Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Orijinalden alıntı: myctapha

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

kombi ile oda termostatının aynı marka olması gerekir yoksa çalıştırmaz diyen yalan söyler arkadaşlar. bosch tr 36 rf modelini aldım. sitesinde 0,5 mi 0,1 mi olduğu yazmıyor, 444lü numarayı arıyorum sitenizde doğru düzgün bişey yazmıyor, bir teknik bilgi yok diyorum, iletiyorum diyip duruyorlar, 444lü numara konudan bi haber, verdikleri yetkili numara; biz ısıtma değil soğutmayız diyip işin içinden çıkıyor. şaka gibi bir teknik servis. bir muhatap yok, servis geldi taktı 56 lirasını aldı gitti.. manual modda kullanıyoruz bakalım. işin kötü tarafı zedelemiş de röle kutusunun tırnağını, iade de edemem, kullanıyorum böyle..

öğrenme modu(tpi denilen şey var mı yok mu bilinmiyor, oda hassasiyeti bilinmiyor. aç kapa yap tamam diolar)

ürün yeni çıkmıştır, net bilgiye sahip değillerdir anlarım fakat net konuşup biliyormuş gibi konuşunca canımı sıkıyorlar işte. aldığıma pişmanım işin özü.. sizde almayın başınız ağrımasın. hasanemmi'nin oda termostatı, bu termostata 5 çeker.. yok illa başka birşey alırım derseniz honeywell cmt 727 ye yönelin derim.

Bosch vs bu tarz markaların termostatlarını hayatta almam, aldırmamda. Sağa sola ürettiyorlar üzerlerine kendi markalarına vuruyorlar. Kendilerinin üretim alanları değil ki termostat.

Sadece bu iş ile uğraşan tek marka Honeywell'dir. Sonrada tabii ki hasanemmi

Şu an termostat alacak olsam, ilk düşüneceğim San-Tek sonrada Honeywell CMT727 olur. Siemens REV24'üde kenarıya atamayız tabii ki ama olmuş 750 TL o kadar para verilir mi verilmez mi karar veremedim

Honeywell'in fiyatı bu arada acayip yükseldi, dolar ve eurodan dolayı. 2017 Şubat gibi almıştım 360 TL'ye. Şu an 450 TL olmuş.

Hasan hocamın SAN-TEK oda termostatını aldım şimdi 2.yi sipariş verdim kesinlikle tavsiye ederim yok sinyal sorunu, alev simgesi var kombi çalışmıyor sorunu vs. yok tıkır tıkır çalışıyor tavsiye ederim

Biliyorum, gayet güzel ve sorunsuz ürün. Bir kişidende kötü yorum duymadım, almayın diyen görmedim. Bravo Hasan hocama...
    Bende Honeywell CMT727 var. Mennunum.
    Eğer mennun olmasam yada termostat alacak olsam San-Tek alırdım.

Bir kere Intherm MRL300 alma gibi çok büyük bir hataya düştüm. Aman Allah korusun, eşime dostuma hayatta aldırmam.
    Allah'tan bir kerede sorunsuz olarak iade aldılarda kurtuldum 1 hafta zor dayanabildim.

MRL 300 den ne gibi bir sikayetiniz oldu acaba?bende ucuz yollu bir OT alma asamasindayim bu urunde listemdeydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myctapha

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

kombi ile oda termostatının aynı marka olması gerekir yoksa çalıştırmaz diyen yalan söyler arkadaşlar. bosch tr 36 rf modelini aldım. sitesinde 0,5 mi 0,1 mi olduğu yazmıyor, 444lü numarayı arıyorum sitenizde doğru düzgün bişey yazmıyor, bir teknik bilgi yok diyorum, iletiyorum diyip duruyorlar, 444lü numara konudan bi haber, verdikleri yetkili numara; biz ısıtma değil soğutmayız diyip işin içinden çıkıyor. şaka gibi bir teknik servis. bir muhatap yok, servis geldi taktı 56 lirasını aldı gitti.. manual modda kullanıyoruz bakalım. işin kötü tarafı zedelemiş de röle kutusunun tırnağını, iade de edemem, kullanıyorum böyle..

öğrenme modu(tpi denilen şey var mı yok mu bilinmiyor, oda hassasiyeti bilinmiyor. aç kapa yap tamam diolar)

ürün yeni çıkmıştır, net bilgiye sahip değillerdir anlarım fakat net konuşup biliyormuş gibi konuşunca canımı sıkıyorlar işte. aldığıma pişmanım işin özü.. sizde almayın başınız ağrımasın. hasanemmi'nin oda termostatı, bu termostata 5 çeker.. yok illa başka birşey alırım derseniz honeywell cmt 727 ye yönelin derim.

Bosch vs bu tarz markaların termostatlarını hayatta almam, aldırmamda. Sağa sola ürettiyorlar üzerlerine kendi markalarına vuruyorlar. Kendilerinin üretim alanları değil ki termostat.

Sadece bu iş ile uğraşan tek marka Honeywell'dir. Sonrada tabii ki hasanemmi

Şu an termostat alacak olsam, ilk düşüneceğim San-Tek sonrada Honeywell CMT727 olur. Siemens REV24'üde kenarıya atamayız tabii ki ama olmuş 750 TL o kadar para verilir mi verilmez mi karar veremedim

Honeywell'in fiyatı bu arada acayip yükseldi, dolar ve eurodan dolayı. 2017 Şubat gibi almıştım 360 TL'ye. Şu an 450 TL olmuş.

Hasan hocamın SAN-TEK oda termostatını aldım şimdi 2.yi sipariş verdim kesinlikle tavsiye ederim yok sinyal sorunu, alev simgesi var kombi çalışmıyor sorunu vs. yok tıkır tıkır çalışıyor tavsiye ederim

Biliyorum, gayet güzel ve sorunsuz ürün. Bir kişidende kötü yorum duymadım, almayın diyen görmedim. Bravo Hasan hocama...
    Bende Honeywell CMT727 var. Mennunum.
    Eğer mennun olmasam yada termostat alacak olsam San-Tek alırdım.

Bir kere Intherm MRL300 alma gibi çok büyük bir hataya düştüm. Aman Allah korusun, eşime dostuma hayatta aldırmam.
    Allah'tan bir kerede sorunsuz olarak iade aldılarda kurtuldum 1 hafta zor dayanabildim.

MRL 300 den ne gibi bir sikayetiniz oldu acaba?bende ucuz yollu bir OT alma asamasindayim bu urunde listemdeydi.

Sinyal sorunu mevcut.

Araştırmalarim doğrultusunda çoğu kullanan kişide ayni durum yaşanmış.

Almamanizi tavsiye ederim.

220 TL olmuş, hiç gerek yok direk San-Tek yada CMT727'nin kablolu olani alin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: aozgur47

hasanemmii hocam bildiğin gibi viessmann 050T model kombiye vitotrol 100 OT takma macerasına girişmiştik sonunda sorunu halletmiştik.Elektrik gidip geldiğinde oda sıcak olmasına rağmen kombi çalışmaya başlıyor ortalama 15-20 dk sonra sonuyor.bütün OT boyle birşey var mı?

Elektrik gidip gelmesinde alıcı röle modülü kombiyi yakmaması lazım.
    Vericiden yak sinyali gelinceye kadar kombi sönük olmalı.

Bir de şu durum var.
    Elektrik kesildi.
    Ama verici pil ile çalıştığından bundan haberi yok.

En son yak sinyali göndermiş ve elektrik kesilmiş olabilir.
    Alıcı bunu hafızasında saklıyorsa (emin olamam yazılımla alakalı) elektrik geldiğinde direk yakmış olabilir.
  • honeywell programlanabilir on/off ot aldım, çok memmunum, kurulumunu da kendim yaptım, gayet stabil çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desmond86

honeywell programlanabilir on/off ot aldım, çok memmunum, kurulumunu da kendim yaptım, gayet stabil çalışıyor.

Hangi modelini aldınız?
  • quote:

quote:

honeywell programlanabilir on/off ot aldım, çok memmunum, kurulumunu da kendim yaptım, gayet stabil çalışıyor.

Hangi modelini aldınız?

Y87RFC2032 modelini aldım hocam.
  • quote:

quote:

quote:

Hangi modelini aldınız?

Y87RFC2032 modelini aldım hocam.

Hayırlı olsun, güle güle bol ekonomili kullanın
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    sayın hasanemmi,
    ilginiz için teşekürler ederim iyi ki varsınız. güzel söylemişsiniz ama her gün için 4 tane ayar yapabiliyoruz. sizin söylediğinizi nasıl yapabilirim anlamış değilim. benim bir gün için planım şu şekilde.
    06:30 23°C
    09:30 21°C
    17:00 23°C
    23:30 21°C
    görüldüğü üzere 23:30 dan sabaha kadar 21°C olarak yanıyor. sabah 06:30 da 23°C dereceye çıkmak için kombi çok enerji harcıyor. ben bu durumu 0,5 °C aralıklarla nasıl yükseltirim. inanın anlayamadım. ot üzerinden nereyi değiştirebilirim. bir gün içinde ot üzerinde 4 zaman dilimi var. sabaha doğru birer saat arayla 0,5°C olarak nasıl ayarlayabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim. t
  • Merhaba arkadaşlar viessmann vitodens 050w kombim için oda termostadı almak istiyorum servis 1000 tl civarı fiyat verdi başka termostatında olmicanı söyledi kombimle uyumlu çalışacak sıkıntı çıkarmicak termostat Öneriniz varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: subutayi

sayın hasanemmi,
    ilginiz için teşekürler ederim iyi ki varsınız. güzel söylemişsiniz ama her gün için 4 tane ayar yapabiliyoruz. sizin söylediğinizi nasıl yapabilirim anlamış değilim. benim bir gün için planım şu şekilde.
    06:30 23°C
    09:30 21°C
    17:00 23°C
    23:30 21°C
    görüldüğü üzere 23:30 dan sabaha kadar 21°C olarak yanıyor. sabah 06:30 da 23°C dereceye çıkmak için kombi çok enerji harcıyor. ben bu durumu 0,5 °C aralıklarla nasıl yükseltirim. inanın anlayamadım. ot üzerinden nereyi değiştirebilirim. bir gün içinde ot üzerinde 4 zaman dilimi var. sabaha doğru birer saat arayla 0,5°C olarak nasıl ayarlayabilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim. t

oT NE MARKA?

• Kuzey2811 K kullanıcısına yanıt
    Ben viessmann 100 w kullanıcısıyım. Honeywell Y87rf2008 modülasyonlu olan modeli kullanıyorum. Sanırım sizin kombide modülasyonlu. Size de öneririm. Şu an fiyatı 650 700 TL aralığında. On off isterseniz daha kullanıpta memnun olmayan kimseyi duymadığımız San Tek var.

• :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    Formu biraz okudum san tek hasanemmi arkadaşın üretimiymiş üretim durmuş sanırım bende Honeywell düşünüyordum siz memnunmusunuz herhangi bir sıkıntı yaşadınızmı önerirmisiniz

bende aynı kombiyi kullanıyorum
    honeywell modülasyonlu termostatı alırsanız kombinizle uyumnlu çalışır
    oda sıcaklığına göre modülasyon yapar. kombi kazan suyu sıcaklığını kendisi belirliyor

on off termostat alırsanız eğer

viessmann bile alsanız ekranınızda donma sorunu yaşayabilirsiniz. bu sebeple on off termostat almayı planlıyorsanız birinden temin edin alın taktırın ve servisi çağırıp arızası olduğunu söyleyin kartı değiştirsimler
    ben öyle yaptım :D

ayrıca viessman o kadar para verilmez çünkü hasssasiyeti kötü bir termostat şekli de güzel değil 1000 liraya çok daha iyi ürünler alabilirsiniz
    kombi bağlantısı da çok kolay kendiniz yapabilirsiniz
    Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ot nin yanında loobex hassas termometre de var . ölçümleri gözlemliyorum. Set değer 23 ot 23 te sabit kalıyor. Hassas termometre 23 - 23.3 aralığında geziyor. En fazla 23.6 gördüm.

Dediğim gibi 1 aydır kullanıyorum ve memnunum. Yakıt tasarrufu konusuna gelince aynı cephe 3 alt komşum la kıyas yapıyorum. O 48 de sabit yakıyor ot si yok . günlük 2 -4 m3 arası tüketim farkı oluyor. Bu da benim için muazzam bir tasarruf.

Fiyat olarak biraz pahalı evet. Ancak ben internet ağ geçidi ile birlikte aldım. Uzaktan erişim için. Siz fiyatı fülütmek isterseniz o parça olmadan da alabilirsiniz. Ancak böyle aldığınızda sadece manuel ot olarak kullanılmakta. Programlama vs yapılamamakta.

Tercih sizin. Ha birde şöyle bir şey var. Uzaktan erişim sizin için önemli değil ancak programlama yapmak istiyorsanız CMT727 de işinizi görecektir. Modülasyon yok sanırım bu modelde.

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Hocam Honeywell la siz sorun yaşamadaysanız alayımmı sizce yada önerebileceğiniz sorunsuz cihaz varmı teşekkürler

diyorum ya on off larda bu problemle karşılaşabilirsin
    honeywell de iyi bende yerden ısımta olduğu için arada sıcaklığı 70-80 derecelere kadar çıkarttı o sebeple ben kullanamadım

cosa
    netatmo
    santek
    honeywell genelde bunları kullananlar memnun
    ama kesinlikle 1000 tl verme
  • :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    Hocam bende modülasyonlu düşünmüştüm ancak sonradan vazgeçtim size bir kaç sorum olcak yanıtlarsanız sevinirim
    1-set değerlerinde çalışma şekli nasıl örn: 22 den 23 e geçerken iki sıcaklık arasındaki farka göre nasıl davranıyor
    2-normal çalışmada kaç derecelerde çalışıyor
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    Bir anda sıcaklık set değerini çok artırırsanız 70 lere kadar çıkıyor kazan sıcaklığı. Ancak hedef sıcaklığa yaklaştıkça kazan suyu sıcaklığı daha düşük seviyeye çekiyor. Normalde hedef sıcaklık civarında ben 30 35 e kadar düştüğünü gözlemledim.

Hasanemminin de önerdiği gibi sıcaklık geçişlerini bence de bir anda yükseltmemek gerek . 0.5 derecelik adımlarla ilerlemek daha ekonomik olur öngörüsündeyim.

Sonuç olarak Kazan suyu sıcaklığına müdahale edemiyorsunuz. Ancak çok uzun süre 70 de kaldığını görmedim. Siz sıcaklık istiyorsunuz ot ve kombi istediğinizi yerine getirmek için çalışıyor.

Bir daha alıyor olsam yine modülasyonlu tercih ederdim.

• Demirdokum nitron kombi kullaniyorum. Bu kombide modulasyon varmi ona gore modulasyonlu ot alicam. Bilgilendirirseniz sevinirim.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    hocam OT honeywel cmt727 rf
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.