Şimdi Ara

Oda aydınlatması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Floresan veya tasarruflu ampüllerin ışığı bende baş ağrısı yapıyor , bu yüzden daha farklı bir aydınlatma çözümüne gitmek istiyorum , beyaz led aydınlatma mı yoksa sarı ışık spot aydınlatma mı iyi bir tercih olur?

• Tasarruflu ampüllerin sarı ışık olanı denediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

Tasarruflu ampüllerin sarı ışık olanı denediniz mi ?

Çok sıkıcı onların ışığı fakat burda asıl sorun tasarruflu ve floresanlardaki frekans
  • Reserved
  • quote:

Orijinalden alıntı: Susamcık

Reserved

+1
  • Işık kaynağı mutlaka gözünüzü alacaktır.. nasıl desem buzlu cam gibi bir dekoratif malzeme ile ampulu kapatıp, sağdece yanlardan ışığı yansıtacak şekilde dikdörtgen/kare bir sistem olabilir..

Yada ışık kaynağını arkanıza alarak, gözünüzü almasını engelleyebilirsiniz.
  • Işığı bir şekilde yumuşatalım yani doğru mu anladım ? Kendimiz bu şekilde el yapımı bir avize yapmak istesek kullanmamız gereken malzeme ve ışık kaynağı ne olmalı ? Sarı-Beyaz / Led-Spot gibi.Ya da daha pratik bir çözüm olarak öneriniz nedir? Uzun süre bilgisayar başındayım karanlıkta çalışmak istemiyorum ışıkta baş ağrısı yapıyor.
  • Sizde başağrısı yapan ışığın rengi ve şiddetimi yoksa yaydıkları frekans mı ?
    Şayet ışık şiddeti ise endirekt aydınlatma yararlı olur. Ampülü tavana çevirip, yansıma yaparsanız rahatlatma yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Işığı bir şekilde yumuşatalım yani doğru mu anladım ? Kendimiz bu şekilde el yapımı bir avize yapmak istesek kullanmamız gereken malzeme ve ışık kaynağı ne olmalı ? Sarı-Beyaz / Led-Spot gibi.Ya da daha pratik bir çözüm olarak öneriniz nedir? Uzun süre bilgisayar başındayım karanlıkta çalışmak istemiyorum ışıkta baş ağrısı yapıyor.

Okadar bilgim yok.. ben sağdece ana ışık kaynağının merkezini kapatıp, ışığı yaymanız konusunda idi.
    ben kendi aklımca paintte şekli oluşturmaya çalışayım..
    Beyaz ışık varken beyazı tercih ederim ben.
    Amacınız tam oda aydınlatan bir lamba değilde, loş (odayı görebilecek kadar ışık mı istiyorsunuz..?
    yoksa, yanan lambadan memnunsunuz fakat lambayı görmek istemiyormusunuz ?
  • Dikkat ettim floresanlı ortamlarda baş ağrısı oluyor , alışveriş merkezlerine girdiğimde oluyor, muhtemelen frekanstan diye düşünüyorum. Alışveriş merkezinde o kadar farklı ışık kaynağı var ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Işığı bir şekilde yumuşatalım yani doğru mu anladım ? Kendimiz bu şekilde el yapımı bir avize yapmak istesek kullanmamız gereken malzeme ve ışık kaynağı ne olmalı ? Sarı-Beyaz / Led-Spot gibi.Ya da daha pratik bir çözüm olarak öneriniz nedir? Uzun süre bilgisayar başındayım karanlıkta çalışmak istemiyorum ışıkta baş ağrısı yapıyor.

Okadar bilgim yok.. ben sağdece ana ışık kaynağının merkezini kapatıp, ışığı yaymanız konusunda idi.
    ben kendi aklımca paintte şekli oluşturmaya çalışayım..
    Beyaz ışık varken beyazı tercih ederim ben.
    Amacınız tam oda aydınlatan bir lamba değilde, loş (odayı görebilecek kadar ışık mı istiyorsunuz..?
    yoksa, yanan lambadan memnunsunuz fakat lambayı görmek istemiyormusunuz ?

Aslında ayarlanabilir bir sistem daha iyi olur, ders çalışırken şiddetini arttırabileyim, gece bilgisayarla çalışırken de azaltabileyim.

• Pcniz kasa ise, 2m beyaz şerit led ile yeterli fakat az aydınlatma olur. pc çalışırlken ledler yanar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 21 Nisan 2013; 14:32:35 >
  • Ayarlanabilir ışık kaynağı için en ideal çözüm akkor flamanlı yani normal ampülü dimmer ile ışığı azaltıp çoğaltmak sistemidir.
  • Dimmer kullanarak beyaz , temiz bir ışık elde edebilir miyiz göz yormayan bir şey olarak? Öneriniz nedir?
  • Normal akkor flamanlı ampüller sarı ışık verir. Camı beyaz boyalı soft ampüller nispeten beyaza yakın ışık verir. Dimmerle istenilen parlaklıkta kullanabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞEF34

Normal akkor flamanlı ampüller sarı ışık verir. Camı beyaz boyalı soft ampüller nispeten beyaza yakın ışık verir. Dimmerle istenilen parlaklıkta kullanabilirsiniz.

Anladım , her hangi bir yapı markete gittiğimde bakınacağım teşekkürler yorum yapan herkese.
  • Sarı ışık kullanırsanız pek sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Yada 3000K-4000K (Sarı ışık) led aydınlatma kullanabilirsiniz. Özellikle ofislerde bu sıcaklık aralığı tercih edilir. Kendi odanız içinde bu değerleri baz alabilirsiniz.
  • Aynen sarı ışık çözüm olabilir spot .
  • internette bende konu ile ilgili araştırma yapıyordum o sırada konuyu gördüm biraz geç oldu ama belki başka araştırma yapan arkadaşlara faydamız dokunur.
    Aydınlatma ürünü tercih edilirken ilk önce ışık şiddetine, sonra kullandığı enerji kw bakmamız gerekmektedir. Çünkü bazı aydınlatma armatürleri iyi lüx(ışık şiddeti) sağlasada çok fazla enerji kullandıkları için bu sefer cebimize zarar olmaktadırlar. Ardından ışığı yayma şekline bakmamız gerekiyor. Işık şiddet kırıcısı varmı, halojen şekildemi yayıyor bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Daha sonrasında sarı ışık insanın uykusunu getirir, beyaz ışık dinçlik kazandırır.Iphone kullanıcısı arkadaşlar bilirler telefonlarımızda gece modu diye bir mod vardır o moda aldığımız zaman telefon ışığı kısılır ve hafif sarımsı bir hale gelir. Çünkü bilimsel araştırmalar sarı ışığın insanı rahatlatıp uykusunu getirdiğini kanıtlamıştır. Buradan yola çıkarak odanızda kullanacağınız ışığın rengine doğru karar vermeniz gerekmektedir. Bu oda aydınlatmalarını bir çok firmada aslında bulabiliyoruz ama kaliteli olarak, doğru ürün olarak bazen bulmakta zorluk çekiyoruz. Waldmann ve Derungs adında bir marka var. Aslında iki farklı marka ama tek bir kişiye aitler. Burada güzel oda aydınlatmaları, ofis aydınlatmaları ve medikal aydınlatma tarzı armatürler bulunuyor. Dilerseniz Derungs Oda Aydınlatma bu adres üzerinden bir inceleyebilirsiniz. Benim araştırmalarım bu kadar umarım faydalı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilginzeki

internette bende konu ile ilgili araştırma yapıyordum o sırada konuyu gördüm biraz geç oldu ama belki başka araştırma yapan arkadaşlara faydamız dokunur.
    Aydınlatma ürünü tercih edilirken ilk önce ışık şiddetine, sonra kullandığı enerji kw bakmamız gerekmektedir. Çünkü bazı aydınlatma armatürleri iyi lüx(ışık şiddeti) sağlasada çok fazla enerji kullandıkları için bu sefer cebimize zarar olmaktadırlar. Ardından ışığı yayma şekline bakmamız gerekiyor. Işık şiddet kırıcısı varmı, halojen şekildemi yayıyor bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Daha sonrasında sarı ışık insanın uykusunu getirir, beyaz ışık dinçlik kazandırır.Iphone kullanıcısı arkadaşlar bilirler telefonlarımızda gece modu diye bir mod vardır o moda aldığımız zaman telefon ışığı kısılır ve hafif sarımsı bir hale gelir. Çünkü bilimsel araştırmalar sarı ışığın insanı rahatlatıp uykusunu getirdiğini kanıtlamıştır. Buradan yola çıkarak odanızda kullanacağınız ışığın rengine doğru karar vermeniz gerekmektedir. Bu oda aydınlatmalarını bir çok firmada aslında bulabiliyoruz ama kaliteli olarak, doğru ürün olarak bazen bulmakta zorluk çekiyoruz. Waldmann ve Derungs adında bir marka var. Aslında iki farklı marka ama tek bir kişiye aitler. Burada güzel oda aydınlatmaları, ofis aydınlatmaları ve medikal aydınlatma tarzı armatürler bulunuyor. Dilerseniz Derungs Oda Aydınlatma bu adres üzerinden bir inceleyebilirsiniz. Benim araştırmalarım bu kadar umarım faydalı olabilmişimdir.

Orada bir yanlışlık var. Sarı ışık uyku getirmez. Ancak beyaz ışık uykumuzun gelmesini sağlayan melatonin hormonunun salgılanmasını yavaşlatır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.