Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.378
Cevap
106
Favori
347.499
Tıklama
Giriş
    4633 Mesaj

hocam evet hep açık ama inanın gece üşütüyor .Gerçi benim ev hiç birşey yakmasam 21 derecenin altına kolay kolay düşmüyor alttakiler sağ olsun evleri hamam gibi olunca banada yarıyor.Birde güney cephenin havaların böyle iyi seyrettiği durumlarda avantajı çok iyi.Oda termostadının gördüğüm en büyük faydası güneşli açık günlerde kombiyi çalıştırmaması.

birde dediğiniz gibi gece 21 sabah 23 yapınca tüketim daha agrasif oluyordu birde üşüyorduk.

benim remosens ayarlanan set değerine gelince duruyor 0.8 derece altına inince çalışıyordu.İnterhm sanırsam böyle değil set değerinin üstüne çıkmasını pek sevmedim gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

abi aydınlanamadım cümledeki bilmem ne bozukluğundan dolayı. :)

hangisi daha az tüketiyor.

hasanemmi senin o termostatı üreten ellerinden öperim. 100. ürünü satmadıysan ve %50 ye varan indirimlerle verecek olursan ben talibim abi :)

yada, yazılım işini sen yapsan devre elemanlarını parça parça bana yollasan lehimleme ve montaj işi bana kalsa ?

yani malzeme tedarik etsen işçiliği ben yapsam olmaz mı genede uygun bişeyler ?

pleaseee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 9 Ocak 2018; 23:6:25 >
    |
    |
    Bahsedilenler: osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör hasanemmii

hasanemmi, bu arada santek oda termostatı ve daikin kombinin reklamını, üreticilerinden daha fazla yaptığımı düşünüyorum :)

üreticiler bana bi güzellik yapar diye beklemiyorum. :) sadece ekmekçinin hakkını ekmekçiye vermek lazım diyorum vallahi
    |
    |
    hasanemmii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: meeb

Size de kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim hocam.Havlupana bende sinir oluyorum dediğim gibi çıkan peteği orada değerlendip üstüne dekoratif askılık alıp havluları aynı şekil orada kullanırız diye düşünüyorum.Ayrıca daha önce bahsetmiştim hol kare şeklinde ve petek koyulmamış .Petek banyoda olunda kapı açık olduğunda evin merkezinede faydası olur sanırsam.

Sizlere tek bir sorum daha olacak kombi dönüş suyunun mümkün mertebe soğuk mu yoksa sıcak mı olması beklenir?Şuan diğer odalardaki trv ler akışı kesince salondaki 2 adet 60*90 petek te ısıyı tam salmadan kombiye geri gönderiyor haliyle kombi kısa sürede modilasyona başlıyor.Oda istenilen set değerine ulaşmadan yan komutu olduğu halde kapanıyor.Kombiyi 50 aşağısına aldığım da ise ortam ısısı set değerine ulaşmıyor yada çok geç geliyor.

petekleri 1 metre genişliğe 90 cm yükseklikte olacak şekilde değiştiricem ancak biraz pahalı .İlk önceliğim oda termostadını değiştirmek istiyorum.Aslında sizin ürüne yorumlardanda belli olacağı üzere saygım sonsuz ancak onu prize bağlamak sıkıntılı benim salonda 😭Yoksa hiç uğraşmam alırdım sizin ürünü.

Dönüş suyu ne kadar soğuksa verim o kadar fazladır.
    Çünkü bacadan kaçan ısı azalır.

Bu yüzden hep derim ki, kombi yoğuşmalı da olsa yüksekte yakılabilir.
    Dönüş suyu 35C oluyorsa 70 de bile yakabilirsiniz.
    Bunu da sağlayacak tek şey uzun petek metrajıdır.

Havlupanı sökmenize gerek yok. Anlattığım gibi bağlatın. Böylece hanımlar havlu asmaya devam ederler.
    |
    |

• Yarbay
    2526 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

abi aydınlanamadım cümledeki bilmem ne bozukluğundan dolayı. :)

hangisi daha az tüketiyor.

hasanemmi senin o termostatı üreten ellerinden öperim. 100. ürünü satmadıysan ve %50 ye varan indirimlerle verecek olursan ben talibim abi :)

yada, yazılım işini sen yapsan devre elemanlarını parça parça bana yollasan lehimleme ve montaj işi bana kalsa ?

yani malzeme tedarik etsen işçiliği ben yapsam olmaz mı genede uygun bişeyler ?

pleaseee

Sağolasın coolomar.
    100. SAN-TEK daha satılmamış öyle duydum.
    Şu anda kaçıncısı sırada söylemiyorlar.

İş sadece kart montajıyla bitse poşetler gönderirdim.
    Alıcının ve vericinin tüm delikleri bile el ile açılıyor.
    Sonra dügmeler bu deliklere göre monte ediliyor. Yerlerine alıştırılıyor bir bakıma.
    Alıcı verici ayarı var.

Kitabı bile el yapımı.
    Kendi yazıcımda basıp sayfa sayfa kitapçık haline getiriyorum.
    Emeği çok.

Ortaya çıkan çirkin ördek yavrusu ise eline su döktürmüyor maşallah.
    Dış hava sensörü falan çok gereksiz artık.
    DIş hava ne olursa olsun sabit dalgalanma garantisi bile veriyor.

Bak ben daha çok tanıttım.

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

aaaaah abi ah. meslek lisesi elektronik okudum, yüksekokul endüstriyel otomasyon (plc) okudum, vestel yetkili servisinde çalıştım bir müddet, ışık elektrik (siemens) bir müddet, sanko makinada teknik ressam olarak çalıştım, temsa (otobüs) teknik ressam, bi ara internet kafe/bilgisayar/yazıcı/fotokopi bakım onarım işlettim, dreamweaver, catia, autocad, coreldraw, photoshop, hatta çok alakasız belki ama netcad bile kullandım/kullanabilirim, sonunda memur oldum (itfaiyeci)

endüstri mühendisliği gibi düşün, hepsinden biraz, ama hiçbirinden tam değil :)

o yüzden proteus, pic v.s. aram yok. olsa anasını ağlatacam da. :(

ama yinede devre şemasını çizme, delme, lehimleme, yerleştirme, kitapçığı hazırlama hepsini yapabilirim. kr payını düşük tutup yollamak istersen bu aciz endüstri mühendisine. beklerim abi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 9 Ocak 2018; 23:31:19 >
    |
    |

özgeçmişin müthiş.
    Kader nereye sürüklerse ordayız. Kalbimizin söylediği yere gidemiyoruz.

Valla yapamazsın.
    İnan ki bir kez tüm montajı baştan sona görmen gerekli.
    Anca ondan sonra olur.

Ben senin yerine yaparım.
    İkincisini sen o zaman rahatca yaparsın.
    |
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

emeğine sağlık abi. yapamazsın diyorsan yapamam. ama 100. olmasada bigün alacam inş. hayırlı geceler
    |
    |

Sağ olasın.
    Yapamazsın derken bir kez görmek gerekli anlamında söyledim.
    Yoksa el becerinden şüphem yok.
    Hatalı bir delme kesme eleman arızası durumunda yedeğin yok yanında.
    Bu nendenle yani.
    Nasip diyelim.
    |
    |
    coolomar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

A-Evi hızlıca ısıtıp, kombinin kısa süre yanması ve ardından set değerin altına düşmesi

B-Evi kısık ateşte yavaş yavaş ısıtıp ardından set değerin altına düşmesi

Tüm yorumları okudum ama hangisinin daha az tükettiğini anlamadım 😂😂 Üstadlar da tam açıklamamış.

|
    |
    Bahsedilenler: hasanemmii

A
    |
    |
    karaelmaslim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

A

Teşekkür ederim Hasan hocam. Yerden ısıtmalı evimde kombi kazan sıcaklığı max 50 C’ye ayarlı. Ev 19,5C’ye ayarlı CR50 OT ile. Günlük tüketim 3/6 arası değişiyor. Kazan sıcaklığını arttırmalı mıyım yoksa böyle kalmasını mı tavsiye edersiniz? Yüksek sıcaklık yerden ısıtmada şapa zarar verebilir diye okudum, ondan size danışmak istedim.

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

A-Evi hızlıca ısıtıp, kombinin kısa süre yanması ve ardından set değerin altına düşmesi

Tüm yorumları okudum ama hangisinin daha az tükettiğini anlamadım &#128514;&#129315; Üstadlar da tam açıklamamış.

Bende B geçerli her ikisini de denedim düşük sıcaklıkta çok çalışmayla daha az yaktı Daikin santek kombinasyonuyla

bence sen öyle kullanmaya devam et gardaş. benim sotum petekliler içindi. uzun süredir böyle olduğunu iddia ediyordum haklımıyım diye danıştım tecrübe sahiplerine.bunla ilgili konu bile açmıştım hatta.

teşekkürler hasanemmi ve osenemoglu
    |
    |
    PP11 Ateşleme kapasitesi seçimi 00 04 –
    00 = otomatik ateşleme
    01 = 0,3 x Lmaks
    02 = 0,4 x Lmaks
    03 = 0,5 x Lmaks
    04 = 0,6 x Lmaks
    birde
    PP02 Maksimum yük 00 03 –
    00 = % 100
    01 = % 90
    02 = % 80
    03 = % 70
    bir de
    PP12 Ofset değeri (tasarruf konumu) 00 01 –
    00 = 0 °C
    01 = 5°C
    |
    |

Benim evde yerden ısıtma havalar iyi iken kombiyi 50 ye ayarladım gayet güzeldi her şey.
    Santek kullanıyorum Y10 S50 civarı idi, yani kombi 10 dakika çalışıyordu, tüketimde az idi.
    Fakat havalar soğuyunca, Y40 lara çıktı yani kombi çalışma süresi arttı ama ev ısınıyordu sıkıntı yoktu.

Şuan 57 derecede çalışıyor kombi ve bugün sabah çıkarken baktığımda Y14 idi.
    Dün gece -4 (yada 5) leri de görmüştür sıcaklık, şuan gayet normal gidiyor.

Dikkat etmeniz gereken nokta reglaj ayarını iyi yapmak.
    Kapalı odanız olmasın mesela sadece kısın,
    Çünkü dönüş suyu sıcak gelirse kombi alevi keser ve sadece pompa çalışır.
    Bu durumda da çalışma süresi yani evin ısınma süresi artar.
    |
    |

Arkadaşlar merhaba,
    Bosch Cr10 OT kullanmaktayım,
    Bosch CR10 da öğrenme modu var mı acaba?
    Şimdiden teşekkürler...@hasanemmii @hasanemmi
    |
    |
    Bahsedilenler: hasanemmii

Orijinalden alıntı: myctapha

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

Tüm yorumları okudum ama hangisinin daha az tükettiğini anlamadım &#128514;&#129315; Üstadlar da tam açıklamamış.

Bende B geçerli her ikisini de denedim düşük sıcaklıkta çok çalışmayla daha az yaktı Daikin santek kombinasyonuyla

Cevap için teşekkür ederim. Hepimiz farklı koşullarda, farklı alanları ısıttığımız için her parametre herkese uygun olmuyor haliyle. Benim henüz deneme şansım olmadı ama ilerleyen aylarda deneyeceğim. Şu an ben kombi kazan sıcaklığını 50C’ye ayarladım. CR50 19C’ye ayarlı ve ısı 19/19,5 C arası dalgalanıyor. Şu an memnunum.

|
    |

• Yüzbaşı
    511 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

bence sen öyle kullanmaya devam et gardaş. benim sotum petekliler içindi. uzun süredir böyle olduğunu iddia ediyordum haklımıyım diye danıştım tecrübe sahiplerine.bunla ilgili konu bile açmıştım hatta.

teşekkürler hasanemmi ve osenemoglu

Tavsiye için teşekkür ederim hocam.

|
    |

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Benim evde yerden ısıtma havalar iyi iken kombiyi 50 ye ayarladım gayet güzeldi her şey.
    Santek kullanıyorum Y10 S50 civarı idi, yani kombi 10 dakika çalışıyordu, tüketimde az idi.
    Fakat havalar soğuyunca, Y40 lara çıktı yani kombi çalışma süresi arttı ama ev ısınıyordu sıkıntı yoktu.

Şuan 57 derecede çalışıyor kombi ve bugün sabah çıkarken baktığımda Y14 idi.
    Dün gece -4 (yada 5) leri de görmüştür sıcaklık, şuan gayet normal gidiyor.

Dikkat etmeniz gereken nokta reglaj ayarını iyi yapmak.
    Kapalı odanız olmasın mesela sadece kısın,
    Çünkü dönüş suyu sıcak gelirse kombi alevi keser ve sadece pompa çalışır.
    Bu durumda da çalışma süresi yani evin ısınma süresi artar.

Hocam Bosch Condence 2500 ile CR50 OT kullanıyorum. OT’ı bağlayınca kombi kazan sıcaklığını 50 C’ye ayarladım. Son 20 gündür OT ile kullanıyorum. Salonu kullanmıyorum OT taktığımdan beri. Salonu kapatmadım ama iyice kıstım, maksat salonun soğuğu kırılsın. Arada salonu kontrol ediyorum, biraz serin diğer yerlere göre, ama öyle buz gibi değil. Şimdilik 50 C’de yakmaya devam edeceğim. Havalar daha da soğuyunca belki 60C’ye çıkarırım kazan sıcaklığını.

|
    |

Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Lastik Avcısı
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.