Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demirdöküm PR 5005 Oda Termostatı FALKE CONDENSE 24 için olurmu acaba
    yada falke condense 24 için uygun olan kablosuz veya kablolu oda temostadı ne alayım fıyat hakkında bılgınız varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zambak_k

merhaba bizde oda termostatı almayı düşünüyoruz ama pek bi bilgimiz yok hem hesaplı hemde iyi kullanabilecegimiz termostat önerileriniz varmı şuanda termostatik vana kullanıyoruz gündüzleri 60 ta yaktıgımız halde 15 16 derecede ısınıyor akşamları 18 19 dereceye çıkıyor hiç ısınamıyoruz yalıtımız yok ayrıca 3 petek yakmaktayız 250 civarı geliyor oda termostatı kullananlar faturada baya fark oluyormu acaba yani kombi aşırı yanmadan dolayı fiyatı çok gelirmi termostatik vana için yakıttan tasarruf denildi ama ısınamıyoruz zaten peteklerimizde sorun var sanırım tesisatı yeni oldugu halde temizlettirecegiz

Merhaba;
    Mevcut durumda zaten ısınamadığınız için oda termostatı bu aşamada işinize yaramaz.Öncelikle ısı kayıplarını önlemenin ve petek sayısını arttırmanın yolları üzerinde araştırma yapmalısınız.Bu çözümlerden sonra 50-55c lerde ısınmaya başlarsanız oda termostatı düşünebilirsiniz bence.

• araştırma yapıyoruz ama sonuç alamıyoruz peteklerimiz yeterince ısınmıyor fazla petek koyma gibi bir şansımız yok zaten odamız küçük nasıl ısınmıyor bizde çok şaşkınız tesisatını salı günü temizlettirecegiz halbuki 2 ay önce yapılmıştı ama borularımız demirdi demirler eski ise onedenle sıkıntı çıkarmış olabilirmiş ayrıca üst katımız ve alt katımızda boş onedenle oda ısısı pek kalmyor oda termostatı içinde pek tasarruflu olmayacak bizim için galiba
  • Vaillant VUW 346 ile forumda epeyce tavsiye edilen siemens rev24 oda termostadı uyumlu çalışıyor mu?

Vaillant Colormatic 370'in derece hassasiyetini maalesef vaillanttan bir türlü öğrenemedim. Bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum.
  • quote:

araştırma yapıyoruz ama sonuç alamıyoruz peteklerimiz yeterince ısınmıyor fazla petek koyma gibi bir şansımız yok zaten odamız küçük nasıl ısınmıyor bizde çok şaşkınız tesisatını salı günü temizlettirecegiz halbuki 2 ay önce yapılmıştı ama borularımız demirdi demirler eski ise onedenle sıkıntı çıkarmış olabilirmiş ayrıca üst katımız ve alt katımızda boş onedenle oda ısısı pek kalmyor oda termostatı içinde pek tasarruflu olmayacak bizim için galiba

şu durumda kesinlikle oda termostatı işinize yaramaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

quote:

araştırma yapıyoruz ama sonuç alamıyoruz peteklerimiz yeterince ısınmıyor fazla petek koyma gibi bir şansımız yok zaten odamız küçük nasıl ısınmıyor bizde çok şaşkınız tesisatını salı günü temizlettirecegiz halbuki 2 ay önce yapılmıştı ama borularımız demirdi demirler eski ise onedenle sıkıntı çıkarmış olabilirmiş ayrıca üst katımız ve alt katımızda boş onedenle oda ısısı pek kalmyor oda termostatı içinde pek tasarruflu olmayacak bizim için galiba

şu durumda kesinlikle oda termostatı işinize yaramaz.

Arkadaşa katılıyorum,oda zaten ısınmıyor termostatın faydası olmaz.

• ama ben 21 22 dereye kadar gelmesini istiyorum 60 derecede 20 dereceye kadar gelmeye başladı ama yatak odası 15 derecede anca kalıyor en son borular ordan geçmekte kafam çok karışık ya neden böyle oluyor üstelik ısısıda az aynı olması gerekmezmi
  • quote:

ama ben 21 22 dereye kadar gelmesini istiyorum 60 derecede 20 dereceye kadar gelmeye başladı ama yatak odası 15 derecede anca kalıyor en son borular ordan geçmekte kafam çok karışık ya neden böyle oluyor üstelik ısısıda az aynı olması gerekmezmi

Reglaj yapmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

quote:

ama ben 21 22 dereye kadar gelmesini istiyorum 60 derecede 20 dereceye kadar gelmeye başladı ama yatak odası 15 derecede anca kalıyor en son borular ordan geçmekte kafam çok karışık ya neden böyle oluyor üstelik ısısıda az aynı olması gerekmezmi

Reglaj yapmanız gerekiyor.

reglaj nedir nasıl yapılır hiç bilgim yok
  • quote:

reglaj nedir nasıl yapılır hiç bilgim yok

Kombiye en yakın petekten başlayarak, dönüş vanasını tam kapatıyorsunuz sonra:

birinci vana - yarım tur
    ikinci vana - bir tur
    üçüncü - bir buçuk tur...... son peteğe kadar bu şekilde açmaya devam ediyorsunuz, son peteğin vanası tam açık kalacak ona dokunmayın.

Eğer vanalar kalitesiz ise çeyrek artırımlar ile deneyebilirsiniz. Benim karşı binadaki arkadaşta öyle yapmıştık:

birinci vana - çeyrek tur
    ikinci vana - yarım tur
    üçüncü vana - 3/4 tur
    dördüncü vana - bir tur....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 11 Ocak 2013; 12:48:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rıd

ARKADAŞLAR REV17 ANKARADA ANKATEK YAPİ MALZEMELERİ LTD.ŞTİ. DE MEVCUTTUR. TEL:0312 309 30 59

rev24 varmıdır? varsa fiyatı hakkında bilgi varmıdır?

onun dışında yarın kızılaya gidecem araştırayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas

quote:

ARKADAŞLAR REV17 ANKARADA ANKATEK YAPİ MALZEMELERİ LTD.ŞTİ. DE MEVCUTTUR. TEL:0312 309 30 59

Ben de inceliyordum. Burada var. Fiyatı da makul gibi.

http://www.sanalpazar.com/Siemens-Rev-24-Rf-Kablosuz-Oda-Termostati__isp5882566

• quote:

Orijinalden alıntı: PANGEA2

quote:

quote:

hocam ankatek ti sanırım 350 tl kablosuz rev24.

ben kablolu rev24 veya rev17 alacam nasipse.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PANGEA2

quote:

quote:

hocam ankatek ti sanırım 350 tl kablosuz rev24.

ben kablolu rev24 veya rev17 alacam nasipse.

350 TL lik olanın linkini verebilir misin? Ankatek diye yazınca çıkmadı.

• bugün rev17 aldım yarın bağlantıyı yapmaya çalışacağım, çok karışık geldi çözmeye çalışıyorum.
  • herkeze slm öncelikle site ve bilgili ustalara çok çok teşekkür ederim allah onlardan zarı olsun onların sayesine konforumu buldum simens rev 24 kablosuz oda termostadı kullanıyorum kombim dd sargon premix hkb230 kombi o.t ile kombim uyumlu çalışıyor şimdilik inşallah sorun çıkmaz şahsım adına herkeze tavsiye ederim ayrıca arkadaşlar 0,5 hassasiyeti boşverin ona para vermeyin ben bundan önce +-1 hassasiyetli dd rf6001 kullandım bu rev yanında mevzusu bile olamaz 60tl ona ödedim 350 tl yeisine ödedim aslında bu rakamları faturaya yansıtsam bu sene kışı geçirebilirim ama konfor açısından rahatsız oacaktım
    belli bir dereceden sonra insan rahatsız oluyor (gece 20C-gündüz 22C) bunlar en ideal sıcaklı ayarı gerçekten çocuk bile olsa bu dereceyi geçmemmek lazım
    neyse tekrar sahsım adına bilen ve bilgilendiren ustalara tekrar reşekkür ederim
    ARKADAŞLAR BENİM BİR ARKADAŞIMDA BU KONUDA YARDIM İSTEMEKTE LTF YARDIMINIZI BEKLİYORUM
    ARKADAŞIN KOMBİSİ Vaillant ecoTEC plus VUW TR 296/3-5 Yoğuşmalı Kombi
    VE GARANTİSİ DEVAM ETMEKTE İMİŞ BU KOMBİ İÇİN ÖNERİ YAPABİLECEĞİNİZ (MODİLASYON ÖZELLİLİĞİ VARSA MODİLASYONLU) YOKSA BU MARKA UYUMLU OLUP GARANTİSİNİ BOZMIYACAK ODA TERMOSTADI TAKTIRMAK İSTİYOLAR
    BELKİ SERVİSİ SORUN DİYE TELKİNDE BULANABİLİRSİNİZ AMA KENDİ ADIMA SERVİS HİÇ BİR ŞEY BİLMİYOR BENİM KOMBİYE REV24 BAĞLANTISINI YAPAMADILAR
    LTF ARKADAŞLAR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM HERKEZE KOLAY ELSİN

• arkadaşlar VAİLLANT turboTEC plus VUW TR 202/3-5 kombi kullanıyorum buna uygun olabilecek en ucuz termostat hangisidir acaba acilen yardımcı olabilir misiniz?
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: srhtt

arkadaşlar VAİLLANT turboTEC plus VUW TR 202/3-5 kombi kullanıyorum buna uygun olabilecek en ucuz termostat hangisidir acaba acilen yardımcı olabilir misiniz?
    saygılar

Vaillant marka kombiler diğer marka oda termostatları ile uyumlu olmadığını duymuştum. O nedenle bende vaillantın kendi oda termostatını kullanıyorum.
    Arzu edersen elimde fazla olan Colormatic 240F modelini verebilirim. Kablosuz, haftalık programlı, 0,5 derece hassasiyetli.
    Ürün Link: Colormatic 240F

• Selamlar,

Bir sorum olacak, yardımcı olursanız memnun olurum.

Evimde Bosch Classic Condens combi kullanıyorum. Oda termostatı olarak FR 10 taktırmamı önerdiler, modülasyonlu olduğu için. Ben FR 100 haftalık proglamlı düşünüyordum, fakat firma Classic Condes ile FR 100'ün uyum sağlamadığını belirtti.

FR 100 cihazda modülasyon özelliği varmıdır? Sizce hangisini tercih etmek daha doğru bir karar olacaktır, artsı eksisi ne olur?

Bilgileriniz için peşinen teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.