Şimdi Ara

OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
19.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben en ucuz işe yarar ürün arıyorum. Dediğiniz gibi bu kablo 1 dişi giriş, 2 erkek çıkışlı çoklama amaçlı ama ben bu amaçla kullanmayacağım. Bu kablonun 8pin erkek tarafını psuya takarsanız hem dişi hem diğer erkek çıkışa güç verecektir. Dişi olan boşta kalacak erkek tarafınıda ekran kartına bağlayacağım. Zaten OCZ nin 1 tane 6+2 pinide var, bu şekilde 8+8 yapabilirim. Çok fazla araştıramadım belki aliexpresste direk 8pin male to male kabloda vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freemium -- 20 Ağustos 2016; 18:45:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, bu psu yu

AMD FX-6300
    ASUS M5A97 R2.0
    ASUS GTX660 TI DIRECT CU II

ile kullanmayı düşünüyorum.

Mevcut fps droplarından dolayı overclock yapmam şart. Umarım beni pişman etmez bu psu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilyalcin_93

Merhabalar, bu psu yu

AMD FX-6300
    ASUS M5A97 R2.0

Mevcut fps droplarından dolayı overclock yapmam şart. Umarım beni pişman etmez bu psu.

testlerde 650 wat bile vermiş sanmam pişman olacağını 2010 yılında aldım hala kullanıyorum
  • 2009 yılında almıştım çok da memnundum ama geçen sene bozuldu yerine xigmatek tauro 600w aldım onu kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: anilyalcin_93

Merhabalar, bu psu yu

AMD FX-6300
    ASUS M5A97 R2.0

testlerde 650 wat bile vermiş sanmam pişman olacağını 2010 yılında aldım hala kullanıyorum

şuan elime geçti psu ve 4.3 ghz e overclocklayıp fpsimi biraz düzeltebildim. gayet iyi görünüyor.

yorumda atmış olduğum sisteme ait güzel overclock önerilerinizi bekliyorum. (oyunlarda işlemci kullanımı hala gpu dan çok daha fazla ve beklenenden düşük fps alıyorum bazı oyunlarda)

Edit: yazmayı unutmuşum kusura bakmayın hyper212 evo kullanıyorum ve uzay kasa şeklinde, 8 pinin yanındaki vrm nin üstünde ufak bir tane dandik fanım var.

• anilyalcin_93 kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle kullan overclock hiç yapmadım tavsiyem overclock konusuna yaz bilen yardımcı olur
  • beyler bu psuyu hala alan var şaşırdım valla ama sıfır satılmıyor herhalde? 2. el falan alıyorsunuz. ne kadar oldu fiyatı?

bu arada alacaksanız düşünmeden alın, sağlam bir parça kendisi.
  • fatality sini satacaklar msj atabilrisniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamEnergy

fatality sini satacaklar msj atabilrisniz

şaka yapıyorsun herhâlde
  • Malesef kendisiyle yollarımızı ayırdık. Amazon indirimlerinin kurbanı olduk. 312 tl ye 650W 80+ gold psu cazip gelince dayanamadım, aldım. Bayağı sağlam bir psu idi, daha uzun yıllar sıkıntısız çalışacağını düşünüyorum.

• zaten 650 w güç verebilen psuydu boşuna vermişin para sorun yoksa
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Pclabs incelemesini okuduktan sonra ben de psuyu almıştım. Resmi olarak 650W olmasa da testlerden geçtiğini yazmışlardı. Siz buna ithafen diyorsunuz ama unuttuğunuz bir şey var. Zaman. İnsanlar bile ölürken yaklaşık 7 yıllık bir psudan aynı performansı bekliyorsunuz :). Psu calculate testlerinde yükte 500W civarı tüketen bir PC ye sahibim. 300 tl için 5000 i riske sokmaya değmez. 80+ Gold sertifikası aylık 3-5 tl faturada indirim sağlar, 2-3 yıla verdiğim farkı amorti eder.

OCZ yi kötülemiyorum, sevdiğim bir parça idi. OCZ ye eski everest kasadaki markasız psudan geçmiştim, ve OCZ psuyu elime ilk aldığımda çok şaşırmıştım. Diğeri gibi 200 gram teneke parçası değildi, ben buradayım diyordu, buram buram kalite kokuyordu. Mesela şu an OCZ den Corsaire geçerken böyle bir şey yaşamadım. Sadece risk almayıp, imkanım varken daha iyisini aldım.
  • her kesin kullanım şekli farklıdır 7 yıllık diye psu bitti denemez örneğin ben en fazla 5 saat açık tutarım pc yi ama sen 48 saat tutarsın psu eskiyebilir bu durumda haklısın ben sağlamsa güç kaybı yoksa gerek yoktu dedim 650 wat verebiliyor değil gerçekten 650 wat güç varmış psuda bir yerde okudum hatırlamıyorum şimdi ve 80 plas zaten psu neyse hayırlı olsun güle güle kullan
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Aynı şeyleri söylüyoruz zaten :), teşekkür ederim.
  • vay be ryzene geçtik psu aynı hala ne psuymuş maşşallah
  • Şekil olarak karizmatik ama arıza durumunda tamiri zor:)) elimde üç adet var adam edemedim o kadar psu tamir ettim ama bu başka bilader ayar etti beni:))
  • efedemirci kullanıcısına yanıt
    tamiri bilmem ama 8 yıl oldu hala tık yok yeni sisteme geçtim yine o var ayrıca her psunun tamiri zordur bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Aralık 2017; 16:35:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

tamiri bilmem ama 8 yıl oldu hala tık yok yeni sisteme geçtim yine o var ayrıca her psunun tamiri zordur bence

Yıllardır bu işi yapıyorum sanıldığı kadar zor değil tabi teknik boyutuyla bilene. Ama bu zıkkım beni deli etti emin olun. Kullandımda gayet güzel ama gelgörki kimi arıza durumlarında nafile... devre dizaynı klasik psu dizaynlarına çok benziyor bunu belirteyim mesela highpower 500w kimi modellerine ve ismi pek duyulmamış kimi psu dizaynlarına... sonuç itibariyle kullanılabilir gönül rahatlığıyla ama tamir ettirmesenizde olur:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efedemirci -- 23 Aralık 2017; 16:41:19 >

• efedemirci kullanıcısına yanıt
    parça uyumu bakımından zordur demek istedim yoksa dizayn olarak hepsi aynı parça kalitesi hariç. bu başka kaliteli markanın (650 watlık olan markanın yani) içini alıp kendi adını vermiş bir psu aslında 550 değil 650 wat güç veriyor konuda yazılmıştı o marka ama unuttum şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Aralık 2017; 17:10:22 >
  • Cumleten merhabalar, temiz kullanilmis ocz 550w satmayi dusunen varsa pm atabilir :) Yillar sonra :)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.