalar 8C civarı iken tüketim) Odalarda Danfoss termostatik vanalar var 23C de vanalar kendini kapatıyor. Tüketimimin makul olduğunu düşünüyorum ancak oda termostatı ile az da olsa tasarruf edebilmeyi - gündüz evde kombi boşa çalışıyor - programlama yaparak iş saatlerindeki tüketimi düşürmeyi planlıyorum.

Aldığım termostat :https://ev.honeywellhome.com.tr/product-detail.php?id=55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitozcan -- 4 Ocak 2020; 12:25:34 >

• yiğit arkadaşım bende gb012 kullanıyorum geçen ay tam 100tl geldi pompayı yani sirkülasyon pompasını 1 e aldım bu yıl aldım kombiyi santek oda termostadı yaz gir üye ol 66 sayfaya gel oradan hasanemmi diye arkadaş teknik öğretmen ankarada el yapımı şikayet sıfır oku istersen forumu kablosuz 490tl idi kablolu ben aldım 250 tl şimdi kablosuz 580tl kablolu 290tl oldu wiifi yok 01 hassasiyet öğrenme modu var siemens rf24 e kafa tutuyor hatta daha iyi şu an liste var bir incele derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: takıntım

Peteklerinizin havasını alın.eğer basınç düzelmez ise mutlaka servisi çağırın genleşme tankına baksın muhtemelen havası eksilmiş yada delinmiş olabilir.kombinize daha fazla masraf çıkartabilir arıza yı tespit ettirmez iseniz.bende 55 derece kullanıyorum Bosch tr36 rf ile. 0.5 algılama aralığı olan termostat almak hatadır hele öğrenme modsuz termostat almak daha büyük hatadır.keşke çok az daha fark verip daha iyi birşey alsaydınız
    öğrenme modu ne oluyor. general ht500 uyarmı.

• Yoğuşmasız kombilerde wifili o.t kullanabilirmiyiz ?

• karamurat_670 kullanıcısına yanıt
    General ht 500 öğrenme modu yoktur sadece aç kapa yapan düz bir alettir.öğrenme modu tpi algoritma diye bilinen kombinin gereksiz yere ısıtmasını engelleyen evin ne kadar sürede ısınıp ne kadar sürede soğuyacağını tahmin eden ve evin ısısını sabit tutmaya yarayan konfor ve ekonomi sağlayan özelliktir kısaca.mesela termostatı 22.5 dereceye ayarladınız termostat kombiyi 22 derece de kapatır ve mevcut petek sıcaklığının 22.5 e getireceğini öğrenme modu sayesinde gereksiz çalışmasını engellemiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Buderus GB012 model kombim için Buderus Rt36rf modeli (500TL) sipariş vermişken ürünüm kargolanmadığı için Honeywell T3R diye bir model (435TL) siparişi verdim. Sanırım her ikisi de Honeywell CMT727 ile benzer on/off tipi ürünler, T3R için zaten CMT727'nin yenilenmiş hali deniyor. Kombi ile termostat kullanacağım bölge arasında 1 kat olduğu için mecburen kablosuz bir model tercih ettim, şu anda 45C kazan sıcaklığı ve 125m2 teras dubleksi evde yaklaşık 8m3 gaz tüketimi söz konusu (Yer İstanbul, havalar 8C civarı iken tüketim) Odalarda Danfoss termostatik vanalar var 23C de vanalar kendini kapatıyor. Tüketimimin makul olduğunu düşünüyorum ancak oda termostatı ile az da olsa tasarruf edebilmeyi - gündüz evde kombi boşa çalışıyor - programlama yaparak iş saatlerindeki tüketimi düşürmeyi planlıyorum.

Aldığım termostat :https://ev.honeywellhome.com.tr/product-detail.php?id=55
    Bende biraz önce honeywell T3R siparişi geçtim. Montajını kendim yaparım diye düşünüyorum. Honeywell müşteri hizmetlerini aradım, direk mail olarak talep gönderin diyor. Bakalım artık tasarruf durumu nasıl olacak.

• slm arkadaşlar. 0.5 derece hassasiyet yeterlimi termostat için yoksa 0.2 mi almalıyım. honeywell alacağım ama hassasiyeti 0.5 derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yanaro

slm arkadaşlar. 0.5 derece hassasiyet yeterlimi termostat için yoksa 0.2 mi almalıyım. honeywell alacağım ama hassasiyeti 0.5 derece.
    honeywell hassasiyeti 0.1 C. Oda sıcaklığı ayarlama 0.5 derece. Benin honeywell tercih etme sebeplerim, yüksek kaliteli bir ürün olması, 0,1 hassasiyet olmasına rağmen üzerinde TPI algoritması ile ortam şartlarını öğrenebilmesi, programlanabilir ve kablosuz olması idi. Bütce uygun olsa idi wifi olanı seçerdim. Ama şu için buna ihtiyaçda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 6 Ocak 2020; 12:34:35 >
  • Mehaba Siemens rev 24 rf oda termostatının öğrenme modu varmı ve bu mod istenildiğinde kapatılabiliryormu bir yorumda şöyle bir şey okumuştum bu termostat ile ilgili ne kadar doğru bilmiyorum bilenler cevap verirse cok faydalı olur yorum şöyle idi rev 24 öğrenme modu açıkken 0.1 hassasiyetle çalıştığını ama öğrenme modu kapalı iken ise 0.5 hassasiyet le çalıştığını yazmış böyle bir şey varmı ve ne kadar doğru rev 24 ün hassasiyet oranları ayarlanamıyormu geçen yıla göre fiyatta indirim var rev 24 almak istiyorum ama bu yorum kafa karıştırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Bende biraz önce honeywell T3R siparişi geçtim. Montajını kendim yaparım diye düşünüyorum. Honeywell müşteri hizmetlerini aradım, direk mail olarak talep gönderin diyor. Bakalım artık tasarruf durumu nasıl olacak.

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun, benim ürünüm bugün elime ulaştı. Kablosuz modellere satıcı ücretsiz montaj var diyor ancak Honeywell sitesinde diğer modellerde ayrıca "Ücretsiz Montaj" diye belirtilmiş iken T3R'de böyle bir ibare yok. Maalesef 0850 ile başlayan telefon numarası çalışmıyor, servisler de çok bilgili değil. Zar zor ulaştığım bir servis 10-15gün'e ancak gelirim dedi. İnternetteki videolardan yola çıkarak ben de kurulumu kendim halledeceğim sanırım, umarım memnun kalırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitozcan

Hayırlı olsun, benim ürünüm bugün elime ulaştı. Kablosuz modellere satıcı ücretsiz montaj var diyor ancak Honeywell sitesinde diğer modellerde ayrıca "Ücretsiz Montaj" diye belirtilmiş iken T3R'de böyle bir ibare yok. Maalesef 0850 ile başlayan telefon numarası çalışmıyor, servisler de çok bilgili değil. Zar zor ulaştığım bir servis 10-15gün'e ancak gelirim dedi. İnternetteki videolardan yola çıkarak ben de kurulumu kendim halledeceğim sanırım, umarım memnun kalırız.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler. Bağlantı kolay gibi. Alıcı üzerindeki N ve L yazan klemense, kombiden yine aynı N ve L yazan klemensten kablo çekilecek. Sonrasında kombide kısa devre yapılmış olan uçlar sökülüp ordadan alıcıdaki A ve B yazan yere kablo çekilecek.

• Merhaba. Yarın evim de dogalgaz dönüşümü yapılacak. Anlaşmamız da olan bana sunulan termostat dd rf6001 kablosuz o.t. Açıkçası bilmiyorum özelliklerini sizce iyimi

• Muratyusufemir M kullanıcısına yanıt
    Çok iyi bir alet değil zaten çok eski bir termostat modeli imkanınız varsa daha iyi birşey alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takıntım -- 7 Ocak 2020; 19:15:3 >
  • Arkadaşlar selamlar. arçelik dgk 20 ekt m Marka mütahitin taktığı bir kombiye sahibim. İstanbulda şu günlerde 100m2 3+1 evde ortalama günlük 9m3 tüketimim mevcut. Öncelikle bu kombi nasıldır? Bu kombiye nasıl bir termostat alabiliriz? Bu konuda hiç bilgi sahibi değilim? Bir kaç ürün tavsiyesi verebilecek varsa sevinirim.

• ayhand28 kullanıcısına yanıt
    Eviniz yalıtımlı kolay ısınıyorsa forumdaki hasanemmii hocamın kendi üretimi santek veya bütçeniz imkan veriyorsa evde sürekli internet varsa netatmo yu tek geçerim

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.