Şimdi Ara

ODA İÇİNDE SES YALITIM KABİNİ YAPTIM SS'Lİ TEST GELDİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
11
Favori
9.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 ay
  • Cevaplayan Üyeler 69
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 11
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Death Cube K (7 mesaj) Guest-10B574946 (4 mesaj) Ciclista (3 mesaj) 88mph (3 mesaj) C0NSI (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (58 mesaj) Mobil (16 mesaj) Mini (4 mesaj) Uygulama (10 mesaj)
  • @
102 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ODA İÇİNDE SES YALITIM KABİNİ YAPTIM SS'Lİ TEST GELDİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    593 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba forum üyeleri. Maalesef ki evlerimizde ses ve ısı yalıtımına pek fazla önem verilmiyor. Üstteki komşunun ayak sesleri, alttaki komşunun öksürük sesleri, evin içinde odalardan geçen sesler derken bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı. Gece 2 gibi arkadaşlarımda DC üzerinden normal sesle sohbet etmek bile işkence haline geliyordu. Ben de odamın içinde ses yalıtımlı bir kabin yaparak bu sorunu çözdüm.

Başlangıçta kafamda çok daha basit bir proje vardı. Birkaç kartonu birleştirip tutkalla sağlamlaştırdıktan sonra üzerine yumurta sünger yapıştırarak bu işi çözeceğimi sanıyordum.

Fakat bu iş bu kadar basit bir iş değilmiş. Evde eski bir dolabımız vardı, onun parçalarıyla kendime bu kabini yaptım.

İçini;
    9 tane bondex sünger, 100x100 2 cm 150 dansite
    12 tane akustik sünger, 50x50 4 cm 70 dansite ile kapladım ve sonuç mükemmel oldu. Tabii ses yalıtımı özel ölçümlerle yapılan, duvarın içine malzeme konulup tekrar duvar örülerek yapılan bir iş ama evdeki imkanlarla sonuç yine de harika.

SES FARKINI DİNLEMEK İSTEYENLER İÇİN TEST:https://www.youtube.com/watch?v=kSxtckoS_RY&feature=youtu.be&t=693

Süngerler 1100, kabin ise 400'e geldi. Toplamda 1550 TL'lik bir masrafım oldu yapıştırıcı dahil.

Yalıtım testini merak edenler için;https://www.youtube.com/watch?v=W48_2N5j924&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Death Cube K -- 26 Temmuz 2020; 17:19:14 >

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
backlink paketleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.