Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam şuanda da "OT ile TRV'yi birlikte kullanıyorum" deseniz yine aynı tepkiyi alırsınız.
    OT ile TRV aynı oda da olmayacak bunu herkes biliyor ama o an düşünemeyebiliyor insan demek ki.

Yalnız ben yine de Migo için verdiğiniz cevaptan tatmin olamadım.
    5 Farklı OT kullanmışsınız "en başarılısı MiGo" dediğinizde kullandığınız cihazlar içinde en başarılısı oluyor o zaman.
    Migonun Netatmo tarafından üretilmesi bence bir kıstas değil, kimin ürettiğine değil kimin ürettirdiğine bakmak lazım.

Örneğin şuan piyasada ki en başarılı cihazlar şunlar; sadece benim değil birçok kişinin ortak görüşüdür.
    Tabi her cihazın eksi ve artıları var, bunlar kullanıcıların isteklerine göre değişiyor.
    Cosa
    Netatmo
    Honeywell CM727
    Simens REV24RF
    San-Tek

Tabi ki en önemlisi migonun sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor olmasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Hocam şuanda da "OT ile TRV'yi birlikte kullanıyorum" deseniz yine aynı tepkiyi alırsınız.
    OT ile TRV aynı oda da olmayacak bunu herkes biliyor ama o an düşünemeyebiliyor insan demek ki.

Yalnız ben yine de Migo için verdiğiniz cevaptan tatmin olamadım.
    5 Farklı OT kullanmışsınız "en başarılısı MiGo" dediğinizde kullandığınız cihazlar içinde en başarılısı oluyor o zaman.
    Migonun Netatmo tarafından üretilmesi bence bir kıstas değil, kimin ürettiğine değil kimin ürettirdiğine bakmak lazım.

Örneğin şuan piyasada ki en başarılı cihazlar şunlar; sadece benim değil birçok kişinin ortak görüşüdür.
    Tabi her cihazın eksi ve artıları var, bunlar kullanıcıların isteklerine göre değişiyor.
    Cosa
    Netatmo
    Honeywell CM727
    Simens REV24RF
    San-Tek

Tabi ki en önemlisi migonun sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor olmasıdır.

Şahsen Migo'yu ilk defa kullanan görüyorum.
    Hatta yeni duyuyorum desem yalan olmaz.

• Kardeş haklısın sana katılıyorum, ben asla ve kesinlikle ne OT, ne TRV, ne de kombi için şu marka iyidir, bu marka kötüdür diyemem hakkım yok çünkü.
    Herkezin tesisatı, evin konumu, lokasyonu, izalasyonu, kombisi birbirinden farklı. Dolayısı ile ihtiyaçlarıda birbirinden farklı ve en önemlisi göreceli, değişken.

Bana 22C konfor ısısı yeterken bir başkasına 24C konfor ısısı yeterli gelebilir.
    Biri 19C konfor ısısında gece modunda kullanırken başkası 21C gece modunda kullanabilir.

İhtiyaçlar tamamen göreceli, değişken ve farklılık gösterir.

Ben asla MiGo çok çok iyi, SÜPER, kusursuz, harikulade EFSANE gibi bir şey şöylemedim söyleme lüksüm de yok zaten.
    Ben bana göre benim ihtiyaçlarıma göre şimdiye kadar kullandığım OT'ler arasında yine bana göre benim ihtiyaçlarımı karşılayan tek OT olarak MiGo'yu gördüm.

Sadece şunu söyleyebilirim, ben tamamen ısı yalıtımsız, %90 ısı kaybı olan 12m2 bir alanı MiGo ile konforlu ısı ortamına getirmeyi başardım.
    Tabiki böyle bir ortamı bu hale getirmek için de pekçok tecrübe, deneyim yaşadım ve ben bunları paylaşarak siz ve sizin gibi gerçekten bilgi paylaşmayı bilen, seven kişiler ile de paylaşma, fikir verme amacındayım.

Teşekkürler,

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Eksik bilgilendirmem için özür, size de teşekkürler,

Evet haklısınız. Güncelleme yapacağım.
  • Rica ederim.
    Sorun yok.
    Öğrenme modu candır.
    Hakkının yenmemesi için yazdım.
    Ne yalan söyleyeyim Öğrenme modu bana pek uymadı en azından şimdilik. Sabah saat 05:30 ile 06:00 arası evi 22C'ye getiricem diye sabah saat 03:00'de doğalgaz tüketmenin bir anlamı yok bence.

Maksat 05:30 ile 06:00 arası soğuk bir parça kırılsın. Ama ustam saat 03:00'de başlıyor evi ısıtmaya.

Her zaman dediğim gibi ihtiyaçlar ve memnuniyet kişiden kişiye her zaman görecelidir ve değişir. Size uyan bana uymaz, bana uyan size uymaz ama sonuçta ürün fiyatının hakkını veren başarılı bir ürün bence.
  • peki migo da öğrenme modunu değil de sadece erken açma olayını kapatabiliyor musun ?
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Eğer TAHMİN seçeneğini açarsanız ilk haftalar ki genelde 2 hafta boyunca kombinizi planlanan saatten 30dk. önce çalıştırıp evi ısıtmaya başlayarak öğreniyor. Öğrenme moduna geçtikten sonra eğer TAHMİN modunu açarsanız evinizi hangi dış sıcaklıkta hangi modülasyon ile istenilen hedef sıcaklığına kaç dakikada getirebileceğini hesaplayarak bildiğinden, planlanan saatten o kadar süre önce çalışmaya başlayacaktır. (Bu tamamen kullanıcının evinin ısı özelliğine göre değişkenlik gösterir.)

Öğrenme moduna geçse de geçmese de eğer TAHMİN modunu kapalı tutarsanız her şart altında sizin planladığınız saat dilimleri arasında çalışıp kapanacaktır. Ama bu arada tabiki modülasyonu ve radyatör gisiş su sıcaklığını yine kendi dış hava sıcaklığına göre ayarlayarak kombiyi çalıştıracaktır.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

• Bendeki durum garip örneğin 7 de 21 derece ayarlı 4 de başlıyor fakat ısıtm algoritması ileri değil 😀😀😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Daha önce ben de de benzer bir durum vardı zaman dilimi farklılığından olduğunu farkettim. Planladığım zaman diliminden 3 saat önce başlayıp, kapanıyordu. Forumdaki arkadaşlar Moscow zaman dilimini seçmem geretiğini söylediklerinden beri bir sorun yaşamıyorum. İsterseniz sizde kontrol edin.

Uygulamadan güncel saati kontrol edin bakalım gerçekten anlık olarak doğru saatimi gösteriyor.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 7 Aralık 2017; 16:2:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: osenemoglu

Ne yalan söyleyeyim Öğrenme modu bana pek uymadı en azından şimdilik. Sabah saat 05:30 ile 06:00 arası evi 22C'ye getiricem diye sabah saat 03:00'de doğalgaz tüketmenin bir anlamı yok bence.

Maksat 05:30 ile 06:00 arası soğuk bir parça kırılsın. Ama ustam saat 03:00'de başlıyor evi ısıtmaya.

Her zaman dediğim gibi ihtiyaçlar ve memnuniyet kişiden kişiye her zaman görecelidir ve değişir. Size uyan bana uymaz, bana uyan size uymaz ama sonuçta ürün fiyatının hakkını veren başarılı bir ürün bence.

Öğrenme modunun amacı dış hava sıcaklığı ne olursa olsun, dış sensör kullanmadan ve kombi ayarını değiştirmeden ev sıcaklığının istenen değerler arasında kalmasını sağlamaktır.

Set edilen satte istenilen sıcaklığa hemen ulaşılamaz.
    Bunun için honeywell optimizasyon özelliği eklemis.
    Migo buna Tahmin demiş.
    Bence bu özellikler gereksiz.
    Siz saat 5 te 22 istiyorsanız saat 4 e 22 koyarsınız olur biter.

Öğrenme, dalgalanmayı engeller.
    Baharda veya kara kışta.
    Kombiye dokunmadan.

Bunun dışındakiler ekstra bir özelliktir.

Ayne öyle zaten, 2-3 haftadır bu şekilde programlayıp kullanıyorum.

Öğrenme modu (Tahmi) kapasam dahi yine de kombiye dış hava sıcaklığına göre radyatör sıcak su ısısını ayarlatıp, iç sıcaklığa göre modülasyon yapıyor.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Büyük olasılıkla Netatmodan pahalı olunca insanlar tercih etmiyordur.
    Benim gördüğüm 700 tl üzeri netatmo da 660 tı sanırım.
    Ama tabi bu paraları verecek olan kitle muhtemelen bu ürünü DD marka olduğu için sallamıyor da olabilir.
  • arkadaşlar oda termostatıyla alakalı tüm bildiklerimin yanlış olduğunu kanıtlayan durumu paylaşayım. (modülasyonlu kombiler için)

karşı komşum ile evimiz aynı büyüklükte, aynı uzunlukta peteklerimiz, aynı marka kombimiz var (daikin), benim evim doğu-güney-batı, o kuzey hiç güneş görmüyor. 17 kasımda gazı açıldı ve kullanıma başladı. dün (06.12.2017) faturalar geldi ona 108 tl (82 m3), bana 66 tl (50 m3). benim faturam 30 günlük (kombiyi 23 kasımda başlattım öncesi sadece ocak tüketimi), onunki 21 günlük (21 gündür kombi açık kullanım suyu açık ocak kullanılıyor. bebeği var).
    ben oda termostatı kullanıyorum 23 derece sabit, güneş olduğu anlarda cihaz çalışmıyor, güneşli günlerde kullanım suyunu güneş enerjisi ile karşılıyorum. alt ve üst katım ufo ile ısınıyor, onun altı ve üstü kombi ile ısınıyor.

o, 21 günde 108 tl ödedi
    ben 13 günde 60 tl ödedim. (6 tl yi kombi kullanımından önceki günlerde ocak tüketimine sayıyorum)

dün hava tüm gün kapalıydı, dış sıcaklık gündüz 12 dereceye kadar düştü. (adana) kullanım suyunu kombi ile karşıladım.

faturadan sonra onun çok tasarruflu olduğunu düşünüp sayaçlarımıza baktım
    onunki dün sabah 10:30 82,670 - bu sabah 10:30 87,720 tüketim : 5,050 m3, kombi 45 derece
    benim dün sabah 10:30 321,980 - bu sabah 10:30 328,387 tüketim : 6,407 m3, kombi 45 derece

aradaki farkın alt üst komşuların ne ile ısındığına, kullanım suyunu benim yüksek kullanmama vs.bağlıyor olsam bile, yinede 7/24 açık kombinin termostatla aç kapa yapan kombiden daha az tükettiğine şahit oldum. termostatı devre dışı bırakıp bir hafta deneyeceğim.

fikir/bilgilerinizi alabilirmiyim ?

• İyi günler elimde yanlış bilgilendirme sebebiyle almış olduğum cmt707 leri iade etmek istedim
    Lakin honeywell tarafından kabul etmeyip üst model ile değiştirilmiş açılmamış jelatini üzerinde 3 adet kablosuz CMT927 modeli mevcuttur
    Bu cihazdaki özellikler şuan satılmakta olan cmt727 de yoktur. Günü 6 ya bölme, arka ışıklandırma, ekstra buyuk ekran ve ne olduğunu bilmediğim party function ve day off function gibi
    Ayrıca bu ürünün bireysel satışı da yoktur. Kendileri sadece kurumsal firmalara sattıklarını belirttiler
    Bu 3 üründe satılıktır.

Fiyati cmt727 lerin 450 tl oldugunu dusunursek bu urun cmt927 icin 549 tl istiyorum

İlanı ikinci el bölümü açabilirdim lakin bu şekilde kimse o bölümde sıfır ürün olacağını düşünerek girip bakmazdı.
    Burayı meşgul ettiysem kusura bakmayın

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Aradaki farkları görmek için aşağıdaki resime bakılabilir.

Ayrıca aşağıdaki tabloda belirtilmemiş olan tarih gösterme ve yazı ile açıklama gibi özelliklerde mevcuttur

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 10 Aralık 2017; 14:7:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coolomar

arkadaşlar oda termostatıyla alakalı tüm bildiklerimin yanlış olduğunu kanıtlayan durumu paylaşayım. (modülasyonlu kombiler için)

karşı komşum ile evimiz aynı büyüklükte, aynı uzunlukta peteklerimiz, aynı marka kombimiz var (daikin), benim evim doğu-güney-batı, o kuzey hiç güneş görmüyor. 17 kasımda gazı açıldı ve kullanıma başladı. dün (06.12.2017) faturalar geldi ona 108 tl (82 m3), bana 66 tl (50 m3). benim faturam 30 günlük (kombiyi 23 kasımda başlattım öncesi sadece ocak tüketimi), onunki 21 günlük (21 gündür kombi açık kullanım suyu açık ocak kullanılıyor. bebeği var).
    ben oda termostatı kullanıyorum 23 derece sabit, güneş olduğu anlarda cihaz çalışmıyor, güneşli günlerde kullanım suyunu güneş enerjisi ile karşılıyorum. alt ve üst katım ufo ile ısınıyor, onun altı ve üstü kombi ile ısınıyor.

o, 21 günde 108 tl ödedi
    ben 13 günde 60 tl ödedim. (6 tl yi kombi kullanımından önceki günlerde ocak tüketimine sayıyorum)

dün hava tüm gün kapalıydı, dış sıcaklık gündüz 12 dereceye kadar düştü. (adana) kullanım suyunu kombi ile karşıladım.

faturadan sonra onun çok tasarruflu olduğunu düşünüp sayaçlarımıza baktım
    onunki dün sabah 10:30 82,670 - bu sabah 10:30 87,720 tüketim : 5,050 m3, kombi 45 derece
    benim dün sabah 10:30 321,980 - bu sabah 10:30 328,387 tüketim : 6,407 m3, kombi 45 derece

aradaki farkın alt üst komşuların ne ile ısındığına, kullanım suyunu benim yüksek kullanmama vs.bağlıyor olsam bile, yinede 7/24 açık kombinin termostatla aç kapa yapan kombiden daha az tükettiğine şahit oldum. termostatı devre dışı bırakıp bir hafta deneyeceğim.

fikir/bilgilerinizi alabilirmiyim ?

oda termostatı ne kadar az devreye girerse o kadar avantaj komşun kuzey cephe bu da etkiler,bunun gibi 10larca faktör daha sıralanabilir. birebir fatura karşılaştırması yapmak çok zor alt-üst kat sıcaklık farkı dahil bir sürü faktör daha var. ideal karşılaştırma için bütün koşulların %100 olması lazım bunu da laboratuvar ortamında sağlarsın
    kombinin evin içinde olması veya balkonda olması bile yakıtı etkiler.alt katında bebek olması bile yakıtı etkiler.bebek diyorum gözden kaçan bir detay ama çok önemli.
    gel de bunu günlük kaç m3 kullanıyorsunuz konusuna yazan arkadaşların çoğuna anlat,dilimizde tüy bitti söylemekten yalıtım kombiden daha önemlidir diye,kombi çok önemli değil yalıtım/tesisat kaliteli/yeterli petek metrajı/sıcaklık kontrol elemanları kullanmak (o.t & trv) bunlar önemli.eğer bu koşulları sağlarsan keyfe keder 3000liraya daikin kombi al,bunlar yoksa 5000liralık kombi alsan bile birşey değişmez.adama anlatıyoruz tamam 3000liraya vaillant kombi al ama balkona monte etme,tesisatına baktır son peteğin iyi ısınsın,petek metrajın ideal olsun,iyi ısınan peteklere kaliteli termostatik vanalar taktır.taktırman da önemli değil petekleri kısacak şekilde ayarla,çoğu termo vana taktırıp 5numarada bırakıyor zahmet edip 3.5numaraya getirmiyor o termo vana süs olarak duruyor.ve de hangi marka model akıllı veya akılsız oda termostatı istiyorsan kullan,ama o oda termostatı saçma bir yere monte etme,bu da önemli evin genel derecesini yansıtabilecek bir yere monte et.adam gidip peteğin üstünde o.t monte ediyor.veya dış kapının önüne,dediklerimizin hiçbirini yapmıyor gidiyor 3000liraya vaillant alıyor sonra diyor ki 1000liralık baymakla aynı yakıyorum
    o durumda 1000liralık baymak hermetik kombi kullanmak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Aralık 2017; 20:51:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HappyCyber

Fiyatını yazarsanız almayi düşünenler iletişime geçer.

Yazdim hocam

Ben pm den iletişim e gecerler diye düşünmüştüm

• disintegration kullanıcısına yanıt
    komşu : 105 m2 ev - 6 mt petek+havlupan - daikin kombi - 45 drc kazan suyu - (doğu kuzey batı) - (alt üst kombi) - petekler full açık - (ot yok evi 23,5-24,5 arası) - (kullanım suyu kullanıyor)
    ben : 105 m2 ev - 6 mt petek+havlupan - daikin kombi - 45 drc kazan suyu - (doğu güney batı) - (alt üst klima) - petekler full açık - (ot 0,2 has 23 derece sabit) - (nerdeyse hiç kullanmadım)

komşu : 21 günlük sıcak su, kombi, ocak kullanımı sonucu tüketimi 82 m3 (ortalama 30 günde 82x30/21= 118,5 m3 kullanırdı) 118,5x108/82= 156 TL
    ben : 30 günlük (2 günü sıcak su, 13 günü kombi) ocak kullanımı sonucu tüketim 50 m3 (sıcak su kullansaydım (kombi ile karşılasaydım ort. 7m3 farkederdi) ortalama 57x30/13= 131,5 m3 kullanırdm) 131,5x66/50=173 TL

reeldeki 24 saatlik veriyi yukarda yazmıştım.

benden 19 gün fazla sıcak su kullanımı, 8 günlük kombi kullanımı fazla.
    onu alt ve üst komşu enerjisi destekliyor beni güneş. (emin olun doğup batana kadar güneş alan bir evim var önü full açık.)

tüm bu veriler, şartlarımızın %100 e çok yakın olduğunu gösteriyor

AYDA 17 TL için mi bu derdim ? :) hayır tabiki. sadece bilgi amaçlı paylaşım istedim. modülasyonlu, yoğuşmalı ve dış hava sensörü destekleyen bir kombiniz varsa 2 tl ye dış hava sensörü alın geri kalanı kombi yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolomar -- 7 Aralık 2017; 21:45:36 >

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Soyledikleriniz cok dogru hocam.sanmayinki herkes uygulamiyor dediklerinizi.ben sirasiyla uyguluyorum.tesisati yaparken tesisati oksijen bariyerli borudan yaptirdim.genis borular dosendi eve.dirsek sayisi cok az.boylece butun petekler esit isiniyor.95 m2 evime 8.4 demirdokum plus petek taktirdim.kombim 61 dereceye ayarli.icerisi hemen isiniyor.2012 yilinda butceden dolayi eca confeo plus taktirdim.sirasiyla cosa termostad ve 2 adet siemens termo vana taktirdim.bu senede yalitimi tamamladim.5 cmlik izocam eps yaptirdik.hem garaja hemde merdiven bosluguna.salonuma ve mutfagima danfoss digital vana alinca hersey tamam olacak gece mutfagi ve salonu isitmayi dusunmuyorum.19 derecede birakicam programli termo vanalar bunu kendi yapacak.tek hata kombiyi balkona monte ettirdik.onuda dogalgaz firmasi balkonda olmasi gerekiyor dedi.balkona cam balkon yaptiracaz dolabi ve acikta olan borularida kapaticam.gecen sene ev 21 dereceden yukari cikmiyordu simdi 23 derecede oturuyoruz.gunde 6.5 m3 yakiyorum.yalitim olmadan 10 m3 buluyordu ve icerisi homojen bir sekilde isinmiyordu.Butun bunlar siz ve sizin gibi ustadlar sayesinde oldu.cok tesekkur ederim.Allah razi olsun.durmadan usanmadan insanlari aydinlatiyorsunuz.sagolun varolun.

• MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

TABLET SÜRÜM

Mesajlar Bölüme Git Diğer

Profil Resmi ozknyen

Onbaşı Çıkış Cevaplar Favoriler 1 Geçmiş

Aşağı gitTüm Forumlar Kombi vb. Isıtma sistemleri ODA TERMOSTATI SEÇİMİ Bu konudaki kullanıcılar:

0

Cevap 0

Tıklama 0

Öne Çıkarma Git Cevap: ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (177. sayfa) Cevap YazKonu Özel

Galeri 264

aozgur471 Aralık 2017 Cuma 21:28:54 (110 mesaj)

0

aynı sorun benim viessmann 050T modelinde olmuştu ama benim taktığım viessmannın orj.oda termostatıydı.denemediğim yol kalmadı sonunda bölge müd.kadar aradım servis menüsünden parametre ayarı yaptılar su anda canavar gibi çalışıyor.sizinde oyle bir sorun olabilir.

Bahsedilenler: @Kuzey2811

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > ::::xXx:::1 Aralık 2017 Cuma 22:11:06 (115 mesaj)

0

Merhaba. Bir arkadaşım için soruyorum. Fethiye de ikamet ediyor. Ve viessmann vitocal 100 s ısı pompası kullandığını söyledi. Cosa nın buna bağlanma imkanı var mıdır? Veya herhangi bir on off ot bağlanma imkanı?

Bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Buna gelen 1 yanıtı gör. Ggborucu1 Aralık 2017 Cuma 23:53:34 (11 mesaj)

0

Peki onu nasıl yaparım? Mesela 22 ye ayarlıyorum 23 oluyo hala sönmüyor. Anca 23.5 olunca duruyor.

Bahsedilenler: Cloud Nine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gborucu -- 1 Aralık 2017; 23:54:13 > Buna gelen 1 yanıtı gör. Cloud Nine2 Aralık 2017 Cumartesi 08:10:10 (8246 mesaj)

2

quote:

Orijinalden alıntı: gborucu

Peki onu nasıl yaparım? Mesela 22 ye ayarlıyorum 23 oluyo hala sönmüyor. Anca 23.5 olunca duruyor.

Ekrandw alev simgesi gözüktüğune bakmayin kombiye devreye girmiyor aslinda. Hedefe 1,5C kala dur kalk yapıyor, sonra hedefe yaklasinca ara ara tekrar calistiriyor hedef sıcaklıktq kalsin diye. Musteri hizmetleri 0.1C hassasiyet diyor siz ekranda görmüyorsunuz ama arka planda o 0,1C ile olcum yapiyor diyor.

Yersen.

Bende bunlardan sıkıldığım, bildiğim icin cmt727 yi soktum kutusuna koydum , kurdum cosa'yi rahat ettim. Uğraşamam cmt727 ile. Ev 21.3 mu 22.7 mi goremiyorsun ki. 21.3 se 21.5 22.7 ise 23 yapiyor yuvarlayip geciyor.

Bide kalibrasyon ayarı koymuşlar 0.1C adimlarla ayarliyorsun. Ekran 20.5 diyelim termometre 208 gosteriyor. Ulan oraya koymussunuz 0.1C adimli ayar ben nasıl gorecem ekranda 20.8 e kalibre ettiğimi :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 2 Aralık 2017; 8:11:38 > Aahmetgs172 Aralık 2017 Cumartesi 22:54:01 (60 mesaj)

0

Merhaba arkadaşlar...

Birkaç hafta önce kombiyi devreye aldım. Kombim; DEMİRDÖKÜM Atron.

İlk kez çalıştı ve ben de açıkçası ilk kez kombi kullanıyorum.

Çalıştığı günden beri su sıcaklığı ile idare ettim.

Bugün beleş bir mekanik oda termostatı edindim; GENERAL HT-100 marka ve modelde.

Sorum şu; Oda termostatı ile su sıcaklığı direkt arasında ilişki var mıdır.

Mantıken şöyle düşündüm; Diyelim ki termostatı oda sıcaklığı 22 de çalışsın diye ayarladık.

Su sıcaklığı ise misal 45 derecede olsun.

Evet termostat kombiyi devreye alacak. Ancak 45 derece su sıcaklığı oda sıcaklığını 22 dereceye getirmeye çalışacak.

Ancak su sıcaklığını 65 yaparsak istenen oda sıcaklığına daha kolay ulaşacak.

Yanlış mı düşünüyorum.

2. sorum da şu; Bu durum da Ekonomik veya Konfor ayırımının etkisi olur olur mu?

Teşekkürler...

Buna gelen 1 yanıtı gör. EEdirine2 Aralık 2017 Cumartesi 23:01:10 (19 mesaj)

0

Vaillant kombime e relax termostat almak istiyorum bu termostat hakkında bilgisi olan kullanan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Buna gelen 2 yanıtı gör. hasanemmii3 Aralık 2017 Pazar 02:05:36 (1943 mesaj)

1

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgs17

Merhaba arkadaşlar...

Birkaç hafta önce kombiyi devreye aldım. Kombim; DEMİRDÖKÜM Atron.

İlk kez çalıştı ve ben de açıkçası ilk kez kombi kullanıyorum.

Çalıştığı günden beri su sıcaklığı ile idare ettim.

Bugün beleş bir mekanik oda termostatı edindim; GENERAL HT-100 marka ve modelde.

Sorum şu; Oda termostatı ile su sıcaklığı direkt arasında ilişki var mıdır.

Mantıken şöyle düşündüm; Diyelim ki termostatı oda sıcaklığı 22 de çalışsın diye ayarladık.

Su sıcaklığı ise misal 45 derecede olsun.

Evet termostat kombiyi devreye alacak. Ancak 45 derece su sıcaklığı oda sıcaklığını 22 dereceye getirmeye çalışacak.

Ancak su sıcaklığını 65 yaparsak istenen oda sıcaklığına daha kolay ulaşacak.

Yanlış mı düşünüyorum.

2. sorum da şu; Bu durum da Ekonomik veya Konfor ayırımının etkisi olur olur mu?

Teşekkürler...

GÜle güle kullanın.

Kombiyi tabi ki 65C de kullanın.

Böylece daha verimli çalışır.

Termostata gelince; yakında atarsınız.

Bu termostat adamı hasta eder.

Çünkü bir üşüyüp bir terleyeceksiniz.

2. sorunuzu tam anlayamadım.

65C de kullanmanın tasarrufa ve konfora etkisini soruyorsanız, tasarruf evet.

Bu termostatla konfor hayır.

Buna gelen 1 yanıtı gör. ::::xXx:::3 Aralık 2017 Pazar 09:59:31 (115 mesaj)

0

Bilgisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

Bahsedilenler: @:::xXx::: hasanemmii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Buna gelen 1 yanıtı gör. hasanemmii3 Aralık 2017 Pazar 14:08:18 (1943 mesaj)

0

Isı pompası nasıl kontrol ediliyor?

Şema gibi bir şey varsa büyük ıhtimal bağlanır.

Bahsedilenler: @:::xXx:::

Oozknyen3 Aralık 2017 Pazar 14:24:36 (31 mesaj)

0

Arkadaşlar merhaba Viessmann vitodens 100-W tam yoğuşmalı bir kombi kullanıyorum. Kombime Vitotrol 100 RT LV kablolu OT almak istiyorum.Modülasyonlu bir model ne dersiniz verim alabilir miyim bu OT tından???

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.