Şimdi Ara

Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
2
Favori
44.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Buderus gb 062 kullanıyorum. 1 odamda ısınma problemi oluyor.Kombi 45-50 arası çalışıyor.Oda 25 m2 ve 150 cm uzunluğunda 60cm lik eca panel radyatör mevcut sadece , oda kuzeye de baktığından yoğun kış aylarında 19 dereceyi pek geçemiyor sıcaklık.Petek ilavesi veya petek büyütme işlemi yaptırmak istemiyorum. Ev 4+1 , ben bu sorunu çözmek adına bu odaya oda termostatı, diğer odalara banyo hariç termostatik vana taktırmayı düşünüyorum. Sence doğru bir uygulama olur mu? Bu odaya da termostatik vana gerekli olur mu ilaveten. Buderus gb 062 için kablolu oda termostatlarından hangisini önerirsin?

Saygılar.
  • merhaba arkadaşlar
    termostatik vana almak istiyorum. hangi marka model önerirsiniz. kombi yeni sayılır eca marka 2 yıllık.

kombi balkonda. balkonun dibinde salon var salon sıcak oluyor. diğer iki oda kombiye uzak o odalar fazla ısınmıyor. birde mutfak var oda kombiye yakın.

yani salon, yatak odası, mutfak, oturma odası, birde havlupan var
    kaç adet termostatik vana almam lazım. ve hangilerine takmam lazım.
    birde kombiyi alırken oda termostatı vermişlerdi onu taktırmadım boşta duruyor onuda taktırsam mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepbluee61 -- 11 Şubat 2017; 23:24:24 >
  • Merhaba arkadaşlar ben de bir şey danışmak istiyorum. Biz ilk başta petekleri taktırırken termostatik vana da taktırdık. Takan firma oda termostatını önermediği için taktırmnadık. Fakat kullanışlı olmuyor. Şöyle ki hergün bütün peteklerin ayarlarını sabah düşür akşam aç çok zor oluyor bizim için. Oda termostatı taktırmayı düşünüyoruz. Taktırmalımıyız sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıragen

Merhaba arkadaşlar ben de bir şey danışmak istiyorum. Biz ilk başta petekleri taktırırken termostatik vana da taktırdık. Takan firma oda termostatını önermediği için taktırmnadık. Fakat kullanışlı olmuyor. Şöyle ki hergün bütün peteklerin ayarlarını sabah düşür akşam aç çok zor oluyor bizim için. Oda termostatı taktırmayı düşünüyoruz. Taktırmalımıyız sizce?

Termostatsız kombi kullanılmamalı.
    Taktırırsanız sizde anlayacaksınız ne demek istediğimi...
  • Tesisatçı aynı şeyleri bizede söyledi, fakat dinlemedim. Ayrıca oda termostadi almanı tavsiye ederim. cok fark ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Merhaba arkadaşlar ben de bir şey danışmak istiyorum. Biz ilk başta petekleri taktırırken termostatik vana da taktırdık. Takan firma oda termostatını önermediği için taktırmnadık. Fakat kullanışlı olmuyor. Şöyle ki hergün bütün peteklerin ayarlarını sabah düşür akşam aç çok zor oluyor bizim için. Oda termostatı taktırmayı düşünüyoruz. Taktırmalımıyız sizce?

Termostatsız demekle oda termostatını mı yoksa termostatik vanayı mı kastediyorsun?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Termostatsız demekle oda termostatını mı yoksa termostatik vanayı mı kastediyorsun?

Termostat.

• selcukluaslan S kullanıcısına yanıt
    çok ısınan odaları termostatik vana ile dengeleyip OT ile hem konfor ve tasarruf sağlayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

çok ısınan odaları termostatik vana ile dengeleyip OT ile hem konfor ve tasarruf sağlayabilirsiniz

Yani hem termostatik vanalar kalsın hem de oda termostatı da takın mı diyorsunuz? İkisi birden olabiliyor mu? Ya da hangi yol daha kullanışlı. Çünkü daha önce de dediğim gibi termostatlı vanaları tek tek kapatıp ya da derecesini düşürüp akşam geldiğimizde de yine tek tek arttırmak zor oluyor bizim için. Hangi yol daha iyi?
  • mıragen kullanıcısına yanıt
    Çok ısınan odaları kısıp oda termostatınım olduğu odadaki vanayı sonuna kadar açarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben tavsiye etmiyorum taktırdım kullanmıyorum

vanalar 5 de duruyor

3 alıyorum petek kapanıyor ev hemen soğuyor bekle ki sıcaklığı algılasin da petek yine isinsin

Belki de ben kullanmadım tavsiye etmiyorum

• merhaba arkadaşlar

benim evim 90m2 ev
    bütün odalarda termostatik vana mevcut sadece havlupan ve holde yok
    benim sorum şu ben ayrıca cosa nın termostatını almak istiyorum. sizce mantıklı olurmu yardımcı olurmusunuz.

şu mevsim geçişlerinde termostatım olmadığı için balkondan kombi üzerinden petekleri açıp kapatıyorum
  • arkadaşlar merhaba
    sabah saat 7 akşam 6 çalışan bir aile için, oda termostatı mı yoksa termostatik vana mı taktırmamız daha uygun olur?
    toplamda 9 tane radyatör var.
    alt komşundan hiç bir fayda yok.
    kışın güneş almayan bir ev.
  • quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

arkadaşlar merhaba
    sabah saat 7 akşam 6 çalışan bir aile için, oda termostatı mı yoksa termostatik vana mı taktırmamız daha uygun olur?
    toplamda 9 tane radyatör var.
    alt komşundan hiç bir fayda yok.
    kışın güneş almayan bir ev.

Sabah evden cikip aksama kadar eve kimse girmiyorsa kari-koca calisiliyorsa oda termostati bulunmaz nimet.

Bizde eşimle sabah 7 de cikariz aksam 6 da gireriz. Evde yokken neden kombi bosa calissin. Ben birde cosa kullaniyorum cok konforlu. Eve gelmeden ev sicacik.. mis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sayın forum üyeleri kullanım alanı 100 metrekare 3+1 evim var yeni bina 2015 yapımı yalıtimı iyi binanı sağı solu boş ayrık düzen binaların yapılışı evimde ariston matis 24 ff kombi kullanıyorum (dijital değil) kombiden genel anlamda memnunum yaklaşık 6 metre petek var ama kışın yakıt tasarrufu için oda termostatımı yoksa termostatlı vanamı kullanlmalı yorumlarınızı bekliyorum

• disintegration kullanıcısına yanıt
    disintegration ustam merhaba. Verdiğiniz cevapların neredeyse hepsini okudum.

Bazı arkadaşlara pex borudan bahsettiniz. Buna göre alınacak vana şeklinden ve rakordan bahsettiniz.

Bende gaz sensörlü danfoss almayı düşünüyorum.

Bendeki pex boru mu rakor vs almam gerekli mi bilgi verir misiniz? Ayrıca bu radyatörlere yatay termostatik vana gider mi?
     Oda Termostatı mı Termostatik Vana mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 20 Kasım 2018; 4:20:19 >

• yasakbölge kullanıcısına yanıt
    sizin tesisat pprc boru, pex rakora gerek yok resimdeki peteğin köşesi ile duvar arasında bayağı mesafe var yatay köşe termo vana her türlü sığar diğer petekleriniz de aynı şekildeyse hepsine yatay köşe termo vana alın
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum.

• @disintegration üstadım merhabalar. Yazdıklarınızın birçoğunu okudum fakat benim soracaklarımın cevabını bulamadım. 2015 yapımı binada Evim dubleks ve E.c.a Calora kombi takılı. Kombi alt kat balkonda duruyor. 6 Petek ve bir havlupan alt katta 4 petek ve bir havlupanda üst katta var. Evin büyük bölümünü kullanmadığımız için alt katta 3 petek ve havlupanı üst katta ise 1 petek ve havlupanı çalıştırıyorum. Evi hiç istediğim gibi ısıtamadım. Yatalak validem var üst katta yanan petek ile onun odasını denk getirdim ki ısı daha etkili olması açısından. Önerilerin benim için çok kıymetli. Bilmek isteyeceklerinize elimden geldiğince cevaplayarak doğru bilgileri sizden duymak isterim. Teşekkür ederim.
  • VahapSaylan V kullanıcısına yanıt
    2 havlupan hariç, kalan peteklere danfoss ras-c termostatik vanalar taktırın ve petekleri kısacak şekilde ayarlayın örneğin 3 ve 4 numara arasında bir değer. 2 havlupan da kombinin devir daim etmesi için açık olmalı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.