Şimdi Ara

Oda İçine Çanak Anten Kurdum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
39
Cevap
3
Favori
7.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Senin tvyi laptop gibi görmüşüm.hojam flash kullansana çekerken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden evin içinde kurma ihtiyacı duyduğunuz ki? Çatıya balkona kurmaya izin vermediler mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Neden evin içinde kurma ihtiyacı duyduğunuz ki? Çatıya balkona kurmaya izin vermediler mi?
    Çatı 45 derece bayağı bir eğimli tırsıyorum çıkmaya

Balkona kursam mantolama var delmek falan baya zahmetli en güzeli bu sistem .

• Usta belki bilgin vardır veya konudaki arkadaşlar şimdi ben astra4.9 dan discoveriyleri izliyorum başka hileyle hurdayla izleyebileceğim belgesel kanalı varmı nat geo gibi başka uydulardan türksatta tandberg vardı kalktı

• valla ben bu sistemi astra 4.8 deki discovery networks kanallarını izlemek için yaptım çokta güzel izliyorum :) thorda history ve nickelodeon varmış galiba ccam ile açılan

• Hort gibi olacak ama ucu açık bir konu olduğu için sorun olmayacağını düşünüyorum. Bende iş icabı bir yerde kalıyorum, İnternet yok, balkon yok, çatı yok.. Bana sadece Türksat uydusu lazım. böyle bir sistem kurarsam odada perde kapalı olursa çeker mi?
  • Börü76 B kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz yerin Türksat ı görmesi ve önünde perde dahil hiç bir şeyin olmaması gerekir. Denemedim ama pencere camı dahi kapalı olsa çekeceğini sanmıyorum. Yani yazın olabilir ama kışın tv seyretmekte zahmetli olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    uydu sinyalleri hassastır ama türksatın sinyalleri güçlüdür. cam hariç diğer herşey sinyali etkiler.
  • ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler.
  • batacabataca kullanıcısına yanıt
    O zaman uydu yayını almam imkansız oldu.. Türksat 2017'de karasal dijital yayına geçeceğiz 1 çubukla yayınları herkes alacak çanak çömlek tarihe karışacak dedi hala ses seda yok ülkeyi vermişler çobanlara işte.. Sefil Bulgaristan bile yıllar yılı karasal dijital yayıncılığa geçmiş bir ülke acaba kağıt üstünde bakmadan gerçekte kim daha sefil biz mi onlar mı.
    Yine de denemeden bilemezsiniz.

• yaz geldi tekrardan güncel
  • Bende aynı şey üzerinde çalışıyorum, şuan istanbul da aşırı kar var ve hava çok kapalı muhtemelen bu yüzden sinyal alamıyorum. Konu sahibi camı açık mı kapalı mı alıyor bu sinyali ? Ben türksat üzerinden deniyorum ancak bi türlü sinyal alamadım. Yardımcı olabilcek var mı ?

Oda İçine Çanak Anten Kurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alp200 -- 13 Mart 2022; 1:10:49 >
  • alp200 kullanıcısına yanıt

merhaba bu konuyu ben açmıştım camı açmalısın cam kapalı olunca sinyal gelmiyor evin içinden turksat hotbird eutelsat 7a ,astra sirüs 4.8 izleyebilmiştim

• NewSphere kullanıcısına yanıt

Aynen öyle oldu camı açtım 7 ayrı uydudan sinyal aldım ama çanağı biraz dışarı çıkardım ki sinyal yükselsin diye. Yine de sinyal çok fazla gelemedi ne yapabilirim tam olarak ?

4.8e,7e,13e,19.2e,42,46,52

• alp200 kullanıcısına yanıt

lnb'ye bu tarz ayarlamalar yapman lazım hocam hem bide her uydunun farkı eğim ayarı var misal türksata ayarlı çanağı astra4.8'e ayarlarsam lnb eğimini yapsam bile sinyal düşük gelir çoğu kanal göstermez yan vidaları gevşeterek çanağı aşağı doğru eğmem lazım çünkü uydu biraz aşağıda

bu android uygulaması ilede uyduları farklı uyduları bulabilirsin

Oda İçine Çanak Anten Kurdumplay.google.com
    Satellite Director - Apps on Google Play
    https://play.google.com/store/apps/details?id=zekitez.com.satellitedirector

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewSphere -- 16 Mart 2022; 9:38:25 >
  • Sanıyorum camlar çift cam olduğundan, çift cam arasında ki alüminyum ayırıcı gelen sinyali saptırıyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.