Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba aynı durumu bende yaşamıştım ot 24 tm 23 gösteriyordu ot'nin kalibrasyon ayarı varmış. Hasan Hocanın bir yorumunda farkettim :) yaptım ve şuan beraber hareket ediyorlar bazen 0.1 fark oluyor ot 0.2 adımlı olduğu için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ersinsen30 E kullanıcısına yanıt
    sök kurtul şunu kombiden bir süre dediğimi dene görcen...o ot olduktan sonra sen daha çok 400 plus ödersin :) adanalı olduğun içinde herhalde sıcağa alışkınsın seviyon evin fazla ısındığını farkedemiyon..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Aralık 2018; 20:16:27 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Geçtiğimiz yıldan beri Bosch Condense 2500W modülasyonlu kombime COSA V3 on/off oda termostatı takmak aklımı hep kurcalıyor. Müşteri hizmetleri ile kavga dövüş farklı bir marka termostat takmaya onay aldım. Haftaiçi 9-10 saat evde bulunmadığımdan ve termostatik vanaları hava sıcaklığına göre çok aktif kullanamadığımdan Wifi kontrollü termostat düşünüyorum.
    Düşündüğüm konu şu modülasyonlu cihaza on/off termostat takmak !
    Modülasyon bildiğim kadarıyla kombinin dönüş suyu sıcaklığına göre alev boyunu arttırıp azaltmasını ve ayarlanan su sıcaklığına ulaştığında kombinin kapanmasını sağlayan özelliğidir. Modülasyonlu olmayan kombilerde de kombi çıkış suyu istenen sıcaklığa ulaşınca kombi alevi kesiyor.

Sorum şudur; modülasyonlu cihaza on/off termostat taktım diyelim. Oda sıcaklığı ayarım 24 C olsun, kombim bu sıcaklığa ulaşıncaya kadar modülasyona devam eder mi ? Modülasyon kombiye ait yazılımda var olan bir özellik, termostat ise sadece ortam istenen sıcaklığa ulaşınca komut verecek. Benim çıkarımım ; on/off termostat komut verinceye kadar kombinin modülasyona devam edeceğidir.

Yorumlarınızı ve bilgilerinizi rica ederim.

• bizimoglan B kullanıcısına yanıt
    Dogru dusunmussun daikin premix kombimle dis hava sensoru ve on off ot kullaniyorum gayet memnumum kombinin modulasyonuna hic bir etkisi yok.
    Yanliz her kombi modulasyon yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 16 Aralık 2018; 20:45:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinsen30

Buderus rc 100 oda termostatım belki tecrübe etmissinizdir veya bu termostatının çalışması konusunda bilginiz vardır..

Şu an hemen didijital termometre almaya gidiyorum termostatın yanına sabitlicem bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...

Sizi baya yordum ama günde 15 metreküp harcayınca insanın içi cız edio....
    Rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Kullandığınız kombi ve OT hk. en ufak bilgim maalesef bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 17 Aralık 2018; 13:53:13 >
  • quote:

OT'nın kalibrasyon ayarı kalibre edeblirsiniz.
    Kılavuzunda bahsediyor servis menüsüne girerek +/- 3C kalibre edebiliyorsunuz.
    Doğru dereceye en yakın değere kalibre edin yeter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 16 Aralık 2018; 21:31:52 >
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    Ben warmhaus wt08 kullanıyorum. Dediğiniz özelliklerde kablolu bir ot.

Kablosuz planı ise wt-rf03 olanı. 0.1c hassasiyeti günlük 6 programı ve tatil modu var. Tavsiye ederim.
    Ayrıca birde hasanemmi'nin kendi üretimi olan san-tek var.

Ben dış hava sıcaklık sensörü ile birlikte kullanıyorum. Kazan sıcaklığını falanda kendi ayarlıyor. Memnunum. Ancak dış hava sensörü almasaydı santek almayı planlıyordum. İncelemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 16 Aralık 2018; 21:59:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myurttav

Merhaba aynı durumu bende yaşamıştım ot 24 tm 23 gösteriyordu ot'nin kalibrasyon ayarı varmış. Hasan Hocanın bir yorumunda farkettim :) yaptım ve şuan beraber hareket ediyorlar bazen 0.1 fark oluyor ot 0.2 adımlı olduğu için.
    Anlıyorum evet saatlerdir takipediyorum termometre 23.4 ama ot 22 dediğiniz kalibrasyon ayatı etkili olabilir tabi varsa yada yapabilirsem bi bakıcam destek için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

sök kurtul şunu kombiden bir süre dediğimi dene görcen...o ot olduktan sonra sen daha çok 400 plus ödersin :) adanalı olduğun içinde herhalde sıcağa alışkınsın seviyon evin fazla ısındığını farkedemiyon..
    Daha yeni taktırdım sayılır olmazsa sokecem baska çare kalmazsa....

Sıcagı sevdiğim doğrudur..

• ersinsen30 E kullanıcısına yanıt
    yani komple sokmede kombideki yerini iptal edip, normale al dene dediğim ayarlarda kullan bir süre yani sıcağı sevdiğin sürece malesef faturan düşmez..istediğin otyede alsan çok faketmez...burdaki mantık nekadar ekmek okadar köfte mantığıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: BART SIMPSON

OT'nın kalibrasyon ayarı kalibre edeblirsiniz.
    Kılavuzunda bahsediyor servis menüsüne girerek +/- 3C kalibre edebiliyorsunuz.
    Doğru dereceye en yakın değere kalibre edin yeter...

Alıntıları Göster
    Evet şu an bende onu inceledim ama menüye giripE1 e ulaşamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

yani komple sokmede kombideki yerini iptal edip, normale al dene dediğim ayarlarda kullan bir süre yani sıcağı sevdiğin sürece malesef faturan düşmez..istediğin otyede alsan çok faketmez...burdaki mantık nekadar ekmek okadar köfte mantığıdır
    Haklısın ama şu şekilde bi durumdan bahsetti arkadaşlar ve haklı olma ihtimallerini seviyorum😂😂😂aslında ot 22 ayarlı ve çok çalışıyor ama ev gayet sıcak hatta ince bi uzun kollu var sadece yatarken bile üstümü ince bi şeyle örtüyorum sanırım benim ot nin kalibrasyonunda problem var o sorunu halledebilirsem olay çözüme kavuşcak gibi o da çözüm olmazsa 11.kattan aşağı atarım kendimi dwğil tabi ot yi😂😂😂

• Sanırım başardım... Bi süre bu şekilde takip edecem son durumdan haberdar ederimm...

Herşey için teşekkürler

• bide şunu fakettim duvara monte edilen otler kesinlikle daha düşük gosteriyor ana nedeni duvarın soğundan etkilenmesi olarak görüyorum...benim aynı oda vitrinle orta duvar arası +1.2 derece oynuyor hatta vitrin daha uzak olmasına rağmen petekte hangisini doğru ısın kabul edip eve hpmejen dağıtıcan tamamen muammaa...duvara monteli otler duvardan soğuğu çekiyor resmen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Aralık 2018; 14:3:54 >
  • quote:

Kombi buderus logamax plus gb062

Radyatörler demirdöküm plus

Evin ölçü cephe yönleri

1.çocuk odası 20 metrekare....2m tek perek var... Kuzeyide uzun sayılır ve batısı uzun cephe önündeki apartmandan dolayı fazla ışık almıyor..

2.salon. 22 metrekare. 1.8m.petek var..... Güney ve batı cephe. Bol bol güneş görüyor...

3.oturma odası. 15metrekare....1.3m petek var. Güney ve batı cephe bol ışık alıyor

4.yatak odası. 15metrekare. 1.3m petek var kuzeyi uzun küçük bi batı cephe

5..mutfak. 11 metrekare. 0.8m petek var. Güney cephe

6.antre. 9 metrekare. 1m petek var

7..hol. 6 metrekare. Petek yok

En son kat tavanda bişeler yapmışlar ama yalıtım içinmi anlayamadımresmini eklerim belki siz anlarsiniz

Evin cephesi fünet batı kuzey

Memleket adana soguguda yok yani

Camlar tek cam pvc

Zeminde parke var 8mm

Duvarlarda saten alçı var ama yalıtım yok sanırımm açılcası pek bilmiyorum

Petek botları yeterlimidir sizce sorun ne olabilir..

Bu konudada yardımcı olursanız sevinirim en azından yeterlimi yoksa 11-12metreye çıkarmalımıyımpetek boylarını
    Daha önce verdiğin bilgileri değerlendirecek olursak;

1- Evdeki tüm 1m. üzeri olan radyatörlerin tesisata ÇAPRAZ bağlı olması ısıtma oranını yükseltecektir.
    2- Adana dahi olsa amaç ısı yalıtımı ise başta binanın ve evin ısı yalıtım oranının yükseltilmesi gerekmektedir.
    Camların çift cam olması,
    Çatı izolasyonunun iyi olması, vb.

Üst katta ve Adana'da olduğunuzdan soruyorum. Binanın üstünde kapalı çatı var mı yoksa açık çatı mı?

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 17 Aralık 2018; 14:9:31 >

• Demirdöküm bayine gittim. 250 lira rf 6001 e 30 lirada montaj dediler.

Nette baktım 169 lira. 20 lirada kupon aldım çek satış bölümünden. Geldi bana 153 liraya. 5 sene önce de yine aynı paraya almıştım. Akşam bağladım. Yeni cihazlar biraz daha geliştirilmiş. Gerek anakart gerek devreler olsun. Ve de eski cihaz 10 saniye civarı tepki veriyordu. Yeni ürün 2 saniye de hemen tepki veriyor. Malzeme kalitesi olarak ta daha iyi.

Niye 0,5 derece hassasiyeti olan ürün tercih ettiniz yine derseniz. Evim dubleks üzeri çatı katı. Sağım solum her tarafım boş. Eğer 0,2 ya 0,1 bir cihaz tercih etsem o kombi hiç ama hiç durmayacak. Gün içerisinde el ile müdahale edilir ama geceleri mümkün olmuyor.

Böyle en azından özellikle geceleri iyi tasarruf ediyorum.
  • Vitodens 50-W 24kw Tam Yoğuşmalı kombi satın aldım.

on/off termostatların kombinin ekran kartında donmaya sebep olduğu söyleniyor.Bu yüzden var olan Cosayı kullanmaktan imtina ediyorum.

Hangi marka model oda termostatı tercih edersiniz ( Kablosuz)
  • Merhabalar Termodinamik Stokerli kazanıma oda termostati bağlayabilir miyim. Kazan 60000 lik 3 katlı binanın alt kat boş dükkan 2 ve 3 katı isitiyoruz.Daha doğrusu verimli olurmu

• Çok kısa süredir kombi ile ısınıyorum, gördüğüm, kombi ortamı ilk ısıtmaya başladığında (gece den gündüz ısısına geçişte) çok tüketiyor ama ortam istenen sıcaklığa ulaştığında çok az devreye giriyor. Şuan uyku saatinde 21. 5 diğer zamanlarda 23 derecede çalışıyor. Acaba sabit 23 te mi tutsam yoksa derece aralığını daha da mı kissam tasarruflu olur. Bu arada ev 110 m2 şuan tüketim 8-9m3 kombi 24 saat açık.

Ekleme :uyku saatinde 21.5 ayarlanan kombi saat 9 da 23 e geçen termostat ile sabah saat 8 den akşam 16 ya kadar 4 birim harcamış aynı gün akşam saat 16 dan 20 ye kadar 23 te sabit tutmak için 1 m3 harcamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilcc -- 19 Aralık 2018; 20:11:48 >
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.