Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Prizden fiş aracılığı ile sigortanın üstünden giriş yapılmış ve alttan çıkıp kombiye gönderilmiş.

Önce fişin yönünü belirleyip prizden çıkarın. Takarken aynı yönlü takın.

Termostata bağlayacağınız 220v bağlantısı için;

Sigortanın altına bağlı olan kahverengi kablonun bağlı olduğu yere Termostatın L ucunu bağlayacaksınız. (Buradaki vidayı gevşetip L ucundan gelen kabloyu kahve kabloyla birlikte takın ve vidayı sıkıştırın.)
    Sigortanın yanında bulunan ve sigortaya hiç bağlantısı olmayan mavi kablonun izolesini 1cm kadar sıyırın. Termostatın N ucundan gelen kabloyu sıyırdığınız yere sarın ve üzerini elektrik bandıyla sarın.
    220V bağlantısını yapmış oldunuz.

Sarı yeşil kablo toprak kablosudur. Onunla işiniz yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Bosch tr 36 rf alarak aranıza katıldım, manual modda kullanmami ve 20 ila 22 derece arasında petek kullanımını yapmamı önerdiler.. Tabii program kurmadım daha, ama ilk kullanım olarak güzel cihaz..

Sıkıntım sadece şu 0.5 derece ısıyı artırıp azaltiyorum, oysa ki ben 0.1 cihaz diye almıştım.. Umarım bir ayarı falan vardır..

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

hocam güle güle kullanın.

sizden bir ricam olacak vericinin kablo bağlantısı olan yerin resmini atabilir misiniz ?

ben anlamam bu işten kendim bağlıcam artık.

bu işi yapacak olanlar şartelden ve kombiden bağlantıları yaptılar sadece ürüne bağlantı yapılacak kabloların uçları önemli mi hangisi nereye bağlanacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: genccimbomlu

quote:

Bosch tr 36 rf alarak aranıza katıldım, manual modda kullanmami ve 20 ila 22 derece arasında petek kullanımını yapmamı önerdiler.. Tabii program kurmadım daha, ama ilk kullanım olarak güzel cihaz..

Sıkıntım sadece şu 0.5 derece ısıyı artırıp azaltiyorum, oysa ki ben 0.1 cihaz diye almıştım.. Umarım bir ayarı falan vardır..

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

sizden bir ricam olacak vericinin kablo bağlantısı olan yerin resmini atabilir misiniz ?

bu işi yapacak olanlar şartelden ve kombiden bağlantıları yaptılar sadece ürüne bağlantı yapılacak kabloların uçları önemli mi hangisi nereye bağlanacak ?

arka tarafında bir tane 3lü bir tane 5 li yer var..

XXX ..... XXXXX
    OOX ..... --OOX

şeklinde.
    X: soket giriş yeri
    O: kablo takılmış
    -: kablo giriş yeri yok

ilk üçlü giriş olan yerde dolu-dolu-boş şeklinde.

kombiye göre farklılık gösterebilir bilginiz olsun, kullanım kitapçığına da bakın derim.

doğru düzgün ayarlamadım, manuel modda çalışıyor şimdilik.. ev akşamları 22 falan oluyor, 20ye düşerse çalışsın olarak ayarlı şuan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 17 Kasım 2017; 11:33:37 >

• quote:

quote:

quote:

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

XXX ..... XXXXX
    OOX ..... --OOX

şeklinde.

kombiye göre farklılık gösterebilir bilginiz olsun, kullanım kitapçığına da bakın derim.

doğru düzgün ayarlamadım, manuel modda çalışıyor şimdilik.. ev akşamları 22 falan oluyor, 20ye düşerse çalışsın olarak ayarlı şuan..

kombi bosch condens 2500w
    akşam üstü deneyeceğim bende o siyah soketler iki tane ikisi de 3'lü kılavuza göre bağlıcam artık.
    merak ettiğim benim kablolarda 2 uç var ya onların bağlantı yeri fark eder mi ?

• Selamünaleyküm. Eca Calora ışık göstergeli (dijital ekransız) kombi modülasyonlu mu. Bu kombide İmmergas CRD modülasyonlu, kablolu oda termostatı 3.016362 kullanabilir miyim? Kullanılırsa bağlantısı hakkında bilgi rica ediyorum. Sayfayı yöneten ve bilğilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

XXX ..... XXXXX
    OOX ..... --OOX

şeklinde.

akşam üstü deneyeceğim bende o siyah soketler iki tane ikisi de 3'lü kılavuza göre bağlıcam artık.

eve geçince editlicem mesajı, resim de çekerim.. ayrıntılı da yazmaya çalışırım..

Editleyelim msji: soldaki, sarmaş dolaş gelen kablo şartelden geliyor.. Bosch classic kombi kullanıyorum ben. Umarım aynıdır sistemi..

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 17 Kasım 2017; 15:34:50 >

• Az önce honeywellden TPİ ve oransal bant ile ilgili sorduğum soruya yanıt geldi.

Direk ekran görüntüsü atıyorum.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    San-Tek te ki öğrenme modu sadece adı farklı, hasan hocam daha detaylı bilgileri zaten öncesinde yazmıştı.
    Biraz olsun içiniz rahatlamıştır firmadan cevap gelince, insanın kafası karışıyor tabi...
    Cloud
    benim yazdığımdan farklı bir şey yazmamışlar. Ayrıca eksik bile anlatılmış da neyse ben gerekeni yazmıştım..

Örnek vermişler ama yanlış olmuş
    Gaz pedalından ayağını ara ara çekerek frene basmak örneği olmamış.
    Frene basmak enerji kaybı yaratır.

Doğru örnek şu olabilirdi.
    "Varacağınız noktaya varmadan önce ara ara gaz pedalına basıp ara ara bırakmaya benzer" deselerdi olurdu.

Aslında daha güzel örnek şu olabilirdi.
    "Varacağınız noktaya varmadan gerekli bir süre öncesinde ayağınızı gaz pedalından tamamen çekmeye benzer.
    Böylece araç tam hedefte kendiliğinden durur."
    Ama bu örneği veremezlerdi. Çünkü Cmt böyle çalışmıyor.
    Peki hangi ot böyle çalışıyor? 10 puanlık uzman sorusu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

San-Tek te ki öğrenme modu sadece adı farklı, hasan hocam daha detaylı bilgileri zaten öncesinde yazmıştı.
    Biraz olsun içiniz rahatlamıştır firmadan cevap gelince, insanın kafası karışıyor tabi...

Sadece adı farklı değil.
    Algoritma tamamen farklı.
    Amaç aynı sadece.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Tabi ki santek...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

XXX ..... XXXXX
    OOX ..... --OOX

şeklinde.

eve geçince editlicem mesajı, resim de çekerim.. ayrıntılı da yazmaya çalışırım..

Editleyelim msji: soldaki, sarmaş dolaş gelen kablo şartelden geliyor.. Bosch classic kombi kullanıyorum ben. Umarım aynıdır sistemi..

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

çok teşekkür ederim zahmet oldu sana da sağol iş görür

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Cloud
    benim yazdığımdan farklı bir şey yazmamışlar. Ayrıca eksik bile anlatılmış da neyse ben gerekeni yazmıştım..

Örnek vermişler ama yanlış olmuş
    Gaz pedalından ayağını ara ara çekerek frene basmak örneği olmamış.
    Frene basmak enerji kaybı yaratır.

Doğru örnek şu olabilirdi.
    "Varacağınız noktaya varmadan önce ara ara gaz pedalına basıp ara ara bırakmaya benzer" deselerdi olurdu.

Aslında daha güzel örnek şu olabilirdi.
    "Varacağınız noktaya varmadan gerekli bir süre öncesinde ayağınızı gaz pedalından tamamen çekmeye benzer.
    Böylece araç tam hedefte kendiliğinden durur."
    Ama bu örneği veremezlerdi. Çünkü Cmt böyle çalışmıyor.
    Peki hangi ot böyle çalışıyor? 10 puanlık uzman sorusu.

Hocam daha halen birşeyler oturmuş değil kafamda
    Bana sanki bu TPI felan tamamen aldatmaca gibi geliyor.
    1 saatte 6 kez aç kapat, gerisini boşver salla gitsin müşteri ne anlıcak gibi birşey geliyor halen

Geçen kış başlarında alt katım boştu, tüketim iyi sayılabilecek düzeydeydi ama ev çok çabuk soğuyordu.
    Bu kış görecem bakalım nasıl olacak. 2-3 gün sonra havalar soğuyor baya bi. Eğer randıman alamazsam, bu TPI, oransal bant felan hıkaye gibi gelmeye başlarsa eğer bana halen işte o zaman bırakır giderim Honeywell'i

Bu arada optimizasyon olayını çok beğendim.
    Akşamları 17.00 da 21.5 derece ayarlıydı.
    Eve 18.00'da geliyoruz bakıyorum daha 21'de yetmiyordu dediğiniz gibi erkene çekmem gerekecekti saati.
    Şimdi optimizasyonu açtıktan sonra saat 18.00 21,5 derece ayarlıyorum eve bi giriyoruz 21,5 derece ohh diyorum
    Müşteri hizmetlerinin söylediğine göre bunuda öğrenme modu ile ayarlıyormuş, kaç saat önce yakacağını. Pek inanasım gelmedi ama neyse

• genccimbomlu kullanıcısına yanıt
    program kurmadım, doğru düzgün kullanmadım, manual modda 22 derecede duruyor, servis 0.1 hassasiyet diye söylese de 0.5 derece azalıp artıyor.. kendileri de bilmiyor ne olduğunu daha.. sitesinde doğru düzgün bişey yazmaz, doğru düzgün kullanıcı klavuzu veya pdf bulunmaz. aradım dedim böyle böyle azıcık teknik bilgi koyun, 400 lira veren adam zaten az çok bişey biliyordur diye.. verdikleri cevap; çalışmaları sürüyormuş..

taktıktan sonra bosch a bilgi verip garantisini başlatmayı unutma. özellikle basa basa sor, garantinin başlayıp başlamadığını. çünkü daha tr 36rf yi kablolu sanıp 'odanıza tesisatı başka birine yaptırmanız lazım' diyen bosch operatörü var..
    Cloud
    Aldatmaca değil.
    Algoritma bu şekilde.
    Gaza bas , bırak gaza bas, bırak.
    Onlar 6 ayarlasın sen 3 yap saatte devreye girme sayısını.
    Kombiye yazık.

Optimizasyonun erken başlama süresi de tpı dan elde ettiği değere bağlıdır mutlaka.
    Yani öğrenme sonucu ayarlanıyor dedikleri doğrudur.
  • quote:

program kurmadım, doğru düzgün kullanmadım, manual modda 22 derecede duruyor, servis 0.1 hassasiyet diye söylese de 0.5 derece azalıp artıyor.. kendileri de bilmiyor ne olduğunu daha.. sitesinde doğru düzgün bişey yazmaz, doğru düzgün kullanıcı klavuzu veya pdf bulunmaz. aradım dedim böyle böyle azıcık teknik bilgi koyun, 400 lira veren adam zaten az çok bişey biliyordur diye.. verdikleri cevap; çalışmaları sürüyormuş..

taktıktan sonra bosch a bilgi verip garantisini başlatmayı unutma. özellikle basa basa sor, garantinin başlayıp başlamadığını. çünkü daha tr 36rf yi kablolu sanıp 'odanıza tesisatı başka birine yaptırmanız lazım' diyen bosch operatörü var..

tavsiyelerin için teşekkür ederim sağol bilmiyordum bunları.
    ya benim iş çok garip oldu servisi aradım söyledim dedim tr 36 rf getir tak, adam tamam dedi sipariş verelim getirtelim takalım sonra 10 gün geçti diyor ki stoklarda kalmamış abi sen kendin al tak dedi ben şok oldum gittim internetten aldım bi tane takıcam fırsat bulunca.teknik bilgi yok bi tek bunlar çok yeni olduğu için daha konmamış bi tek kutudan çıkan kılavuzlar var ama işte bilen var bilmeyen var teknik şeyleri . bende hem şartelden hemde kombiden kabloları ayarlamışlardı her yer hazır sadece o vericiye kabloları bağlıcam o kadarsonra çalışacak inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genccimbomlu -- 18 Kasım 2017; 8:28:22 >

• quote:

quote:

tavsiyelerin için teşekkür ederim sağol bilmiyordum bunları.
    ya benim iş çok garip oldu servisi aradım söyledim dedim tr 36 rf getir tak, adam tamam dedi sipariş verelim getirtelim takalım sonra 10 gün geçti diyor ki stoklarda kalmamış abi sen kendin al tak dedi ben şok oldum gittim internetten aldım bi tane takıcam fırsat bulunca.teknik bilgi yok bi tek bunlar çok yeni olduğu için daha konmamış bi tek kutudan çıkan kılavuzlar var ama işte bilen var bilmeyen var teknik şeyleri . bende hem şartelden hemde kombiden kabloları ayarlamışlardı her yer hazır sadece o vericiye kabloları bağlıcam o kadarsonra çalışacak inşallah

Servis bi de para istiyor utanmadan. Birsuru marka ücretsiz montaj servisi verirken bunlar 56 lira para istiyor birde.. Duvara monte de etmediler, o iş de bana kaldı..

Servislerin hiçbirine güvenme, hepsi sallıyor. Daha doğru düzgün bilmiyorlar neyin ne olduğunu.. Biraz bisi bilmesek hemen başka birşey satmaya çalışıyorlar. Bi bosch değil hepsi böyle.. Umarım memnun kalırsın, 0.5 olması biraz canımı sıksa da aldık kullanıcaz bakalım.. Bilseydim kombi içindeki bağlantıları da çekerdim.. Elektrik işi bu, dikkat et çarpılma :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SAN-TEK STT40RF

San-tek kullananlar grubuna bende dahil olmuş bulunuyorum artık.

Kutu içeriği ve hazırlanışı çok güzel bütün herşey sarılıp sarmalanmış pat pat poşetlerle ve poşet içinde poşet şeklinde baya bir uğraşılmış özenildiği belli. Herşey düşünülerek konulmuş çivisine, kablo bağına kadar. Kablo uzunlukları gayet iyi bana fazla bile geldi.

Ürünü kurmak ve çalışır hale getirmek için kutunun dışından başka bir şeye ihtiyaç duymuyorsunuz.

Ürünün kullanımı kolay anlaşılır şekilde. Ne ayarlamak istiyorsanız tatil modu manuel mod vs çok basit günlük program yaptım 1dk sürdü(program kopyalama sayesinde 10 numara olmuş)

Hassasiyeti güzel ayar yapmak için yanına geldiğinizi anlıyor :)

İstenilen sıcaklığa gelmek için devamlı çalıştırmıyor ara ara çalıştırıyor )

Isı dalgalanması bende en fazla 0.3°C

Gelelim tasarruf konusuna önce bazı bilgileri veriyim kombi viesman vidopend 100 yoğuşmasız, mobil sistem, dd petek, 2 petek hariç termostatik vana var, arakat güneybatı mantoloma var yer Ankara

Ot takmadan önce 3 gün ard arda yaptığım ölçümlerde 24 saat çalışan kombi en düşük seviyede günlük 3 m3 gaz yaktı. Dün taktığım ot ile yaptığım ölçümde ise dünden bugüne 1.6 m3 yaktı.(Ölçümlerimin hepsini hergün saat 20:00den 20 ye gaz sayacına bakarak yaptım. Ot ile ayarladığım Oda sıcaklıkları ise 22:00-08:00(20°C), 08:00-17:00(21, 5°C), 17:00-22:00(22°C) olarak ayarlı

Ot nin kombiyi çalıştırma dk sına bakarsak normalde 24 saat pompayı çeviren kombi gece 00:00dan itibaren sadece 39 Dk kombiyi çalıştırmış bu da elektrik tasarrufu sağlar.

Daha ne olsun

Müşteri temsilcisi,  teknik destek uzmanı :) olan hasan hocama yardımlarından ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim.

Oda termostatı arayanlara fikir olur umarım.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

• myctapha kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

• Santek dogalgaz tuketimini nasil hesapliyor.hesaplama yontemi nedir.

• 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.