Şimdi Ara

OCZ FATAL1TY 550W PSU FAN CLUB(İnceleme-Tek Konu-Destek) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
4
Favori
19.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

konuyu hortlatmak gibi olacak ama 2010'da aldım iç malzeme kalitesi tartışılmaz sadece fanı biraz sıkıntılı 3 ay önce fanından ses geliyordu yine aynı arızalı bir ocz fatal1ty 550 watt psu'nun fanını taktım canavar gibi çalışıyor bir sıkıntısı yok umarım böyle devam eder

ama cpu güç girişi 4 pin kablosu çok kısaydı birde benim kasa yapısı gereği psu altda olması gerekiyor şimdi fan kısmını anakarta doğrumu yapmak lazım yoksa tam tersi bir şekildemi gerçi aldığımdan beri bu şekilde kullanıyorum yani fan kısmı anakrta bakıyor bir sorun çıkarmadı şu fan mevzusunu saymazsak

fan alta bakacak şekilde takın daha iyi oluyor bende önce anakarta doğru takmıştım ama çevirince daha iyi oldu dışardan serin havayı alınca daha serin oluyor

Dediğin gibi montajı yaptım sanki daha iyi oldu, eski türlü olunca ocz fatal1ty yazısı ters tarafta kalıyordu bu arada cevap için teşekkürler çok sağlam bir psu ymuş verdiğim para helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

konuyu hortlatmak gibi olacak ama 2010'da aldım iç malzeme kalitesi tartışılmaz sadece fanı biraz sıkıntılı 3 ay önce fanından ses geliyordu yine aynı arızalı bir ocz fatal1ty 550 watt psu'nun fanını taktım canavar gibi çalışıyor bir sıkıntısı yok umarım böyle devam eder

ama cpu güç girişi 4 pin kablosu çok kısaydı birde benim kasa yapısı gereği psu altda olması gerekiyor şimdi fan kısmını anakarta doğrumu yapmak lazım yoksa tam tersi bir şekildemi gerçi aldığımdan beri bu şekilde kullanıyorum yani fan kısmı anakrta bakıyor bir sorun çıkarmadı şu fan mevzusunu saymazsak

fan alta bakacak şekilde takın daha iyi oluyor bende önce anakarta doğru takmıştım ama çevirince daha iyi oldu dışardan serin havayı alınca daha serin oluyor

Dediğin gibi montajı yaptım sanki daha iyi oldu, eski türlü olunca ocz fatal1ty yazısı ters tarafta kalıyordu bu arada cevap için teşekkürler çok sağlam bir psu ymuş verdiğim para helal olsun

evet yazmayı unutmuşum kasa içi hava akımı daha iyi oluyor artı psu testlerde 650 wat vermiş 550 wat demek haksızlık olur senin şansına fanında sorun çıkmış bende öyle bir sorun yok. arada hava üfletirsen içine iyi olur toz birikmez ben pc süpürgesi almıştım rahatım o yüzden çok ilerde fan ses yaparsa wd 10 sıkarsan süper olur fanın etiketini kaldırıpiyi günlerde kullan

• Bu PSU mu sandığımdan da uzun bir süre kullanabilirim çünkü yeni çıkan kartların ve diğer pc parçalrının çektiği güç gitgide azalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Bu PSU mu sandığımdan da uzun bir süre kullanabilirim çünkü yeni çıkan kartların ve diğer pc parçalrının çektiği güç gitgide azalıyor.

Aynen öyle bende de var aldığım güne şükrediyorum sorunsuz taş gibi bir PSU bu ya, herşey değişti bir bu kaldı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

evet yazmayı unutmuşum kasa içi hava akımı daha iyi oluyor artı psu testlerde 650 wat vermiş 550 wat demek haksızlık olur senin şansına fanında sorun çıkmış bende öyle bir sorun yok. arada hava üfletirsen içine iyi olur toz birikmez ben pc süpürgesi almıştım rahatım o yüzden çok ilerde fan ses yaparsa wd 10 sıkarsan süper olur fanın etiketini kaldırıpiyi günlerde kullan

aynen psu gittiği yere kadar kullanıcam inş. uzun süre kullanırız aynen fan mevzusu çok kötü oldu şansıma ikinci el bölümünde bir arkadaş arızalı bir ocz fatal1ty 550 watt psu'nun fanını 30 tl'ye aldım montajı yaptım eski fanın motor yatağı toz,kıl,tüy falan sarmış birde pc süpürgesi nerden bulabiliriz kompressor etkisi yaratıyormu yani çok ciddi hava üflüyormu bir keresinde iş yerindeki pc'nin kasası tozlardan geçilmiyordu bildiğin öbek öbek toz oluşmuş anakrt resmen ağlıyordu boş bir zamanımda fabrika kompressörünü bir tuttum yeminle pc ilk günkü haline geldi o gün bugündür böyle bir hava verecek bir kompressör tarzı cihaz arıyorum bir türlü bulamadım

• ayrıca ne kadar sağlam ve verimli bir psu olduğuda bu 80 PLUS Verification and Testing Report pdf'si ile kanıtlanmış ilk sayfa da vardı galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 28 Haziran 2015; 13:07:57 >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    fanın yatağına keşke wd 40 uygulasaydın eskisi gibi olurdu ve bir daha zor toz kapardı o bölüm neyse alt linkte wd 40 linki verdim al bulunsun evde kapı gıcırtısı paslı vida her işe yarar

Kompresöre gelince ben alttaki siteden aldım 2010 yılında 53 tl ye almıştım şimdi 91.79 civarı taksitle rahat alırsın kaçırma kampanya 3 gün kalmış ömür boyu kullanırsın sadece kendin kullanıp aşırı birilerine vermezsen kutudan yedek kömür denen parçada çıkıyor onu sakla ilerde kömürü bitince takarsın tabi kolay bitmez ben hala üstündekini kullanyorum havayı sen ne kadar tuşuna basarsan okadar hava sıkar tavsiye ederim çok iyi alet dediğin gibi tertemiz yapıyor ve gayet de güçlü dilersende toz çekiyor

Kompresör
    http://www.hepsiburada.com/liste/s-link-slx-bl800-model-kompresor/productDetails.aspx?productId=bs2056&categoryId=83843

wd 40 sıprey
    http://www.hepsiburada.com/liste/wd-40-cok-amacli-pas-sokucu-200-ml/productDetails.aspx?productId=hrwd40415829&categoryId=13003351

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Haziran 2015; 17:47:05 >

• bugün itibariyla kullanmaya başladım ve uzun yıllar kullanacağımı düşünüyorum. tam bir canavar gerçekten hakkını vermek lazım
  • Fotoğraflardan bazıları gözükmüyor. Konuyu duzenleyebilme şansı olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cave Johnson

quote:

Orijinalden alıntı: piramit17

quote:

Orijinalden alıntı: Cave Johnson

Az kaldı çok yakında r9 280x'i bağlayacağım

Hocam sonucu bende çok merak ettim, bağlayınca paylaşırsanız sevinirim. Gelecekte bende ekran kartı yükseltmeyi düşünüyorum. Acaba psu yeter mi diye aklımdan geçmiyordu değil. Sonucu takip edecem.

Vatanin stoklarina bir turlu girmiyor ki kart

bağlayabildiniz mi 280x i ?

• Gerçekten kaliteli psu çıktı. Alalı 7 yıl olmuş. 2009 un Haziran ayında ATI 4770 ile almışım. 2 yıl ATI 4770 ile kullandım, 5 yıldırda GTX 560 TI ile kullanıyorum. İnşallah GTX 1070 FTW ile kullanmakta nasip olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlos1111

Gerçekten kaliteli psu çıktı. Alalı 7 yıl olmuş. 2009 un Haziran ayında ATI 4770 ile almışım. 2 yıl ATI 4770 ile kullandım, 5 yıldırda GTX 560 TI ile kullanıyorum. İnşallah GTX 1070 FTW ile kullanmakta nasip olur.

Aha aynen 9 ay sonra 1070 alacam bende, PSU'nun üstünden bir yük kalkacak çünkü OC'lu GTX670 var ve bilirsin baya çekiyor.

Ömürlük PSU çıktı bu desene. Umarım yıllandı diye bozulmaz 2012-2013 gibi almışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 5 Ağustos 2016; 19:10:33 >
  • 5-6 sene önce aldıydım bu güç kaynağını ve hiç kullanmadım. Jelatininde duruyor öyle. ocsiz i5 4670 ve gtx 770 sistemime takmayı planlıyorum. Umarım yatak altında dura dura bozulmamıştır. Şu anda Cooler Master HAF912 kasayla gelen 750Wlık psu var iyi de psu aslında ama çıkardığı gıcırtı sesleri sinir krizine sokuyor insanı. PSU Calculator'dan kontrol ettim 440-450W gibi bir psu öneriyor ki gtx 1070 alırsam eğer daha da düşüyor bu rakam. Vaktinde çok övülünce aldık bundan bir tane kaldı öyle bugüne kısmet olacak muhtemelen
  • High powerin 650lik guc kaynaginin ustune ocz 550 basip piyasaya surduklerini hatirliyorum. Belki kaldirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8-pin to 6+2-pin ekran kartı kablosu arıyorum. Evga GTX 1070 FTW siparişi verdim 8+8 pin girişi varmış :(. Konuda bir arkadaş satıyorum yazmış, sordum kendisine ama çoktan satılmış. Elinde fazladan 8-pin to 6+2-pin pci express kablosu olup satmak isteyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freemium -- 19 Ağustos 2016; 4:40:20 >
  • quote:

8-pin to 6+2-pin ekran kartı kablosu arıyorum. Evga GTX 1070 FTW siparişi verdim 8+8 pin girişi varmış :(. Konuda bir arkadaş satıyorum yazmış, sordum kendisine ama çoktan satılmış. Elinde fazladan 8-pin to 6+2-pin pci express kablosu olup satmak isteyen var mı?

benimle aynı düşünen biri daha, bende sormuştum onu ve sakat bir iş. 6+8pin girişli bir kart al bence, zaten konu gtx 1070 ya da 1080 olunca 8+8pin fark yaratmaz (bios mod bile yapsan, ki çıkmadı bile daha).

kutunun içinden çıkan 6pin to 8pin kabloyu deneyebilirsin.

ya da getirteceksin:http://www.moddiy.com/products/OCZ-Modular-PSU-8%252dPin-to-6%252b2-PCIe-Sleeved-Cable.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 19 Ağustos 2016; 20:51:07 >

• X-FI X kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende linkteki ürünü arıyorum. Fakat orası çok fazla fiyat çekmiş. 8-pin to 6+2 pin den kastım oydu. 43$a 600 watt psu varken o fiyatı kabloya vermek saçma olur. Yoksa dediğiniz gibi diğer 4 pin molexten çevirmeyi bende sağlıklı bulmuyorum. Bizim psu bildiğiniz gibi 12V den 25A veriyor, 300Watt ediyor. Evga 1070 FTW için Max Power Draw 215Watt girilmiş. Sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Bahsettiğiniz bu sanırsam

Aradığım kablo budur arkadaşlar 8pin to 6+2-pin

• alttaki resimden bahsettim, linkte attım zaten onun için. üstteki 2 molexten 8pin pcie dönüştürücü, onu kullanacaksan yangın söndürme kiti bulundurman lazım ayrıca 2 molex toplam 130W verebiliyor sadece.

en kötü ihtimalle 6pinden 8pine dönüştürücü kullanırsın ve sorun olmaz hatta 6pin kabloyu kartın 8pine takabilirsin bile ve kart tam randıman çalışır.
  • X-FI X kullanıcısına yanıt
    Yok hocam 4-pin molexten çevirip yeni maceralar yaşamak istemiyorum. Fiyatı uygun bir ürün buldum, kargo bedava 10TL ye geliyor. Tek sıkıntı teslimat süresinin 1 ay olması. Bu konuda satan arkadaşta 10 TL den veriyordu fakat şansımıza yetişemedik ona.

http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-PCI-E-GPU-8Pin-Female-to-Dual-8Pin-6-2-Male-Extension-Power-Supply/32718232139.html?isOrigTitle=true

• quote:

Yok hocam 4-pin molexten çevirip yeni maceralar yaşamak istemiyorum. Fiyatı uygun bir ürün buldum, kargo bedava 10TL ye geliyor. Tek sıkıntı teslimat süresinin 1 ay olması. Bu konuda satan arkadaşta 10 TL den veriyordu fakat şansımıza yetişemedik ona.

http://tr.aliexpress.com/item/High-Quality-PCI-E-GPU-8Pin-Female-to-Dual-8Pin-6-2-Male-Extension-Power-Supply/32718232139.html?isOrigTitle=true

8pin çıkışı çokluyor yani? bildiğimiz pabuç priz mantığı sanırım, sorun olmaz herhalde. diğer 6 pin kablo boşta kalacak o zaman. şu modüler ocz 8pin to 6+2pin kablo çok daha mantıklıydı.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.